[ zorroz @ 28.01.2011. 07:51 ] @
Pozdrav
Imam problem sa ovim modelom. Kada sam kod kuce prebacujem ga na kucni wireless, a ikonica za wifi se uredno pojavljuje u vrhu ekrana. Medjutim neprijatno sam se iznenadio uvidom u trenutno stanje postpejd racuna kod Telenora (prenesi 80). Ispada da je bez obzira na to sto je bio prebacen na wi-fi on uredno celokupni internet saobracaj tovario na postpejd racun! (internet je koriscen znaci samo kuci na wifi)
Samsung Galaxy 9000 takodje koristi kucnu wifi mrezu i nema nikakvih problema. Sta da radim?
Jos nesto, S I5800 nikako nemogu da nakacim na pc
[ calexx @ 28.01.2011. 08:34 ] @
Možda je ipak radio još nešto pošto Android telefoni obožavaju da idu na internet bez pitanja, sinhronizuju svašta i dovlače razne gluposti. Jedino sigurno rešenje je ili paket sa dovoljno GB ili totalno isključivanje svih konekcija pa uključuješ ono što je potrebno.
[ zorroz @ 28.01.2011. 08:43 ] @
Citat:
calexx: Možda je ipak radio još nešto pošto Android telefoni obožavaju da idu na internet bez pitanja, sinhronizuju svašta i dovlače razne gluposti.

Slazem se, ali mi nije jasno zasto i kako je pored wifi konekcije on skidao i tovario na postpejd racun. To je zenin telefon...odrace me... u stvari vec je pocela da me dere
Mislim da je resenje da se uzme Telenor "klik" usuga pa nek skida kol'ko oce, placam samo pretplatu od 290 din
[ calexx @ 28.01.2011. 10:04 ] @
Kada si kući i prebačeno je na wireless, onda radi wireless. Kada nije uključen (nisi kod kuće ili nisi uključio) onda ide preko mobilne mreže i jede pare. Ja sam prvog meseca platio školu, onda prijavio klik (koji baš i nije ... kolko hoće) i na kraju isključio mobilnu mrežu. Redovno proveravam stanje pa je zato račun za januar prekoračen samo 20 dinara. ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2011. 11:50 ] @
A baš i ne jede pare. Ja uz nesputanu potrošnju (sa izuzetkom YouTubea) ne pređem 200 MB.
I verujem da je veći deo toga nastao mojom upotrebom, nego predefinisanim ritmom ažuriranja.
[ calexx @ 28.01.2011. 11:59 ] @
Napisao sam da jede pare ako nemaš neki paket ili bar dodatak sa saobraćajem. Ja sam naivno prvog meseca preskočio klik pa sam posle uključio ... posle škole. Inače bi tih 200MB koštalo 10 kila para ... možda to nekome i nije mnogo. ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2011. 12:02 ] @
Da, da, kad se nema paket onda to košta. :)
[ zorroz @ 28.01.2011. 12:11 ] @
Danas idem da prijavim "klik", a i smanjujem paket na "start" (obracunavace se na sec. a ne na min. a za to koliko zena trosi bice sasvim dovoljno)
I dalje ostaje misterija natovarenog racuna. Primetio sam da kada aktiviram mob. u prvom trenutku se pojavljuju ikonice mobilne konekcije, a nakon par sekundi ikonica prelazi na wifi. E sad pitanje, sta se desava u neaktivnom/idle/lock (kako se god zove) modu? Dali radi/prima poruke pod mobilnom ili wifi konekcijom?
I jos nesto, dali je moguce da (usled mozda nekog loseg podesavanja ili ko zna cega) on ide prego mobilne konekcije bez obzira sto je prikazana ikonica wifi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2011. 12:27 ] @
Wi-Fi je uvek dominantnija, iz očiglednih razloga. To što se pojavim na momenat mobilna, pa onda Wi-Fi, kada upališ telefon, normalno je.
Sistem uvek prvo proveri postoji li Wi-Fi konekcija, pa tek onda ide na mobilnu. Jednostavan test je da se zakačiš na lokalnu Wi-Fi mrežu koja nema izlaz na internet. Telefon će se ubiti pokušavajući da skine poštu, jer je zakačen na Wi-Fi konekciju, bez obzira na to što ta konekcija nema izlaz na interent i sve dok je zakačen na tu mrežu, neće paliti mobilnu data konekciju.