[ XLana @ 19.02.2011. 21:18 ] @
Koliko je dobra investicija imati ITIL certifikaciju ?


I koji je najbolji put za postizanje toga ?

Za ITIL najvisi nivo kako oni nayivaju "Itil ekspert "


Pozz
[ Branko Santo @ 20.02.2011. 08:30 ] @
Prosao sam v3 Foundation i mogu ti reci da je vrlo lepo kad imas dobrog instruktora i moze puno toga da se nauci.
U svetu se izuzetno ceni, samo gledaj oglase i videces koliko u oglasima ima potrebe.
[ XLana @ 20.02.2011. 14:49 ] @
Hvala , a ako mozete recite mi za KOMPLETAN IT infrastructure Library ( za ITIL expert ) koji obuhvata nekoliko ITIL intermediate certifikata tj 5-6 ITIL certifikata i na osnovu kog je moguce biti i ITIL instruktor
[ Branko Santo @ 20.02.2011. 15:55 ] @
Lana mani se persiranja i boldovanja :D

Ne znam za srednji i ekspert nivo ali instruktor kod kojeg sam ja slusao ima 30ogodisnje iskustvo u radu tako da nije samo pitanje znati materiju.
I da ako bude prilike da idem dalje sa ITIL vrlo rado cu se potruditi da polazem ispite, odlicno znanje i lepa strafta u CV.
[ XLana @ 20.02.2011. 17:26 ] @
Hvala, ja sam planirala da sa tim krenem. Svugde u svetu se ceni, ovde to niko ne primenjuje, nema muvanja i muljanja ako se zna svaki podatak o poslovanju.

Tako da te sisteme koji su u klasi "sve se zna i lako se izvestaju generisu" ili najvisa klasa Business Inteligence sistema tipa COGNOS to niko nece uvesti kao standard.

A kakva je situacija sa ISO 20 000 standardom ? Certifikacija koja je tipa "ISO 20 000 Professional" je relativno jednostavna i kompatabilna sa ITIL-om ( dopunjavaju se )

Pozdrav
[ Branko Santo @ 20.02.2011. 19:33 ] @
Nikad cuo za tu seriju ISO. Posao mi nije vezan za standarde/odrzavanje kvaliteta i slino pa mozda nisam prava osoba za odgovor.
[ XLana @ 20.02.2011. 20:09 ] @
null


Ovde ima nesto o ISO 20 000


Citat:
As a standard, ISO 20000 shows IT how to manage and improve IT while establishing audit criteria. It also provides auditors with a documented standard to use for measuring IT compliance.



The ITIL offers certifications for individuals; ISO 20000 is an organizational certification with international recognition.


Pozdrav
[ sale83 @ 26.02.2011. 05:46 ] @
Sto se tice Australije sve jedan jedini drzavni posao ZAHTEVA da imas ITIL v3 Foundation. Ako nemas u CV-u da si polozio/la ITILv3F ode ti CV u korpu odma :) ,
[ XLana @ 18.03.2011. 22:11 ] @
Hvala

Imam ITILv3 Foundations, pa to su neke normalne stvari u normalnim zemljama.

Ipak svaka dodatna eduakcija donosi neki "poen" u novcu i/ili napredovanju u profesiji.

[ component @ 23.05.2011. 07:30 ] @
Da li zna neko ko u Srbiji održava ITIL obuke?
[ Zoral @ 29.09.2011. 10:06 ] @
Moj prijatelj koji radi u Komercijalnoj banci je slusao ITILv3 Foundation trening juna 2011 koji je organizovala Privredna komora Beograd u saradnji sa IT CENTROM iz Nisa.Koliko sam ja upucena, IT CENTAR je trenutno jedini autorizovani centar za odrzavanje ITIL obuka u Srbiji.Prijatelj je bio prezadovoljan,kaze da je dosta naucio, da predavac ima ogromno iskustvo u implementaciji, praksi i primeni ITIL-a i da je obuka bila veoma korisna. Detalje o ovom treningu mozete saznati na www.itcentar.rs. Nadam se da sam pomogla zainteresovanim ITILovcima!!!!Pozzz