[ godunski @ 03.02.2011. 12:09 ] @
Instalirah netqin av pošto sam prethodno malo pročačkao po netu, videh neke preporuke i eto problema...

Ne mogu da pristupim application manageru niti da (de)instaliram bilo šta na telefonu, ne mogu da deinstaliram netqin, ne mogu da ga pokrenem, a svako ozbiljnije pokretanje neke od aplikacija na telefonu podrazumeva blokiranje istog, pa vađenje baterije i tako u krug...

Imao sam instaliran Kaspersky AV mobile koji takođe ne mogu da otklonim... Instaliran je na telefonu, tako da ni vađenje kartice nije dalo nekog pomaka. Ne mogu ni da obrišem bilo koji fajl u vezi sa netqin-om ne bih li ga bilo kako omeo u njegovom radu...

Moje pitanje je postoji li rešenje da ga nekako preko usb kabla pomoću nekog programa uklonim sa telefona?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.02.2011. 12:14 ] @
Bekapuj ti šta imaš od kontakata i sličnih stvari, pa formtiraj to i idući put zaobilazi AV programe na novim generacijama mobilnih u širokom luku, jer nema realno potrebe za njima. Bio si žrva ili marketinga ili PC navika.
[ agasoft @ 03.02.2011. 12:18 ] @
Najbolje je format telefona.
Backup kontakata i svega bitnog, pa iz početka.
[ godunski @ 03.02.2011. 12:31 ] @
Imam bekap kontakata koji su mi najbitniji, jedino mi preostaju dva pitanja:

- znam šta se dešava sa HDD na kompu kada ga formatiram, da li i ovde ostajem bez OS i svega ili formatiranje mob telefona podrazumeva samo vraćanja OS na default?
- i kako to da uradim tj. da li je isti kod za sve nokie ili treba da izbunarim za E63?

Znam, sad će da uskoči neko od moderatora i mi kaže da prvo malo pretražim forum, ali sam nov kolačić u symbianu, pa tražim prečicu )

Hvala na odgovoru.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.02.2011. 12:57 ] @
Reinstalira se sistem sam, ti samo ispritišćeš od dugmića šta treba.

Ili potražiš po forumu ili googlaš.

Citat:
To format/hard reset your Nokia E63, try one of the following methods-
1) *#7370#
or
2) Turn off the mobile device. Then press and hold “3″, the “Green button” and “*” - Turn on and keep holding untill the phone fully restarts. If successfully, you’ll be asked to reenter the date, time, city, etc. Its tough but it works.
Default lock code is 12345.

[ godunski @ 03.02.2011. 13:07 ] @
Popodne na punjenje baterije, da ispritišćem šta treba, pa javljam kako je prošlo.

Hvala još jednom...
[ godunski @ 03.02.2011. 20:31 ] @
"Phone start-up failed. Contact the retailer." je bila prva poruka koju sam dobio na moje zaprepašćenje... Još jednom sam ga restartova i onda mi je ponudio da izaberem zemlju, vreme i sl. tako da bi se moglo reći da je problem rešen... Sad slede podešavanja od početka... Još jednom hvala.