[ luka1978 @ 18.02.2011. 08:51 ] @
Pozdrav,

Na koji nacin se moze konfigurisati Outlook 2003 (koji je instaliran na dva racunara) da skida postu sa jednog naloga. Dakle, zelim da imam mogucnost da sa dva racunara skidam postu sa jednog naloga. Zelim da mogu skidati sve poruke, a ne samo one koje ne skine jedan racunar. Radi se o kancelariji, pa stalno moramo kopirati mail jedan drugom, lakse bi bilo da i ja i drugi racunar svu postu mozemo skidati. Da li se nakon toga moze podesiti brisanje poste sa servera ili moze li se podesiti server da nakon par dana ili mjesec dana brise tu postu, da ne stoji dzaba.

Hvala
[ madcama @ 18.02.2011. 09:13 ] @
Odstikliraj u podesavanjima mail klijenta da po preuzimanju poruke sa servera ta poruka ne bude obrisana. Ali vodite racuna da vam se ne prepuni inbox na serveru.
[ luka1978 @ 18.02.2011. 09:19 ] @
To sam pretpostavio, a moze li se nastimati da server brise poruke nakon odredjenog perioda? Hvala
[ karadima @ 18.02.2011. 09:21 ] @
Moze, mozes da ga nastelujes da brise poruke starije od npr. 7 dana, tako da ti se ne puni inbox na serveru.
[ luka1978 @ 18.02.2011. 09:53 ] @
Hvala
[ ChanMaster @ 18.02.2011. 10:49 ] @
Ne verujem da ce to tako raditi.

Na koji nacin ce server znati da si se logovao sa drugim kompjuterom i ostatak poruka koje su vec prosledjene na prvom ponovo pustiti u drugi?

[ mish_ns @ 18.02.2011. 11:01 ] @
A zasto ne bi moglo?

Samo zavisi kako konfigurises ingoing server. Da li je POP ili IMAP. Ako koristis POP sve poruke koje procitas tj. otvoris ti, na jednom racunaru na drugom ce ostati ne otvorene, dok za IMAP kada procitas poruke na jednom racunaru automatski se beleze kao procitane na svim ostalim racunarima sa kojima pristupas mail nalogu...
[ Sanjapkc @ 12.03.2011. 12:07 ] @
Pozdrav,
imam isti problem..shvatila sam sta bi trebalo da uradim ali ne znam kako da dodjem do toga da to podesim..ne mogu nigdje da nadjem tu opciju...???
p.s. koristim office 2007...mozda to ima neke veze sa prethodnim objasnjenjima?
Hvala...



[ mish_ns @ 14.03.2011. 16:24 ] @
Citat:
..ne mogu nigdje da nadjem tu opciju...


Jel mozes samo da pojasnis koju opciju posto smo spominjali vise opcija?
[ branisllav @ 14.03.2011. 18:40 ] @
Citat:
Sanjapkc: Pozdrav,
imam isti problem..shvatila sam sta bi trebalo da uradim ali ne znam kako da dodjem do toga da to podesim..ne mogu nigdje da nadjem tu opciju...???
p.s. koristim office 2007...mozda to ima neke veze sa prethodnim objasnjenjima?
Hvala...


Klikni na Tools meni, zatim selektuj E-mail Accounts.
Obeleži svoj e-mail nalog jednim klikom i klikni na Change.
Klikni na Advanced tab, štikliraj opciju Leave a copy of the message on the server, a zatim štikliraj opciju Remove it after days, unesi broj dana nakon kojih će ih outlook ukloniti sa servera i klikni na OK. Ovo uradiš i na drugom računaru i to je to. Naravno, u tom rokukoji si zadala treba da skineš poštu na oba naloga inače će ti biti izgubljane na onom računaru na kom se nisi povezivala recimo 30 dana (ako si postavila manju vrednost).
[ Ivek33 @ 14.03.2011. 20:09 ] @
Citat:
mish_ns: A zasto ne bi moglo? Samo zavisi kako konfigurises ingoing server. Da li je POP ili IMAP.
Slažem se s ovime

@Sanjapkc
Ono što je napisao @branisllav ovdje imaš kao mali tutorijal

Slikovito - Kako primati e-mail na dva PC
[ Sanjapkc @ 29.03.2011. 16:24 ] @
Hvala puno na pomoci, uspjela sam...pozdrav svima
[ Sanjapkc @ 25.04.2011. 12:43 ] @
Pozdrav...opet imam pitanja... :)

1. kako da podesim da i koleginica i ja mozemo vidjeti poslate poruke? kod mene ostaju samo moje a kod nje samo njene poslate a potrebno nam je da imamo uvid kad neka od nas odg na mail..??

2. kako da podesim da mozemo da otvaramo postu sa drugih racunara jer nam se sad desilo da samo na outlook dolazi posta a kad otvorim postu preko, u ovom slucaju, t-coma sanduce je prazno??

ako neko slucajno zna nesto bile bi vam zahvalne :)

pozdrav veliki
[ Sanjapkc @ 25.04.2011. 12:53 ] @
Pozdrav...opet imam pitanja... :)

1. kako da podesim da i koleginica i ja mozemo vidjeti poslate poruke? kod mene ostaju samo moje a kod nje samo njene poslate a potrebno nam je da imamo uvid kad neka od nas odg na mail..??

2. kako da podesim da mozemo da otvaramo postu sa drugih racunara jer nam se sad desilo da samo na outlook dolazi posta a kad otvorim postu preko, u ovom slucaju, t-coma sanduce je prazno??

ako neko slucajno zna nesto bile bi vam zahvalne :)

pozdrav veliki
[ Ivek33 @ 26.04.2011. 12:33 ] @
Citat:
Sanjapkc: 1. kako da podesim da i koleginica i ja mozemo vidjeti poslate poruke?

Trebala si otvoriti novu temu sa novim naslovom. Nisam nikada probao ali možda ti pomogne.

Možeš probati na više načina.
Potraži neki program za sinhromnizaciju u LAN-u, pogledaj OVDJE

Možeš se poslužiti jednim trikom.
Možeš kreirati novi folder npr: "POSLANO" i postaviti RULE da svaka poruka koju šalješ pošalje se i na vašu e-mail adresu a kada stigne da se parkira u folderu POSLANO.Isto tako postavi RULE da poruka koja stigne od tog i tog pošiljatelja (u ovom slučaju to je vaša e-mail) parkira se u folder POSLANO.
Praktički šalješ svaku poruku u kopiji sebi. Tako da bilo tko od vas dvije pošalje, istu će i primiti i imati parkiranu u folderu POSLANo. Tako imate obje uvid u poslane poruke.
Dakle ovo napraviš na oba PC.

Pogledaj i ove linkove Email Outlook Sent Mail kao i How can I synchronise Outlook between two computers

pozz
[ madamov @ 26.04.2011. 13:04 ] @
Odgovor na sva ova pitanje je IMAP protokol.