[ losic @ 15.02.2011. 17:39 ] @
Da li mozda postoji neki program u kome postoji mogucnost da se proveri da li je e-mail koji je poslat i procitan?..........ja koristim Gmail i Yahoo mail.......al ne vidim u njima opciju za to..........
Hvala
[ Jbyn4e @ 15.02.2011. 17:57 ] @
Ne.

Ako se nije vratio, stigao je gde je upućen. Ali bez dozvole primaoca, čak iako si stavio opciju o potvrdi čitanja (tzv. reading confirmation), ne možeš sa svoje strane saznati je li neki mail pročitan. Reading confirmation funkcioniše tako što tebi stigne automatizovani odgovor da je mail viđen ako primalac odobri slanje takvog automatizovanog odgovora.

Valjda si shvatio šta sam želeo da kažem.
[ Brodoplovac @ 15.02.2011. 20:30 ] @
Gmail i Yahoo ne podržavaju "return receipt". Moraš da koristiš Outlook, Thunderbird ili nešto slično.

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 16.02.2011. u 10:00 GMT+1]
[ maksvel @ 15.02.2011. 21:48 ] @
Ima "trik" sa sličicom koja se učita u upravo otvoreni mejl, pa onda pošiljalac zna da je isti pročitan. Ili, mejl sadrži neki skript, isto za to.
Ali, takvi mejlovi bivaju obično tretirani kao spam i izblokirani.
[ Jbyn4e @ 15.02.2011. 22:29 ] @
^^
Da, ali ima nas i koji čitamo isključivo u plain text obliku mailove, tako mi podešeno na mail klijentu... a html tek ako hoću baš baš... i da vidim ko je taj što će da sazna kad sam ja pročitao mail :)
[ enthusy @ 16.02.2011. 13:50 ] @
Skoro svi današnji web-based email servisi, kao i email klijenti so default podešavanjima blokiraju sve ono preko čega ti možeš da proveriš da li je neko otvorio email.
Da nije tako, to bi bio raj za spamere
[ vlada1970 @ 25.02.2011. 14:43 ] @
Gmail ne dozvoljava da se emailovi salju u html formatu i to pogotovo ne funkcionise na firefoxu, ali u chrome-u je moguce i zato je najlaksa i najpouzdanija opcija koristiti spypig - free email tracking system. Kad otvorim gmail u chrome-u i spremim napisanu poruku za slanje, pre slanja otvorim u drugom tabu spypig i odradim tamo sta je potrebno da bih dobio slicicu koju hocu da prekopiram u gmail, uradim na "copy image" u onih 60 sekundi i samo paste u gmail napisanu poruku.

Evo, koliko koristim spypig, uvek je funkcionisalo. Dobije se detaljan izvestaj za prvih 25 otvaranja emaila i cak i kad ja hocu da proverim taj email u sentu, dobijem izvestaj da je sa moje IP adrese otvoreno.
[ mulaz @ 25.02.2011. 15:03 ] @
Da.. ai google ne prikazuje slike, sve dok ne kliknes dugme, da pokaze i sve remote slike :)
[ vlada1970 @ 25.02.2011. 15:22 ] @
Dobro, znam to. Registrujes se na spypig i uploadujes neku svoju "naivno-nevinu" sliku koju korisnik kad otvori nece posumnjati da je track, nego kao da je to tvoja namera da posaljes slicicu uz email. Bilo kao salu, bilo kao ozbiljna slika sa kao tvojim podacima nekim ili signature-om ( potpisom ) i na taj nacin ce poceti da ti veruje kad prvi put otvori tvoj email.