[ milstanyu @ 17.02.2011. 11:56 ] @
Do pre godinu dana sam koristio Win, i tamo je bilo extremno lako da se napravi DVD od filma koji je uvezen sa Camcordera.

Sada pokusavam da isto napravim na Mac-u. Imam iLife - iDVD i iMovie, ne zelim FinalCut, jer pokusavam da napravim kucni DVD, necu da kupujem/ucim program od 1000 eura.

Dakle prebacio sam materijal sa trake camcordera u iMovie i on je napravio gominu (100+) kratkih eventa/inserta automatski. Presao sam u iDVD i uvezao sve to, odabrao temu za DVD i dobio DVD sa gomilom inserata, bez mogucnosti da se pusti film od pocetka do kraja. Cackao sam po netu i nasao da je u iMovies potrebno inserte spojiti u Projekat, sto sam i uradio (pola sata prevlacenja inserata, jer su bili naopako poredjani). Kasnije je taj projekta moguce uvesti u iDVD i napraviti DVD, ali ovaj put sa jednim filmom od pocetka do kraja, nema odabira delova, nema izbora scena...

Recite mi jel to ja negde gresim ili ne moze da se u iLife napravi obican DVD kao u Windows Movie Makeru, koji sve obavi sam, napravi "PLAY ALL" i "SCENES", i gotov je DVD u 3-4 klika misem...
[ Darko Selakovic @ 17.02.2011. 12:08 ] @
Koje verzije programa koristiš?
[ milstanyu @ 17.02.2011. 12:11 ] @
Verzija je 7.1.1
[ milstanyu @ 17.02.2011. 12:19 ] @
Nadjoh... Odaberes video pa ides na Advanced > Create Chapter Markers for Selected Video :)