[ trucker @ 05.02.2004. 21:41 ] @
Nedavno sam kupio DVD kucni player sa divx podrskom.
Problem 1 Ubaciti(zalepiti) subtitl-resen.
Jedino resenje je subtitl zalepiti pa ponovo snimiti .ssa fajl zajedno sa avi fajlom.
To klapa,ali kod nekih filmova mi izbacuje poruku da treba da prebacim source fajl u wav fajl pa tako snimim sa avi fajlom.Cak i to klapa ali ako na PC-u pustim film od pocetka i bez preskakanja.Ako malo preskocim koji deo filma ton je vec "polupao loncice"tj.ne ide zajedno sa slikom.Pokusao sam tako i da snimim na cd pa pustim na kucnom playeru
ali ton nikako nije mogao da se nadje sa slikom.Da napomenem slika i ton su u totalno razlicitom vremenu.Pretpostavljam da je source fajl mp3 fajl.Vdub ne dopusta mogucnost da sastavim normalno avi,subtitl i ton fajl.Ako stavim normalni ton tj.source fajl,takodje ton i slika nisu sinhronizovani.Kod vecine filmova to moze.Ali sta kod onih kod kojih ne????U ovom slucaju codec je xvid mpeg-4.
Zna li neko kako se resava ova "sitnica"???
Ustvari da li bi neko mogao(ako zna)da uopste objasni taj postupak kojim bi se odvojeni avi i subtitl fajl mogli sastaviti(zalepiti)ali da naravno sve klapa i da se moze snimiti da bi se gledalo na kucnom divx playeru?
Unapred zahvalan
[ NLO @ 05.02.2004. 23:07 ] @
nisam te bash najbolje razumeo ali ajde ovako:
virtualdub ne podrzava filmove u kojima je zvuk u mp3 vbr formatu, pa trebash da ga konvertujesh u cbr, to mozesh da uradish tako shto cesh da izvucesh zvuk iz filma, save as wav, ali necesh dobiti wav nego mp3 sa extenzijom wav pa taj mp3 lepo konvertujesh u wav i ubacish u virtual dub kao zvuk od tog filma..
a za subtitlove skini vobsub i koristi filter za virtualdub koji se zove text sub u njega loadujesh obican subtitle i on ga ubaci u film.. kompresujesh ponovo film i gotovo...
samo sam ti teoretski obajsni.. ako ti treba pomoc pitaj..
ako imash xwave 9100 divx player flashuj ga i imacesh podrushku za subtitlove i necesh morati sve to da radish..
[ Nabukodonosor @ 06.02.2004. 00:15 ] @
Pa kada bi naveo koji plejer imas bilo bi od velike pomoci. Sve u svemu, skini najnoviji firmware sa nekog foruma ili zvanicnog sajta. Sto se tice nesinhronizacije kada ubrzavas film, iskljuci subtitle na trenutak i ponovo ga ukljuci. Pretpostavljam da imas na daljinskom dugme 'Subtitle'. Tako je barem kod mene.
[ trucker @ 06.02.2004. 12:25 ] @
Momci,kao prvo da vam se zahvalim na stvarno brzim odgovorima.
Posedujem DVD player marke TEVION(jeftini),a on ne verujem da moze da se flashuje(mozda i gresim).Jednostavno u njegovom meniju nema subtitl fajla a ne moze se ni preko dugmeta subtitl ubaciti sa pustanjem divx filma.Moze ali samo sa pustanjem DVD-a.
Prvo bih te pitao NLO da mi objasnis kako ovo da odradim?Citiram tvoju recenicu posto mi je ostalo prilicno jasno(mada sam totalni pocetniksa divx-som):"to mozesh da uradish tako shto cesh da izvucesh zvuk iz filma, save as wav, ali necesh dobiti wav nego mp3 sa extenzijom wav pa taj mp3 lepo konvertujesh u wav i ubacish u virtual dub kao zvuk od tog filma.."
Pitanje:
Ok,zvuk je znaci u vbr formatu(mislio sam da je to mp3)otvorim film na file,open,save as wav-i on ga onda znaci prebaci u mp3 a ostavi extenziju wav?
Kako sad da ga konvertujem u wav?Da li sa vdubom ili s nekim drugim programom?
Ako moze sa vdubom zamolio bih te da mi objasnis na koji nacin.
Unapred zahvalan
[ NLO @ 06.02.2004. 12:55 ] @
vbr nije format mp3 je format vbr je nacin kodiranja mp3-a, imash cbr (constant bitrate), vbr (varibile bitrate) i abr (averge bitrate), ako ti film ima zvuk u mp3 vbr formatu, virtual dub nece moci da radi normalno s njim poshto podrzava samo mp3 cbr pa ti treba da ga konvertujesh u mp3 cbr, to cesh uraditi, tako shto cesh loadovati film u vdub, ici na file > save as wav, extenziju dobijenog fajla promeniti iz wav u mp3 (poshto je to mp3 samo se vdub istripovao) e sad taj fajl trebash konvertovati u wav (mozesh preko obicnog winamp-a samo kao output plugin stavish diskwriter) i ubaciti ga ponovo u vdub... izabrati kompresiju za video i audio i lodovati filter za subtitlove i na kraju file > save as avi :)
[ Nabukodonosor @ 06.02.2004. 15:50 ] @
Moze da se flesuje (najverovatnije). Samo skini novi firmware, narezi ga na CD i ubaci ga u plajer. Sacekaj malo i kad se ugasi sam ti ga opet upali i izvadi CD. I to ti je to.
[ trucker @ 06.02.2004. 19:52 ] @
Nabukodonosor,da ti odmah odgovorim da sam danas skinuo zadnji firmware od Tevion-a 3000 i da tamo u uputstvu stvarno pise da se sa divx-a moze videti subtitl u slucaju da su snimljeni u isti dir.(ja sam im i imena stavio ista)
Uradio sam sve kako pise i napravio update ali NE POMAZE.Valja praviti kompresije.
NLO-pitanje za tebe posto vidim da si stvarno strucnjak za ovu tematiku(ja sam na samom pocetku pa mozda malo davim:
Uradio sam sve kako si rekao i stvarno na PC-u pusta zajedno sve i sve je ok,ali kad sam video velicinu padoh u nesvest.Source file sam prebacio sa vdubom u wav(mp3)95mb pa ga onda stvarno prebacio u pravi wav tj.audio(1gb+jos koji mb)sve to sastavio sa kompresijom xvid mpeg-4,save as avi,i kad je poceo da nabija preko 1 gb prekinuo sam.Ovako nisam to mogao uraditi.Mozda(najverovatnije)postoje"CAKE" da se podese negde parametri ili napravi neka kompresija da to moze da stane na 1 cd od 700mb?Sorry,zbog davljenja ali da li bi mogao ukratko da meni i ovakvim"neznalicama"napises neko kratko uputstvo kako bi to moglo sve da funkcionise?
Unapred HVALA