[ wargamehide @ 04.02.2004. 12:55 ] @
Instalirao sam Linux i on je napravio 2 particije ext2 i swap.
One se nevide iz Windowsa, i preko Partiton Menagera

Sta da radim?>
[ Maverick kid @ 04.02.2004. 16:29 ] @
Neces raditi nista jer te particije nemozes ni vidjeti, to je jednostavno tako linux uzme odredzeni dio prostora za swap i to je to a nemozes ga vidjeti i isto tako nemoj da te zacudi ako u windowsu nebudes vidjeo neke dokumente koje budes pravio u linuxu, nepitaj me zasto ali jednostavno ih nevidi
[ wargamehide @ 04.02.2004. 16:34 ] @
izbrisao sam linux, tako da mi te particije ne trebaju
problem je sto ne znam kako da ih pretvorim u fat32
[ NikolaVeber @ 04.02.2004. 16:41 ] @
Pobrisi particije koje ti ne trebaju i na praznom prostoru napravi fat particiju (sa fdiskom).
[ Safet Beriša @ 04.02.2004. 18:01 ] @
Prazan prostor može da formatira u particiju i iz XP-a: Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Storage > Disk Management(Local) pa desni klik na prazan prostor i format. Mada možda još uvek nije prazan prostor već unknown partition type u tom slučaju treba pobrisati Linux particije pa kad sve to postane empty space formatirati.
[ wargamehide @ 05.02.2004. 00:40 ] @
To sa fdiskom znam, ali nece da radi, samo se pojavi odzini znak i zakoci.
Probao sam sa drugim startup disketama ali je isto.


Problem je resen sa objasnjenjem od Safet Beriša .


Hvala vam na odgovorima
[ Maverick kid @ 05.02.2004. 16:52 ] @
Neznam jesi li cuo za program Partition Magic ? on je fantazija za partcije, ja nema sta nisam mogao uraditi sa njim a da je vezano za particije lagan je za koristiti a cuda pravi, imas ga mislim i na pijacama a ako ga nenadzes skini ga sa neta neki demo samo dok nerijesis problem to ce ti pomoci 100%