[ danielv @ 18.02.2011. 11:16 ] @
DM 800 HD snimanje na USB stick da li to moze ? Imam usb stick od 16GB da li mogu da snimim neki film sa dream-a na njega pa da ga prebacim na racunar ?
A imam i neku drugu opciju:imam pata HDD u spoljnjoj fioci sa posebnim napajanjem i usb kablom za povezivanje sa racunarom preko usb porta i to radi na racunaru, da li to moze na usb port dreama da se na isti nacin konektuje i snima sa dreama video materijal na spoljnji HDD koji se ponasa kao usb flash ?

Ima li neko iskustva sa ovim ?
[ vkoja @ 18.02.2011. 11:25 ] @
Moze! Ja sam snimao na usb od 4 i 8 giga , mora se podesiti u drimu opcija recording pach tako nesto u podesavanjima ima i onda mora da se napravi mount i inicijalizacija usb-a , ja sam se dosta mucio dok sam sve to nastelovao , nije bas lako za podesavanje.
[ danielv @ 24.02.2011. 15:51 ] @
Pa hajde prijatelji objasnite pravu stvar, gde i kako to podesiti ? Ja bih da probam da snimam na usb stik, jer mislim da je to komfor za sve koji imaju Dream-ove sa usb portom.A opet postavljam pitanje da li prilikom zapisa na usb nekog npr.filma u HD-u sa Dreama, nema po pitanju brzine nekih problema i trokiranja? Jel prilikom reprodukcije tog HD snimljenog materijala sa usb-a ponovo mogu da uzivam u kvalitetu HD slike, ne gubi se nista ?
Kolika brzina zapisa i citanja taj usb stick treba da ima da bi to sve dobro funkcionisalo?
Pozdrav svim ljudima dobrog raspolozenja.
[ vkoja @ 24.02.2011. 16:31 ] @
Mozda ti je cak bolje resenje i stabilnije radi da snimas na pc preko programa koji je extra Tunisia-sat dreambox player skini ga sa neta ima opciju za snimanje i gledanje sa drima. Ja sam presao na njega kada mi treba nesto da snimim. Klasican je za podesavanje instaliras ga upises u podesavanjima ip od drima i on ti ucita sve kanale sa drima i cepaj , milina kako je dobar program.
[ danielv @ 02.03.2011. 11:14 ] @
A na koji je nacin PC za ovaj "navedeni" plejer povezan sa dream-om preko usb kabla, mreznog ili to sve funkcionise i wireles putem gde vec imam konekciju i iz editora uredjujem liste kanala, znaci wireles konekciju sa risiverom vec imam u funkciji.
[ vkoja @ 02.03.2011. 11:33 ] @
Moze bezicna konekcija!
[ danielv @ 02.03.2011. 11:40 ] @
Svaka cast Vkoja na brzom odgovoru, ovako brz odgovor nisam u zivotu dobio.
Covece ustedeo si mi pare za sata disk hvala druze.
Znaci ne bi trebalo da bude nekih trokiranja ili zastajanja pri snimanju putem wireles-a naprimer filma i to u HD-u ?
[ vkoja @ 02.03.2011. 14:15 ] @
Snima odlicno bez problema , sem HD kanala mozda nece raditi dobro na kompu ali ce zato snimati.Isprobaj pa ces videti!
[ danielv @ 02.03.2011. 20:05 ] @
Vkoja mozda malo smaram, ali koji ti licno tip veze imas sa tvojim dream-om preko usb kabla ili bezicno jer voleo bih da snimam u HD-u bez gresaka na PC-u
Gore si mi naveo da ce ipak snimati u HD-u ali da li to trokiranje ili zastoji koji bi se eventualno desili zavise od snage racunara ili nekog drugog faktora? npr.veze dream-PC.

Pozdrav i hvala
[ vkoja @ 02.03.2011. 20:14 ] @
Dream mi je spojen u ruter mreznim kablom a komp mi ide bezicno preko rutera.