[ ebojans @ 25.01.2011. 21:22 ] @
Kako instalisati usb modem od telenora na imac lampi sa osx 10.4
racunar je sledece konfiguracije 800 mhz 256 sdrama 60 hdd
Sa zvanicnog sajta skinuri su drajveri za instalaciju ali izgleda da nisu abdejtovani mozda su stari.
Nakon instakacije drajvera sistem detektuje modem on blinka ali kako da se uspostavi veza.
Da li su potrebni neki parametri za to.
Posto to prvi put to radim molim za pomoc i iskustvo.
Gospoda iz telenora kazu utaknete u racunar i to je to.
Ali izgleda da oni samo prodaju a nemaju pojima o povezivanju i konfigurisanju.
Unapred hvala na pomoci i odgovorima.
Erjavec Bojan
[ madamov @ 26.01.2011. 19:18 ] @
Da drajveri kojim slučajem ne traže 10.5?
[ ebojans @ 28.01.2011. 22:52 ] @
Ne traze 10.5
Vec nakon instalacije drajvera i prikljucena modema zahteva instalaciju Java aplikacije neke od zadnjih verzija za 10.4.
To je prvo mlade dame koje rade u Telenoru u Subotici kazu da je potreban neki APN broj nesto mi tu nije jasno.
Navikli ljudi na PC kada ih pitate za iMAC ili eMac bauk pojima nemaju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2011. 23:50 ] @
APN je parametar koji je potreban bilo kojem GSM modemu, nema veze o kome je OS-u reč. Obično je APN "internet".
[ ebojans @ 05.02.2011. 19:36 ] @
Ovom prilikom molim za pojasnjenje odnosno odgovor.
Instalacija usb modema telenora na imac racunare.
Sta je tu neophodno da bi on pravilno radio i funkcionisao.
Da li novija verzija operativnog sistema osx - java aplikacija - drajveri sa sajta telenora ili nesto trece.
Koliko znam osx os mislim na novije verzije u vecini slucajeva prepoznaje puno toga sto je od uredjaja sa usb interfejsom.
Ovo pitam jer mi je jedan poznanik kupio telenorov usb modem i jedva uspeo da mu proradi na imac.
Nakon sto mu je neki prijatelj to zavrsio posto radi sa mac racunarima.
Potreban je nekakav originalni drajver za telenor modeme da bi ih imac prepoznao.
Kako mi je on objasnio ako je uspeo pravilno da shvati o cemu se radi.
Jer je kupio prvi put u zivotu imac racunar lampu ali izgleda da nije shvatio da nije to pc vec nesto mnogo drugacije i kudikamo bolje od obicnog racunara.
Molim da objasnite i demistifikujete instalaciju usb telenor modema na imac racunarima pod osx operativnim sistemom.
Unapred hvala na odgovorima od cenjenih i postovanih clanova mogu slobodno reci profesora za mac racunare.
S drugraskim pozdravom.
Erjavec Bojan
[ madamov @ 05.02.2011. 20:13 ] @
Ja sam pre par meseci na MacBooku bez problema koristio Telenorov modem, neki HUAWEI, šta li. Da li će taj drajver da radi i na PPC mašini, ne znam. Kada bi nam rekao koji modem imaš, mogli bi još da probamo nešto i da nađemo, ovako si nam sve durgo rekao, osim tog "nebitnog" podatka.
[ ebojans @ 07.02.2011. 22:36 ] @
Hvala vam postovani gospodine Madamov na vasim uvek decidnim i preciznim odgovorima.
Modem je onaj koji ste naveli najobicniji koji je u ponudi date firme.
Problem je resen abdejtovanjem masine hardverom memorije na 1 Gb i HDD od 120 Gb.
iMac je da pomenem radnog takta procesora na 1.25 GHz.
A nakon toga instalacijom OSX 10.5 i modem je prepoznat bez problema.
Unapred vam se zahvaljujem.
Za kraj jedna poslovica izreka.
Mislim da je Konfucije.

Ko Zna a Zna da zna sledi ga.

Svako dobro vama gospodine Madamov i ostalim clanovima Mac zajednice.