[ cveve @ 08.02.2011. 07:15 ] @
Da li neko u Srbiji koristi rucni sat koji je radio kontrolisan kao na primer WV-59DE-1AVEF. Na sajtu satovi-online.com ga nemaju i rekli su da ne drze DCF satove. Da li to ne radi ovde ili je neki drugi razlog? Ima li nacina da nabavim taj sat u Srbiji ili neka varijanta da se poruci iz inostranstva?
[ netman @ 08.02.2011. 08:34 ] @
Ja imam digitalni budilnik Evertone koji je radio-kontrolisan.
To radi kod nas, jeste da smo na ivici pokrivanja signalom,
ali cak i u kuci pristojno radi!
[ cveve @ 08.02.2011. 14:37 ] @
Ja imam nekoliko zidnih i stonih i stvarno rade pristojno ali me interesuje kako rade rucni. Ipak prijem signala kod njih je mnogo losiji nego kod zidnih. Cak i zidni znaju da izgube sinhronizaciju pa cak id aispisu neko potpuno bezveze vreme.
Znas li mozda gde kod nas mogu da se kupe CASIO radio kontrolisani rucni satovi?
[ netman @ 08.02.2011. 22:13 ] @
Verovatno gde prodaju i "obične" Casio satove, stvarno ne znam konkretno.
Što se tiče prijema, valjda ručni imaju bolji prijem, bar kada su napolju, unutra je slabiji signal.
Ovaj moj budilnik radi tako što na početku svakog sata pokušava da uhvati signal, ako uspe izbaci
ikonicu i podesi se, ako ne uspe onda nastavi da prikazuje vreme koje je bilo. Ne mora svakog sata da se podesi
da bi bio tačan, dovoljno je 1-2 puta u 24h, pa će biti extra tačan!
[ Bik Koji Sedi @ 08.02.2011. 22:29 ] @
Ja imam ručni sat Casio Waveceptor i vrlo sam zadovoljan. Signal hvata relativno slabo, mora da bude noć, bolje hvata zimi nego leti (ili obratno, zaboravio sam sad), ali dovoljno mu je da uhvati jednom nedeljno i radiće tačno do u sekundu. Praktično jedino kad imam mali problem s njim jeste kad se menja letnje/zimsko vreme, e tada moram baš da ga mećem noću na prozor i 5-6 puta mu forsiram sinnhroznizaciju, dok ne "uhvati".

Osetljivost na signal sigurno varira od modela do modela.
[ cveve @ 09.02.2011. 04:32 ] @
Meni je zapao za oko http://www.casio-europe.com/euro/watch/waveceptor/wv-59de-1avef/ ali ga nema kod nas. Napolju kosta oko 60 evra. Fa li je neko pazario preko e-dućana ili slicnih firmi? Da li moram da ja pronadjem gde ima da se kupi ili samo dam naziv artikla? Kolike su marže?
[ dalek @ 30.10.2011. 22:15 ] @
Imam CASIO EQW-500 sve radi ok, ali ne vata signal uopse, nijednom se nije sinhronizovao. Jel moram da ga nosim na krov ili sta?
[ Yvan @ 31.10.2011. 05:37 ] @
Meni stoji u sobi okrenutoj ka severu blizu prozora (na prvom spratu), i nemam problema sa sinhronizacijom signala. Ne mora na krov, ali pomaže ako je čisto ka severu, bez zgrada, brda i sl. I postavi ga prema slici iz uputstva.
[ dalek @ 01.01.2012. 13:47 ] @
Iako pise u uputstvu da je potrebno staviti ga na prozor prema severu i slicno, iz licnog iskustva sam uvideo da je dovoljno ga drzati na ruci dok spavas nocu, i on ce da se sinhronizuje. sad radi sve ok!