[ Luka275 @ 09.02.2011. 13:38 ] @
Danas sam se ulogovao i moram da kazem da ste vi jedini koji verovatno imaju odg. na moje pitanje,a to je:u programu C imam 17Gb i zauzeto mi je 9Gb,da li ce RAM memorija da mi uveca Gb na C programu i koliko kosta RAM memorija neka po vasem izboru ali da poveca prostor ako moze.ODG. MOLIM VASSSS!!!!!!!
[ dendic @ 09.02.2011. 14:10 ] @
Nejasno je sta je C.Jel C disk kojem gledas koliko ima korisnog tj.neiskoristenog i iskoristenog prostora?Ako je tako onda se radi hard disku i njegovom kapacitetu.RAM memorija je posebna prica.Danas RAM memorije nisu skupe i zavisi koja je u tvom kompjuteru RAM memorija.Na ikoni na ekranu imas ikonu My Computer.Klikni na to desni klik i onda klikni na dnu na properties sad lijevim klikom.Ispisat ce ti se na tom prozoru koji se otvori koliko imas RAM memorije pa nam napisi.Detaljnije o memoriji mozes procitati ako instaliras mali programcic sa interneta SIW (ima free opciju).Odatle procitaj sta pise za memory.
[ Luka275 @ 09.02.2011. 14:20 ] @
Xvala ti puno,meni pise 448MB of RAM,a cekaj je ram memorija povecava kapacitet na hard disku??
[ Miroslav Cvejić @ 09.02.2011. 14:26 ] @
Ne. ironično, ako dodaš još RAMa smanjiće se slobodni prostor na hard disku (OS će napraviti veći swap file).
[ Luka275 @ 09.02.2011. 14:41 ] @
A cime da povecam kapacitet??Na C???
[ Miroslav Cvejić @ 09.02.2011. 14:45 ] @
Obrišeš višak (temp folder na primer) i uradiš CheckDisk. Takođe možeš da smanjiš rezervisan prostor za system restore.