[ bobito @ 18.01.2011. 18:31 ] @
Razgledajuci danas cene telefona po prodavnicama mobilnih telefona primetio sam da u jednoj radnji na akciji Nokia C7 kosta 295 eura. Kasnije sam se cuo sa drugom koji mi kaze da prodaje mobilne telefone iz Telenora po mnogo jeftinijim cenama i da ima Nokiu C7 za 350 eura. Na moju sugestiju da u prodavnici kosta 295 poceo je da me ubedjuje da su telefoni u Telenoru mnogo bolji i da su original. Mene sad interesuje da li uopste postoji neka razlika izmedju tih telefona ako se ne obaziremo na cinjenicu da su telefoni iz Telenora kodirani?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2011. 20:54 ] @
Sama činjenica da su telefoni kodirani je dovoljno da opravda razliku od tih 50€ u ceni. Takođe, i sam si rekao da je u toj prodavnici telefon na "akciji", što znači da mu to inače nije normalna cena (pod uslovom da nemaju akciju na sve modele 365 dana u godini).

A za tih 295 € sigurno nećeš dobiti garanciju na 2 godine, kao što bi trebalo, a velika je šansa da nećeš dobiti ni originalnu ambalažu. Na sve to, i taj jeftini telefon je verovatno skinut sa neke inostrane mreže.

Sve ovo rečeno će nekom biti dovoljan razlog da plati punu cenu, a nekome je opet draže da uštedi na takvoj stvari 50-100€.
[ bobito @ 19.01.2011. 12:05 ] @
Prvu recenicu nisam bas najbolje razumeo. Hoces da kazes da je telefon koji je kodiran u prednosti i da je kvalitetniji iako u njemu moze da se stavi samo kartica Telenora i nemoguce ga je dekodirati da bi koristio drugu mrezu, i da je zato bolje platiti ga 50 eura skuplje? Ja sam dugo vremena koristio Nokiu 2730 koja je bila kodirana na VIP mrezi, kada sam prodao telefon samo zato sto je kodiran prodao sam ga po 20 eura nizoj ceni.

Cena telefona kada nije na akciji je 315 eura, ne samo u toj nego u vecini radnji u Nisu, inace njegova cena u telenoru kada se kupuje bez pretplatnicke obaveze je 50000 dinara. I dalje mi nista nije jasno.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.01.2011. 12:14 ] @
Ne, ne, koliko vidim na Mobilnom svetu se cene kreću preko 400€, na tu razliku u ceni sam mislio, pod pretpostavkom da su telefoni otključani, a u pravoj garanciji od 2 godine.
[ miki069 @ 20.01.2011. 22:58 ] @
Telenorove C7 su zaključani i ne mogu se otključati za male pare.
Telenorove C7 su namenjene balkan, afričkom ili azijskom tržištu, nemaju veze sa EU.
295e je dobra (jaka) maloprodajna cena za C7-00 u originalnom pakovanju, nemanjena tržištu EU i da nije sa neke mreže.
Takva C7 za EU je mnogo bolja od Telenorovih i ređe se kvare.
Sa Telenora ne vredi više od 240e, nova.

Mario, šta misliš pod "pravom" garancijom?
Telefon mu zabaguje posle 10 dana i onda 45 dana stoji u nekom "ovlaćenom" servisu,
da bi na kraju kupac dobio isti telefon.
I tako u krug dok ne odustane od garancije.
kakve su onda "lažne"?
Više mu vredi 6 meseci garancije u toj maloj radnji u Nišu, nego 6 godina kod Telenora, VIP-a ili MTS-a.

Slobo, ako ima sve od opreme i nije sa mreže, kupuj u Nišu za 295e.
To su bolji telefoni, bez obzira na dužinu garancije.
Ako je namenjena tržištu EU onda nema srpski meni.
LifeTimer proveravaš kodom *"92702698#.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 21.01.2011. u 00:15 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.01.2011. 00:15 ] @
Ako misliš da tako stvari funkcionišu, ne pada mi na pamet da te ubeđujem da nije tako. Meni je ipak draža garancija od 2 godine firme kakva je Telenor, čija deca neće ostati gladna kad mi daju novi telefon, nego neke STR "Miki" čiji vlasnik bi bankrotirao da mora da zameni jedan telefon mesečno.

Nemam već dugo iskustva sa Nokijama, pa neću ni komentarisati te priče za segregaciju tržišta, ali mi se one inače ne čine kao opravdane, barem ne u smislu kvaliteta klasa namenjenih različitom tržištu. Znam da je recimo HTC HTC u svakoj zemlji, a da se roba po segregira po tržištima koja su bliska bilo geografski, bilo kulturološki ili ekonomski.
[ miki069 @ 21.01.2011. 07:44 ] @
Evo kako stvari funkcionišu: http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?t=21490
Vlasnik te STR "Liki" ima garanciju i ne bi bankrotirao, ali ne bi ni zavlačio ljude.
Mario ti bi bio 100% u pravu, da ovo nije Srbija.