[ vladasava @ 04.02.2011. 16:36 ] @
Potrebna su mi bilo kakva iskusva vezana za ovu temu pokusavao sam sa Full Convert Enterprise trajal verzijom ali nisam imao nikakve rezulate .Potreban mi je link ka nekoj lokaciji sa koje bi skinuo creck za ovu aplikaciju.
[ savkic @ 04.02.2011. 17:11 ] @
> Potrebna su mi bilo kakva iskusva vezana za ovu temu pokusavao sam sa Full Convert Enterprise trajal verzijom ali nisam imao nikakve rezulate .

Pogledaj i Database workbench www.upscene.com/products.dbw.index.php. Da li ti hoćeš da konvertuješ bazu iz FB u MSSQL? Onda možeš uraditi export svega u txt fajl sa odgovarajućim SQL naredbama i potom import u drugoj bazi.
[ vladasava @ 05.02.2011. 12:31 ] @
Hvala ovaj savet mi deluje korisno txt fajl bi mi odgovarao .Interesuje me dali si neso slicno radio i ako jesi imas li neki primer za automatizaciju tog procesa transformacije sadrzaja tabela Firebird baze u txt fajl jednom dnevno .
[ savkic @ 05.02.2011. 12:50 ] @
> Hvala ovaj savet mi deluje korisno txt fajl bi mi odgovarao .Interesuje me dali si neso slicno radio i ako jesi imas li neki primer za automatizaciju tog procesa transformacije
> sadrzaja tabela Firebird baze u txt fajl jednom dnevno .

Svakog dana to moraš raditi? Pretpostavljam da onda moraš voditi računa o tome dokle je export došao da bi sutra mogao nastaviti odatle. To može biti komplikovano, i može zahtevati poseban program, a ako se radi o velikoj količina podataka i brzina je bitna onda takođe custom program je bolje rešenje. Od nekih gotovih, možeš pogledati FBExport.

http://fbexport.sourceforge.net/fbexport.php
[ vladasava @ 05.02.2011. 13:31 ] @
imas li neki drugi primer koji je bogatiji za interfejs mnogo je to kucanja svaki dan mora da postoji neki program naravno besplatan koji ima opciju schedule za frekfentno ponavljanje jedne te iste radnje .

pozdrav
[ schild @ 05.02.2011. 13:50 ] @
A kako ste stigli od "Način da povežem FireBird bazu sa nekom drugom poput MS SQl Server ili Ms Access ili My Sql" do exporta tabela u txt fajlove? @Vladasava, malo detaljniji opis probelama, i sta ti tacno treba bi bilo vrlo pozeljno ako zelis pomoc...
[ ismilovic @ 06.02.2011. 07:23 ] @
Ovo meni služi za vezu između fdb i dislocirane dbf datoteke - komunikacija
preko e-mail. Extrahira se iz knjigovodstvenog programa, a učitava iz
programa pos blagajne na sličan način. Primjer je
// MAT - skladišnih kartica

TMat tMat = new TMat();

int godina = DateTime.Now.Year-1;

// modificirat SELECT komandu za čitanje podataka

tMat.Da.SelectCommand.CommandText = tMat.Da.SelectCommand.CommandText

+" WHERE DATUM >= '"+User.PrviPrvi+"'";

tMat.Da.Fill(tMat.Table);

// kreirat tablu za text

file = new string[tMat.Table.Rows.Count];

itr = 0;

foreach (DataRow rw in tMat.Table.Rows)

{

System.Text.StringBuilder line = new System.Text.StringBuilder();

for (int i = 0; i < tMat.Table.Columns.Count; i++)

{

string value = rw.ToString().TrimEnd();

if (i < tMat.Table.Columns.Count - 1) value = value + (";");

else value = value;

line.Append(value);

}

file[itr++] = line.ToString();

}

Rtb.Lines = file;

txtFile = path+"\Mat.txtDb";

// spremit podatke u txt tablu

Rtb.SaveFile(txtFile, RichTextBoxStreamType.PlainText);

TMat je (moja) data adapter klasa za tu tablu. Bolje se kreirat dataset za
expot i spremit dataset kao .xml, pa ga na drugoj strani učitat, ako
programi to dopuštaju.

Druga mogućnost je program za prenos s jedne strane adepter za fdb s druge
za recimo mysql izredat sve table. Ako table imaju istu strukturu to je samo
hrpa 'foreach'.
[ vladasava @ 06.02.2011. 12:42 ] @
Gledaj ovako svari stoje koristim Jantarov(Slovenacki proizvod) program za evidenciju radnog vremena koji se zasniva na FIREBIRD bazi .Šta je problem potrebno mi je jednosavno resenje za eksport podataka iz tabele ULASCI i IZLASCI u neki oblik txt fajla koji bi kasnije inportovao u moju bazu koja je MS Access.Plus kad bi ovu proceduru automatizovao bijo mi merak tako da to radi jednom dnevno.
Pozdrav svima koje je ovo moje pitanje zainteresovalo
[ schild @ 06.02.2011. 14:31 ] @
Mozes instaliradi ODBC za Firebird (ima na www.ibphoenix.com), pa linkujes te tabele iz FB baze u tvoju Access bazu, i onda mozes u dalje u accessu da radis sa njima sta hoces. Ako ti ovo odgovara, mozemo detaljnije, da ne duzim ako ti ovo nece valjati :)
[ vladasava @ 07.02.2011. 08:12 ] @
Gledaj ovako stvari stoje nasao san na netu trajal veziju Full Convert koja mi zavrsava posao cak ima i trajni nalog za frekfentno konvertovanje podataka iz raznoraznih baza u MS Access pazi i to radi ekstra .Šta je problem ta trajal verzija ističe za 10 dana sta onda imas li neki predlog kako doci do Full Convert -a naravno bez para tu ti meni pomozi .
[ MarkoBalkan @ 12.02.2011. 18:24 ] @
ems sql manager podržava export u koji god hočeš format.
desni klik na table ili view i export u excel, txt itd....
također ako ti treba migracija uzmi neki etl alat, recimo pentaho i to je to.
[ vladasava @ 14.02.2011. 07:44 ] @
Hvala svima posle dugog lutanja otkijo sam Apatar stvar je odlična.
[ MarkoBalkan @ 14.02.2011. 18:59 ] @
pa ima pentaho etl, talend studio, ms etl, oracle data integration itd....
[ dogriz @ 24.02.2011. 06:24 ] @
Možda i ovo može da bude interesantno:
Converting MySQL database to Firebird