[ FOX028 @ 26.01.2011. 21:11 ] @
Trazio sam po netu, ali nikako da nadjem ono sto mi treba. Interesuje me kako da otvorim neki vec postojeci PDF dokumetn klikom na Command Button u VB6.
Uspeo sam da ga otvorim sa

Call Shell ("C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\Acrobat.exe " & "D:\test.pdf",vbMaximizedFocus)

ali sta ako nije AdobeReader instaliran na C particiji i sta ako nije u pitanju Win7.
Nadam se da neko ima resenje za ovaj moj problem. Hvala.
[ FOX028 @ 27.01.2011. 11:05 ] @
Uspeo sam nesto da iscackam, ali sad imam drugi problem. otvori mi PDF dokument, ali mi ostaje minimizovan, a potrebno mi je da bude maksimizovan.
Evo saljem kod koji sam koristio za ovo, probni pdf dokument mi je bio na D particiji, u kodu D:\test1.pdf


PS. aktivirao sam referencu za Acrobat.
[ MasterOfDisaster @ 27.01.2011. 18:11 ] @
Daj posalji tu referencu koju koristis.

Inace na racunaru na kome nema Adobe pritiskom na dugme (sa shell f-jom) nista se nece desiti, nece ti puci program ili nesto slicno ako si sumnjao.

Pozdrav :)
[ FOX028 @ 27.01.2011. 18:14 ] @
Imam instaliran Adobe Acrobat Reader 7 Profesional, a referenca je Acrobat.
Znaci meni otvara dokument, samo sto je on minimizovan, moram da kliknem na njega u taskbar-u da bi ga podigao, a meni treba da se on automatski podigne.
Ili bar da ga nakon otvaranja postavim ispred forme koju sam napravio u VB-u a da samu formu ne minimizujem.
[ MasterOfDisaster @ 27.01.2011. 18:49 ] @
Dodaj ovo:

Code:
Acroapp.Maximize = True


Trebalo bi da radi... pozdrav
[ FOX028 @ 27.01.2011. 18:52 ] @
probao sam, ali ne radi :(

ako stavim

Acroapp.Maximize = True

onda mi javlja gresku ali ako stavim

Acroapp.Maximize 1

onda ga maksimizuje ali iza forme
[ MasterOfDisaster @ 27.01.2011. 19:04 ] @
Idem da gledam Sojica a usput cu da razmislim neki od nacina da to resimo a da nije minimizacija programa, mada mi nista ne pada na pamet.

Pozdrav
[ FOX028 @ 27.01.2011. 21:10 ] @
Ima li nade za ovaj moj problem?
[ MasterOfDisaster @ 27.01.2011. 22:00 ] @
Kako bi pokusali da izbegnemo komplikovanje koje ko zna dal bi resili najbolje minimizuj program ili sacekaj mozda ce se neko javiti ko je imao
iskustva ja stvatno nemam ideju.

Pozdrav
[ FOX028 @ 27.01.2011. 22:07 ] @
Hvala u svakom slucaju, nadam se da ce se neko naci.
A ja ako budem uspeo da resim okacicu resenje ovde.
Pozzz
[ MasterOfDisaster @ 28.01.2011. 18:22 ] @
Ipak sam se setio resenja:

Proveris da li je u regedit-u fajl asociatiran sa nekim programom, ako jeste to znaci da je Acrobat ili neki slican program njemu za otvaranje "*.pdf-ova"
instaliran i onda uz pomoc ShellExecute-a pokrenes fajl.

Evo ja sam ti uradio primer, ako ti ne odgovara da ti fajl bude maximiziran kao sto sam ja stavio u primeru onda mozes na kraju da promenis:

vbNormalFocus
vbMinimizedFocus

btw proverio sam ga na sveze instaliranom XP-u i radi sve kako treba tj. pokazuje poruku da nema instaliranih programa za "*.pdf"...

Pozdrav i dodjes mi pivo :P
[ MasterOfDisaster @ 28.01.2011. 18:24 ] @
A da stavi neki fajl pored exe-a nazvan "Test.pdf" i isprobaj.
[ FOX028 @ 29.01.2011. 21:39 ] @
Hvala prijatelju, bas to mi je trebalo. Mada moracu nesto prepraviti, jer meni to treba da napravim kao neki auto run za jedan CD na kome se nalaze PDF i Word dokumenti, da li ce ovo raditi i za Word dokumente ako u ovoj naredbi

If isRegKeyExist(HKEY_CLASSES_ROOT, ".pdf") = True Then

umesto ".pdf"
stavim ".doc"


PS. Probao i radi i za Word. Dobijas gajbu piva :)