[ MMX @ 06.02.2004. 15:57 ] @
Već više od pola godine posedujem 063 postpaid karticu. Hteo bih da uzmem za brata prepaid broj koji bi se razlikovao od postpaid broja za jedno cifru. Recimo, ako je postpaid broj 123456, da prepaid broj bude 1234567 ili 11234567, ne znam koja je varijanta moguća. I koliko bi koštalo tako nešto? I da li bi se taj prepaid broj gubio u slučaju raskida ugovora za postpaid?
[ Korisnicki Servis @ 06.02.2004. 17:02 ] @
Ukoliko broj nije već dodeljen, procedura je strašno jednostavna:

Pođete do bilo kog prodajnog mesta AstraSimit TEL-a u BG, NI ili NS. Pod uslovom da prodajno mesto nije ostalo bez kartica (a to se retko dešava, ali pošto piše da ste iz Arilja, lako možete proveriti, kolege na 9863 imaju dnevno ažurne informacije) odabraćete broj koji želite, format je 1XXXXXX (znači, SEDMOCIFRENI broj, sa jedinicom napred), dobijete karticu i tokom dana taj broj će biti aktivan u sistemu.

Cena paketa je 990din sa 200din kredita.

Kupovina ovog broja ni na koji način nije povezana sa vlasništvom nad postpaid brojem, pa tako i eventualne promene na postpaid broju nemaju veze sa funkcionisanjem prepaid broja.
[ S a l e @ 07.02.2004. 05:08 ] @
Cuo sam da cijena zavisi koliko je taj broj "specijalan" (glup naziv). Dakle ako na pr. trazis 1123456, nema problema, ali tada kartica kosta na pr. 18.304,00 DIN sa 200 din inicijalnog kredita... Ne znam zasto su neki brojevi skuplji kada je aktivacije u bazi ista broj bio 8541937 ili 1124567... *

--
* navedeni brojevi su izmisljeni, svaka veza je slucajna.
[ fanfon @ 08.02.2004. 09:33 ] @
Ocigledno da je u pitanju cista sujeta. Neki zele da se razlikuju od drugih a oni koji imaju to sto ovi zele prodaju im po paprenim cenama zato sto imaju monopol. Toga je uvek bilo. Ali to je cisti smisao za profit. Nekima uopste nije vazno koje ce im cifre biti u broju telefona a nekima jeste. Dobar nacin da se zaradi.