[ mikiproticic @ 13.02.2011. 22:40 ] @
Pozdrav prijatelji imam sledecu ideju:

Call centar sa operaterima koji bi radili kod svojih kuca

Zeleo bih da oformim call centar koji bi se bavio davanjem informacija klijentima uz placanje preko telefonskog racuna.

uslovi koje treba da ispunjava taj call centar su sledeci>

*da korisnik prvo dobije vezu sa sekretaricom gde ce mu se pustiti poruka o nacinu dobijanja informacija i placanju
*nakon toga se korisnik automatski prebacuje na prvog slobodnog operatera
*da operateri rade od kuce
*da korisnicki servis korisnici mogu dobiti sa brojeva iz fiksne mreze, iz inostranstva , svih mobilnih i voip mreza
*da sredstva direktno idu na racun firme koja je vlasnik call centra

znam da postoji mogucnost formiranja call centra sa Telekomom Srbija, ali ne postoji mogucnost rada od kuce vec oni daju jedan broj na koji se veze centrala i posle se vezuje sa operaterima koji su direktno tj. zicano vezani sa njom, takodje ono sto je minus je i to sto nema mogucnosti rada sa drugim operaterima mobilne telefonije, a mislim da su problem i pozivi iz inostranstva...

Svaki savet ili upucivanje ka firmama koje su u stanju da takvo nesto izvedu je dobro dosao!


pozdrav i unapred hvala
[ mikiproticic @ 16.02.2011. 21:37 ] @
Auuuu, da li je moguce da niko nema odgovor??

:(
[ monkeyjob @ 18.02.2011. 00:25 ] @
jedino sto mi pada napamet da zovnes Sagu ili MDS i da trazis da ti daju ponudu, sta, kako i koliko. Sve mi zvuci da tvoja prica u opste nije ne izvodljiva.
[ dragancili @ 18.02.2011. 09:36 ] @
Cisco Contact Center Enterprise
Mocno enterprise resenje za takve stvari. Sve velike firme (IBM, HP, Cisco...) koriste ovakva resenja u svojim support centrima na taj nacin sto kad nazoves support u USA recimo dobijes nekog indijca koji sedi kuci i cuka sve i svasta...totalno upravljivo i konfigurabilno. Recimo - od 8 do 12 ti se javljaju ljudi od kuca u Severnoj Srbiji, od 12-2 centralna itd...hocu da kazem da mozes da se igras gde ce koji poziv biti upucen u vreme koje ti odgovara. Naravno citavo resenje podrazumeva i IVR (automatska sekretarica ali mocnije) koji prihvata tvoje dolazne pozive.
Ne zelim da reklamiram svoju firmu ali partneri smo sa cisco-om i imamo iskustva u ovakvim stvarima.
Za vise informacija slobodno me kontaktiraj (neka prezentacija i slicno)...
Puno pozdrava,
Dragan
[ eOffice @ 14.03.2011. 09:42 ] @
Sve se ovo moze uraditi dosta povoljno na Asterisk platformi. Problem je malo oko naplate poziva jer to mora onda da ide na
0900 brojeve u kom szlucaju se pravi ugovor sa telekomom. Koliko je meni poznato 0900 brojevi su nedostupni za pozive iz medjunarodne tj za korisnike van srbije.
[ Ivan Vujisic @ 16.04.2011. 14:21 ] @
Definitivno sve ovo moze da se napravi u kombinaciji 0900 brojeva i Asterisk platforme. Ukoliko mozes da dobijes 0900 brojeve ostalo cemo resiti lako.

1) Pozivi iz inostranstva nisu problem posto do call centra dolaze putem Interneta samo sto ti korisnici moraju izvrsiti placanje kreditnom karticom.

2) Pozivi sa Skype-a takodje nisu problem, ali placanje isto kao 1)

3) Pozivi iz domacih GSM mreza sa naplatom su ok ali domaci GSM operateri uzimaju veliki procenat od naplate 30-50%

Sve u svemu, ako jos nisi resio problem možeš mi se javiti na pp.