[ pisac @ 31.01.2011. 22:00 ] @
Poznat problem na 5110 i sličnim telefonima: gube se cifre na ekranu dok se ekran ne pritisne prstom. Probao sam da otvorim telefon i da učtvrstim ekran za ploču, više puta, ali to nije dalo rezultata. Treba mi verovatno nešto sa čime bih ekran bolje zalepio za one gumice koje prenose napon.

Dakle, čime kontakti treba da se "podmažu" da bi se rešio problem sa ekranom?
[ _kavalir_ @ 03.02.2011. 05:39 ] @
Pokloniti ću ti komplet ispravnu pličicu (sa ekranom ) za tu nokiu. Samo moramo smisliti kako ti dostaviti iz Zagreba.
[ pisac @ 03.02.2011. 21:47 ] @
Ma to i ne bi bio veliki problem pošto povremeno prođem kroz Zagreb ja ili neko od mojih poznanika, nego je problem što to meni ne treba za jedan telefon već ih imam par sa takvim problemom, a jedan i najvažniji od njih je Nokia 6150.

Tako da je mnogo bolje rešenje da ja u stvari saznam sa čime smem da naprskam te kontakte da to lepo radi. Razmišljao sam o šrafovskom WD40 pošto sam sa njime uspešno rešavao potenciometre koji "krče", ali ovo je ipak finija elektronika pa se brinem da je WD40 malo pregrubo rešenje za taj problem.
[ _kavalir_ @ 07.02.2011. 07:10 ] @
Dobar dan !
Da ste mi poslali privatnu poruku prije bih vam odgovorio. Ovako vidio sam vaš komentar sasvim slučajno.
WD40 ne upotrabljavati za taj problem. Možete koristiti kontakt sprej (kvalitetan profesional) ali tako da uzmete štapić za čiščenje uha (ima na dvije strane vatu) malo nasprejate vatu i polako ispolirate pozlačene kontakte. Vodljivu gumu koja služi za prijenos informacija između displeja i ploče sa tastaturom obično nije potrebno čistiti ali se može sa mekanim kistom natopljenim alkoholom. Na displeju su napareni kontakti - ako malo bolje pogledate vidjeti će te plavkaste vodove. Ako se to zbog nekog razloga zamazalo isto se čisti alkoholom .
Što se tiće 5110 stojim iza toga da vam poklanjam ploću sa displejom. Javite mi se privatnom porukom pa ćemo se dogovoriti. Međutim za nekoliko komada nokie 5110 sa istim problemom kako ste naveli u zadnjoj poruci nemogu vam pokloniti toliko ploća.
Najbolje da mi pošaljte >> u svojoj poruci mail adresu.


Pozdrav !