[ toti86 @ 24.02.2011. 09:05 ] @
Pozdrav svima imam mali problem


ovako da ne pisem AS2 kod pokusacu da objasnim ukratko

obe funkcije se startuju on button press nuzno prvo jedna pa druga

imam jednu funkciju promenjive su x y i z korisnik unosi vrednost za x i y a funkcija izracunava vrednost za Z npr ako je uneo 4 i 5 sabira ih to je 9

e sad druga funkcija ide posle te i ona treba da dobije vrednost promenjive Z iz prethodne funkcije tj ovih 9

kako? pokusavao sam sa _root ali ne ide

hvala unapred


ps obe funkcije su u prvom frejmu
[ MenOfHonor @ 24.02.2011. 11:30 ] @
Daću ti jednostavan primer, pa probaj da to iskombinuješ u tvom projektu:
Code:
taster_btn.onPress = function(){
    var X = 1;
    var Y = 2;
    var Z = X+Y;
    rezultat(Z);
};

function rezultat(broj){
    dinamicki_txt.text = broj;
    }


Na sceni imam jedan taster sa nazivom instance "taster_btn". Kada korisnik pritisne taster kreiraju se promenljive X i Y i dodeljuje im se vrednost 1 i 2, nakon čega se rezultat njihovog zbira čuva u promenljivoj Z koju kao parametar prosledjujem funkciji "rezultat" i prikazujem ga u dinamičkom polju sa nazivom instance "dinamicki_txt". Takodje možeš korsititi return kako bi vratio vrednost iz funkcije, jer promenljive koje su deklarisane unutar funkcije imaju opseg važenja samo u okviru nje.
[ toti86 @ 24.02.2011. 13:22 ] @
nisu bas x i y i brojevi malo sam pojednostavio ali logika je ista (ucitava se neki Xml itd da ne davim)


U svakom slucaju radi savrseno ovo sto si napisao naravno prilagodjeno u konkretnom slucaju


Hvala
[ toti86 @ 25.02.2011. 09:17 ] @
pa i nije bas sve reseno jbga :)


problem je u tome sto mi ovo zavrsava posao ali samo da bi prikazao rezultat tj display.text

da preciznije definisem ceo problem u prvom frejmu kod mene se ucitava xml fajl i OnLoad startuje odmah funkcija koja ako je ucitan xml fajl kako treba odradjuje par stvari i na kraju se dobijaju 3 promenjive. npr skor1 2 i 3.Kada tu napisem trace za te tri varijable dobijam ispravne vrednosti

E sad moj problem je kako da te tri varijable da tako kazem izbacim iz te funkcije da bi kasnije mogao da radim sa njima (konkretno treba da ih saljem van flasha preko PHP i jos neke stvari u toj maloj igrici treba da se odrade sa tim varijablama)

da li je moguce iskoristiti localshared object ili kako je najbolje

hvala unapred svima
[ MenOfHonor @ 26.02.2011. 13:00 ] @
Ako treba da pošalješ promenljivu iz flash-a u php onda to možeš uraditi korišćenjem send() metode LoadVars klase:
Code:
var promenljive:LoadVars = new LoadVars();
promenljive.send("promenljive.php","_self","POST");

Ako treba da pošalješ php-u, pa da zatim iz njega vratiš vrednost promenljive u flash onda možeš koristiti sendAndLoad() metodu u ovom obliku:
Code:
var promenljive:LoadVars = new LoadVars();
var eksternePromenljive:LoadVars = new LoadVars();
promenljive.onLoad = function() {
    // ovde prikazuješ vrednost promenljive učitane iz eksternog fajla
};
eksternePromenljive.sendAndLoad("promenljive.php",promenljive,"POST");

Pogledaj OVDE za detaljnije objašnjenje.
[ toti86 @ 28.02.2011. 08:15 ] @
Hvala ali znam kako da odradim tu vezu
Problem je bio kako da izbacim varijablu iz Onload funkcije da bi je kasnije koristio u filmu
Resio sam tako sto sam kreirao funkciju tipa prototype koja uzima vrednosti varijable iz te Onload funkicje pa je sad pozivam kada treba da prosledim dalje kroz PHP

hvala jos jednom