[ XLana @ 15.02.2011. 23:51 ] @
Postovani ,

sigurna sam da ovde ima dosta sposobnih korisnika pa Vas molim za savet


Poručila sam knjige od AMAZON-a i ovo je već DRUGA POŠILJKA koje JE VRAĆENA AMAYONU-u BEZ OBJAŠNJENJA !


Nikako da dobijem Knjige koje sam platila !!!


Sve regularno prolazi sa Viza karticom i oni naplate novac !


Uzimam najjeftiniju poštarinu DA ME NE BI DRALI PREKO ŠPEDICIJE ali sigurna sam da vi to znate !

Iz nekog razloga MISLIM DA ME STALNIM VRAĆANJEM MOJIH KNJIGA PRISILJAVAJU NA NAJSELJAČKIJI NAČIN DA KNJIGE PORUČIM PREKO DHL-a ili UPS-a...

I DA ME OPET ODERU SA NAPLATOM SVEGA I SVAČEGA !!! i uslugu otvaranja paketa naplaćuju tj naplatili su mi kada je stigla knjiga preko DHL-a


Molim za savet

Hvala !
[ Goran Rakić @ 16.02.2011. 08:18 ] @
Sve te dodatne troškove ne naplaćuje Amazon, šta više svako vraćanje njih košta tako da nema nikakvog osnova zašto bi Amazon namerno slao pošiljke tako da se vraćaju. Proveri podatke o adresi, moguće da je pogrešna adresa upisana prvi put i sada se uvek ta ista koristi.
[ XLana @ 16.02.2011. 17:04 ] @
Adresa je ispravna .

Broj Telefona imaju !


Na par mesta na forumu se pojavljuje da se posiljke vracaju bez da se primalac obavesti o prispecu posiljke iz inostranstva !

Da li je neko porucivao knjige preko Amazona ovih dana ???


Uzela sam najjeftiniju postarinu jer mi ne pada na pamet da me opet deru na spediciji.


JEDNOSTAVNO MI SE CINI DA ME PRISILJAVAJU NA JEDAN SELJACKI NACIN DA PORUCIM KNJIGE KAKO BI ONI MOGLI KO BANDITI DA ME PLJACKAJU NA SPEDICIJI !


[ tdjokic @ 16.02.2011. 20:47 ] @
Kako salje Amazon? Imas li pracenje (Tracj&Confirm) kao sto ima USPS? Ja redovno dobijam otuda raznovrsnu robu, malo hardvera, malo sitnog alata, neku hranu i to dovozim jednom USPS tarifom, skoro najjeftinija - ima i jeftinija, ali nije za svaku posiljku, mada ne znam tacno gde je granica - i prilicno dobro se vidi gde je paket u kom momentu.

Ne vracaju mi pakete a mogli bi ako bi hteli, odnosno ako im je to cilj. Mozda postoji neki drugi razlog, nejasno mi je zaista. Jedino sto bi ovo sa pracenjem bar imala uvid gde se nalazi i mogla da odes tamo da protestvujes.

Naravno, ne salje mi amazon direktno nego posrednik tamosnji, ali je u principu isto za nase.
[ XLana @ 17.02.2011. 01:48 ] @
Ja sam uzela NAJJEFTINIJU tarifu .

Molim Vas recite mi koju tarifu Vi birate ?

Koji je tacan naziv nacina na koji se salje da bi POSILJKA imala PRACENJE gde se u kom trenutku nalazi ?


I samo da nemam vise nikada posla sa spedicijom i njihovim banditskim tarifama


Koju vrstu slanja posiljke da odaberem da bi to stiglo i da imam pracenje posiljke ????


Pozdrav




[ tdjokic @ 17.02.2011. 02:44 ] @
Nazalost ja se uopste ne snalazim na amazonu oko slanja posiljki. Kupujem svasta, ali mi to salje posrednik, jer uglavnom kupujem one stvari koje amazon uopste ne salje ovamo. Tako da je moja informacija prakticno bezvredna.

Inace, najvise koristim USPS (postal service) Priority Mail (delivery in usually 8-12 business days, not guaranteed, includes limited tracking and no insurance) ali se to na amazonu ne vidi tako.

Nesto skuplja je USPS (postal service) Express Mail (delivery in usually 3-5 business days, not guaranteed, includes tracking and $100 of insurance) ali ima detaljnije pracenje i osiguranje, ali sa tim nemam iskustva.
[ XLana @ 17.02.2011. 12:56 ] @
Hvala


Znaci USPS Priority Mail je ta usluga koja mi treba


Videcu da li ce proci ove posiljke koje jos treba da stignu ili će i te pošiljke NEKI PRIMITIVAC VRATITI NATRAG !!!


USPS je skraceno ( akronim) od United States Postal Service ??? Jel tako ???


Dobila sam informaciju da SVE KNJIGE DOLAZE NA SURČINSKI AERODROM NA CARINU , neke dolaze avionom ali manji deo dolazi i kamionima tj DRUMSKIM SAOBRAĆAJEM pa se na Surčinu CARINI !

Svi koji imaju nekih problema kao i ja mogu njih da pozovu jer su oni PRVA stanica za pakete !

Ja ovih dana konstantno zovem da bih znala ŠTA SE DEŠAVA I KOJI DIVLJAK VRAĆA PAKETE !


Sigurno su nekog balavog slinavca zaposlili pa se iživljava kao tatin i mamin sin!

Verovatno je šef a ima srednju školu i radno iskustvo od 1.1 2011. godine !






[ tdjokic @ 17.02.2011. 13:48 ] @
Citat:
XLana:USPS je skraceno ( akronim) od United States Postal Service ??? Jel tako ???
Da. Ali na amazonu nisam nigde video kojim servisom salju knjige i ne mogu nista da kazem.

Moguce je da knjige izdvajaju, da ih pregleda neko skolovaniji, da ne uvozis neku neprijateljsku propagandu i onda - hop! - vrati nazad...
[ XLana @ 17.02.2011. 16:54 ] @
Ma samo rečnike i knjige iz oblasti Informacionih tehnologija, ništa specijalno ali ovakve muke oko najobičnije narudžbine knjiga su da čovek ne veruje !

Ono što znam je da je definitivno PRVA STANICA Surčin aerodrom i njihova Carinska služba , znači tamo neko igra fudbal sa mojim paketima jer je ovaj drugi " UNIŠTEN I NIJE BIO U FORMI POGODNOJ ZA DOSTAVU" to mu dođe korektan prevod obaveštenja za DRUGU VRAĆENU POŠILJKU !


Ima još DVE pa hajde neka nastavi da "trenira fudbal" na mojim paketima .

Ovakva situacija nije nikada bila , jednostavna stvar se pretvorila u nemoguću ali to je kada niko ne snosi odgovornost za ovakve postupke .


Moraću da tražim od Amazona da mi pošalju detalje o načinima slanja i koliko orjentaciono iznosi za pakete sa knjigama do 2 kilograma i u orjentacionoj vrednosti od 70-80 US dolara.

Te pakete do dva kilograma šalju nekim jednostavnijim sistemom jer mislim da PREKO DVA Kilograma ide neki drugi metod kako oni to nazivaju, pa reko da ne komplikujem sebi život i tako grupišem knjige da bude mali paket mada bi možda trebalo NAKOVANJ i AKUMULATOR ZA AUTOBUS da poručim u jednom paketu pa da tom diletantu koji šutira pakete bude to i "šut za pamćenje" !

Ja znam da je ranije sve do 100 EURA bilo oslobođeno carine a ovo je bruka i sramota za isnose preko 20 EURA plaćati carinu ili pdv ili šta već sve ide MADA IMA I NEKI OBRAZAC ČIJE POPUNJAVANJE NAPLAĆUJU 4-5 EURA onako svima redom

Hvala na pomoći ,

Pozdrav !.




[ SStudio @ 17.02.2011. 20:19 ] @
Ja skoro dobih neku nagradu sa amazona.co.uk, gift card od nekih 25-6 funti, naručio sam knjigu od 530 strana meki povez evo njihovog cenovnika za slanje u Srbiju zemlju na brdovitom balkanu, slanje iz GB

Item(s) Subtotal: £14.49 knjiga
Postage & Packing: £8.78 pakovanje i postarina
-----
Total before VAT: £23.27 total pre pdv-a
VAT: £0.00
-----
Total: £23.27 ukupno za naplatu

Da li će da stigne a da ne kalira pod budnim okom zadriglog carinika videćemo
The truth is out there.... so is the book
[ XLana @ 17.02.2011. 20:51 ] @
ma ne znam sta da kazem , strasno ! Valjda cete dobiti to preko Amazon UK

Ja sa Amazon.com imam jos kao metod slanja posiljke >>>>>> Expedited

ima i ono sa DHL i UPS ali nema sanse ni za milion godina !!!!!


tako da AKO Expedited ima taj Tracking Number to vredi probati ... VALJDA IMA , mislim da je ovo tako nenormalno iskomplikovana jednostavna stvar da mi je savrseno jasno kako je lepo ziveti u Ruandi, Bocvani, Burundiju, Tanzaniji i slicnim zemljama .... imaju i PayPal i carinike koji primaju i obicne posiljke tako da je TAMO PRAVI RAJ NA ZEMLJI !

a i juzno voce je tamo jeftinije ..... tako da limunada nije luksuz !!!


Ako neko zna da li Expedited posiljke imaju taj Tracking Number neka ostavi odgovor ovde .

Hvala



[ XLana @ 17.02.2011. 22:49 ] @
Citat:
Kako salje Amazon? Imas li pracenje (Tracj&Confirm) kao sto ima USPS? Ja redovno dobijam otuda raznovrsnu robu, malo hardvera, malo sitnog alata, neku hranu i to dovozim jednom USPS tarifom, skoro najjeftinija - ima i jeftinija, ali nije za svaku posiljku, mada ne znam tacno gde je granica - i prilicno dobro se vidi gde je paket u kom momentu.

Ne vracaju mi pakete a mogli bi ako bi hteli, odnosno ako im je to cilj. Mozda postoji neki drugi razlog, nejasno mi je zaista. Jedino sto bi ovo sa pracenjem bar imala uvid gde se nalazi i mogla da odes tamo da protestvujes.

Naravno, ne salje mi amazon direktno nego posrednik tamosnji, ali je u principu isto za nase.


Kako da nadjem normalnog "Posrednika" kao Vi sto imate ???

samo mi knjige trebaju i eventualno ako bude nesto od certifikata/ dokumenata i slicno , to je sve .


Ovo sa Amazonom mi je stvarno mucenje, nikad nisam mislila da ce se ovako lose ponasati i da mi konstantno vracaju knjige.

Kao do ne mogu da se postave u poziciju kako bi se osecali da neko to njima radi .


Pozdrav !

[ tdjokic @ 18.02.2011. 00:04 ] @
Citat:
XLanaKako da nadjem normalnog "Posrednika" kao Vi sto imate ???
Pokusacu da ti posaljem privatnu poruku. Ako ne stigne javi ovde, jer nikako da zapamtim koliko poruka je potrebno da bi se dobilo pravo da se salju i primaju PP. Eventualno da ti posaljem na mejl?

On je neki miran i rekao bih jednostavan covek, nista se ne pravi vazan, nista ono "da gospodine, ne gospodine, bla, bla" pretpostavljam da bi ti odgovarao. Zvanicni sajt mu je www.forwardit.us ali ako ides preko njega mora da se placa PayPalom, valjda ima takav program. Ako se kontakrira obicnim mejlom, onda moze da se placa i sa Google checkout. Otvori se nalog na sajtu https://www.google.com/account...sr&nui=1&ltmpl=default , upise se kartica kojom placas (NE PRIMA SVE KARTICE, Maestro ne prima, imaju neke probleme sa njom, prima Intezinu Internet karticu i Visa Electron, za te dve sigurno znam, za ostale treba probati), adresa sa koje se placa, adresa na koju treba slati posiljku (moze da bude ista ili neka druga, po zelji) i to je sve.

Prvo mu posaljes mejl sa spiskom robe koja ti treba - adresa sajta, tacan naziv artikla/knjige, kolicina i slicno i zamolis ga da ti to nabavi i posalje. Nakon provere stanja na sajtovima, on ti posalje mejlom invojs za placanje = cene sa sajta + provizija 10 dolara po paketu, bez obzira bio veliki ili mali. Platis, dobijes odmah potvrdu od GC, posrednik ti odgovori i kaze da je uplatio i da ce ti javiti kad stigne.

Nakon nekoliko dana, artikli mu stignu, i on ti se javi opet, nudi razne opcije slanja za konretan paket. Ti izaberes nacin slanja i javis mu nakon cega ti on opet salje invojs da platis slanje, kad platis obavesti te da je novac primio i da ce paket poslati tog dana i daje ti broj za pracenje. Nakon nekoliko dana paket napusta SAD i leti ovamo. Nekad mu treba 2 dana, nekad vise i stize u nasu postu.

Sve to se vidi i na americkom sajtu, cak se cesto dogadja da nasi tamo preciznije pisu nego na nasem sajtu. Broj posiljke je isti, od pocetka do prijema, tako da moze da pratis kombinovano, na oba sajta, gde je tog momenta bolje odradjeno. Prakticno, ja moj paket znam kad ce stici sa greskom od sat, dva. Desi se nekad i neka greska, naravno, ali uglavnom je korektno.

Mozda bi mogla uz knjige da kupujes i neku sitnicu bez veze, tek da promenis opsti utisak, sta znam.

Ovo ti je sajt za pracenje - http://www.usps.com/shipping/trackandconfirm.htm Probaj kako radi, upisi moj broj jedne prethodne posiljke koja mi je vec stigla i isporucena je.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 18.02.2011. u 16:21 GMT+1]
[ XLana @ 18.02.2011. 13:07 ] @
Hvala Vam !

Mnogo Vam Hvala !!!


Imam Mastercard i Visa Virtuon tako da će neka sigurno raditi.

Pretpostavljam da je najbolja USPS Priority mail .

Nema nekih preteranih dažbina -troškova na tako primljen paket ? Račune koliko šta košta pretpostavljam da ne stavlja u taj paket koji mi šalje ?

Za sad mi samo knjige trebaju. Ali videću već ako ima nešto zanimljivo na drugim sajtovima.

Da li se može registrovati nalog na Google Checkout ? Pod "Serbia and Montenegro" ???



Hvala Vam , Pozdrav !!!




[ XLana @ 18.02.2011. 13:32 ] @
Hvala Vam Mnogo ! Možete skinuti taj broj za plaćenje, čisto radi predostrožnosti , radi Vas.

Provera koda sa velikog broja IP adressa može aktivirati neku od zaštitnih mera , u ovom ludom svetu ko zna šta se može sve desiti pa da biste Vi bili bezbedni !


Videću da otvorim taj Google Checkout nalog

Pozdrav !
[ Branko Santo @ 18.02.2011. 13:34 ] @
http://www.bibliotekarka.com/2010/02/knjige-bez-postarine/

Knjige bez postarine i bez problema (za sada) ^
[ XLana @ 18.02.2011. 15:13 ] @
Hvala , na koje sve način e moramo da poručujemo knjige da je to neverovatno.

Najveći problem je što nema nikakvog reda i nema čovek kome da se obrati kada su problemi sa carinom i dostavom u pitanju .

Samo jednom mi je hitno trebala knjiga i to je poslato preko UPS-a, tada su mogli da rade šta hoće e sada mogu da se suše na promaji ! NIKADA više neće imati priliku, verovatno za sebe kažu da su dobri "menadžeri" ali njihova poruka je primljena k znanju.


Ove porudžbine su neke osnovne stvari i normalna pojava ali ....


Sve prvo stiže na Surčin tako da je tamo ta mala ništarija koja vraća pakete ili prvo uništi paket pa ga onda vrati bez da se evidentira da je prispeo.

Pozdrav






[ tdjokic @ 18.02.2011. 15:32 ] @
Citat:
XLanaDa li se može registrovati nalog na Google Checkout ? Pod "Serbia and Montenegro" ???
Da.

Imaj u vidu jos nesto (a mislim da se to vidi i kod one moje pracene posiljke, ono sto su ih "sortirali" malo duze) - zbog haosa od vremena (meteorloskog) paketi su verovatno lutali od nemila do nedraga i moguce je da su knjige bile ostecene tamo negde, pre Srbije.

Nazalost, Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?
[ XLana @ 18.02.2011. 17:04 ] @
Citat:
Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?


Pa to je rešivo preko Gift Debitnih Kartica , tako da to nije neki veliki problem ako verujem osobi koja treba da mi pošalje paket.

...ili nekoliko kartica ako jedna nije dovoljno veliki novac.



sa normalnim ljudima je jednostavno , nikako da se naviknem na ove druge

videću da otvorim taj google Checkout


Mnogo Vam hvala za pomoć i savete !

Pozdrav i Sve Najbolje !
[ XLana @ 18.02.2011. 17:07 ] @
Citat:
Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?


Pa to je rešivo preko Gift Debitnih Kartica , tako da to nije neki veliki problem ako verujem osobi koja treba da mi pošalje paket.

...ili nekoliko kartica ako jedna nije dovoljno veliki novac.



sa normalnim ljudima je jednostavno , nikako da se naviknem na ove druge

videću da otvorim taj google Checkout


Mnogo Vam hvala za pomoć i savete !

Pozdrav i Sve Najbolje !
[ tdjokic @ 18.02.2011. 17:43 ] @
Promaklo mi da odgovorim i na ovo:

Citat:
XLana: Nema nekih preteranih dažbina -troškova na tako primljen paket ? Račune koliko šta košta pretpostavljam da ne stavlja u taj paket koji mi šalje ?
Racune ne stavlja ali znaju oni sta koliko kosta, skoro u cent. Dazbine i troskovi su manji nego preko DHL, UPS i slicnih ali nisu zanemarljive. Ako su knjige pod nekim povlascenim rezimom generalno onda ce to isto biti i kod carinika kod poste.

Za obicne stvari naplacuju prilicno mnogo ali ujednaceno i moze se reci realno, dok vaze ovakvi zakoni kakvi vaze. Tako da nesto sto je tamo super jeftino + troskovi na kraju ispadne jednako kao ovde, u retkim slucajevima mnogo manje ili mnogo vise. Mislim da jos uvek vazi pravilo "Kupujem tamo zato sto toga ovde nema (vrsta, oblik, kvalitet, za knjige - naslov itd.)"
[ XLana @ 18.02.2011. 19:19 ] @
Da, sve je skupo. Zato su i ukinuli to da do vrednosti 100 EURA ne podleze carini.

PayPal prolazi kada se placa preko posrednika?

Da bas ne moram i Google Checkout da otvaram kao novi nalog ?



I porucicu neke od stvari, to su stara izdanja Assimil kaseta za ucenje stranih jezika tako da ce malo teze da obracunavaju carinu. Amazon to ima ali je rok nabavke malo duzi.

Pozdrav !


[ tdjokic @ 18.02.2011. 20:05 ] @
Citat:
XLanaPayPal prolazi kada se placa preko posrednika?

Da bas ne moram i Google Checkout da otvaram kao novi nalog ?
PayPal je osnovni a GC je za nas koji nemamo legalni nalog vrlo korisna stvar. Ako tebi nije problem koriscenje PayPala onda nema potrebe da otvaras GC.

Ja sam onom posredniku nagovestio da ce ga mozda kontaktirati "neke moje kolege sa nekog IT i opsteg foruma" kojima sam dao njegovu adresu i bas sam se pozvao na nase probleme sa PayPalom pa nam je on kao velika pomoc jer radi i sa GC. To sam izneo kao opravdanje sto ga nisam prethodno pitao jer za normalno placanje nema nikakvih problema - ode se na sajt i tamo porucujes do mile volje.

Inace, GC se otvara veoma lako, direktno sa sajta, nista banke, potvrde, formalnosti i slicno, kao PP.
[ XLana @ 18.02.2011. 20:28 ] @
Hvala , videcu onda i GC da otvorim ... zatrebaće možda !

ja mislila više mi nijedan ne treba kad ono mora još GCheckout hahaha.

Hvala Vam mnogo !

U pošti su rekli da ako šalje fizičko lice i ako nema cena onda nema ni carine, pa idem naredne nedelje da im pokupim sve pravilnike i da proučim cake !

Mislim da bi bilo lepo u svaki paket ubaciti papir na kome je napisano:

" Ako za ove dve knjige planiraš da mi naplatiš i carinu to je HAJKA"


Ako se svi budžovani izvlače na taj fazon za veliku lovu , možemo i mi za neki udžbenik.




[ squirll @ 18.02.2011. 22:25 ] @
@XLana
Jel ti u imenu ulice ima mozda neki nas karakter? Tip Š,č,ž,đ i sl?


Meni su prekjuce isto javili da mi ne mogu isporuciti knjigu i da je vracaju nazad (to je vec drugi put da mi se desilo) Prvo sam narucio onom obicnom postom, drugi put sam onom malo skupljom (obicna posta al nesto brza malo) i nista...

Dok moj drug koji zivi na drugom kraju grada bez problema prima posiljke sa amazona, i jedino nas deli sto on nema nase karaktere u imenu ulice a ja imam..i ja u kuci a on u stanu ...
[ tdjokic @ 18.02.2011. 23:22 ] @
Citat:
squirll: @XLana
Jel ti u imenu ulice ima mozda neki nas karakter? Tip Š,č,ž,đ i sl?
Uh, bog te... Kod mene u imenu primaoca ima ć i do sada niko nije pravio probleme, poslednji paket je dosao pre par nedelja. Zašto bi to bilo važno samo u imenu ulice? A opet, nikad se ne zna sa njima.
[ XLana @ 18.02.2011. 23:41 ] @
Citat:
@XLana
Jel ti u imenu ulice ima mozda neki nas karakter? Tip Š,č,ž,đ i sl?


Meni su prekjuce isto javili da mi ne mogu isporuciti knjigu i da je vracaju nazad (to je vec drugi put da mi se desilo) Prvo sam narucio onom obicnom postom, drugi put sam onom malo skupljom (obicna posta al nesto brza malo) i nista...

Dok moj drug koji zivi na drugom kraju grada bez problema prima posiljke sa amazona, i jedino nas deli sto on nema nase karaktere u imenu ulice a ja imam..i ja u kuci a on u stanu ...


Ima jedno slovo Ć a s obzirom da redovno primam časopise iz inostranstva i da redovno sve funkcioniše kako treba

zapravo SVE SEM KNJIGA koje dolaze kao paketi

Idem ja sledeće nedelje po sve pravilnike i zakonike i sve što imaju u carini !

Nema to nikakve veze sa jednim slovom jer koliko ima zemalja koje imaju neka specifična slova pa sve dolazi da pošalješ knjigu neupakovanu već samo sa zalepljenom markicom !


Nego oni koriste to što je ta pošiljka bez trackinga i kao fol "vraćaju mi pare" a oni mogu da pretumbaju sve i da drpe šta im odgovara.

Imam već rešenje i sutra drugim metodom poručujem.

Problem je u tome što niko nema pravo da pretura po nečijim privatnim stvarima a pošiljka je privatna. Ja recimo mogu i imam pravo i dokumenta da primam poštom a to je već privatna stvar i tu nema pravo niko bez mog prisutstva da otvara a oni će sigurno otvarati.

Nije problem da se dopusti uvid i kontrola PROBLEM je način na koji oni to "RADE" !

Njima u carini je dopušteno sve a za jednu najobičniju knjigu ja treba da se borim.

Prvo mi je Amazon odložio sledeću pošiljku ali kada su videli da ja nemam ništa sa tim gubljenjem pošiljki i da mi je ista adresa na kartici i dostavna adresa oni su poslali knjige odmah.

Ove što su vraćene ću poručiti na drugi način.

Ima sposobnih ljudi koji znaju i hoće da pomognu.

Na primer poštom ljudima stižu i debitne kartice (npr ALERTPAY) i hajde sada ti veruj da li je tamo neki carinik zabeležio sve podatke sa kartice i da li će da "čuka" te brojeve svaki dan ne bi li skinuo neki dolar /euro na ko zna kakvim sumnjivim sajtovima ?

BEZ VLASNIKA PAKETA NE TREBA DA BUDE NI OTVARANJA NI PREGLEDA PAKETA !











[ squirll @ 18.02.2011. 23:53 ] @
Citat:
tdjokic: Uh, bog te... Kod mene u imenu primaoca ima ć i do sada niko nije pravio probleme, poslednji paket je dosao pre par nedelja. Zašto bi to bilo važno samo u imenu ulice? A opet, nikad se ne zna sa njima.


Pa recimo da to rade racunari i oni ne prepoznaju te karaktere i automatski stavljaju da adresa ne postoji i vrati :S , stigne npr u London na aerodrom tamo ide sortiranje i tamo dobije odbijenicu i eto ...
Kazem mozda... ne znam kako to radi al mi je jedino to logicno.

A zasto ne smeta kod imena primaoca. pa zato sto stigne do nas i onda nasi dalje rasporedjuju...
[ XLana @ 19.02.2011. 00:11 ] @
Citat:
Pa recimo da to rade racunari i oni ne prepoznaju te karaktere i automatski stavljaju da adresa ne postoji i vrati :S , stigne npr u London na aerodrom tamo ide sortiranje i tamo dobije odbijenicu i eto ...
Kazem mozda... ne znam kako to radi al mi je jedino to logicno.

A zasto ne smeta kod imena primaoca. pa zato sto stigne do nas i onda nasi dalje rasporedjuju...


Ma da "Oni Raspoređuju" po sistemu "ovo tebi, ovo meni, a ovo njemu ..."

Nije to JAT pa letite po svetu dok je vaš prtljag u Beogradu !

U svetu se zna sve! A zamisli samo da se 2 % pošiljki vraća zbog slova - tu bi neko leteo naglavačke s posla JER SU TROŠKOVI OGROMNI !

Da od 100.000.000 tebi 2.000.000 prihoda nestane zbog tamo nekog slova , ma hajde LOGIKA je da su ovde videli da mogu da rade SVE PA SU ONDA PREŠLI I NA KRAJNJI BEZOBRAZLUK !




Kažem ljudi mogu sve da poručuju i imaju prava da kupuju za svoj novac, ja sam zaradila svoj novac poštenim radom i te sitnice kao neka knjiga i tako to mi predstavljaju neko zadovoljstvo !


Ja ću naći tog koji pravi probleme i uništava moje pošiljke ( za sada svaku drugu uništava, jedna je u relativno normalnom stanju vraćena Amazonu-zahtevala sam izveštaj i razloge vraćanja pošiljke )

[ nexus1 @ 19.02.2011. 00:57 ] @
Citat:
XLanaMa da "Oni Raspoređuju" po sistemu "ovo tebi, ovo meni, a ovo njemu ..."
Ja ću naći tog koji pravi probleme i uništava moje pošiljke

I ja bih da pronadjem neke sa carine..
Sad zamisljam sliku kako se nezadovoljni gradjani upucuju na aerodrom da tuku carinike, i to knjigama koje im dotocni nisu zaplenili :)
[ SStudio @ 19.02.2011. 01:14 ] @
Ne nerviraj se, ipak je ovo balkan, možda rešili carinici da čitaju knjige..... ih još ne mogu da zaboravim onu priču od pre još malo pa 10 godina, o kompjuterskom mišu koji je kalirao od inostranstva do ovde.
Elem nazad na temu evo šta kaže slovo zakona, zaintrigirala si me pa sam skinuo.

Citat:
UREDBA
O VRSTI, KOLIČINI I VREDNOSTI ROBE NA KOJU SE NE PLAĆAJU
UVOZNE DAŽBINE
Pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu
Član 6
Domaći i strani državljani oslobođeni su od plaćanja uvoznih dažbina na pošiljke
male vrednosti koje besplatno primaju od fizičkih lica iz inostranstva, pod uslovom da
te pošiljke nisu komercijalne prirode.
Lica iz stava 1. ovog člana oslobođena su od plaćanja uvoznih dažbina na pošiljke male
vrednosti koje besplatno primaju od fizičkih lica iz inostranstva, koje nisu
komercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 45 evra, u dinarskoj protivvrednosti.
Pošiljka je nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog člana, ako:
1) se radi o povremenim pošiljkama,
2) se pošiljka sastoji od robe namenjene isključivo za ličnu upotrebu korisnika
povlastice ili članova njegove porodice, koja po svojoj prirodi i količini ne ukazuje da
se radi komercijalnoj pošiljci,
3) ne postoji bilo kakva obaveza plaćanja primaoca pošiljke.


Pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode
Član 29
Uvozne dažbine se ne plaćaju na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode.
Pošiljkom male vrednosti, nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog člana, osim
pošiljki koje se sastoje od alkohola i alkoholnih pića, parfema i toaletne vode, duvana
i duvanskih proizvoda, smatraju se:
1) pošiljke čija vrednost ne prelazi 25 evra, u dinarskoj protivvrednosti;


A ovaj deo je baš zanimljiv,to mi se najviše sviđa kod naše države sve je uvek tako lepo nedorečeno nedovršeno nenadj.....
Citat:
Pošiljka je nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog člana, ako:
1) se radi o povremenim pošiljkama,


Šta li to oni podrazumevaju pod povremenim, koji vremenski period? Ili to zavisi od toga na koju nogu ustane onaj koji pregleda paket.....s obzirom da živimo gde živimo verovatno je ovo drugo....
[ XLana @ 19.02.2011. 09:11 ] @
Citat:
nexus1: I ja bih da pronadjem neke sa carine..
Sad zamisljam sliku kako se nezadovoljni gradjani upucuju na aerodrom da tuku carinike, i to knjigama koje im dotocni nisu zaplenili :)


može i njihovim pravilnikom koji ne čitaju .... može i nekom od knjiga iz oblasti carinske regulative .


Kao što sam rekla ima mnogo stvari KOJE CARINIK NEMA PRAVO DA PREGLEDA BEZ VLASNIKA PAKETA .

Svako ko koristi tzv E-CURRENCY sisteme za plaćanje ima pravo i na njihovu debitnu karticu.

Meni su otvarali pošiljku sa certifikatom o položenom ispitu, a certifikat je bio upakovan u koverat od tvrdog kartona koju su sekli skalpelom. Da su samo malo načeli tim skalpelom i certifikat stvarno bih nekog skalpirala.

Pošto ja stvarno čitam puno to njihovo "povremeno" meni 'ladno može da ide do jednom nedeljno tj 52 puta godišnje.

Pokupiću ja sve te njihove provilnike i zakonike i sve što imaju, pa lepo nosim kući da to proučim i prostudiram.

Na primer, mnoge dokumente koje izdaju institucije širom sveta možete dobiti samo jednom i nema čovek prava nikada više i u slučaju da vam neko ošteti nešto ili da ne znate da nešto nedostaje šta onda ?

Ja ne znam da li negde drugde "trkeljišu" po paketima i preturaju sem ovde .









[ tdjokic @ 19.02.2011. 11:57 ] @
Da ne bi kasnije bilo nesporazuma - NEMAM iskustva sa kupovanjem knjiga u inostranstvu i ne znam tacno da li za knjige postoji neka povoljnija tarifa.

Ovo kazem zbog toga sto se moze desiti prilikom kupovine preko posrednika da tamosnja posta naplati transport na kilo, ne po vrsti sadrzaja, jer sumnjam da je i posrednik toliko upucen u to. Amazon kao institucija bi to morao najbolje da zna, ali eto, i njima vracaju posiljke bez veze.

Cena transporta po kilogramu, za jednu od najjeftinijih opcija preko poste, je oko 13 dolara po kilogramu, a knjige mogu biti prilicno teske, da na kraju ne bude skuplja dara nego mera.

Na ovo sam malo zaboravio ranije, pa evo sada popravljam
[ XLana @ 19.02.2011. 14:53 ] @
Citat:
Da ne bi kasnije bilo nesporazuma - NEMAM iskustva sa kupovanjem knjiga u inostranstvu i ne znam tacno da li za knjige postoji neka povoljnija tarifa.

Ovo kazem zbog toga sto se moze desiti prilikom kupovine preko posrednika da tamosnja posta naplati transport na kilo, ne po vrsti sadrzaja, jer sumnjam da je i posrednik toliko upucen u to. Amazon kao institucija bi to morao najbolje da zna, ali eto, i njima vracaju posiljke bez veze.

Cena transporta po kilogramu, za jednu od najjeftinijih opcija preko poste, je oko 13 dolara po kilogramu, a knjige mogu biti prilicno teske, da na kraju ne bude skuplja dara nego mera.

Na ovo sam malo zaboravio ranije, pa evo sada popravljam


Hvala Vam, to je sve Ok.

Poručiću "laku literaturu" za početak Assimil kasete i knjige za učenje stranih jezika.

Ako je nekom neobično što imam oštriji stav prema carini i ostalim sličnima to je zato što i ja hoću neke normalne stvari i bez da se sada čovek dovija na sve moguće načine kako da dobije nešto što je normalno kao neka sitnica preko interneta.

Ljudi u svetu , ma ja bih rekla svugde sem ovde imaju mogućnost sve da poruče i da dobiju. Dobije neotpakovan paket i onda lepo uživa u "PREMIJERNOM OTVARANJU"


U Rusiji su isto jako dobro snabdevene prodavnice koje prodaju preko interneta i to sve ide glatko.

Recimo interesantan je AliPay sistem za plaćanje , ima više korisnika nego PayPal i baš sam gledala skuplje stvari se mogu poručiti putem AliPay plaćanja iz Kine.

Eh kad bi Kineski znala ....

Imate ovde kratak opis za AliPay

Citat:
Alipay

Launched in 2004, Alipay (www.alipay.com) is a third-party online payment platform. According to analyst research report, Alipay has the biggest market share in China.[2] The company claims it had more than 550 million registered users at the end of 2010.

Alipay provides a payment service called escrow, in which consumers can verify whether they are happy with goods they have bought before releasing money to the seller.

In China, Alipay partners with 65 financial institutions including Visa and MasterCard to provide payment solutions for 500,000 Chinese businesses. It also helps merchants and sellers worldwide sell directly to consumers in China.

Internationally, Alipay helps merchants and sellers worldwide sell directly to consumers in China. It currently supports transactions in 12 major foreign currencies.


i Alibaba shoping je za skuplje stvari potpuno siguran !

Recimo neka ogrlica, narukvica i tako to
[ schoolbag @ 19.02.2011. 15:41 ] @
Ja bih ti preporucio da probaj betterworldbooks.com. Ja sam vec uzeo nekoliko knjiga od njih bez problema.
[ XLana @ 19.02.2011. 16:28 ] @
betterworldbooks.com je malo skuplji, šacometrijskom metodom bih rekla da je bar za sve ove knjige koje sam pogledala jer mi trebaju x2 ili čak x3 skuplji

Na primer, Assimil Dutch kasetice i knjiga su duplo jeftinije na Amazonu


A još neke stvarčice mi trebaju tako da ću pogledati.

Neke ređe tražene knjige nemaju ali ipak hvala na informaciji, možda se nešto pojavi, imaju i neke knjige kojih na Amazonu nema pa ću proveriti kakve su


Pozdrav !
[ schoolbag @ 19.02.2011. 17:03 ] @
mozda vredi pogledati i na thriftbooks.com. od njih personalno nisam nista narucio, ali sam cuo dobre stvari o njima. na betterworldbooks pogledaj i used books, ja sam pre nekoliko dana narucio the lost symbol za 3,53 USD, sa postarinom :D
[ Goran Rakić @ 19.02.2011. 21:24 ] @
Poručivao sam sa thriftbooks ali preko posrednika alibris.com. Malo se duže čeka na isporuku.
[ XLana @ 20.02.2011. 14:55 ] @
Hvala,

videću prvo neke manje porudžbine da iskombinujem.

Ima puno toga što bih naručila .... samo da me ne oderu na carini jer oni nemaju neke određene kriterijume da se zna red.

[ SStudio @ 23.02.2011. 18:28 ] @
@Xlana
Evo danas mi je stigao paket sa porucenom knjigom, neotvoren za divno cudo nisu ceprkali po njemu, doneo postar a prema nama je putovalo preko royal mail-a.
Mozda zato sto je samo jedna knjiga ko ga zna.
[ XLana @ 23.02.2011. 21:42 ] @
Citat:
Evo danas mi je stigao paket sa porucenom knjigom, neotvoren za divno cudo nisu ceprkali po njemu, doneo postar a prema nama je putovalo preko royal mail-a.
Mozda zato sto je samo jedna knjiga ko ga zna.


Hvala Vam,

Ja sam poručivala po dve knjige i knjige su od 1000 strana ili malo preko 1000 strana tako da su paketi verovatno u kutijama i nešto im se non stop dešava pa nikako da dobijem.

Jedna knjiga mi je hitno potrebna jer sam planirala taj ispit da polažem marta a sada nema šanse da se spremim ni da stigne ovim četvrtim poručivanjem, tako da sam dovedena u veoma složenu situaciju.

Da ne bih bila krajnje Pogrešno Shvaćena kao u drugom postovanju na ES forumu, ove porudžbine su jednostavne stvari i treba sve da ide normalno bez neke specijalne taktike i sličnog.

Ako neko ima mogućnosti neka proveri da li je tačno da paketi vrednosti do 45 Eura koje šalju firme Ne Podležu Carini !
Za knjige valjda ne naplaćuju carinu mada mi je već svejedno !

Ipak smatram da vam taj novac više treba za Vas, a verovatno većina sitnih stvari može da se uklopi u tih 45 Eura, pa ako su doneli zakon da se ne carini ništa do vrednosti 45 Eura da Vam to ne naplaćuju po nekom automatizmu.

Pa eto ...

Jer sam bila tamo i videla koliko im je značajno to da sve "džidža midže" ocarine a stvarno mislim da imaju pametnija posla nego da se bave sitnim stvarima i još da ne ubeđuju da mi " nisu ni poslali stvari pa eto nisu stigle " a naplatili lepo sve i vidi se na kreditnoj kartici.

Sve ostalo lepo stiže ! Časopisi , pisma, reklamni materijal iz inostranstva.... SVE !

Jedino su ovi paketi verovatno "Bucmasti" pa nekom zanimljivi i zato ih uzimaju pa kad vide da nema ništa sem knjiga oni to vrate kao "undeliverable-reason is Not specified "

Amazon nema Priority mail tako da nemam mogućnost praćenja pošiljke ali su bili jako predusretljivi jer su videli da mi stvarno knjiga hitno treba i da jeste za ispit koji je već zakazan.

Mislim stvarno ne znam šta da kažem , preko posrednika ću naručiti sa Priority USPS tako da ću imati i "tracking" pa će onda stići.


Pozdrav




[ SStudio @ 24.02.2011. 02:39 ] @
Ništa moj mali savet je da probaš preko amazon.co.uk, ja sam ovim paketom duplo premašio onaj limit od 20e sa sve poštarinom ali opet nisu ni gvirnuli unutra.
Nebitno, jedina razlika je možda u firmi preko koje se šalje, moguće da na ove britanske prevoznike gledaj blagonaklono.
[ tdjokic @ 24.02.2011. 14:52 ] @
Nema pravila. Meni su ocarinili neke sajbnice iz UK, vredne 500 dinara, vec sam na bezbroj mesta to spominjao ovde, mislim da je bio e-bay a propustili su par povecih kutija iz SAD, od posrednika tek tako... Nisu one bile nesto naroctio vredne, recimo maksimalno 80 dolara, ali ipak je to mnogo vise od 500 dinara.
[ XLana @ 24.02.2011. 17:14 ] @
Hvala, Vi ste mi mnogo pomogli preporukom da idem preko posrednika.

Ja sam primetila da jako burno reaguju na EBuy i dobijanje robe preko EBuy-a tj kupovinom od "fizičkih lica".

Ja sam rekla da nemamo mogućnosti da kupujemo zato što Srbija nije na listi i nema mogućnosti da se otvara PayPal a ta moja konstatacija je tek izazvala burnu reakciju.

... i da oni znaju da ima i da ljudi otvaraju PayPal na susedne zemlje i da oni ne mogu to da tolerišu itd itd ...

Imam solidno znanje što se tiče sistema kao PayPal i sličnih sistema i zaista smatram da takav sistem ima sve kontrolne mehanizme da može da opstaje i funkcioniše bilo gde pa mislim da ova situacija da sve zemlje širom Afrike imaju PayPal i druge zemlje u Aziji i Latinskoj Americi ...

MOŽDA JE PROBLEM ŠTO NEKO NEĆE DA UVEDE PAYPAL ! Možda ima neki jako bitan razlog DA NEKO NE ŽELI DA SRBIJA BUDE NA PAYPAL LISTI !

Sistem sam funkcioniše i nema potrebe da se bilo šta radi tipa da se neka agencija ili institucija bavi PayPal-om u Srbiji. Jednostavno istog trenutka bi sve funkcionisalo kao i svugde u svetu.

Mislim da nije teško otkriti pravi razlog zašto se PayPal ne uvodi i da samo treba sa nekim visokopozicioniranim u carini videti šta je to ....

... u carini i u sličnim službama koje jako zavise od prihoda ovog tipa, mada i dalje kažem da oni IMAJU PREČA POSLA nego da se bave knjigama i sitnicama koje mi kupujemo.

možda ako neko ima pristup podacima kolika im je zarada na ovim sitnicama koje mi poručujemo pa koliko naplate za razne takse i troškove i broj paketa koji pristigne iz inostranstva . Oni moraju neku statistiku da vode i tamo je i odgovor ZAŠTO ! Sigurno postoji "pravi razlog" zašto PayPal nije u planu za uvođenje !

JEDINO TAKO ĆE SE NEŠTO POSTIĆI ! Iz podataka koji jesu dostupni u nekim institucijama, podaci za vremenske periode i po raynim kriterijumima, prihodi države od ovih malih paketa i slično .


Pozdrav









[ Goran Rakić @ 24.02.2011. 19:49 ] @
Ako ja na primer hoću direktan let Beograd-Toronto, a nema avioprevoznika koji nudi takvu liniju, da li je racionalno da kažem "ua, neko neće da se uvede takav let. brane da se uvede takav let. imaju nešto protiv takvog leta?" Jesi li pitala PayPal zašto ih nema u Srbiji? Šta kažu, ko im ne da?

Kakve veze carina ima sa plaćanjem na Internetu, a još manje kakve veze ima neki službenik u carini da bi sa njim pričala zašto ne radi PayPal?
[ XLana @ 24.02.2011. 21:52 ] @
Citat:
Ako ja na primer hoću direktan let Beograd-Toronto, a nema avioprevoznika koji nudi takvu liniju, da li je racionalno da kažem "ua, neko neće da se uvede takav let. brane da se uvede takav let. imaju nešto protiv takvog leta?" Jesi li pitala PayPal zašto ih nema u Srbiji? Šta kažu, ko im ne da?

Kakve veze carina ima sa plaćanjem na Intrnetu, a još manje kakve veze ima neki službenik u carini da bi sa njim pričala zašto ne radi PayPal?


Vaše reči samo o vama govore ! I molim da prestanete da me napadate ako ste vi sa nečim lično nezadovoljni, ja zaista sa tim nemam nikakve veze.


Carina IMA veze sa plaćanjem preko interneta jer im cena robe predstavlja osnov za izračunavanje dažbina koje primalac pošiljke treba da plati. Nisu "neki službenici" već dobro pozicionirani u hijerarhiji službe pa su mi otvoreno rekli.

Pretpostavljam da nekoga EBuy i kupovina preko EBuy-a iritira pa se tako ponašaju i carine i male vrednosti koje ne bi trebali da carine. Pravila i načini postupanja se dogovaraju na nekom mestu i to svi slušaju i sprovode ili već kako im je dozvoljeno tako i rade. O svemu tome neko odlučuje a oni carine i male iznose.

Ja ljude ne posmatram tako kao vi, pa da ih svrstam u neku kategoriju s kojom nemam šta da razgovaram.

Retki su takvi .....

Time što sam naglasila da je do nekog iznosa oslobođeno carine prvenstveno mi je bila namera da ljudi koji nešto poruče budu bez nepotrebnih troškova pa da ne plate ni tu carinu kad već prema zakonu nemaju nikakve obaveze do 45 EURA vrednosti pošiljke . Novac nije lako zaraditi. Neka kupe nešto sebi za te pare a ne da daju na račune.

Poznato mi je da su i u Rusiji jako mnogo napredovali i sve se svodi na olakšavanje poslovanja preko interneta jer ljudima je to jednostavno i brzo ali pošto tu nema "provizija" i sličnih muljanja to nekome smeta pa NEĆE da uvodi takav način u Srbiji. Eto meni smeta što ograničene osobe odlučuju o ovakvim stvarima i moje je da kažem otvoreno šta mislim i da radim onako kako je neophodno da bih postigla cilj.
U svetu ima jako puno sistema za plaćanje preko interneta i navešću samo neke AliPay, LiqPay, WebMoney i neshvatljivo je da se ovde ne dozvoljava korišćenje takvih sistema a činjenica je da se ne dozvoljava !!!

Navešću samo jedan primer: Liberty Reserve je novac u pravom smislu te reči i mogu se kupovati stvari preko interneta a LR se obračunava u US dolarima i EUR najčešće. U banci nije dozvoljeno da pošaljete novac za kupovinu Liberty Reserve (LR) Eura ! Jednostavno neće nikome dozvoliti da izvrši uplatu putem SWIFT transakcije na određeni račun da bi dopunio svoj LibertyReserve račun u valuti koja mu treba. Srpsko zakonodavstvo to ne dozvoljava i nema banke koja će to uraditi.

PayPal je veoma rasprostranjen NAČIN PLAĆANJA a carini treba iznos koji se plaća za robu (i ponekad način plaćanja) tako da carina vodi računa da li je plaćena pošiljka ili je poklon !
Pa ako je POKLON nemaju za šta da naplate carinu ! Nema plaćanja ! Ni na koji način nema plaćanja pa ni na taj najrasprostranjeniji način plaćanja putem PayPal-a ( za teritoriju Evrope i US )

AliPay je po broju korisnika i po bezbednosti daleko ispred PayPal-a i vodeći je na Azijskom tržištu.
I jako skupa roba se šalje preko interneta, tako da mogu i dijamante ljudi poručivati bez problema.

Ja sam bar rešila nešto time što sam išla u carinu i na još nekoliko drugih mesta i razgovarala sa ljudima.
Četvrta pošiljka je stigla ( i nije vraćena ) tako da je verovatno pomoglo to što nisam baš sve vreme provodila kraj računara ...
mada koristim više operativnih sistema ....

Za korisnike koje brine činjenica da ne može da se povlači novac sa PayPal računa i to se da jednostavno rešiti.
Morate ili nekoga znati ili nekome verovati ! Ili ako nemate PayPal a treba nešto da platite recimo to može učiniti neko iz druge zemlje.



WebMoney ima više kartica koje šalje i sa kojih možete podići novac na bankomatu ili koristiti u prodavnici ...

LiqPay je isto zanimljiv sistem koji fenomenalno funkcioniše a centrala je neka od zemalja bivšeg Sovjetskog Saveza

svi napreduju .... tako je to u svetu ...

Ja ne kažem "ua....." to je vikanje ..... ili možda za tim nije bilo potrebe ..... Dovoljno je i tiho govoriti.

LiqPay omogućava slanje novca s kartice na karticu preko određenih servisa kao i naplaćivanje usluga putem istog sistema tako da neko koga zanima neki online biznis može da koristi LiqPay i naplaćuje usluge tako.

Potrebna je debitna/kreditna kartica i mobilni telefon an koji dobijate One Time Password tako da je to u stvari Token koji je potreban da bi se logovali na Liqpay nalog.


WebMoney zahteva Windows OS ali ako želite više korisničkih naloga na WebMoney servisu neophodno je i Windows instalirati tako da pod svakim nalogom na windows sistemu možete instalirati zasebno WebMoney keeper ...

Admin nalog ostavite bez i koristite samo kad je neophodno ... tako je preporučljivo raditi !

i još nešto... mislim da Visa intenet Intesa banke nešto više naplaćuje na kursnim razlikama tako da su "jeftinije" opcije neke druge kartice ! Mislim da je Visa internet Intese 4-6 %( bliže 6) po transakciji tako da na 1000 eura uzmu blizu 60 eura a sa Reiffeisen karticom se na transakcije potroši 10 eura

to sam slučajno otkrila prilikom verifikacije na jednom od servisa ... a i oni znaju za tih 4-6 % u svakoj ekspozituri !

...samo treba pitati

sve ove sisteme za plaćanje sam navela da bi korisnici koji iz nekog razloga ne mogu koristiti PayPal imali mogućnost da plate robu gde se SAMO PAYPAL prima ( to je opet moguće uraditi preko "posrednika" )

eto .... da OPET ne bih bila pogrešno shvaćena !

Mada kao što rekoh oni u carini znaju da je roba plaćena PayPal-om kada je adresa iz Srbije a kao zemlja navedena neka od zemalja iz okruženja ! Postoji neki razlog zašto se ne dozvoljava PayPal u Srbiji, nisam ni rekla da je to BUKVALNO već da se razlog nalazi u finansijskom dobitku/gubitku koji bi se dobio. Za većinu nas bi to bio dobitak !


Ovo je u nekim kratkim crtama mada bih mogla enciklopediju napisati o ovoj temi, sistemi za plaćanje preko inerneta su budućnost i svi mnogo rade na razvoju takvog načina poslovanja. Moje je pravo da imam sve što se koristi u svetu, i smeta mi kad neko usko gleda na stvari i problematiku koja je jako kompleksna i važna. Mislim da je red i da treba ljudi jedni drugima da pomažu. Ja sam uvek svima pomagala i ne krijem svoje znanje a ono što ne znam pitam.















[Ovu poruku je menjao XLana dana 24.02.2011. u 23:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao XLana dana 25.02.2011. u 00:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao XLana dana 25.02.2011. u 00:30 GMT+1]
[ XLana @ 25.02.2011. 14:13 ] @
Konacno paket !

Poslali ljudi preko DPGM Standard row- DHL GlobalMail

Jedan od paketa koji je vracen je isto bio preko njih


E pa ako ovi iz DHL-a ne mogu da nadju neku adresu onda stvarno ne mogu da verujem.