[ Milivoje991 @ 11.02.2011. 09:17 ] @
Da li neko moze da mi pomogne, da mi kaze, da li u instalaciji kuce prvo se krece od brojila ka osiguracima ili obrnuto, od osiguraca ka brojilu???
Unapred hvala...)))
[ milan_CG @ 19.05.2011. 17:09 ] @
MOJ TI JE SAVET SLEDECI. Po pravilu i sto se kaze skolski osiguraci idu posle brojila atu je i Fid sklopka. Ali iz iskustva posto sam znas kakav je napon u mrezi ja sam stavio osigurace i pre strujomera. Oni mi sluze kao backup za nedaj boze jer jednom mi se desilo da mi je strujomer izgoreo pa sam cekao 5 dana (napravili most) a naplatili mi pausalac potrosnju. Rece mi majstor u EDB da se mucim vise i da je to mala investicija a za ponovno da nesto nemalja izvadim osigurace i radim sta zelim. Naravno osiguraci moraju da budu za Stambenu kucu veci od 25A a kuca koja ima radionici 35A.
[ milekinez @ 23.05.2011. 18:56 ] @
ne znam kakve veze ima ovo sa grafikom ali ajde nisam strucnjak za struju ali tesko da ima dozvolu za vise od 25 a po fazi, cemu sluze jaci osiguraci ispred brojila ni to nije jasno ali ajde, fidova sklopka slizi kao zastita od struje (amperaze) i koliko znam ne moze sa klasicnim uzemljenjem, bolje da konsultijes ovlascenog elektricara, valjda ti skuplja kuca
[ branimirs @ 22.01.2017. 22:35 ] @
Ovo je primer srpskog sveznanja :) Ovakve postove i tema treba u korenu seći. Brisati odmah da neko ovako pismen ne shvati ozbiljno ali i pogrešno. Ljudi pustite, zaboga, električare
da i oni žive od svog znanja i zanata. Pa ne može se biti za sve pametan i sposoban. Pa zar nam nije dovoljna škola cela naša istorija u kojoj su se polupismeni hvatali za ozbiljne
poslove i evo doveli nas do ovoga danas. Moderatori, radite nešto... Da, vidim kada je pokrenuta.
[ djura63 @ 27.02.2017. 10:45 ] @
E neka si se i ti probudio ...