[ Blablabla @ 23.02.2011. 18:13 ] @
Moze li igde u Novom Sadu covek lepo da dodje i da kupi lepo polarizacioni filter, a da ga ne zamlacuju sa rutinom narucivanja i cekanja - das pare lepo brate i lepo dobijes polarizacioni filter?

Bilo koji bi posluzio - samo da nije skuplji od 1500din.
(preferiram linearno polarizovani...)
[ Zarko Silic @ 23.02.2011. 18:53 ] @
Ako nema u BMfotou u Dunavskoj, pogledaj u ProFotou u Narodnog fronta (trazi vlasnika).


1500 dinara je premalo za iole korektan filter.
[ sale72 @ 23.02.2011. 20:23 ] @
mislim da bi korektan polarizacion filter trebao da bude oko 50EUR
[ StORM48 @ 23.02.2011. 20:31 ] @
Citat:
Blablabla:Bilo koji bi posluzio - samo da nije skuplji od 1500din. (preferiram linearno polarizovani...)

Linearni PL nije dobro rešenje ukoliko koristiš DSLR.

Pozdrav
[ Blablabla @ 25.02.2011. 19:55 ] @
Ma treba mi sto manji - recimo 25mm ili tako nesto - stagod e', polomljeni komad polarizacionog filtera - super ---
za kompakt fotoaparat SONY W5 - nema navoje na objektivu, drzao bih ga ispred objektiva, hocu samo da probam da li bi pomoglo oko fotografisanja zastakljenih radova na izlozbama.


(uzgred ima samo navoje dole oko retrakcionog objektiva za nestandardne dodatne objektive, to mi je bila super varijanta - moze da radi i bez glomaznih objektiva kao kompakt a mogu i da se dodaju - super - i to bih kupio ali nema kod nas ( evo ovde moze da se vidi stvar > http://cgi.ebay.com/LENSES-WID...Lenses&hash=item1e61a731f9) - je l' neko moze da mi kupi e'? ;) ceo komplet - kako strava heh... j... :/ )
[ Predrag Supurovic @ 26.02.2011. 08:50 ] @
Za probu možeš da iskoristiš i neke ribolovačke polaritacione naočari.

Da li će da pomogne oko preslikavanja na staku. To zavisi od situacije (pod kojim uglom dolazi svetlo), a u nekim ne da pomaže, nego to prosto izgleda kao magija.
[ Blablabla @ 26.02.2011. 21:01 ] @
Da...

Evo primera:
http://www.youtube.com/watch?v=UBeK95oWaLk

...A'! Nista se ne da... (bilo bi mi lakse bar kad bih mogao da psujem na forumu - ne moze ni to)