[ miki987 @ 25.02.2011. 15:08 ] @
kao sto tema kaze, iskusnijim ili forumasima sa iskustvom, kako se zapravo resavaju normativi kako bi baza magacina i repromaterijala uvek imala realno stanje?meni su baza repromaterija, baza gotovog proizvoda razvrstane a prilikom fakturisanja napravio sam skidanje samo iz baze gotovog proizvoda!?
[ loto17 @ 25.02.2011. 17:28 ] @
Radnim nalozima se skida repromaterijal sa zaliha na osnovu "recepture" (sastavnice) i automatski pravi ulaz u magacin gotovih proizvoda.
Fakturom se skidaju gotovi proizvodi iz magacina.

[ miki987 @ 25.02.2011. 18:38 ] @
sta treba da sadrzi jedan radni nalog?
problem je sto ne mogu da napravim nikakvo resenje sa bazom (access), ne znam t.j. nemam resenje da izvucem sledece:

predpostavljam da radni nalog treba da sadrzi gotov proizvod koji se proizvodi?
da bi skinuli sa repromaterijala kolicinu koji je otisao za taj proizvod trebamo da otvorimo bazu repromaterijala i iz nje izvuci uz pomoc gotovproizvod * kolicina * norma
ali kako da svaki proizvod (predpostavka da ih ima vise razlicitih) ima razlicitu sastavnicu!?
[ loto17 @ 26.02.2011. 09:10 ] @
Ovo je vec proizvodnja i stvar nije ni malo jednostavna. Pogledaj u Access forumu mislim da je tamo bilo govora o ovome.
[ miki987 @ 26.02.2011. 16:29 ] @
tako sam i mislio spetljao sam se k'o creva ... koliko je pouzdano raditi to jest pisati/citati iz .txt-a, desavalo mi se da pukne program i izbrise sve iz txt-a u tom slucaju dzaba sve a program koji radim unapredjivao sam godinu dana i doveo do savrsenstva...ali ovde vec posustajem nisam expert vb sam krenuo da ucim iz zezanja ...