[ alfa-pro @ 25.01.2011. 18:23 ] @
Bas nesto gledam oglase i konkurse posto sam mesecima i mesecima bez posl i neko mi rece da pogledam mistarstvo daje te neke ponude samo treba biti u toku.
Nasao sam par konkursa na prvi i treci nikako im se uklapam traze neke fakultete sto ja nemam. ovaj drugi mi zvuci dobro ali ne znam sta se konktetno radi cime se ti bavis? koji je tvoj deo posla? Koliko je sve to sigurno? Koja suma novca je u pitanju? Neko mi rece od starijih da je to cista glupost prodjes obuku i kao posalju te u irak da se rokas... Naravno to meni netreba ocu miran posao.. Jel ima neko iskustva sa ovim konkursima?


A sta je sa ovom placenom vojskom koja je nakada bila redovna? Sta se sa tim desava? Koja je to procedura, koliko je to placeno?
http://www.mod.gov.rs/novi.php?action=fullnews&id=2599
Ja bi da radim da zaradim a ne da radim za drzavu za njihovu platu od 1000 din mesecno


SPECIJALNA BRIGADA VOJSKE SRBIJE
raspisuje
KONKURS

I USLOVI KONKURSA
Za prijem kandidata na selektivnu obuku u Specijalnu brigadu mogu konkurisati oficiri tehničke službe, službe telekomunikacija i ABH službe, kao i podoficiri svih rodova i službi iz jedinica Vojske Srbije koji ispunjavaju sledeće opšte i posebne uslove:

a) Opšti uslovi:
– da ispunjavaju uslove propisane odredbama člana 39. Zakona o Vojsci Srbije;
– da su zdravstveno sposobni za vojnu službu bez ograničenja;
– da nisu osuđivani.

b) Posebni uslovi:
– da nisu stariji od 28 godina;
– da su on i članovi njegove uže porodice (bračni drug i deca) državljani Republike Srbije;
– da imaju radno iskustvo u Vojsci od najmanje dve godine;
– da nemaju negativnih službenih ocena i da su im poslednje dve službene ocene najmanje „vrlo dobar“;
– da su psiho-fizički zdravi i sposobni za rad u jedinicama Specijalne brigade, što se utvrđuje nalazom nadležne vojnolekarske komisije, psihološkim testiranjem za obavljanje padobranske službe, testom opšte kulture i proverom fizičkih sposobnosti;
– da su na redovnoj proveri obučenosti ispunili propisane norme;
– da su plivači.

II NAČIN KONKURISANjA
– kandidati podnose molbe za prijem na selektivnu obuku u Specijalnu brigadu (VP 8486 Pančevo) preko svojih matičnih komandi;
– uz molbu, kandidati obavezno prilažu: kratku biografiju, izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o državljanstvu za sebe i članove uže porodice, overen obrazac KOLP iz programskog paketa KaIS, izjavu da žele da obavljaju padobransku službu, uverenje o izvršenoj proveri fizičkih sposobnosti sa naturalnim pokazateljima i mišljenje komandanta ranga bataljona ili višeg starešine;
– po pristizanju molbi i njihove analize, kandidati koji zadovolje opšte uslove konkursa dobiće poziv preko pretpostavljene komande, sa tačnim datumom i vremenom, radi upućivanja na lekarski pregled za padobranca (pregled se realizuje na IVM – VMA Beograd, a poziv predstavlja ujedno i uputnicu za pregled). Pregled traje 2 (dva) dana.
– kandidati koji budu zdravstveno sposobni za padobranca i koji ispunjavaju sve uslove konkursa dolaze na selektivnu obuku (privremeni rad) u Specijalnu brigadu (VP 8486 Pančevo).
Selektivna obuka je planirana u periodu od 28. marta do 24. juna 2011. godine.


[Ovu poruku je menjao alfa-pro dana 25.01.2011. u 19:37 GMT+1]