[ vladavs @ 14.02.2011. 21:19 ] @
Dragi svi,

želeo bih da uzmem neku HD kameru koja bi spadala u tzv. advance amater klasu. Dakle nemam potrebe da je koristim za bilo šta osim za lično zadovoljstvo ali bih želeo nešto što je bolje od običnih amaterskih kamera. Najbitniji mi je kvalitet slike (dakle boje, oštrina, snimanje u relativno malo svetlosti i slično), pristojnog stereo zvuka a mnogo manje da li ima neki ogroman zum, ugrađene gigabajte i gigabajte interne memorije i kojekakve kerefeke koje imaju nabudžene consumer kamere (tipa GPS, raznorazne prevare sa procesiranjem slike, 3D i slično). Takođe, njena veličina (težina) ipak treba da bude u granicama do oko 1kg.

Budžet do maks. 1500€ (nešto malo plus uvek može ako je zaista opravdano).

Uslov je ipak da takva kamera u proseku daje primetno bolju sliku od jačih consumer modela (npr. nova Panasonic serija http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/900_800_series/ ili Sony HDR CX 550), inače čemu bacanja para (mada ni ove pomenute nisu baš jeftine, oko 1000€).

Meni se na oko npr. sviđa Sony NEX-VG10 HD koja je oko 1500€ (nije nešto velika sa osnovnim objektivom a nadam se ni teška) i očekujem da obzirom na veličinu CCD čipa i kvalitet optike u startu nudi bolju sliku od consumer modela. Opet neko ovde reče na forumu da je kamera bezveze, itd...

Molim za vaše predloge i savete.

Unapred zahvalan...!
[ sonyman @ 17.02.2011. 13:40 ] @
NEX-VG10 nije amaterska kamera. To je odlicna kamera namenjena za profesionalce koji ne žele da vuku sa sobom suviše dodatne opreme ako je u pitenju one-man projekat. A i nema 3D. Pogledaj HDR-XR550V, ima GPS, pravi odličan video material, nema 3D ali je cca 150e jeftinija od navedenog budžeta. Za 1500e verovatno nema nista kvalitetno sto snima u 3D, trebao bi odvojiti barem 2-3k jer treba da platiš dva objektiva, dva senzora i verovatno dva ili više procesora.
[ vladavs @ 17.02.2011. 17:00 ] @
Hvala Sonyman, ali mene upravo i ne zanima 3D, GPS i ostale "novotarije" već dobra 2D kamera (prosumer ili entry level professional kvaliteta) do navedene cene.

Koliko shvatam, za tebe je navedena Sony NEX-VG10 HD odlična kamera. Super! Imaš li (imate li) još koji predlog?
[ sonyman @ 18.02.2011. 08:33 ] @
Pogrešno sam razumeo, ali me posle mrzelo da editujem.. NEX-VG10 je specifična, dobro je testuj pre kupovine.
[ nedan.ns @ 19.02.2011. 01:07 ] @
>I apsolutan promasaj posto manji AVCHD Panasonici daju bolju sliku u High i Low light uslovima nego ovo skupo s.... , elem ovo je los Sony-jev pokusaj da se uhvati deo kolaca koji ce da ugrabi AF-AG100.< Ovo je citat jednog kolege vezan za tu kameru pa sad ti razmisli .