[ Davor Stanković @ 18.01.2011. 15:41 ] @
Vozdra svima...

Problematika je slijedeca:

Instalirao sam gemini 4,7 na dreambox 500S i radi sve savrseno osim jednog bitnog elementa, a to je vlc player.

Trenutno koristim linux mint (debian distro), zadnja verzija vlc playera je instalirana, odem u browser i pokrenem interfejs samog resivera, skinem vpid i streaming krene, ali... Slika je uzasna, sve u kockicama, prekida, boje se gube,...

Drugi problem je sto ako u momentu dok traje streaming prebacim na neki drugi kanal na dreamboxu, on vise ne reaguje, odnosno niti jedan kanal ne moze da se otvori. Dakle moram da restartujem resiver i onda sve radi kako treba.
Na pli-jade image-u sam regularno prebacivao kanale na daljinskom, a vlc player se prilagodjavao sasvim korektno i brzo i tu nije bilo nikakvih problema. Sve se na vlc-u prikazivalo onako kako je trebalo.

Sta mi je ciniti i na koji nacin bih trebao podesiti kombinaciju vlc-a i geminija 4,7?

Hvala unaprijed!
[ Dripac @ 18.01.2011. 18:37 ] @
ja snimam serije ili neke spotove sa wingrabz programom jako je jednostavan i nisam upucen kako se to radi sa vlc programom tj podesavanja oko njega......jedino sto me interesuje da ne bih otvarao novu temu je na koji nacin da uhvatim i titl sa hbo kanala jer ga neka kad ga snimim????
[ cobraje @ 18.01.2011. 21:13 ] @
Koristi image pli. Puno je bolji za streaming od geminija.
[ nuno @ 19.01.2011. 08:23 ] @
u geminiju to jednostavno ne moze da radi, mozda jedino uz neke fixove za stream tipa ridax (googlaj), ali se placa, kazu ljudi sa tim radi bolje. Jedini imidz koji to moze da iznese je pli.

[ Davor Stanković @ 19.01.2011. 09:32 ] @
Evolution 2,7 je definitivno najkompletniji image koji sam imao priliku da koristim. Pli-jade nije los, ali ima neke svoje sitne bubice koje su mi smetale, no ipak je rame uz rame sa evolution image-om.
Nisam uspio da rijesim problem sa vlc-om, nekad radi streaming, nekad ne, jednostavno nisam imao volje vise sa tim da se maltretiram, nabacio 2,7 i rijesio sve svoje probleme.
[ kikiriki018 @ 04.02.2011. 18:46 ] @
Pli-jade, on radi bez ikakvih problema. Probao sam na sve moguce i nemoguce nacine, pli-jade je jedini.
[ nuno @ 08.02.2011. 16:27 ] @
radi i evolution, ali po meni pli je brzi i bolje radi