[ milenkos @ 25.01.2011. 17:05 ] @
Zdravo svima !!!
Vidim da ima "srodnih" tema ali čini mi se da nema odgovora na ovo što mene muči.
Dakle ovako:kada snimim film,ili bilo šta sa Tv-a kako da pretvorim u neki drugi format a kako
da isečem recimo reklame u sredini filma,serije ?
Recimo ja namestim tajmer u 21:00 da snima na Harddisk,film počne (naravno sa zakašnjenjem) u
21:05 kako da izbacim taj deo,i kasnije reklame...?
Ja taj snimak sa DVD rekordera sa harddiska narežem na DVD i ubacim u kompjuter,ali kako dalje ?
Da prvo pretvaram u neki drugi format,ili kako ?
I još ako ima takvih JEDNOSTAVNIH programčića pa još i na SRPSKOM pa...šalim se nema više
HVALA !!!
[ Mister_rap @ 26.01.2011. 00:39 ] @
Imas bukvalno sve na forumu, samo ces morati malo da se posluzis pretragom.

Ukratko:

Taj DVD ili materijal sa HDD-a prebacis na svoj komp i konvertujes ga u neki od formata pogodnih za dalju obradu.
Instaliras recimo neki NLE softver (u zavisnosti od toga kolika kompleksnost ti treba biras i softversko resenje)
U istom obradis video i sacuvas ga u odgovarajucem formatu.
[ deks007 @ 27.01.2011. 00:56 ] @
Sony Vegas , prekopirasc DVD na hard i iz foldera Video_TS prevuces na timeline fajl VTS_01_0.IFO i tu je ceo DVD iseckas sta ti netreba i to je to a, mozes i u Mpeg DVD Video Wizardu . imas tutorijala na forumu Video softver i Video produkcija malo prelistas TOP teme ...... Pozdrav !
[ milenkos @ 27.01.2011. 19:39 ] @
Hvala ti,krećem u akciju,odmah sutra.
Nadam se da je ovo što si mi ponudio - free download !
[ deks007 @ 27.01.2011. 23:20 ] @
Pa bas i nije , imas TOP temu na ovom forumu i spisak svih softvera pa biraj . Pozdrav !