[ tanasko @ 22.02.2011. 11:09 ] @
Od nedavno niški Jotel promotivno nudi digitalnu televiziju. Zanima me da li je neko probao, koje kanale imaju u ponudi, da li je uspeo da dobije prijem uz pomoć ugrađenog DVB-C tjunera. Ukratko, utisci...
[ calexx @ 22.02.2011. 13:15 ] @
Informacija iz druge ruke, za neki dan će da počne sve ovo, valjda od prvog dele receivere, pošto oni uglavnom zaobilaze restrikcije (kako sam čuo, uvek su svi programi otvoreni čak i kada to ne bi trebalo) biće u ponudi svi mogući kanali ... info od sestrića a još nešto kada to bude krenulo. Koliko sam čuo, kanali mogu da se uhvate DVB tjunerom ... ali je možda najbolje da neko napiše info iz prve ruke.
[ calexx @ 22.02.2011. 13:47 ] @
Koliko sam ja čuo, deliće SD risivere za početak i neće imati HD kanale u ponudi (za početak kažu). Iskreno, ne vidim onda baš čemu digitalna televizija onda osim ako ne bude baš neka extra ponuda kanala.
[ antonizo @ 24.02.2011. 21:16 ] @
Ja imam mogućnost da je pratim skoro mesec dana. U promotivnom periodu signal nije kodiran i može se pratiti sa TV-om koji ima ugrađen DVB-C tjuner.
Trenutno je na raspolaganju nekih 37 kanala, i koliko vidim taj broj se uvećava iz nedelje u nedelju. Trenutno nema ni jedan domaći kanal u ponudi a od ostalih kanala tu su sedam filmskih (Movies4men 1 i 2, Truemovies 1 i 2, True Entertainment, Universal, Universal E), nekoliko kanala za decu, nekoliko za tinejdžere. Od svih ovih kanala jedino Universal ima prevod na srpski jezik. Muzičkih kanala ima sa više vrsta muzike (od densa i popa pa do heavy metal-a). Tu su neizbežni Eurosport 1 i 2 sa srpskim komentarom, RAI Sport 1 i 2, Animal Planet i Discovery sa srpskim prevodom kao i još nekih desetak kanala iz RAI produkcije. Do pre nekoliko dana je bio i Luxury Life i Luxury Life HD ali su sada izbačeni (toliko su dosadni da po milion puta dnevno gledamo reprize istih emisija). Da ne zaboravim i bosanski OBN. EPG nije u funkciji, izbor i isključivanje titlova funkcioniše (kod kanala koji ih imaju), Teletext funkcioniše, Dolby Surround (kod kanala koji ga imaju) itd. Slika je dobra, naročito na RAI kanalima i Eurosport-u, i ide u rezoluciji 576i. Ne znam da li je u pitanju MPEG-2 ili MPEG-4. Za sada nije bilo nikakvih problema u nivou i kvalitetu signala (nema kočenja i seckanja slike). Najavili su preko sto kanala, pa ostaje da sačekamo i vidimo šta će sve ponuditi. Sve u svemu, opšti utisak je vrlo dobar.
[ antonizo @ 24.02.2011. 21:42 ] @
Zaboravio sam pomenuti frekvencije za prijem. Naime, moj TV ne može da ih pronađe sa automatskim traženjem pa parametri za prijem moraju biti uneti ručno.
Frekvencije su: 778 MHz, 786 MHz, 794 MHz i 802 MHz. Symbol rate je 6952, a modulacija je 256 QAM. Symbol rate i modulacija je ista za sve frekvencije.
[ tanasko @ 25.02.2011. 08:43 ] @
Juče sam uspeo da pronađem digitalne kanale po istim parametrima i na isti način kao što sam to pokušavao i pre par dana. Zašto tada nije htelo a sada jeste, nemam pojma-iskreno. Utisak je za nešto što je u fazi promocije mogu da kaže OK. Slika je na kanalima koji se dupliraju u obe pomude (Eurosport 1 i 2, OBN, Discovery) primetno bolja. Izbor kanala nije baš neki (ima dosta RAI kanala koje ne znam ko gleda, a ovi koji bi možda bili interesantni nisu (još) titlovani (trumovies 1 i 2 na primer). Ono što mi smeta je nedostatak kanala iz HD ponude (mogli su da ponude Eurosport 1 i 2 HD kao i Arene 2, 3 i 4 na primer), ali popraviće se valjda. Bilo bi zaista lepo da mesto njihovih risivera ponude mogućnost da korisnik prima programe uz pomoć CI kartice kao na primer što to radi Radijus vektor. Šta će mi još jedan daljinski, ako moj TV podržava ugradnju CI kartice i imam DVB-C tuner?

Nisam primetio da neki od kanala ima Dolby Surround, baš bi voleo da vidim kako to zvuči. Oni koji vole muziku imaju dobru ponudu jer je muzičkih kanala na pretek, ali na žalost ni jedan radio kanal mada tehnologija to omogućava pa je ovo još jedan predlog provajderu.

Toliko za sada, pozdrav.

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 25.02.2011. u 09:55 GMT+1]
[ cobraje @ 25.02.2011. 14:46 ] @
Ponuda kanala je u najmanju ruku neozbiljna, kvalitet nije los, fale HD kanali!
[ cobraje @ 28.02.2011. 18:55 ] @
Pola kanala nestalo ???
[ cobraje @ 28.02.2011. 19:25 ] @
Stalnonešto menjaju... nije im prvina.
[ tanasko @ 01.03.2011. 09:22 ] @
Dodali su neke kanale, sada imaju Fox crime, Arenu 1 kao i Discovery. Možda sam ponešto zaboravio. Poizbacili su one silne RAI kanale...stalno nešto menjaju.
[ cobraje @ 02.03.2011. 18:37 ] @
Pomalo je cudno da ne radi EPG s`obzirom da je digitalna tv?!?
[ tanasko @ 02.03.2011. 19:38 ] @
To je i meni čudno. Kao i to što nekih kanala kao ima, ali konstantno je crn ekran.
[ Zeleni zub @ 02.03.2011. 21:40 ] @
Moje iskustvo sa njima je lose.
Dosli su sa svojom kablovskom u Paracin septembra 2009. deleci pamflete u kojima se garantuje da ce tokom 2010. godine pretplata biti 340 dinara, uz najavu interneta po povoljnim cenama.
Nasao sam lokal gde su stacionirani i od septembra 2009. do juna 2010. jedno 10 puta prolazio pored lokala u radno vreme ali nikog nije bilo, samo broj telefona i papir da su na terenu. Zvao sam jednom, javio se neki lik i kroz stenjanje rekao "Ej popeo sam se (nisam razumeo gde), kazi sta 'oces ?" Ja ga pitao kad planiraju da dodju u moj deo grada (a Paracin kao veliki) i on kaze do februara 2010. Pitam koliko je sigurno, kaze 100%.
Od tada sam centrali u Nisu slao jedno 10 emailova i zvao broj sa njihovog sajta ali se tamo cak niko nije javio ?!
Batalio sam ih kao skroz nepouzdane !!! (Ne smem ni da pomislim sta bi bilo da sam im nesto pre toga uplatio i sklopio ugovor).
Naravno nisu ni prismrdeli u ovaj deo grada.

PS
Ako nista drugo, kad su se oni pojavili u PN makar je Kopernikus reinstalirao sve svoje kablove i sistem kroz Paracin pa ljudi koji to imaju kazu da je bolje
[ Fac Ut Vivas @ 02.03.2011. 23:39 ] @
Nisam baš siguran da je stvar sa EPG-em tako jednostavna. SBB sam pravi svoj EPG i mislim da se ne mogu tek tako propustiti ti podatci sa satelita na nekim kanalima.

Kapiram da je za tako malog provajdera problem da sam organizuje svoj EPG.
[ tanasko @ 03.03.2011. 05:50 ] @
A šta misliš, od koga preuzmaju programe osim od SBB-a? Mogu li uopšte kod nas od nekog drugog. Ako preuzmu program, preuzeće valjda i EPG. Nego njihov je običaj- pooolakoo.
[ freeland @ 03.03.2011. 14:30 ] @
Moze li neko da kaze nesto vise o prijemniku koji daju? Koje prikljucke ima? Jel brza promena kanala i sl.
[ tanasko @ 03.03.2011. 16:32 ] @
Još nisu delili prijemnike. Za sada može da gleda onaj koji ima DVB-C tuner. Kak sam čuo prijemnici će u prvo vreme biti SD, dakle bez HDMI priključka obzirom da će i programi biti SD.
[ tanasko @ 03.03.2011. 16:39 ] @
Sad videh da su postavili obaveštenje na sajt, pa ko hoće više...
[ tanasko @ 04.03.2011. 10:02 ] @
Mail koji sam dobio od Jotel-a

"Postovani,

spisak kanala bice dostupan uskoro, najverovatnije od 01.03.2011. U pocetnoj osnovnoj ponudi bice 50 kanala, deo iz analogne ponude
i plus dodatni kanali. Kanije ce osnovna ponuda pored svih kanala iz analogne ponude, obuhvatati i dodatne digitalne kanale- ukupno 100.

Trenutno ima jedan HD kanal, uskoro ce biti ceo HD paket.

Svi korisnic mogu da gledaju trenutno digitalne kanale ako poseduju tv prijemnike sa DVB-C prijemnikom.
Frekvencije:
1. 778 MHz ID = 1
2. 786 MHz ID = 2
3. 794 MHz ID = 3
4. 802 MHz ID = 4
Parametri za sve frenvencije
Symbol Rate: 6952 KS/s
Modulacija: 256QAM
To su svi neophodni parametri za pracenje kanala.
Podesavanje zavisi od tipa TV-a, kod nekih se podesava samo frekvencija i ID, kod drugih frekvencija, Symbok Rate, modulacija. Zavisi koji model imate.

Pretplatnik moze da dobije od nas SD, HD ili HD DVR risiver. Trenutno nudimo SD risivere, a pretplatnik kasnije moze da zameni SD za HD risiver
."

Uzgred, danas je 4. 3. 2011, spiska kanala još nema a uz put, dostupno ih je trenutno 44 a ne 50. Uz to par njih ima crni ekan kad se prebacite na njih. Kvalitet slike je za svaku pohvalu, izbor kanala ne baš.
[ freeland @ 05.03.2011. 17:06 ] @
Zasto li su onda krenuli u promociju i ovu akciju 6 meseci besplatmog koriscenja, kad nema osnovnih informacija o usluzi?
[ tanasko @ 05.03.2011. 17:37 ] @
Da pariraju Kopernikusu koji pokušava da im otme deo Duvaništa.
[ cobraje @ 06.03.2011. 16:00 ] @
Citat:
tanasko: Da pariraju Kopernikusu koji pokušava da im otme deo Duvaništa.


Mislim da su krenuli po celom gradu da instaliraju, gde god ima jotel-a....
[ freeland @ 06.03.2011. 17:06 ] @
Pa zato Jotel pozurio da ubaci nove kanale i digitalnu... Toliko su pozurili, da nisu stigli ni da srede ponudu kanala, cene, uredjaje... Konkurencija cini cuda.
[ cobraje @ 08.03.2011. 13:29 ] @
Na sajtu njihovom reklamiraju sve 4 arene i 1 HD kanal ???

Od toga samo arena 1 .....
[ cobraje @ 08.03.2011. 13:38 ] @
I 50 kanala, a ja uspeh da uhvatim samo 44.
[ freeland @ 08.03.2011. 15:14 ] @
Citat:
cobraje: Na sajtu njihovom reklamiraju sve 4 arene i 1 HD kanal ???

Od toga samo arena 1 .....


Svasta... a Arena 3 i taj HD kanal idu analogno.
[ tanasko @ 09.03.2011. 06:00 ] @
Danas sam video da su postavili dva nova HD kanala. Jedan je CosmoHD, a drugi FOX HD. Oba su u 1080i i oba nemaju srpski titl. Na CosmoHD upravo puštaju Dirty dancing. Kvalitet slike i zvuka je odličan. Jedino izbor kanala je prilično buđav da bih se (trenutno) odlučio za potpisivanje ugovora.

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 09.03.2011. u 16:37 GMT+1]
[ cobraje @ 09.03.2011. 18:51 ] @
Respect za eurosport HD !!!
[ tanasko @ 09.03.2011. 19:22 ] @
Citat:
cobraje: Respect za eurosport HD !!!


I Fox HD je sasvim Ok, na žalost na španskom, a nisam mogao da nađem da ga neko kod nas daje sa srpskim titlovima. Od Arene 1-4 za sada ništa.
[ milnen @ 13.03.2011. 20:12 ] @
Sve četiri Arene su na 770 MHz, symbol rate 6734, modulacija 256QAM. Pored njih, trenutno su tu MBC Action i MBC MAX.
[ Webb987 @ 13.03.2011. 21:57 ] @
^ ja sad ubaci te frek i simb ali izbacuje da nema signala :( Koj deo grada si ti ? Mozda ovde kod mene ( kod pantelejeske crkve) jos nisu pustili ?
[ tanasko @ 14.03.2011. 04:57 ] @
Citat:
milnen: Sve četiri Arene su na 770 MHz, symbol rate 6734, modulacija 256QAM. Pored njih, trenutno su tu MBC Action i MBC MAX.


Ni ja nisam ništa dobio sa ovim. Javlja da nema signala. Proveri još jednom parametre. Primaš li preko DVB-C tunera ili njihovog risivera?
[ milnen @ 14.03.2011. 05:44 ] @
Ja sam u naselju kod tehničkih fakulteta. Ovde trenutno vode borbu sa Kopernikusom, koji pokušava da se ubaci sa ponudom besplatne kablovske u trajanju od godinu dana, pa su možda zbog toga pustili - ne znam. U obaveštenju na Jotelovom sajtu piše da se trenutno vrše podešavanja Areninih programa, pa je to možda drugi razlog.
Koristim DVB-C tjuner iz televizora LG 26LH2000. U prilogu je SS sa televizora.
[ V.i.P.e.R @ 14.03.2011. 11:01 ] @
Da li vam rade digitalni kanali? Ja od jutros nemam ni jedan. Signal ima, ali ni jedan kanal ne radi. Arenu Sport takodje nisam nasao, tj nema signala 770 MHz.

EDIT. Upravo sam nasao signal na 770 MHz, ali skeniranjem nisam dobio ni jedan kanal.
[ tanasko @ 14.03.2011. 11:12 ] @
Sigurno se opet igraju sa premeštanjem, dodavanjem, izbacivanjem. Meni nijedan kanal koji sam našao nema teletekst, a za sada mi ne radi ni EPG. Ili možda nekom radi?
[ Webb987 @ 14.03.2011. 16:40 ] @
Kod mene i dalje no-signal :(

@V.i.P.e.R koj si ti deo grada, da probam da pohvatam gde sta rade...
[ milnen @ 14.03.2011. 17:12 ] @
Kod mene su tu svi programi, ukljucujuci i Arene. Kod Eurosporta HD i Foxa HD se javljaju kockice. Od kad su pustili HD signal, retko kad mi je slika bez kockica.
[ Webb987 @ 14.03.2011. 18:48 ] @
^ cudno... ja imam i ES HD I Fox HD ali silka je savrsena..
Ne bi trebalo da se kocka..

Bas me nerviraju ove arene, nista mi sem toga ne treba a samo to nemam. MARFI!
[ tanasko @ 15.03.2011. 04:26 ] @
Upravo sam dobio mail od Jotela:

Citat:
Poštovani,

svaki korisnik Jotel kablovske televizije koji se prijavi za aktivaciju servisa digitalna televizija može da gleda u osnovnom paketu 50 digitalnih kanala za 1 din/mesečno
6 meseci, plus sve 4 arene za 1 din/mesečno do kraja 2011 godine. Jedini uslov za korišćenje ovog servisa jeste da ste priključeni na mrežu Jotel KDS-a.

Sa pojedinim tv prijemnicima postoji problem zbog slabijeg kvaliteta dvb-c tjunera, tako da može doći do kočenja slike kao i povremenog „kockanja“.
Arene su na 770 MHz, 256QAM modulacijom i automatskim detektovanjem symbol rate-a. Takođe, problem je što svaki tv sa dvb-c tjunerom ne može da pronadje
kanale Arene Sport. Zbog toga, svaki korinik od nas dobija digitalni prijemnik, koji kasnije može da zameni za CAM modul.


Zašto bih uzimao digitalni prijemnik, pa ga posle menjao za CAM modul??? Zašto ne odmah CAM modul? A i ova ponuda se razlikuje od one na zvaničnom sajtu?

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 15.03.2011. u 10:41 GMT+1]
[ V.i.P.e.R @ 15.03.2011. 12:27 ] @
Verovatno zato sto nemaju CAM modula na stanju, a ujedno nemaju pojma koji se sistem kodiranja koristi, i onda ce pokusati da uguraju prvo DVB-C risiver i obavezu te ugovornom obavezom da placas, a kasnije ce dati CAM modul kad koliko-toliko nesto nauce (ako uopste nauce). Osim toga modul mozes i sam da kupis, ali onda ce ostati problem kartice koju ces morati opet da trazis od njih, i oni ce normalno da te opet obavezu ugovorom...
Juce su se inace vratili kanali, nasao sam i Arenu Sport, jedino mi nija jasno kako nisu sposobni da podese AR za Arena Sport kanale, jer im je slika izduzena i zumirana...

P.S. Webonjo nije ti ovo CS pa da ih povatas sta rade, mada i to ti bas ne ide od ruke :). Osim toga signal do mene ide kroz tvoj kraj, tako da ako kod tebe nema - nema ni kod mene. :)
[ Webb987 @ 15.03.2011. 12:42 ] @
^ to je bila i moja logika samo sto kod mene arena nema... Boga pitaj koju paukovu mrezu su ispleli kad su pravili infrastrukutru...
Svakog dana sam sve vise ubedjen da oni pojma nemaju sta rade...

[ tanasko @ 15.03.2011. 12:47 ] @
Citat:
Svakog dana sam sve vise ubedjen da oni pojma nemaju sta rade...


Ne znam zašto mi ovo liči kao da sam ga ja napisao...

Uspeo sam da nađem Arene 1-4 sa Symbol rate: 6746, freq. 770 Mhz i 256qam, pa probajte sa njim. Inače su u rezoluciji 480i




[Ovu poruku je menjao tanasko dana 15.03.2011. u 15:52 GMT+1]
[ Webb987 @ 15.03.2011. 16:04 ] @
^ evo i ja dobih arene na ovoj frek i simbol rate..
Slika je za 70% losija nego kod ostalih kanala i secka .. kao da gledam los online streming.. ?
Ja koliko znam oni dobijau dobijaju signal u full hd-u ?

[Ovu poruku je menjao Webb987 dana 15.03.2011. u 17:15 GMT+1]
[ tanasko @ 15.03.2011. 16:15 ] @
Inače su Arene 2, 3 i 4 originalno u HD- znači 1080i. Šta im znači ovo degradiranje slike nemam pojma.
[ tanasko @ 15.03.2011. 20:25 ] @
Ne znam odakle vam informacija da se arene emituju u HD rezoluciji. Arene su dostupne u HD rezoluciji samo u Beogradu,
zato sto kablovski operateri mogu da dobiju arene u HD rezoluciji samo optikom.To su Telekom i Vektor. Preko satelita se arene
emituju za sve ostale operatere u SD rezoluciji.
Sto se kocenja tice, na njihovom sajtu pise da su moguci problemi sa arenom ovih dana.
[ Webb987 @ 15.03.2011. 23:44 ] @
^ Pa jotel je pored toga sto je kablovski operater i internet operater i imaju opticki link ( Telekomov) ( Da takav signal prime)
A HD kao HD dalje mozes da dostavis korisnicima i mimo optike. Cist primer ti je IPTV kroz glupu high lost paricu ide bez problema, na kraju krajeva mi i sad imamo hd kanale? Fox HD EuroSport HD ..

Sto se kocenja tice ajde da im verujem mada sam malo pre gledao utakmicu kod durga na IPTV-u na Areni i slika je bila savrsena :)
Ali cinjenica je da slika na areni 1 (analogni signal) radi super i da je sliak 70% bolja nego ista slika preko digitalnog signala.
[ Cileinteractiv @ 18.03.2011. 07:49 ] @
Samo ime "Jotel" mi ne uliva bas neko poverenje u kompaniju.
[ milnen @ 18.03.2011. 08:02 ] @
Cini mi se da je gazdi nadimak Jota :)
Medjutim, takodje mi se cini da to nema nikakve veze sa poverenjem i kvalitetom.
[ tanasko @ 18.03.2011. 08:03 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Samo ime "Jotel" mi ne uliva bas neko poverenje u kompaniju.


Verovatno rimuješ. Ja bih više voleo da biram provajdera, ali tu sam gde sam, i malo je glupo da se selim zbog kablovske. Za utehu, ima i gorih. Mnoogo gorih.

Citat:
Ne znam odakle vam informacija da se arene emituju u HD rezoluciji. Arene su dostupne u HD rezoluciji samo u Beogradu,
zato sto kablovski operateri mogu da dobiju arene u HD rezoluciji samo optikom.To su Telekom i Vektor. Preko satelita se arene
emituju za sve ostale operatere u SD rezoluciji.
Sto se kocenja tice, na njihovom sajtu pise da su moguci problemi sa arenom ovih dana.


Proverio sam ovo. Zaista su retki oni koji mogu da ih gledaju u HD. I preko satelita idu u SD rezoluciji, doduše nisu mi odgovorili da li je 480i. Navodno, Arena radi na tome da svi imamo HD prijem. Kad će to biti i da li će biti, pitanje je. Mada, mislim da bi, bar tehnički, signal mogli i da prenose od IPTV-a. Oni sigurno prenose u HD rezoluciji.

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 18.03.2011. u 09:14 GMT+1]
[ Webb987 @ 18.03.2011. 08:54 ] @
^ ne mora ni da bude u HD-u ali trenutno je slika ocajna.
[ tanasko @ 18.03.2011. 09:16 ] @
Slažem se, za početak barem mogu da srede aspect ratio, ovako me iritiraju. Arena 1 na analognom delu je dokaz da je moguće.
[ V.i.P.e.R @ 18.03.2011. 19:15 ] @
Izbor digitalnih kanala je ono... ocaj zivi, a ni analogni (ako se uporedi sa SBB-om) nije nista bolji. Fale dosta zvucnih kanala poput HBO, Cinemax, AXN, SCFI, TV1000, Explorer, Film+, Cinemania, itd. Sto se tice kvaliteta... hm sta reci, digitalna je manje-vise ok, mada moze to i bolje, dok je analogna cista lutrija - jedan dan moze da prodje, sledeci je ocaj zivi. A sto se tice Arene i AR, ko sto sam vec napisao, nemaju oni pojma sta je AR. Pored Arene mene nervira sto su za dobar deo kanala koji se emituju u 16:9 stavili 4:3 Pan & Scan umesto 4:3 Letterbox i na taj nacin odsekli dobar deo slike (Eurosport 1 u analognoj, ESPN, itd da ne nabrajam). Koliko su ljudi koji tamo rade strucni ne zelim da komentarisem jer sam se x puta raspravljao i ubedjivao, i jos uvek koliko vidim nisu naucili makar elementarne stvari vezane za televiziju i internet. Bisera sa njihove strane je mnogo, a najgore je to sto su oni ubedjeni da sve najbolje znaju i da to tako mora da bude... Sto je neko ranije napisao, dovoljno je da odes na njihov sajt i odmah ti je sve jasno. Najobicniji spisak kanala (na sajtu, a i na info kanalu) nisu u stanju da urede toliko godina, tako da nema svrhe da komentarisemo bila sta drugo. Medjutim koliko sam cuo i do mene je stigla njihova konkurencija (Kopernikus je danas krenuo sa deljenjem letaka kod mene u kraju), pa se nadam da ce se situacija promeniti na bolje. Samo jos i SBB da krene tim stopama tj. sirenjem po gradu, pa cemo najzad imati izbor.

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 18.03.2011. u 20:25 GMT+1]
[ tanasko @ 21.03.2011. 11:52 ] @
Bilo bi lepo kad bi nudili i ovako nešto. Tako rade komšije u CG. Uzgred, imate li neke promene u izboru kanala?
[ milnen @ 21.03.2011. 12:16 ] @
Imamo promene. Juče nisam imao nijedan HD program.
[ tanasko @ 22.03.2011. 08:21 ] @
A na FOX crime se javlja:"Nema CI modula"
[ tanasko @ 22.03.2011. 17:21 ] @
Arene i dalje ocaj.
Drug juce potpisao ugovor pitao sam ga za detalje i ne verujem ...

- Ugovor je na 2 god
- Do kraja godine arene sve su free
- Prvih 3 meseca gratis a odna 200 din preko za digitalni signal
- Prvih 6 meseci gratis iznajmljivanje resivera a posle 150 din preko..
- Posle nove godine arene paket se doplacuje 300 din
- U skopu ugovora nema spisak programa za digitalne kanale (sta ti puste)
- Resiver ce mu stici "ovih dana"

u prevodu: Skupilo se par drugara i "ajde da pravimo digitalnu televiziju"
[ tanasko @ 22.03.2011. 18:11 ] @
Citat:
Gost: Arene i dalje ocaj.
Drug juce potpisao ugovor pitao sam ga za detalje i ne verujem ...

- Ugovor je na 2 god
- Do kraja godine arene sve su free
- Prvih 3 meseca gratis a odna 200 din preko za digitalni signal
- Prvih 6 meseci gratis iznajmljivanje resivera a posle 150 din preko..
- Posle nove godine arene paket se doplacuje 300 din
- U skopu ugovora nema spisak programa za digitalne kanale (sta ti puste)
- Resiver ce mu stici "ovih dana"

u prevodu: Skupilo se par drugara i "ajde da pravimo digitalnu televiziju"


Jedina obaveza je da ti daju kablovski risiver, ceo ostatak ugovora su tvoje obaveze, penali, kazne...Ni prestanak signala ih ništa ne obavezuje. Bilo bi lepo da skeniraš taj ugovor ako možeš. Video sam ga, drug ga je uzeo i nije ga još potpisao. Morali bi bar spisak kanala da pokažu za početak, ovako za sve te zovu da dođeš u sedište Skotela..uf, pardon Jotela. Za šta li im služi web prezentacija, ne znam.
[ tanasko @ 24.03.2011. 06:45 ] @
Arene u rezoluciji 576i umesto u 480i (izgleda da nas neko čita od njih). Sad već izgledaju malo bolje. Pohvalno, još samo da se zapitaju zašto je do sad sklopljeno toliko malo ugovora. Ako nastave da budu ovako indolentni prema zahtevima korisnika, Kopernikus će im preoteti prilično korisnika. Ima li neko da javi koji STB daju? Kakva su iskustva s njim? Jedino što znam da je SD varijanta sa SCART-om. Je li neko uspeo da pronađe HD kanale koji su naprasno nestali pre nekoliko dana?
[ V.i.P.e.R @ 24.03.2011. 17:07 ] @
U pravu si, sad sam bacio pogled i video da su sredili AR i rezoluciju za Arena Sport kanale. Bravo za njih... trebalo im je 2 nedelje... Inace Fox Crime je i dalje skremblovan, glupi italijanski i arapski kanali su i dalje u trendu, HD kanali su naprosto nestali, sve u svemu jos uvek veoma losa ponuda. Ako hoce da privuku korisnike tj. da zadrze stare jer ce im sigurno Kopernikus preuzeti dobar deo, spisak analognih kanala mora da se poboljsa (jer Kopernikus pored vecinu kanala koje Jotel ima, sadrzi jos desetak atraktivnih kanala za koje u Jotelu konstantno lazu zadnje 2 godine da ce biti), osnovni digitalni paket treba da sadrzi sve analogne kanale (+ jos minimum 20-30 preko) i to da ide free za sve korisnike koji imaju DVB-C TV, a onima koji nemaju mogu da iznajme riseiver (tj recimo sklope ugovor na 1 godinu jer je 2 previse za maglu koju nude) i to recimo placuju dodatnih 150-200 dinara mesecno za odrzavanje tj za iznajmljivanje. Pored izvesnog Arena Sport paketa koji ce se naplacivati posebno sto je OK (osim Arena u tom paketu bi trebalo da ima jos recimo 5-6 malo boljih sportskih kanala), treba i neki filmski paket gde ce biti HBO, HBO Comedy, Cinemax 1 i 2 itd., zatim recimo neki muzicki paket, HD (za sada ima desetak HD kanala sa prevodom i sinhronizacijom na srpskom) i recimo paket za odrasle. Sa takvom ponudom bi vec mogli da pariraju jeftinom Kopernikusu koji je krenuo sa agresivnom kampanjom (prvih godinu dana je besplatno, a posle toga mesecna pretplata je svega 300 dinara). Ako nastave da teraju po svome, tj da ne slusaju sta korisnici zele, veoma lako mogu da ostanu bez minimum 50% korisnika, jer svako danas gleda da sto jeftinije prodje. Nadam se da ce se malo opametiti, jer oni zavise od nas, a ne mi od njih.
[ tanasko @ 24.03.2011. 17:50 ] @
Citat:
Gost: Arene i dalje ocaj.
Drug juce potpisao ugovor pitao sam ga za detalje i ne verujem ...

- Ugovor je na 2 god
- Do kraja godine arene sve su free
- Prvih 3 meseca gratis a odna 200 din preko za digitalni signal
- Prvih 6 meseci gratis iznajmljivanje resivera a posle 150 din preko..
- Posle nove godine arene paket se doplacuje 300 din
- U skopu ugovora nema spisak programa za digitalne kanale (sta ti puste)
- Resiver ce mu stici "ovih dana"

u prevodu: Skupilo se par drugara i "ajde da pravimo digitalnu televiziju"


Ugovor koji nude je prava tema. Kad ga čovek pažljivo pročita, shvati da može bez njihove kablovske. Nemam ništa protiv ljudi koji rade tamo, verovatno i za bednu platu, ali osim tehničkog dela imam puno primedbi na njihov rad i uslugu koju pružaju. Probajte da im zatražite da vam pošalju ugovor na mail, eskiviraće vas. Zašto, nije teško pogoditi. Ovo je prilika da se izborimo za bolju uslugu i da se naš novac poštuje.

Citat:
Jedina obaveza je da ti daju kablovski risiver, ceo ostatak ugovora su tvoje obaveze, penali, kazne...Ni prestanak signala ih ništa ne obavezuje. Bilo bi lepo da skeniraš taj ugovor ako možeš. Video sam ga, drug ga je uzeo i nije ga još potpisao. Morali bi bar spisak kanala da pokažu za početak, ovako za sve te zovu da dođeš u sedište Skotela..uf, pardon Jotela. Za šta li im služi web prezentacija, ne znam.


No comment. Skupa magla koju bi da nam uvale i da se na dve godine osiguraju od konkurencije.
[ Webb987 @ 24.03.2011. 21:11 ] @
http://www.jotel.co.rs/index.p...=18&Itemid=189&lang=yu


Evo ugovora...
[ Webb987 @ 25.03.2011. 08:52 ] @


Nema ga više. Sklonili su ga.
[ milnen @ 25.03.2011. 09:04 ] @
Jutros u 7h je bio tu. Ne citaju bas redovno ovaj forum :)
[ milnen @ 25.03.2011. 09:56 ] @
Na njihovu žalost ima ga u Google cash-u [url=http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SnAzc1cMxtcJ:www.jotel.co.rs/index.php%3Fop...gl=rs&source=www.google.rs]Ovde[/url]
[ tanasko @ 25.03.2011. 10:40 ] @
He...he. Google cash je čudo.
[ Webb987 @ 25.03.2011. 11:21 ] @
Ovaj resiver je dobio drug koji je potpisao ugovor.
Veceras idem do njega da vidim sta i kako pa javim utiske.


http://www.synaps.tv/?q=product&id=11
[ Zeleni zub @ 25.03.2011. 21:04 ] @
Ja sam pre par strana napisao moje (LOSE !) iskustvo sa njima ovde u Paracinu.
Verovao sam da su u svom maticnom gradu azurniji, ali izgleda sam se prevario.
[ tanasko @ 26.03.2011. 13:26 ] @
Citat:
Webb987: Ovaj resiver je dobio drug koji je potpisao ugovor.
Veceras idem do njega da vidim sta i kako pa javim utiske.


http://www.synaps.tv/?q=product&id=11


Još ništa o risiveru?
[ Webb987 @ 27.03.2011. 11:10 ] @
^ Generalno nista pametno ne mogu da ti kazem a da ne pise u specifikacijama. Sem da je resiver manji nego sto sam ocekivao ( pola dvd playera) i da ima neki smesni daljinac koji me potseca na kineske igracke za decu. Skartom ve vezan za TV ( ovaj njegov nije HD ) Kvalitet slike je generalno ok mada je to realitivno jer je njemu vezan za 22 inca TV sa katodnom. Od kanala ima potpuno isto sto i mi. Resiver ima slot za cod karticu koja nije ubacena. A ugovor je mega smesan, zao mi je sto nisam imao mogucnost da ga skeniram...
Ugovor je potpisan na BLANKO!! U ugovoru koji je dobio nema nigde ni jednog podatka korisnika samo potpis. Tako da generalno moze sad da ode i da proda resiver i da mu Jotel ne moze nista. ( na sudu takav ugovor nece proci) Takodje u sklopu ugovora se nigde ne spominju osnovni kanali kao ni dodatni paketi. Kao sto je neko vec gore napisao ugovor se svodi na to koje su obaveza korisnika a obaveze provajdera.... skoro da NEMA!

Usustini ako ovako nastave svi mi koji imamo TV novije generacije gledacemo digitalne kanale besplatno bez ikakvog resivera i decodera kanala, sto nije tolko lose :)
[ V.i.P.e.R @ 27.03.2011. 21:11 ] @
Pa tako i treba da bude. Uglavnom ljudi koji imaju IKOM i RADIUS Vektor gledaju bez problema na DVB-C TV-u osnovni digitalni paket. E vec za neke druge pakete iznajme risiver ili modul i to se inace placa posebno (modul mozes i sam da kupis i onda ostaje samo kartica). Nerealno je da se osnovni paket naplacuje onom ko vec ima DVB-C TV i da se insistira na potpisivanju ugovora.
[ V.i.P.e.R @ 27.03.2011. 22:40 ] @
Mozes li da mi pakazes molim te gde pise da Vektor daje osnovni digitalni paket besplatno.Vektor ima tri osnovna paketa:
Start TV (45 KANALA i to za 1129 dinara mesecno), Prime TV (85 KANALA za 1719 dinara mesecno) i Mega TV (94 kanala za SAMO 2309 dinara mesecno).
U ovu cenu ulazi i analogna televizija i ajde sad nek se jave svi oni koji su zainteresovani da se prijave za Vektorovu digitanlu besplatnu televiziju. Ja licno ne bih.

Ovde imate spisak kanala i cenovnik.

http://www.vektor.net/kablovska/digitalna-televizija
[ Webb987 @ 28.03.2011. 08:28 ] @
^

inetnum: 217.16.128.0 - 217.16.143.255
netname: RS-JOTEL-20090325
descr: Jotel d.o.o.

Ovo postaje zanimljivo :) Salu na stranu, drago mi je da pratite temu jer cilj je da svi budemo zadovoljni :)
[ tanasko @ 28.03.2011. 08:54 ] @
Kažem Vam ja da čitaju ovaj forum...još samo da počne da deluje na gazdu....na tehniku deluje, i to mi se sviđa- a što se tiče gazde, hmmm
[ V.i.P.e.R @ 28.03.2011. 10:21 ] @
Bio sam par puta kod prijatelja koji imaju IKOM i Radius, imaju TV sa DVB-C tjunerom, nemaju potpisan ugovor i nemaju ni risiver ni modul. Osnovni digitalni kanali u IKOM-u i Radius Vektoru idu free, sto znaci da onaj ko ima TV sa DVB-C tjunerom moze da gleda bez ugovora i bez para, onaj ko nema naravno placa i digitalnu i risiver. Ako hoce neki dodatni paket - e onda mora da potpise ugovor i uzme ili box ili modul. SBB kodira komplet ponudu i za njih vec mora modul i kartica. Tako da ne znam sta tu nije jasno. Osim toga Beograd je veliki grad sa mnogo vecim primanjima, a cene iste pa i nize nego kod nas (mislim na kablovsku), tako da ako vi mislite da derete narod koji ovde jedva izdvoji da se prehrani, mozete slobodno da ocekujete dosta manje korisnika u narednom periodu. Kopernikus lagano stize i za samo 300 dinara ima bolji izbor (analognih) kanala od vas (ah da, prvih godinu dana je free). Potrudite se malo, promenite malo programsku semu, izbacite glupe spanske, italijanske, ruske i ostale glupusti, ubacite AXN, Explorer, SCFI, TV1000, Doc, E!, Nature i ostale (na srpskom titlovane) kanale, jer ako vec 2.5 puta skuplje placamo, neka ima sta da se gleda, mi se pitamo, jer od nas zivite.

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 28.03.2011. u 11:41 GMT+1]
[ V.i.P.e.R @ 28.03.2011. 11:01 ] @
Digitalna televizija je dobra prilika za segmentaciju ponude kanala. Slažem se da kanali iz osnovne (analogne) ponude koji se dupliraju u digitalnoj treba da budu nekriptovani i da se mogu pratiti bez CI kartice tako da ih bilo ko ko ima DVB-C tjuner može pratiti. Oni su istovremeno i neka vrsta reklame provajdera. Kad neko vidi razliku u kvalitetu slike, poželeće i on da ima to isto kod sebe kući, zar ne? E, sad dalje treba podeliti na recimo sportski (Arena2, 3 i 4 i zašto ne opet posle puno vremena na Jotel-u Sportklubi Sportklub+), HBO sa svim HBO kanalima, Filmski (Sinemax i slično) i kao šlag na torti HD paket (Discovery HD, History HD, Eurosport1 i 2 HD, FOX HD- koji je već bio pa je sklonjen i sl.). Korisnicima treba ostaviti mogućnost izbora- iznajmljivanje dekodera ili CONAX modula (pošto vidim da onaj Synaps ima ugrađen CONAX pa pretpostavljam da su se za CONAX i odlučili). Niko me ne može ubediti da će digitalni risiver koji provajder daje na upotrebu biti bolji od ong ugrađenog u Sony, LG, Panasonic ili Samsung na primer. Iskustva korisnika sa drugih operatera daju mi za pravo- pun je ovaj i benchmark forum iskustava o raznim kaon risiverima. Korektnost u ugovoru je posebna priča i za sada neću o njoj jer sam se raspisao...ali nije baš na visini.
[ Webb987 @ 28.03.2011. 11:53 ] @
^ upravo ovo sto si napisao je sustina cele price. Samo da oni to skapiraju i odrade dok smo mladi...
[ tanasko @ 28.03.2011. 12:03 ] @
Citat:
Webb987: ^ upravo ovo sto si napisao je sustina cele price. Samo da oni to skapiraju i odrade dok smo mladi...


Hoće: Kopernikus ante portas. :)
[ tanasko @ 28.03.2011. 21:19 ] @
Evo ima novina:
Discovery - nema
Fox Crime - Scrambled
[ tanasko @ 29.03.2011. 12:23 ] @
Fox crime je skremblovan već desetak dana, a zašto nije mi jasno jer je već u analognoj ponudi. Discovery i još poneki znaju da su povremeno nedostupni, pa treba proveriti.

Ima li neko HD kanale?
[ cobraje @ 29.03.2011. 17:10 ] @
Nema kod banovine niti jednog HD kanala .... :(
[ tanasko @ 30.03.2011. 09:42 ] @
Juče su vratili Fox crime u normalu (nije više kriptovan) i sad videh da su ubacili gomilu kanala sa arapskim titlovima. Još da naučimo arapski.... HD kanala nema ni kod mene, pretražio sam automatski ceo DTV spektar. Interesantno, nije našao nijedan DTV kanal, morao sam ručno da unosim parametre. Moguće je da su ih spakovali u poseban MUX i da parametre drže u tajnosti...
[ milnen @ 30.03.2011. 09:54 ] @
Izgleda da to sa automatskom pretragom zavisi i od televizora. Kod mene LG 26LH2000 ne moze da nadje ni jedan kanal. Sestrin LG 32LD350 ih nalazi sve (tako sam i nasao one Arene sa drugim symbol rateom). Komsijin Sony isto nalazi na auto, a Panasonic plazma G20 drugog komsije ne moze da nadje ni jedan kanal ni sa rucnim podesavanjem.
[ tanasko @ 30.03.2011. 10:12 ] @
Moj TV (42LF2510) je sličan tvom . U uputstvu i piše da automatska pretraga možda neće naći DVB-C kanale sa nestandardnim parametrima. Uostalom, morao sam i da promenim zemlju (u prvom traženju) sa Srbije na --, da bi mi dao da ručno ukucam kanale. Možda da neko od tvojih pokuša da preskenira kanale opet?

Usput, ova tema je izbila među top 10 na ES za zadnjih 7 i 30 dana. Obzirom da se radi o malom niškom kablovskom provajderu ovo samo pokazuje da digitalna televizija polako ali sugurno ulazi u naše domove.


[Ovu poruku je menjao tanasko dana 30.03.2011. u 14:19 GMT+1]
[ V.i.P.e.R @ 30.03.2011. 12:43 ] @
Kod mene se smanjio broj kanala od juce. Sad ih je ukupno 42. BTW, Fox Crime sada ima nalepljene titlove i nekako mi je losija slika nego ranije.
[ tanasko @ 31.03.2011. 08:19 ] @
Ovako bi trebalo da bude i kod nas

Digitalna Televizija



DVB-C digitalna televizija za sve korisnike Vi-Net-a !

Prateći moderne mrežne tehnologije Vi-Net je u svoju ponudu uvrstio i servis
digitalne televizije. Radi se o uslugama DVB-C (Digital Video Broadcast - Cable)
ili servis digitalne televizije, koja će umnogome doprinjeti poboljšanju kvaliteta
slike i zvuka te brojne druge mogućnosti: EPG (elektronski vodić), izbor jezika,
izbor titlova. Digitalna televizija u svijetu predstavlja prekretnicu u emitovanju
televizijskih sadržaja jer tehničkim napretkom zaobilazi probleme i ograničenja
koje nosi televizija u analognom emitovanju a istovremeno korisniku omogućava
više sadržaja, bolji kvalitet slike, tona kao i veći broj TV programa.

Svi korisnici Vi-Net-a pored programa digitalne televizije neometano mogu pratiti
postojeće programe u analognoj televiziji. Dakle, u postojećem emitovanju analogne
televizije nema izmjena. Svi TV programi koji se emituju u digitalnoj formi
postojaće i u analognoj s tim da će svako dalje povećanje broja TV programa
biti u digitalnoj formi.

Korisnicima koji namjeravaju kupiti novi televizor, skrećemo pažnju da mogu
zahtijevati opciju ugrađenog DVB-C TUNER-a i na taj način izbjeći dodatne troškove
opreme za praćenje digitalnih TV programa. DVB-C TUNER u većini novih televizora
je danas standardni dio.

Korisnici koji posjeduju starije televizore ili televizore koji nemaju DVB-C tuner, moći
će pratiti digitalne TV programe pomoću eksterne opreme (Set Top Box) koji će se
moći nabaviti u poslovnicama Vi-Net-a ili kod ovlaštenih distributera od strane Vi-Net-a.
Za svu ostalu opremu koja nije provjerena od tehničke službe Vi-Net-a ne dajemo
garanciju funkcionalnosti.


Lepo i korektno od kablovskog provajdera iz Bosne. Ne znam šta im smeta da korisnik koristi svoj ugrađeni DVB-C tjuner? القنوات العربية التي لا تقدر بثمن جيدOd juče su ponovo dostupni.
[ tanasko @ 05.04.2011. 08:32 ] @
Pojavila su se tri (nemačka) programa U HD-u od kojih dva i sa Dolby digital tonom. Svi su u 720p i slika se emituje bez problema i trzanja kao što je bilo dok su HD kanali bili u 1080i. Ipak, ja bih radije da nam vrate Europsport HD i FOX HD koji su bili fenomenalni. Inače do trzanja i kockanja je dolazilo samo pri prebacivanju na taj kanal u prvih par sekundi. Posle toga, dalji prenos je bio bez ikakvih problema.
[ cobraje @ 05.04.2011. 21:16 ] @
Slazem se! Eurosport i jos po neki sport u HD-u bi bila prava stvar.
[ tanasko @ 06.04.2011. 10:34 ] @
Još kad bio i na srpskom, bilo bi super. Ali preživeću i engleski...
[ V.i.P.e.R @ 07.04.2011. 00:10 ] @
Eurosport 1 i 2 HD imaju srpski ton (nama su pustili samo 1 i to sa engleskim komentatorom), a History HD, National Geographic HD i Discovery Showcase HD bi trebalo da imaju srpski titl ali nisam 100% siguran, tako da ima sta da se pusti umesto glupih nemackih kanala.
[ tanasko @ 07.04.2011. 06:37 ] @
Pristajem odmah na tvoj predlog. Ali, znajući Jotel, to teško da će da nas snađe. Oni se hvale time kako ima 50 digitalnh kanala (a ima 49 btw), od kojih je 10 za pogledati a ostali su za izbegavanje. Čak i tih 10 imamo u analognoj ponudi. Arene i nisu više nešto i pitanje je hoće li uopšte opstati ti kanali- a to im je "glavni" adut za prelazak na digitaliju. Jad i beda od ponude, sve u svemu.
A, da, umalo da zaboravim- u njihovoj reklami na sajtu spominju i radio programe- a naravno, nema ni jednog. Dogovorite se s mozgom ljudi već jednom i krenite sa ozbiljnom ponudom što podrazumeva: pošten ugovor koji će korisnici moći da pročitaju pre potpisivanja a ne da ga krijete od korisnika kao zmija noge, definisana ponuda kanala, HD programi (i to ozbiljni) a ne ovi nemački, mogućnost iznajmljivanja (pa i kupovine, zašto da ne- time bi još bolje vezali korisnike) HD i HD PVR risivera, mogućnost korišćenja sopstvenog tjunera koji je ugrađen u TV uz sklapanje ugovora i CI karticu...ima toga još.

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 07.04.2011. u 11:26 GMT+1]
[ antonizo @ 07.04.2011. 20:14 ] @
Da li ste primetili da ponavljate istu priču nebrojeno puta. Svaki put kad vidim da ima neki novi post, pomislim da ću videti nešto konkretno i novo a ono vas dvojica samo kukate.
Budite zahvalni što vam je neko dozvolio da sve te kanale (kakvi god da su) pratite besplatno. Zato bih vas zamolio da u buduće pišete kad imate nešto konkretno da javite (neka nova frekvencija, kanal, tehnički detalj), a ne da na pet strana ove teme čitam vaša laička razmišljanja na temu šta bi bilo kad bi bilo.
Ne želim da se neko od vas oseti uvređenim ovim što sam napisao, samo hoću da skrenem pažnju da ovo nije konstruktivna, korisna i tema koja treba da nas (koji jedva stižemo da odvojimo pola sata dnevno da pročitamo sve novosti na netu) informiše o pomenutim stvarima.
[ tanasko @ 22.04.2011. 10:55 ] @
Ponovo je dostupan Ugovor. Ponovo su dodavali neke kanale (francuske bezvezne, uglavnom). Ima i dva HD kanala, ali ništa specijalno.
[ tanasko @ 22.04.2011. 12:20 ] @
Koliko vidim sada je dostupan i Chanal 4 u HD koji je inace jedan od 5 osnovnih kanala koje pustaju u Engleskoj, slika je perfektna, inace se sada ponuda HD kanala uvecala cini mi se da ih je 7 ili 8, ima i kanala za ribolovce, sve u svemu interesantno i ukoliko se nastavi sa ubacivanjem kvalitetnih kanala nadam se da ce uskoro kompletirati ponudu i konacno izbaciti spisak kanala uz koje mogu da sklopim ugovor.
[ cobraje @ 22.04.2011. 14:47 ] @
Kojih 7-8 HD kanala?!?
[ cobraje @ 22.04.2011. 15:25 ] @
Kojih kvalitetnih kanala? Ne vidim da su išta kvalitetno ubacili dva meseca?
[ milnen @ 22.04.2011. 16:55 ] @
Sad sam apdejtovao programe na onih 5 poznatih frekvencija. Ima ih 57, od toga 2 HD: Channel 4 HD i ServusTV HD Deutchland.
[ tanasko @ 22.04.2011. 17:29 ] @
Ja bih ipak da nam vrate FOX HD i Eurosport HD
[ tanasko @ 06.05.2011. 11:27 ] @
Na sajtu Jotel-a sam pročitao:

"Nudimo preko 100 digitalnih programa !"

je li neko preskenirao celi opseg ponovo i našao te kanale? Ja još uvek imam 57 kanala. Ako je našao koji su parametri za prijem?

[ milnen @ 07.05.2011. 13:30 ] @
Sad sam skenirao opseg i pronasao da ima jos 10 programa na frekvenciji 754 MHz, 6747 kS/s, 256QAM.
Od ovog broja su dva programa samo sa zvukom, ali ih TV ne vidi kao radio programe, nego kao televizijske programe bez slike, a nemaju ni naziv.
[ tanasko @ 08.05.2011. 08:55 ] @
To baš i nije 100 po broju, a kvalitet se ništa nije poboljšao.
[ cobraje @ 08.05.2011. 09:44 ] @
I nema i dalje fox i eurosport HD :(
[ milnen @ 13.05.2011. 22:11 ] @
Na frekvenciji 746 MHz, 6747 kS/s i 256QAM trenutno postoji jedan program.
[ tanasko @ 14.05.2011. 05:48 ] @
Interesantno je da na 762 MHz nema ničeg? Ili ipak ima?
[ stamenkos @ 17.05.2011. 13:56 ] @
Zasada smo nasli 66 kanala! Imali neko nove frekvevcije
[ tanasko @ 18.05.2011. 15:42 ] @
Tačnije 67, što je mnogo manje od 100 koliko Jotel tvrdi da ih ima!
[ V.i.P.e.R @ 15.06.2011. 14:34 ] @
Jel ima nesto novo? Ja trenutno imam 72 kanala, a kod njih na sajtu normalno stoji "preko 100".
[ tanasko @ 15.06.2011. 17:04 ] @
72? Ja imam i manje. Na kojim frekvencijama imaš prijem? Ima li neke nove?
[ tanasko @ 15.06.2011. 19:43 ] @
Sada je broj preko 80 ne mogu da ih prebrojavam, ali stalno iskoci po neki novi koliko ja vidim ima i HRT1 i VH1
[ V.i.P.e.R @ 15.06.2011. 21:05 ] @
Da, da. Sad sam preskenirao i ima 83 kanala. Frekvencije su: 746 MHz, 754 MHz, 762 MHz, 770 MHz, 778 MHz, 786 MHz, 794 MHz i 802 MHz. SR za prve cetri je 6747, a za ostale 6952. Za sada samo HRT 1 i 2, Hayat i sl sa exyu podrucja, nadam se da ce uskoro ubaciti i domace kanale, ali i neke nove titlovane (zna se na koje mislim da ne nabrajam). A, da EPG jos uvek nista... cak ni test faza... sumnjam da ce ikada i biti, mada poenta digitalizacija je upravi kompletan uzitak, a to naravno podrazumeva i EPG.

BTW, sajt (a i info kanal) im je ubedljivo najgori na svetu, toliko lose i jadno deluje da je to strasno.

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 15.06.2011. u 22:21 GMT+1]
[ ChieF. @ 04.07.2011. 21:12 ] @
Kazem... kao i u nekoliko tema josh sto se tice jotela :: Najgori Su

U svemu (net, TV) ma kompletna usluga... treba ih zapaliti
[ ChieF. @ 08.07.2011. 06:50 ] @
Da imamo alternativu u vidu drugog kablovskig provajdera, većina nas bi promenila svog sadašnjeg- u to sam suguran. Nažalost, tu smo gde smo i dok se ne približimo EU, nema mrdanja. Tek će nas to (možda) staviti pred mogućnost izbora.
[ ChieF. @ 14.07.2011. 15:08 ] @
Videcemo kako ce biti u buducnosti , sada je izbor kanala nikakav, sto se tice kvaliteta sllike nije losa osim svih arena koje su identicne kao i na obicnoj kablovskoj televiziji. HD kanali solidno izgledaju ali je ubedljivo bio najbolji po kvalitetu slike i zvuka LUXORY HD kanal koji je bio u ponudi na pocetku godine. Ne znam da li ce ubuduce Jotel da kodira kanale u digitalnoj ponudi jer iste kanale koje imaju preko njihovog resivera ja nalazim na mom LCD LG, plus HD kanale za koje je potreban verovatno HD digitalni resiver.
[ ChieF. @ 26.07.2011. 07:30 ] @
Ovi su izgleda nešto zabrljali. Nemam više od pola kanala koje gledam. Nemam sve četiri Arene, HRT 1 i 2 i još poneke programe. Da li je tako i kod Vas?
[ ChieF. @ 27.07.2011. 22:41 ] @
Ja sam nasao 112 kanala. Sada ima i domacih kanala. Slika je odlicna. Promenili su SR na pojedinim frekvencijama pa su se zbog toga izgubili kanali. SR je 6952 za sve frekvencije. Postavljeno je obavestenje na njihovom sajtu www.jotel.co.rs.
[ deni90 @ 03.08.2011. 23:25 ] @
Pozdrav svima... Ako moze mala pomoc...
Imam TV marke SONY KDL-40D3500, ima dvb-c u sebi, ali UBIH SE ova nekoliko dana pokusavajuci da pronadjem koji kanal, i nikako mi ne uspeva, pa rekoh da vam se obratim za pomoc...

Pise za podesavanja da treba frekvencija, symbol rate i modulacija da se podese i idem scan. Podesim ja sve, ali modulaciju nigde da nadjem da je namestim, a bez nje mi nijedan kanal ne nalazi.
U Cable Tuning imam sledeca podesavanja: Scan Type, Frequency, Network ID, Symbol Rate (koji je u Msym/s , a ne Ks/s) i Service Type.
Ako ima neko isti ili slican TV pa da mi objasni gde da upisem tu modulaciju, bio bih mu zahvalan... Hvala....

[ V.i.P.e.R @ 07.08.2011. 09:50 ] @
Trenutno ima 116 kanala, od toga par njih ne rade. Sto se tice domacih kanala, ja generalno slikom nisam zadovoljan. Znatno je losija nego na drugim kanalima, nema teleteksta, Happy nema ton, TLC ima zalepljen titl, imam osecaj da su iz nekog jeftinog risivera samo prosledili kanale (mislim na kanale sa novih frekvencija 602, 610, 618). Ostali kanali na starim frekvencijama imaju odlican kvalitet. Cudno mi je i sto ima Travel Channel i Travel Channel +1 (bez titla i cinimi se UK), umesto da su pustili lepo lokalizovani sa titlom.
Sto se tice izbora... on je nesto bolji, fali neki dobar filmski kanal jer MGM i Universal su ono... Ima previse decijih kanala, a takodje je veliko smaranje sa glupim ruskim, italijanskim i slicnim kanalima (i 1 je previse, a ne gomila njih). Dalje, bitnih titlovanih kanala nema (AXN, ScFi, TV1000, Film+, Cinemania, CineStar TV, CineStar Action & Thriller, Viasat Explorer, Viasat Nature, DaVinci Learning, DoQ, History Channel, E!, SportKlub itd), a takodje fale i HD kanali (Eurosport 1 i 2 HD koji imaju srpski audio, i jos 6-7 trenutno titlovanih HD kanala), premium kanali tipa HBO, HBO Comedy, Cinemax 1 i 2 i od skoro HBO HD, (za HBO pricaju 4 god da ce da krene, sad imaju mogucnost i jos uvek nazalost nista). EPG takodje jos uvek nista, pocinjem da sumnjam da ce ga uopste i biti.
Takodje me veoma nervira njihovo nerealno ponasanje prema korisnicima. Potvrdjeno je da su u pojedinim delovima grada gde imaju konkurenciju - Kopernikus, supstili cenu pretplate. Ne znam tacno cifre, ali recimo tipa 200-300 dinara, i koliko sam cuo daju cak i internet za tu cenu, dok ostatak grada gde nema konkurencije je ovca za sisanje. Ovo nije fer prema korisnicima i trebalo bi da spuste svima. Nadam se da ce Kopernikus u sto skorije vreme da pokrije ceo grad, jer pored duplo nize pretplate imaju bolji izbor kanala.

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 07.08.2011. u 11:18 GMT+1]
[ tanasko @ 28.08.2011. 06:27 ] @
Domaći kanali tipa RTS, Pink, B92, Prva... su sam analogni kanali prebačeni u digitalni format od strane Jotela (i to loše) tako da su i slika i ton gori nego na analognoj verziji. Nijedan od njih nema teletext što potvrđuje moju priču.
Što se odnosa prema korisnicima tiče, ne samo da tamo gde im je Kopernikus ušao u bubrege naplaćuju 200-300 dinara- u Somborskoj do kraja godine ne naplaćuju pretplatu. Da bi popunili tu rupu, pretplatu su digli na 695 dinara pa vi vidite.
Znači mi smo ovce koji plaćaju za sve.
[ tanasko @ 28.08.2011. 20:45 ] @
Ja stvarno ne razumem ovde neke ljude koji ovaj forum koriste da konstatno pljuju po necemo sto koriste besplatno ili po opet recimo razumnoj ceni, kao prvo ceo njihov program je jos uvek u eksperimentalnoj fazi, krenuli su u ovu pricu medju prvima odmah posle SBB-a sa kojim se jelte ne mogu porediti, mislim da je stvar jesna, ponuditi digitalan signal po sto nizoj ceni a to ukljucije i manje atraktivne kanale (koji citaj manje kostaju) jer logicno kada bi bilo kvalitetnijih kanala pretplata bi bila daleko veca a opet bi to mali broj ljudi bio u mogucnosti da placa. Realno gledano cena digitalizacije je prevelika i ulaganja su ogromna tako da tesko da i tih 695 dinara moze pokriti troskove, ko se malo vise razume, moze da na netu pronadje cenu jedne digitalne stanice i pratece opreme za recimo 100 kanala, pa kada na to dodamo mesecnu cenu kanala izgleda da je digitalna televizija jos uvek vrlo neisplativa.
Sto se tice domacih kanala osim RTS koji je poceo sa digitalnim emitovanjem signala ostali jos uvek zaostaju, tj nisu poceli sa digitalnim emitovanjem to znaci da se ocigledno kod njih analogni signal prenosi u digitalnom obliku i svaki komentar na tako nesto je suvisan.
Generalno mislim da ono sto je gleda treba da se plati ako niste zadovoljni vi brate odjavite prikljucak, ocigledno da IPTV i nije neka alternativa pa zato mislim da je i ovo super u kakvoj zemlji zivimo.
[ tanasko @ 28.08.2011. 21:31 ] @
Ne smarajte sa sa Jotelom ako trazite kvalitetne kanale, malo para malo vredi ili po onoj Jevrejskoj narodnoj poslovici ''Jeftino, je skupo!''
Uzmite satelitski Total tv,ako vec nemate nekog drugog kablovskog provajdera u blizini i resite se bede. Istina je da ce te placati mesecno oko 1100 dinara za 70 kanala ali bar imate sve popularne strane kanale sa titlovima, domace i jos 100-200 stranih free to air kanala koje slobodno mozete hvatati. Dovoljno je reci da je u filmskoj ponudi FOX Life, FOX Crime, SciFi, TV1000, Cinestar tv, Cinemania, Film+, MGM, Universal, CineStar Action & Thriller tv, a od sportskih Sport Klub, Sport Klub +, Sport Klub Prime, Eurosport 1, Eurosport 2, ESPN America, Motors tv i da ne nabrajam vise. Te kanale nikad necete videti na Jotelu za cenu od oko 600 dinara ili nize i to je cinjenica.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.08.2011. 22:12 ] @
Nisam video kvalitet slike kod jotela ali pomenuti kanali se emituju u digitalnom formatu na vise platformi sto satelitskih sto kablovskih i iptv, pa je kvalutet zadovoljavajuci.
[ V.i.P.e.R @ 30.08.2011. 11:29 ] @
Da da, a kako se Kopernikusu isplati da za 300 dinara nudi solidan broj kanala koje nudi i SBB (TV1000, Sport Klub, Sport Klub+, Explorer, Film+, Cinemania itd)? Nego vi iz Jotela mora da se branite. Jednostavno shvatite da korisnici nisu zadovoljni i da vi nama ne cinite nikakvu uslugu. Druga stavar, kazes pretplata 695 dinara? A kako to da pojedinim delovima grada dajete za 200-300 dinara i TV i internet zbog konkurencije, to je uredu jel da? RTS Digital? Pa i SBB (Total TV), i IKOM i IPTV i sl. imaju digitalni signal pa im slika na domacim kanalima nije uzasna, zar ne? Zasto ne iskoristite Total Tv za domace kanale onda nego gurate ono sramotu od slike? Nova vec mesecima ima 2-bitnu sliku, Happy takodje od kako se pojavio nema ton, ni jedan od domacih nema TXT... ostalo necu ni da komentarisem. I umesto da ispravljate lagano stvari koje vam sugerisemo da uradite, vi uporno terate po svome. Nego amaterska kablovska (ko sto neko rece ranije ovde, skupilo se par drugara i resilo da pravi digitalnu kablovsku), koja ne postuje zelje korisnika i uporno fura svoj fazon koji se nikom od korisnika ne svidja. Konkurencija je surova stvar, ako ne krenete da slusate korisnike kad tad cete ostati bez njih, jer necete jos dugo biti jedina kablovska u pojedinim delovima grada. Toliko od mene.
[ tanasko @ 30.08.2011. 12:57 ] @
Branitelji Jotela iz samog Jotela su se poučeni iskustvom da ih korisnici provaljuju po IP adresi ovoga puta maskirali u "goste". Zaista ne shvatam kako imaju obraz da akciju besplatnog korišćenja kablovske i interneta predstavljaju nama ostalima koji plaćamo punu cenu kao "promociju". Provereno u Somborskoj ne plaćaju kablovsku TV (0 a ne 200-300 dinara)- za internet nisam siguran i ne mogu da tvrdim. Kakva je to promocija koja traje godinu dana? A što se tiče ponude programa u digitalnoj televiziji neka lepo segmentiraju program po paketima pri čemu paket koji je već u analognoj ponudi treba da bude besplatan, ostale pakete skrembluju pa kome šta odgovara. Možda ću ja da potrošim i 3000 dinara ako ponuda bude dobra, a možda neću da uzmem ništa ako bude kao do sada.
Jasno je da ako hoćemo kvalitetnu ponudu to moramo i da platimo, niko ništa ne očekuje besplatno ali ovo što oni rade je jedan ponižavajući odnos prema korisnicima koje stalno lažu, mažu i foliraju kao da smo svi ovce. E, pa nismo...
[ ChieF. @ 30.08.2011. 12:58 ] @
Uvek su bili i bice *ovna od provajdera i sto se tiche televizije i interneta
A od njihovu digitalizaciju nema ni crn *urac
Pa na tetris lepsha slika
[ antonizo @ 30.08.2011. 21:08 ] @
Ne razumem taj fenomen. Zašto neko ko se oseća prevarenim i razočaranim u njihove usluge jednostavno ne raskine ugovor i pređe na nešto kvalitetnije. Sada bar ima šta da se izabere (Total TV, IPTV, Polaris...).
Ja sam zadovoljan Jotelom. Već mesecima nisam platio pretplatu za kablovsku (zahvaljujući Kopernikusu), imao sam nekoliko meseci gratis internet a i redovne cene interneta su daleko niže od derikoža iz Telekoma i SBB-a. Za 995 dinara mesečno imam 6M/512K sa 15 GB limita, što je za moje potrebe više nego dovoljno.
Ovako, stičem utisak, da vi ne želite da se otrgnete iz kandži tog zla zvanog Jotel samo da bi iz samo vama znanih razloga pljuvali po njima. Opet kažem, raskinete ugovor i rešite se te bede. Ovako, niste ubedljivi sa tim pričama.
[ ChieF. @ 03.09.2011. 12:27 ] @
Pa ti kao shto kazesh dobar ti je net jell umesh samo da kliknesh na fb i to je to za to je i VIP WiFi onaj naj bedniji OKe
Sve ostalo je suck
Inache kod nas imamo samo tu jednu jebenu glupu opciju zvanu jotel i to je to da ima kopernikus naravno odma prelazim na ponudjeno novo ako bude sbb-a takodje prelazim ali nema ako ima exe cable (net) prelazim naravno ali nema ovaj go*njivi jotel samo
Ali polako i njima ce se smrkne
Prichash im tamo ne radi to to ovo ovako ono onako kaze to ti do komp hahahaha kakvi pacijenti, a kod nas dobro radi... Milsim se sta me boli sto tebi tamo radi dobro kad svim ostalim pingovanje ide u 3 lepe materine

P.S. I dalje su najgori
[ antonizo @ 03.09.2011. 20:29 ] @
E moj druže, pogledaj moj profil i datum registracije na forumu. Ne znam čemu taj nekulturni, uvredljivi i provocirajući ton.
Ovo nije priča za ovu temu. Ako ti misliš da je to OK samo izvoli nastavi.
Dovoljno od mene, tražite drugu žrtvu za lečenje vaših frustracija i kompleksa.
Sve najbolje, pozdrav
[ antonizo @ 06.09.2011. 18:07 ] @
Da li je neko ko ima Jotel Digitalnu Televiziju probao da namesti na kompijuter ?
Cemu sluzi RF OUT izlaz ?
Jel moze na njega da se poveze kabal i da se stavi u tv karticu ?
Pitam jer imam PixelView usb digitalnu karticu i ona ima samo ulaz za antenu .
[ milnen @ 07.09.2011. 08:00 ] @
Taj RF-Out spoj na antenski ulaz na TV kartici i trebalo bi da radi. Treba samo da nadjes na kom kanalu kablovski prijemik emituje signal preko RF izlaza. Obicno je oko 36. kanala.
[ calexx @ 07.09.2011. 08:46 ] @
Pitanje je da li je to RF out iz digitalnog prijemnika ili samo prosleđuje signal koji ulazi u prijemnik tj analogni je. Ako ima samo jedan, uglavnom je loop out tj prolazi analogni. Zar ta tv kartica nema još neki ulaz, malo je glupo da konvertuješ u tv signal pa ga posle vraćaš? Nađi neku grafičku ili tv karticu sa video in konektorom i rešio si problem.
[ tanasko @ 24.11.2011. 08:34 ] @
Ima li šta novo?
[ tanasko @ 05.01.2012. 17:02 ] @
Pojavio se neki novi kanal na 778 MHz, 3D Demo. Jel to 3D kanal ili normalan HD?
Kod mene se vidi dupla slika, ali moj televizor nije 3D. Ima li neko 3D televizor da proba?
[ zungul @ 07.01.2012. 07:57 ] @
Pa verovatno 3D
[ V.i.P.e.R @ 08.01.2012. 08:52 ] @
Ja imam 3D TV, tako da mogu da potvrdim da je sve ok. Steta sto nije nesto konkretnije, vec samo 3D Demo, ali opet kad dodje neko i trazi da mu pustim da vidi kako izgleda 3D, lakse mi je da prebacim na taj kanal nego da mu pustam sa HDD :). Inace standard za 3D kanale je Side By Side (kao sto je taj 3D demo kanal) i Over And Under (umesto levo i desno dupla slika kao kod SBS, ovde je gore i dole). Sve su svemu ovaj 3D kanal (bez obzira sto je ko sto rekoh samo demo) me je prijatno iznenadio, ali i dalje ne mogu da shvatim da ljudi jednostavno ne zele da rese problem ostalih kanala. I dalje ko sto sam pisao ranije izbor je blagi uzas, dobar deo digitalne ponude (mislim da domace i poneki strani NG Wild i sl.) prolazi kroz neki jeftini risiver (ili mozda cak i analogni kanal konvertovan u digitalni) i tako "osakacen" se salje nama (slika je ruzna, nema teleteksta, titlovi na tim stranim nalepljeni, jednostavno su unistili prednost digitalne televizije), Nova TV jos uvek ima 2-bitnu paletu boja, HD kanali takoreci i ne postoje, a od dobrih filmskih, dokumentarnih i sl. kanala (titlovanih) koje emituju skoro sve kablovske televizije u Srbiji nema ni traga ni glasa. Dzabe sugestije, predlozi i molbe, kad su ljudi jednostavno ograniceni i kako su zacrtali tako rade. Nikako da shvate da vode pogresnu politiku i da su oni tu zbog nas i da nas treba da udovolje.

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 08.01.2012. u 11:17 GMT+1]
[ tanasko @ 22.03.2012. 07:51 ] @
Juče sam preskenirao frekvencije Jotel-a i našao tri nova nemačka HD kanala na frekvenciji 626 MHz (ostali parametri isti kao i za sve ostale MUX-exe). Nadao sam se da ću naći ubačene i (neosakaćene) kanale domaćih TV stanica sa nacionalnom dozvolom, a naročito RTS-HD obzirom da je juče počelo probno emitovanje digitalnog DVB-T2 signala sa Gorice. Naravno- ćorak.
[ DvbT-manijak @ 23.03.2012. 08:03 ] @
mislim da RTS HD nije ni u jednoj kablovskoj u Srbiji
[ tanasko @ 23.03.2012. 08:47 ] @
Mislim da sada kada je ušao u pilot mrežu nema razloga da ne bude. Ako je legalan za zemaljski prijem ne vidim razlog zašto ga ne bi stavljali i u kablovsku ponudu
[ tanasko @ 23.03.2012. 12:15 ] @
U međuvremeno nađoh na RTS HD i kablovska odgovor koji glasi:

Citat:
HD
RTS nema nista sa time sta razni provajderi signala i kablovske kompanije prenose. Na njima je da li ce da imaju RTS HD medju kanalima ili ne. Preporucujem da apelujete na svoju kablovsku kompaniju da preuzima i re-emituje ovaj kanal. Takodje, morate znati da u tom slucaju ta kompanija treba da podrzava i distribuise posebne HD aparate za prijem.
[ tanasko @ 23.03.2012. 12:45 ] @
I ja bih to voleo...a ne da se petljam sa antenom i tjunerom koga još nema u Srbiji. :)
[ V.i.P.e.R @ 29.03.2012. 12:30 ] @
Hahahahaa oni su definitivno ludi... Umesto da poboljsaju ponudu i poslusaju korisnike, oni prave i dele flajere na kojima pise kako sprovode neke akcije zbog "nelojalne konkurencije" zvane Kopernikus, i na zadnjoj strani flajera su ladno odstampali cenovnik Kopernikusa kako bi pokazali da je u zavisnosti od regiona kod Kopernikusa cena od 500-1050 dinara, a kod njih uvek 790 din. Hahahahahahahaha. A da, te akcije (gratis 3 meseca ili tako neso TV i/ili internet) koje pominju naravno vaze samo za zgrade (koje ima inace samo 4), a ostatak naselja (uglavnom su kuce) nema nista od te akcije. Cim se dodjem do flajera skeniracu ga i okaciti. Strasno kako su pismeni i kako im je jak marketing... a tek vizitke na kojima pise preko 150 atraktivnih digitalnih kanala... hahahaahhaah
[ tanasko @ 29.03.2012. 12:48 ] @
Ja nahvatah tek 120, a da su atraktivni
[ Webb987 @ 01.04.2012. 10:20 ] @
Ja smesniju firmu nikad nisam video .....

[ V.i.P.e.R @ 20.05.2012. 20:22 ] @
Jel imate problema sa digitalnom televizojom zadnjih nekoliko dana? Kod mene se znatno smanjio broj kanala, neki cas nestanu, cas se pojave, imena na pojedinim takodje cas ima, cas nema... u svakom slucaju blagi uzas... Nego evo stigo Kopernikus blizu mene pa cu izgleda preci kod njih, jer opet manje-vise imaju malo bolji izbor kanala (fox movies, explorer, cinemania, sport klub itd). Dosta njih iz okoline je preslo i ako nesto ne promene i ubace neke normalne kanali ima da izgube poprilican broj korisnika...
[ tanasko @ 22.05.2012. 06:20 ] @
Potvrđujem iste probleme sa kanalima. Izbor (već jadan) je znatno sužen. Nažalost, nemam drugog provajdera kao alternativu osim IPTV-a koji takođe ima loš izbor kanala.
[ volimteba @ 21.07.2012. 21:09 ] @
pozz svima posto planiram da kupim tv sa dvb-c zanima me kakva je trenutno ponuda kanala Jotela u digitalnom paketu jer su sve cetri Arene nekodirane.
[ superbaka @ 22.07.2012. 20:31 ] @
jedan sam od prvih korisnika Telekom ADSL-a, odnosno prvi korisnik IPTV-a u mom gradu... za 4Mbit/512, odnosno osnovni + 1 paket placam oko 3300 dinara...
poslednjih nekoliko meseci imam problema sa istovremenim gubitkom signala za obe usluge... ne desava se stalno, vec je problem izrazen u vecernjim satima (ne svakog dana), ali nekad i preko celog dana... nekad pomaze restartovanje modema, nekad ne pomaze ni 20 restartovanja jer se signal izgubi minut nakon povratka... problem sa IPTV-om varira od pikselizacije, preko kocenja vise sekundi, do potpunog prestanka signala... neko moje subjektivno misljenje je da se problemi javljaju kada je zainteresovanost za gledanje TV-a velika (kada Djokovic igra vazan mec, pustaju noviji film itd)... meni je to postalo neizdrzivo jer gubim signal onda kada sam najzainteresovaniji za njegovo koriscenje, a dobro placam za stabilnost...

ovih dana mi se pojavila alternativa u vidu Jotela - 4096/1280 flat net za 1290 dinara, i godinu dana besplatnog TV signala, oprema i instalacija dzabe, nema nikakve ugovorne obaveze!

mozete li mi reci zbog cega ne bih trebao da napustim ovo sto imam (i debelo placam), zbog ovog sto mi se nudi?

[ KrkaCiC @ 22.07.2012. 22:10 ] @
Citat:
Jotela - 4096/1280 flat net za 1290 dinara, i godinu dana besplatnog TV signala, oprema i instalacija dzabe, nema nikakve ugovorne obaveze!


Da li si siguran da nema ugovora? Ja sam ih zvao pre par dana,ugovor za Net je na 2,5 god (6 meseci mozes da ne placas tako da je realno ugovor na 24 meseca). Ja imam Jotel kabl vec 2 godine i traze ugovor za net kao i svi ostali,nikakav Net ne daju bez ugovora
[ DvbT-manijak @ 23.07.2012. 10:20 ] @
verovatno je različita politika u različitim gradovima, u skladu sa različitom ponudom kanala kod njih i kod konkurencije...


Samo mislim da je kablovski net od 4Mb/s lošiji od istog ADSL paketa.

Takođe, koliko znam Jotel nudi digitalnu tv samo u nišu.
[ calexx @ 23.07.2012. 10:38 ] @
Ako zanemarimo detalj da je u pitanju 4096/1280 prema 4096/512, zašto je ADSL 4Mbps bolji od kablovskih 4Mbps? Kod ADSL varijante se uglavnom odbije i 15% za overhead pa to bude ~3480 ... gde je tu prednost ADSL varijante?
[ KrkaCiC @ 23.07.2012. 14:05 ] @
Citat:
DvbT-manijak:


Takođe, koliko znam Jotel nudi digitalnu tv samo u nišu.


I ja mislim isto. Ja zivim u Cicevca,blizu Paracina i nema digitalnog Jotela
U Cicevcu cak nema ni Jotel info kanal
[ DvbT-manijak @ 23.07.2012. 21:52 ] @
Citat:
calexx:
Ako zanemarimo detalj da je u pitanju 4096/1280 prema 4096/512, zašto je ADSL 4Mbps bolji od kablovskih 4Mbps? Kod ADSL varijante se uglavnom odbije i 15% za overhead pa to bude ~3480 ... gde je tu prednost ADSL varijante?



Moje lično mišljenje:

Za celokupan NET utisak nije važna samo surova brzina. Važan je i ping, kao i pristupačnost svih servisa, kao i P-P mreža, Rapida, i svega ostalog.

Radi se o akademskim razlikama, ali ako bi mogao da biram ADSL ili kablovski ili WiFi. isti paket za iste pare, uzeo bi ADSL bez sekunde zarmišljanja, tj. već sam tako i uzeo :)

Nije poenta u tome da li je bolji sistem DSL-a (ili optičkog), kablovskog ili WiFi interneta. Zapravo, jedina razlika je u nešto manjoj agregaciji DSLa.

Problem u Srbiji je što su kablovski i WiFi provajderi uglavnom mali privrednici, koji link pazare na veliko od velikih provajdera. Izuzetak je naravno samo SBB...
[ calexx @ 23.07.2012. 22:26 ] @
Ja imam iskustvo samo sa SBB-om ali čujem da bar ovi kod Ikoma imaju slično dobre rezultate. Ping mi nije bitan pa ga ne merim a što se agregacije tiče, do sada nisam imao prilike da to osetim ni na kablu ni kod nekog od ADSL provajdera. Naravno, nema ni problema sa p2p bilo koje vrste a ni sa rapidom ... koji sada više i ne pravi probleme sa adresama.
Na kraju ... više nema varijante da ADSL i kabl imaju slične brzine po sličnim cenama, ostaje da vidimo nove optičke ponude a ADSL mora pod hitno da nešto smisli ili će polako da ode u drugi plan.
[ Aleksandar Đokić @ 24.07.2012. 01:49 ] @
Citat:
ali ako bi mogao da biram ADSL ili kablovski ili WiFi. isti paket za iste pare, uzeo bi ADSL bez sekunde zarmišljanja, tj. već sam tako i uzeo :)


i zaebo si se...

Citat:
Nije poenta u tome da li je bolji sistem DSL-a (ili optičkog), kablovskog ili WiFi interneta. Zapravo, jedina razlika je u nešto manjoj agregaciji DSLa.


naprica ti svasta ovde, otkad je to manja agregacija kod ADSL-a? pa cak suprotno, ADSL ima najvecu agregaciju
[ DvbT-manijak @ 24.07.2012. 20:46 ] @
@guslac:



1. nisam. Imam za 999din ugovor na 18 meseci 4M/512 ADSL, radi kao sat.


2. Ja za sve ove godine na ADSL-u nisam osetio agregaciju, tj. nema je!

Po čemu ADSL ima veću agregaciju od ostalih, pogotovo od WiFi sistema ?!
[ KrkaCiC @ 24.07.2012. 22:35 ] @
Citat:
DvbT-manijak:

Po čemu ADSL ima veću agregaciju od ostalih, pogotovo od WiFi sistema ?!


Ne znam strucno da ti odgovorim,verovatno zbog parice,daljine od poste..... ali znam da ima agregacije na ADSL-u. I ja, na nesrecu, jos uvek koristim ADSL 4/512,i to je realno 3.2/420- ZNACI gubim 0.8 Mbit?
U Nisu sam koristio Exe WiFi i tamo je paket 3/512 bio 3/512
Ne znam kako to "nisi osetio" agregaciju. Otvori speedtest.net pa ces videti
[ calexx @ 24.07.2012. 23:14 ] @
To nije agregacija nego ADSL overhead a što se same agregacije tiče, više zavisi od samog provajdera. Ako je u pitanju Telekom, onda toga uglavnom nema jer oni ne kubure sa linkom. Ni neki drugi ... ali su tu oni tzv pilićari koji zakupe previše portova i premalo linka (ali i to zbog prevelike cene koju obavezno moraju da plaćaju) koji dele link na previše korisnika. Još ako te korisnike privlače akcijama koje ne mogu da pokriju ... eto agregacije.
Ipak, ne bih mogao da kažem da negde sigurno ima agregacije, negde nema, više zavisi od provajdera.
[ KrkaCiC @ 24.07.2012. 23:40 ] @
Citat:
calexx:
To nije agregacija nego ADSL overhead

Na to sam mislio,my mistake
Inace slazem se da je Telekom glavni Baja,moze im se,no to o monopolu nema veze sa Jotelom IČ
[ DvbT-manijak @ 26.07.2012. 08:15 ] @
Ja, od početka, imam ADSL kod Beotel.net-a.

Radi isto kao Telekomov. OK, možda jedno 3-5% sporije, ali dobiješ 30SMSova + 20 VoIP mesečno, tako da mi se to više isplati, uz dosta nižu akcijsku cenu.
[ tanasko @ 28.07.2012. 12:30 ] @
Ne čini li vam se da ste se malo udaljili od teme (pročitati nasov). Mene bi interesovalo, na primer da li neko ima informaciju da li nameravaju da puste RTS HD (da malo gledamo Olimpijadu u HD-u ako već fudbal nismo mogli) ?
[ superbaka @ 28.07.2012. 18:54 ] @
uveo sam danas Jotel kablovsku, a u ponedeljak ce mi uvesti net... raspitao sam se detaljno, pa evo:

ugovorna obaveza za TV ne postoji, a 12 meseci je gratis period...
postoji ugovorna obaveza za net, 30 meseci, od cega je 6 meseci gratis, ali ne na pocetku vec u toku koriscenja... uz jace pakete modem je besplatan, na koriscenje... trenutno su na akciji neki paketi, tako da ce biti ovako - 3 meseca imam 3Mb/256kb za dzabe, pa onda menjam paket na koji hocu, ili da odmah sledeceg meseca promenim paket ali onda nema gratis jos 2 meseca vec placam odmah (1290din za 4Mb/1Mb)... raskidanje ugovora se placa fiksno 2920 dinara, i nista vise... nema isplate ostalih meseci kao kod Telekomovog ADSL-a... jedino sto modem nije wifi pa moram to posebno da kupim...

ugradnja i instalacija za oba je besplatna...

sumirano, ja cu za ta 3 prva meseca ustedeti oko 6900 dinara u odnosu na Telekom, pa i ako imam razloga da raskinem ugovor, to mu dodje 6900-2920=3980 dinara ustede u narednih 3 meseca...
[ KrkaCiC @ 28.07.2012. 19:08 ] @
Citat:
superbaka:
uveo sam danas Jotel kablovsku, a u ponedeljak ce mi uvesti net... raspitao sam se detaljno, pa evo:

ugovorna obaveza za TV ne postoji, a 12 meseci je gratis period...
postoji ugovorna obaveza za net, 30 meseci, od cega je 6 meseci gratis, ali ne na pocetku vec u toku koriscenja... uz jace pakete modem je besplatan, na koriscenje... trenutno su na akciji neki paketi, tako da ce biti ovako - 3 meseca imam 3Mb/256kb za dzabe, pa onda menjam paket na koji hocu, ili da odmah sledeceg meseca promenim paket ali onda nema gratis jos 2 meseca vec placam odmah (1290din za 4Mb/1Mb)... raskidanje ugovora se placa fiksno 2920 dinara, i nista vise... nema isplate ostalih meseci kao kod Telekomovog ADSL-a...


Ja kad sam zvao pre par dana javio mi se operater iz Nisa i malo drugacije mi rekao
Po ovoj tvojoj poruci mozes da koristis tv i net dzabe 3 meseca i to platis 2920 dinara?
[ superbaka @ 29.07.2012. 09:05 ] @
meni se javila operaterka

tako je... kako su tebi rekli?
[ KrkaCiC @ 29.07.2012. 11:46 ] @
Posto vec imam njihovu televiziju pitao sam samo za Net,i nije mi pomenuto da daju par meseci za dzabe,niti da moze da se raskine ugovor uz fiksnu cenu. Mozda si dobio operaterku koja se malo vise razume u materiju
Provericu opet sutra,za svaki slucaj. Ako komsija cuva pogledacu njegov ugovor.
[ KrkaCiC @ 30.07.2012. 16:09 ] @
Zvao danas. Ne vaze iste akcije za Cicevac i Paracin
Uglavnom,kao sto si napisao. Dobijes gratis ugradnju i televiziju godinu dana gratis,a ako hoces da dobijes 3 meseca gratis internet moras da uzmes flat browse 1 ili 2. I kazu uskoro flat browse 2 posteje 3,tj za 890 din ce uskoro umesto 3/256 davati 4/364 za istih 890 din,a paket mozes da menjas uvek na jaci,naravno kad prodje ovih gratis 3 meseca.
Svidja mi se njihova politika. Hoce da se rasire kao operater po PN i daju dobre uslove-konkurencija cini cuda.
Tako je bilo i u Cicevcu pre par godina,prikljucak gratis i dok nisu pokrili ceo Cicevac svi su dobijali gratis uslugu. Interneta tada nije ni bilo u ponudi.
PS sto se tice same teme,u Cicevcu nema digitale
[ KrkaCiC @ 30.07.2012. 16:32 ] @
Update
testirao sam paket 3/256 kod komsije. Speedtest.net kaze ping 80-190 za servere Bg i Nis,brzina krene od nesto ispod megabita da bi na sredini grafikona dogurala do 3 i onda varira od 2,5 do 3,5 (paket je 3072). Torente sam probao,max do 350 izvlaci
Sve u svemu ne deluje bas kao neka stabilna mreza,ali zavrsice ti posao jer je povoljno
[ superbaka @ 30.07.2012. 20:54 ] @
uveli su mi danas net, i odmah sam testirao - brzina je bas 3mbit/0.25 po speedtest-u, s tim da mi je danas ping bio 65ms, a sad je 17ms...
[ KrkaCiC @ 30.07.2012. 23:47 ] @
Onda u zdravlje da sluzi
Mene sutra EHE ima da obraduje
[ KrkaCiC @ 31.07.2012. 11:26 ] @
Stigao EXE
[ volimteba @ 27.08.2012. 20:01 ] @
pozz svima koji koriste jotel internet imam problem sa njihovim netom jer placam flat 4mb/320kb ali imam problem konstanto brzina varira i protok je nestabilan.jel moze jos neko ko koristi jotel da izmeri brzinu na http://my.beocity.net/ da proveri da li je u celom gradu zagusen net.
[ V.i.P.e.R @ 21.09.2012. 12:02 ] @
Ne mogu da verujem da su toliko jadni ovi jotelovci... i dalje ista prica kao pre i niko nista ne preduzima, ma cak ni ne pokusavaju da nesto malo makar promene... Koliko vidim pretplata je otisla na 850 dinara, broj analognih kanala se smanjio, kvalitet slike je ocajan, novih kanala i dalje nema - sve zive gluposti, digitalni kanali su takodje ocaj zivi i sto se tice izbora i kvaliteta. Ona hrvatska NOVA (mislim na digitalnu) od kako je pustili slika je bukvalno 4bitna - ne mogu da verujem da niko od njih to ne primecuje i ne zeli da resi, domaci kanali su izgleda konvertovani analogni - nigde telekteksta i tako to, a i slika je ocajna, HBO najavljuju pa hm zadnjih 5 godina i svaki dan pircaju bice uskoro, ostali kvalitetni kanali sa prevodom koji se nalazas u ponudi skoro svih operatera i dalje nema, pustili RTS HD u 576i, mislim koja je svrha HD kanala ako ga jotelovci reemituju u SD... bolesno... Niko od njih ne prati ovaj forum i ne zeli da izadje u susret korisnicima, telefonom bojle da i ne zove covek jer ili se niko ne javlja ili je to ne znam i spustanje slusalice... bitno je da dizu pretplatu i da uzimaju pare, a za korisnike i to sto su po kvalitetu najgori nije bitno... pare pare pare, volim samo pare... extra...
[ Webb987 @ 29.09.2012. 15:58 ] @
ja ne znam sta rade.. ja preko dana nemam ni jedan digitalni kanal a uvece rade...

I tako vec 2 meseca, totalna katastrofa.
[ milnen @ 06.11.2012. 10:20 ] @
Danas sam primetio da je RTS HD konacno 1080i...
[ tanasko @ 06.11.2012. 17:16 ] @
Na Jotelu? Gde?
[ milnen @ 06.11.2012. 18:30 ] @
Na Jotelu. 770 MHz. Zajedno sa Arenama.
[ tanasko @ 07.11.2012. 10:05 ] @
Da, našao sam. Postavili su i Prvu i B_92. Verovatno sa eksperimentalnog DVB-T2 mux-a. B92 sad ima i teletext. Ah, da. I mesto Avale imam pink2. A mesto TV5 sada je History. Ali to je već neka druga tema. :-(
[ Webb987 @ 13.11.2012. 22:29 ] @
Aman zasto je slika u 4:3 formatu vec danimaaa!
[ tanasko @ 23.02.2013. 06:47 ] @
Imate li Dolby Digital na RTS HD kanalu? Ja imam samo MPEG. Je li neko kontaktirao Jotel?
[ milnen @ 23.02.2013. 10:27 ] @
Kod mene se ne čuje ništa kad izaberem Dolby. Na MPEG se čuje. Ja nisam zvao Jotel, a nemam informaciju da li neko jeste...
[ tanasko @ 25.02.2013. 07:09 ] @
Sada su prebacili da ima samo MPEG, tako da nema više smaranja oko prebacivanja jer je DD+ bio podrazumevani zvuk.
[ volimteba @ 27.02.2013. 20:11 ] @
Pitanje za sve korisnike kablovske Jotel posebno one koji mogu automatski da nadju sve kanale koliko trenutno kanala imate na digitalnoj,ja imam 122 ali tv mi trazi rucno unosenje frekvencija ne moze automatski nista da nadje.

Pored podataka na sajtu i 11 poznatih frekvencija kanali postoje i na 626mhz (ard,arte,swr svi hd)
[ milnen @ 28.02.2013. 07:34 ] @
I kod mene ima 122 programa. Poslednji put sam automatski trazio negde maja meseca prosle godine. Mislim da TV ne trazi nove frekvencije sam, vec samo apdejtuje programe na postojecim, kada se promene. Ajd veceras cu da backupujem spisak programa, pa cu da pustim kompletno trazenje.
[ tanasko @ 28.02.2013. 09:35 ] @
Kako bekapuješ?
[ milnen @ 28.02.2013. 10:40 ] @
Moj LG televizor ima opciju da spisak programa snimi na USB flash. Cak je i neki Rus napravio program za manipulaciju tim eksportovanim fajlom.
[ milnen @ 01.03.2013. 08:05 ] @
Skenirao sam kanale i nema novih. 121 komad je pronasao.
[ tanasko @ 01.03.2013. 18:21 ] @
Toliko i kod mene.
[ V.i.P.e.R @ 03.03.2013. 10:19 ] @
Znaci sve u svemu i dalje se nista nije promenilo. Desetak dupliranih kanala, a izbor i dalje ocaj. Amateri koje treba hitno najuriti. Nego kod mene na 1 tvu nalazi 121, a na drugom 118. I jedan i drugi su LG. Primetio sam da LG televizori (saturn 6 platforma) i kod mene i kod prijatelja nadje 118, a saturn 7 i broadcom pronadju 121. E sad da li je do Jotela ili do LG to ne znam u svakom slucaju i sa njima i bez njih programska sema je ocaj :D
[ milnen @ 11.05.2013. 09:06 ] @
Primetio sam da trenutno ima par Pinkovih programa na novoj frekvenciji 714 MHz.
[ gileii @ 11.05.2013. 23:22 ] @
Citat:
milnen: Primetio sam da trenutno ima par Pinkovih programa na novoj frekvenciji 714 MHz.


Ima ih 18 ali dzaba kada mi za 15 izbacuje "nema ci modula" odnosno kodirani su navodno.
[ tanasko @ 29.09.2013. 19:23 ] @
Imate li RTS HD?
[ milnen @ 29.09.2013. 19:54 ] @
Ja nemam. Bio mi je na broju 22, a sada taj broj nedostaje u spisku.
[ tanasko @ 03.06.2014. 18:30 ] @
U Nišu već drugi dan nema slike na Eurosportu. I nikom ništa.
[ freeland @ 04.06.2014. 13:01 ] @
Oni samo cackaju nesto bez ikakve najave... Mada su sada ubacili sve 4 Arene u HD.
[ tanasko @ 05.06.2014. 06:49 ] @
Nedostaje i Discovery
[ tanasko @ 14.06.2014. 07:00 ] @
Citat:
freeland:
Oni samo cackaju nesto bez ikakve najave... Mada su sada ubacili sve 4 Arene u HD.

A na kojoj su to frekvenciji arene u HD?
[ V.i.P.e.R @ 17.06.2014. 13:22 ] @
Ma kakav HD, to sto pise 1080i (i to MPEG2, a trebalo bi da je MPEG4) je jedno, a realnost sasvim drugacija. Za to je neki genijalac u Jotelu "kriv", msm isto vazi i za DISNEY gde takodje pise da je 1080i inace je koliko vidim obican SD. Klasicna obmana i debilizam. Inace dobar deo digitalnih kanala je nestao (726 000 komplet i jos kanala sa razlicitih fr.), Vecina kanala koji su se skoro pojavili na 722 000 ne mogu ni da se gledaju, ubacili glupavi ART i Jumbo unesto ID-a i National Wild. i dalje Universal ima bukvalno 1-bitnu paletu boja, travel i jos neki kanali iz analogne ponude i dalje nema u digitalnom obliku, mada kad pogledas dosta digitalnih kanala ima nalepljen prevod (sto znaci da bukvalno to sto se zove "digitalno" uniste konverzijom i dobijamo nista bolje od analognog samo bez "snega" a to nije poenta digitalizacije), gomila duplih kanala ( RTS2, Prva i sl.) tj cak tri RTS 1 kanala, domace kanali koje odavno emituje vecina KDS-a - Prva Plus, Nova RS i sl. i ne pominju, a izbor stranih kanala necu vise ni da komentarisem, jer smo 1000 puta pisali o tome i stvarno je suvisno pricati. Ovo je zlocin. Iskreno ja bih tog lika koji je zaduzen za sredjivanje kanala tj. digitalizaciju strpao u zatvor sa najvecim kriminalcima, jer za bolje nije. Nego srecom imam Kopernikus, trebalo bi uskoro i EXE da prodje pa se nesto i ne zamaram sa idiotima. Jedino mi je cudno sto sa takvom politikom nisu do sada propali, mada ne znaci da nece kad EXE i Kopernikus, a nadam se i SBB pokriju ostatak grada.
[ tanasko @ 04.07.2014. 10:24 ] @
Kako da propadnu kad na teritoriji koju drže uglavnom imaju monopol. Mada u zadnje vreme od kada je dostupan SBB D3i to i ne mora da znači. Još kad bi SBB počeo da deli drugi risiver na istoj adresi, mogla bi da im se otkaže usluga.
[ Striborkoo @ 09.09.2014. 14:40 ] @
Iz Nisa sam. Posto u mojoj zgradi je Jotel jedini provajder kablovske, kakve je vase iskustvo, da li da ih uzimam? Mislim, ili to ili IPTV ali onda placam vise za druge TV-e u stanu. Kako sam razumeo, ja mogu da se prijavim za 850 dinara osnovne kablovske i posto moj TV ima DVB-C tuner mogu besplatno da koristim i digitalnu televiziju? Jel da? Kakva je slika, kakve su usluge, koji su kanali?
Hvala unapred?
[ freeland @ 10.09.2014. 12:16 ] @
Uzmi Jotel pa probaj (njihovu televiziju mozes otkazati kad hoces, jer u ugovoru ne postoji obavezni period koriscenja - to imaju samo za internet). Cenovno jeste najpovoljniji.
Mana je sto cesto ubacuju i izbacuju kanale bez ikakve najave (ne postoji spisak kanala za digitalnu koje dobijes, toga nema ni na sajtu), kao i cesta seckanja nekih kanala sa sve pikselizacijom (onda cekas par dana da to neko podesi...)

Skuplje i bolje varijante (bez obzira kod kog si internet provajdera) su: Orion IPTV (besplatan test mesec dana), SBB D3i (besplatan test mesec dana), Kopernikus OTT...
[ freeland @ 21.09.2014. 12:37 ] @
Jel mi se cini, ili je Jotel zvanicno i iz analogne i iz digitalne ponude izbacio HRT 1 i HRT 2 (bez obavestenja, naravno) ???
[ Striborkoo @ 05.12.2014. 10:37 ] @
Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 MHz; 2. 610.0 MHz; 3. 618.0 MHz; 4. 626.0 MHz;
5. 714.0 MHz; 6. 746.0 MHz; 7. 754.0 MHz; 8. 762.0 MHz;
9. 770.0 MHz; 10. 778.0 MHz; 11. 786.0 MHz; 12. 794.0 MHz; 13. 802.0 MHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
[ moKar @ 06.01.2015. 01:49 ] @
Bitno je da se pre trazenja kanala odabere vrsta povezivanja na digitalni signal gde je ponudjena
spoljna antena ili kabl (kablovska); tj. antenna ili cable; ili kako god se vec zove i na kom je jeziku..
Dakle prvo treba da se odabere opcija Kabl ili Cable ili Digital Cable pa tek onda da se se traze kanali.
A kod nekih TVa je prvo ponudjena opcija digitalnog i analognog trazenja, pa tek onda obicna antena ili kablovska nakon odabira.
S toga se prvo bira Digital, pa onda Cable.
U tvom slucaju je, po tvom navodu, bila obelezena spoljna antena jer se tu ne ubacuje modulacija i symbol rate vec samo frekfencija.
Samo treba da se vratis korak-dva unazad i jednostavno resis to..

[Ovu poruku je menjao moKar dana 06.01.2015. u 03:01 GMT+1]
[ tanasko @ 17.01.2015. 07:58 ] @
Kod mene nema trenutno Eurosporta 2. Je li ga neko našao i na kojoj frekvenciji?
[ V.i.P.e.R @ 21.01.2015. 16:22 ] @
Ima ga na 730 000
[ ivan_eagle @ 27.04.2015. 13:25 ] @
Jotel je takvo jedno djubre od televizije da sam zaista zapanjen da nešto takvo i zaista postoji. Svake godine Po par puta plaćam zaostale neproknjižene račune i definitivno sam rešio da stavim tačku na njihove usluge. Svakih par meseci se pojavi neki ne plaćen račun iz prošle godine. Pa ako stvarno misle da to tako može, molim lepo. Od mene više neće dobiti ništa.
Operateri su posebna priča. Raspravljanje na takvom niskom nivou da prosto pocrvenim od srama što razgovaram sa takvim osobama.
Nadam se da neće moći još dugo ovako.
[ calexx @ 27.04.2015. 14:26 ] @
Da li su to duplirani računi ili stvarno nekad ne pošalju račun ili ti ne platiš pa kasnije to pronađu? Zar nije lakše da čuvaš račune kad platiš i onda mogu do sutra da traže ponovo?
[ ivan_eagle @ 11.05.2015. 14:30 ] @
To su racuni od pre godinu ipo dana. Racune naplacuju njihovi zaposleni koji idu od kuce do kuce i ostavljaju priznanice ili naplacuju na licu mesta. Zatim bi trebalo da nose novac u centralu firme i tu regulišu plaćanje. Medjutim često se to ne dešava ovim tokom već se oni izgleda koriste tim novcem pa kad se sete onda uplate. I tu nastane problem. Odem da platim prethodni mesec a oni izvuku neki račun od pre godinu ipo.
Sad sam prešao na online plaćanje mada ni tu nisu nešto ažurni. Čekao sam 5 dana da se proknjiži uplata...
Dani su im odbrojani. Preći ću na telekom ipak...
Jotel je najgore iskustvo koje imam.
[ najda89 @ 03.10.2015. 01:06 ] @
Imam problem sa pronalazenjem digitalnih kanala na jotel kablovskoj.

Imam digitalni risiver sa DVB-C tjunerom samsung dcb-b270Z koji ima samo manualnu pretragu. Treba da se unese frekfencija, network ID, modulacija i symbol rate. Sve osim network ID sam nasao na sajtu jotela (Symbol Rate za sve frekvencije je 6952 KS/s, modulacija 256QAM, a frekfencije su 1. 602.0 MHz, 2. 610.0 MHz, 3. 618.0 MHz, 4. 626.0 MHz, 5. 714.0 MHz, 6. 722.0 MHz, 7. 730.0 MHz, 8. 746.0 MHz, 9. 754.0 MHz, 10. 762.0 MHz, 11. 770.0 MHz, 12. 778.0 MHz, 13. 786.0 MHz, 14. 794.0 MHz, 15. 802.0 MHz). Kod network ID je moguce ukucati 5 cifri, dok opcija auto ne postoji. Kad unesem podatke za frekfenciju, symbol rate i modulaciju i unesem nasumicno neki broj za network ID signal je skoro pun, ali ne pronalazim nijedan kanal.

Ukoliko neko zna koji je network ID jotela, ili moze nekako da ocita sa svog televizira ili digitalnog risivera, molio bih da mi napise.

[ milnen @ 04.10.2015. 20:27 ] @
Mozda je network ID = 0. Ovo su podaci koje ispisuje moj televizor:

[ najda89 @ 04.10.2015. 22:09 ] @
Probao sam sa network ID = 0, ali ponovo nisam nasao nijedan kanal.
Da li kod svih kanala kod tebe stoji za network ID 0x0?

Ja sam sa slicnim risiverom samsung dcb-b270G koji ima automatsku pretragu i na kome se prilikom automatske pretrage podesava symbol rate (moguce je ukucati 3 symbol rate-a), modulacija i opseg (valjda kanala) koji ide od D73 preko S do K69, uspeo da pronadjem 121 kanal od kojih se dosta ponavlja, a dosta i ne radi, tako da ima negde oko 60-70 digitalnih kanala. Kanale sam nasao na brojevima K37, K38, K39, K40, K51, K52, K53, K55, K57, K58, K59, K60, K61, K62. To sam uspeo da ocitam kod info o kanalima, dok kod network ID-a pise please wait, ali koliko god cekao informacija se ne pojavljuje. Kod vecine kanala koje sam nasao, a koji ne rade, pri ukljucivanju se cuje ton 1-2 sekunde i onda nestane, a slike nema uopste.
[ milnen @ 05.10.2015. 14:03 ] @
Svuda je Network ID 0x0. Menja se ONID i TSID.
Kod mene je LG TV pronasao 125 programa, od kojih se neki ponavljaju, ali se svi vide normalno, bez prekida.
[ najda89 @ 05.10.2015. 14:43 ] @
Hvala na informaciji.

Kod mene se na ovom risiveru koji je pronasao 121 kanal bas dosta kanala ponavlja.
Npr. RTS1, Fox life i Eurosport 1 se javljaju na 3 mesta, a rade na 2 mesta.
MBC2 i MBC4 se javljaju na 2 mesta i na oba rade.
RTS2, Arene 1,2,3,4, Pink, Prva, B92, Nova, Fox Crime, Eurosport 2, Nacionalna Geografija se javljaju po 2 puta (od toga na jednom mestu ne rade).

Kanali koji uopste ne rade su:
Discovery ID (javlja se 2 puta i ne radi ni na jednom mestu), Fashion TV, Belle Amie, Krusevac, Kraljevo, Kursumlija, NTV, Trstenik, AMC, Disney, RTS3 i svi Pinkovi kanali - kod ovih kanala se cuje ton (oko 1 s) prilikom ukljucivanja i onda nestane, dok se slika ne javlja.
Discovery (javlja se 2 puta i ne radi ni na jednom mestu), VH1, Supertennis HD, OBN, Das Erste, Sky+, RTRS, Servus Tv, ARTE HD, RT HD, RT Doc HD - kod ovih kanala se ni ton ne cuje prilikom paljenja.
[ milnen @ 05.10.2015. 16:59 ] @
Sada sam pretražio programe. Pronašao je 109 komada.
Evo liste programa exportovane iz TV-a. Otvori u programu ChanSort, pa pogledaj parametre za svaki.