[ 2paca.zwaka @ 21.01.2011. 19:35 ] @
Ej ljudi treba mi mala pomoc.........sigurno ste igrali igru breakout...podsetnik : http://www.mfdawes.com/games/Spookswamp/images/breakout.jpg
e sada znate kako se loptica odbija od 'igraca', 'reket' ili kako ga vec zvali.....treba mi matematicka formula za to odbijanje.......samo to i ako moze napisano u c# uz pomoc xna framework-a.......treba raditi sa radijanima i to ali ja stv. ne znam to iako sam vrlo dobar matematicar.......hvala unapred.....)))
[ chaami @ 21.01.2011. 19:56 ] @
Pomnožiš y brzinu loptice sa -1, a x brzinu mnozis recimo sa 2 ako je na ivici reketa ili sa 0 ako je na sredini. Ali to je vec teska matematika
[ 2paca.zwaka @ 21.01.2011. 20:36 ] @
ok to to sam i ja probao ali ima jednu manu......kada lopticu par puta udarite ivicom brzina postane tolika da je lopticu nemoguce sustici i da se ona krece gotovo horizontalno jer je x vektora brzine visestruko veci od y brzine :P :P
[ chaami @ 21.01.2011. 21:11 ] @
O.K. ja i dalje mislim da ti tu ne treba nikakva trigonometrija, osim ukoliko ne pravis neko ludilo sa uticajem gravitacije i magneta.
Probaj recimo ovako. Neka ti reket ima tezinu od -2 levo do +2 desno (naravno float). Neka ti abs x speed bude ogranicen od 1 do 10 npr. (isto tako i y) i onda mnozi x sa reketom( u zavisnosti gde je kontakt) a y mnozi sa npr. 2-reket. Kada napravis neki kod ako ne bude radio kako ti zelis, objavi ga pa ce se vec neko naci da ti pomogne.
[ 2paca.zwaka @ 21.01.2011. 21:25 ] @
pa nzm verujem da je trigonometija u pitanju mada naglasavam da sam nov u game dev-u tako da mi nebi trebali zameriti
evo pocinjem da radim sve iz pocetka