[ mide @ 07.02.2011. 19:04 ] @
pozdrav!
ovako. bio mi je w.m 6.1. (kupio ga u holandiji i bio an holandskom)i ubacim 6.5 (engleski jezik)custom Rom...godinu radilo ok. nadjem drugi rom
i pokrenem flas preko grandprix (a prvi put sam ubacio klasicno,samo pokrenes setup itd...) i kad je trebalo da
ispisuje zadnju instalaciju izbaci mi failed!
ja budala sjetim se da nisam izvadio sim (da li ce to prestavljat problem?)!!!

probao sam jos 5 ROM razlicit,i uradi flash do kraja bez greske samo sto mi nema mreze!!!!


version:
pdea:i900XIA5
phone: -ovdje ne pise nista a prije je pisalo kad je radilo na starom kad je bilo sve ok!


ovo je na pozadini moba:
ssn i900gsmh
imei 352819/02/34194/4

uradio sam i hard reset i opet isto.
opet flash i opet isto.
sve radi samo mreze nema.
ne moze ni hitne pozive da pozove!
hvala puno ako mi pomognete
[ Cyber01001 @ 07.02.2011. 19:11 ] @
Vjerojatno si skiksao radio rom ! ps. dal ti radi wifi i bluetooth?
[ mide @ 07.02.2011. 20:43 ] @
radi sve. bt i wifi,camera
jedino nisam probo gps al on manje vise......
sim karticu mi nikako ne prepoznaje...
ne mogu ni brojeve da vidim....
[ mide @ 07.02.2011. 20:56 ] @
samo jos nesto,,,,,
nece da prihvati nikakve security kodove....
[ miki069 @ 07.02.2011. 23:04 ] @
Brojeve misliš na kontakte sa SIM-a?
Hitne pozive si probao bez SIM-a?
Jesi probao više SIM-ova u tom telefonu?
Jesi probao problematični SIM u drugom telefonu?
Da li telefon prijavljuje ikakvu grešku vezanu za SIM?
"Invalid SIM", "Phone frezee"...

Security kodove misliš na seecret kodove?
http://www.symbianize.com/showthread.php?t=112901

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 08.02.2011. u 00:14 GMT+1]
[ mide @ 08.02.2011. 06:32 ] @
probao sam 3 sim sa razliciti mreza u BiH i nema ni jedne!!!
sim koji sam imao u mob tokom flesh-a radi bez problema u drugom mobu...
bez sima kad pozovem hoitne pozive mob na jedno 10 sec zakoci ili stane i opet radi normalno ali poziv ne dobijem......
da, ne prihvata seecret kodove? kad ih ukucam na kraju ispise da prvo moram mob upalit u rezim rada
(airplane mod ili phone on) pretisnem ja na ON, pocne onaj krug da se okrece za kad nesto radi i stane ali ne upali rezim rada sa mrezom.......
[ simtim @ 08.02.2011. 15:31 ] @
Jos isam video ominju i900 koja radi sa WM 6.5 sta vise dosta je ljudi zakucalo telefon pkusavajuci da ubaci Rom-ove koji su drugi pravili u kucnoj varijanti. Kolio znam ne postoji zvanichan ROM WM6.5 za i900. Probajte na XDA Developers http://forum.xda-developers.com/ da pronadjete takozvani "STOCK" (originalni WM 6.1) rom za i900 kako bi ste vratili telefon u funkciju. Ako ne uspete da vratite telefon ne preostaje Vam nista drugo nego da nedjete neki servis u Vasem gradu koji ima recimo RIFF box (lichno preporuchujem taj box) da Vam ponovo upishe novi boot a zatim i originalan ROM .

Srecno
[ Cyber01001 @ 08.02.2011. 16:29 ] @
Probaj ovo ubacit sa GrandPrix-om http://www.modaco.com/content-...or-i900-at-the-moment/page/60/ , izaberi koji je najbolji radio rom pa vidi dal pomaze!
[ Cyber01001 @ 08.02.2011. 16:34 ] @
Al radi to polako i po uputama da ne ubijes boot!!!
[ mide @ 09.02.2011. 07:32 ] @
hvala vam na pomoci .....
nasao prijatelj mi nasao na nekim tamo forumima iste slucajeve...pa ima vise nacina da se pokusa rijesit....
tel je zakljucan za sve sim tako da ga moram otlkjučat....
ako i uspijem javim kako....
[ mide @ 09.02.2011. 11:54 ] @
kad bolo koji kod ukucam ovako ispise kao na slici
[ KingMax @ 22.12.2011. 16:20 ] @
Pozdrav narode.. :) Ja se izvinjavam sto posle ovoliko meseci nastavljam sa temom. :/ Desio mi se isti problem kao kod Mide, pa bih voleo da znam da li imate resenje za taj problem? :)
Hvala :)
[ aki01 @ 28.12.2011. 11:01 ] @
Pozz svima....i kod mene je isti problem...izgleda da je to mana kod ovih omni-a....ja sam je dobio od rodjaka...i on mi je rekao da je stavljao neke nove room-ove na mobitel,i da poslije toga nema mreze,odnosno nece da ocita sim-card,bas kao kod predhodnih slucajeva na forumu...nosio sam tel.u razne servise,ali oni nemaju blage veze do cega je(i to mi je neki mobitel servis)...pa vas molim...ako ikako znate koji je problem da mi pomognete...unaprijed hvala