[ mmix @ 28.02.2011. 10:14 ] @
Ay, caramba!

Gmail accidentally resetting accounts, years of correspondence vanish into the cloud?

[ combuster @ 28.02.2011. 10:18 ] @
+1 for Cloud :)

Morao sam da proverim svoj gmail nalog za svaki slucaj...
[ mmix @ 28.02.2011. 10:26 ] @
Cuj proverim, evo vucem backup u outlook
[ deerbeer @ 28.02.2011. 10:39 ] @
Palo elektricno praznjenje u oblaku :D
[ combuster @ 28.02.2011. 10:41 ] @
Izgleda da se dosta naroda strecnulo, puce mi arhiviranje inbox-a sad k'o od sale...
[ Nedeljko @ 28.02.2011. 10:57 ] @
Možda će glupo zvučati, ali poznajući sebe i dalje mislim da Google mnogo bolje čuva moje meilove i dokumente nego što bih ih ja čuvao.
[ Milan Kragujevic @ 28.02.2011. 11:02 ] @
Lele...Ništa,ja radim bekap,pa šta se desi,desilo se...
[ Slobodan Miskovic @ 28.02.2011. 11:04 ] @
Meni je nestalo ~1000 mejlova... Ali ok, imam backup od pre mesec dana...
[ combuster @ 28.02.2011. 11:14 ] @
Ih bre Slobo, gde tebe u 0.18% ... :(
[ Slobodan Miskovic @ 28.02.2011. 11:16 ] @
Mislim nisam primetio da nesto nedostaje...imao sam pre nekih mesec dana ~7600 mejlova. Sada imam 6617. Verovatno neke nebitne stvari. Bitne su ipak na hardu.
[ combuster @ 28.02.2011. 11:21 ] @
Ma cuti, dobro je onda, ovih 0.18% je google castio sa Welcome to Gmail inbox porukom xD

Ali izgleda da ima neki problem mozda i jaci od ovog, cim tako random nestaju mail-ovi.
[ X Files @ 28.02.2011. 11:24 ] @
Nedeljko: "Možda će glupo zvučati, ali poznajući sebe i dalje mislim da Google mnogo bolje čuva moje meilove i dokumente nego što bih ih ja čuvao."

+1

;)
[ Tyler Durden @ 28.02.2011. 11:58 ] @
Ja ne čuvam mailove :)
[ bachi @ 28.02.2011. 12:01 ] @
Tyler Durden napisa:
> Ja ne čuvam mailove :)

Hehehe, možda ovo i nije tako loše. :) No, treba čuvati i na
serveru i u lokalu.
[ mmix @ 28.02.2011. 12:22 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ja ne čuvam mailove :)

Pametno, moze debe da ti ih ukrade (zajedno sa mackom) i da ti podmetne dva ista maila.
[ Milan Kragujevic @ 28.02.2011. 12:26 ] @
Evo,Google me ostetio za ~3000 mejlova.
[ Tyler Durden @ 28.02.2011. 12:39 ] @
Tuži bandu.

Citat:
mmix: Pametno, moze debe da ti ih ukrade (zajedno sa mackom) i da ti podmetne dva ista maila.


CIA, mmix, CIA tamo operiše... još gore.
[ mmix @ 28.02.2011. 13:01 ] @
Ma mozes da ih tuzis malo sutra. Sigurno su ti duzni taman koliko si ti platio za koriscenje istog
[ Tyler Durden @ 28.02.2011. 13:09 ] @
Ma naravno da ne može.
[ Stator @ 28.02.2011. 13:36 ] @
Evo sada gledam, kod mene je sve na broju. Rekose da ce sve vratiti, ili ti da nije trajno izgubljeno.
[ maksvel @ 28.02.2011. 13:46 ] @
:blush:
Ne'm pojma da li je sve tu, ko će da skonta pored 5-6 kila mejlova.
[ ventura @ 28.02.2011. 13:50 ] @
Ja mislim da je meni ok.. 9.7GB mi je trenutno, a mislim da sam i imao manje više toliko...

Mada ja im plaćam 20'tak dolara godišnje za storage pa sam možda i na odvojenom serveru od ostalih korisnika..
[ maksvel @ 28.02.2011. 15:09 ] @
A da ne bude sad ono tipa: dodatno osigurajte svoje mejlove za samo $X.99
Znam, 3ABEPA, ali opet
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.02.2011. 16:26 ] @
Meni nestale sent poruke :)
[ mozdasamjaamozdainisam @ 28.02.2011. 16:29 ] @
Koliko sam ja razumeo (tj, barem kako u NL izvestavaju) - uglavnom su mailboxevi 'resetovani' (kao da si tek otvorio nalog, imas samo 'Welcome' mail od Google-a). Takodje, sav setting mailboxa je resetovan (prava pristupa, teme i slicno).

Jos nisam cuo da je nekom zafalilo 'par' mailova. Tako je doduse bilo sa Hotmail-om pre nekog vremena...
Btw, dan pre nego sto su poceli da nestaju mailovi je Google odradio update Google Calendara, ne secam se vise tacno sta... Da li je povezano ili nije, ne znam... No meni se u kalendaru pojavise opcije koji nisam imao 3 godine (neki sastanci od pre 3 godine se opet aktivirali).
[ stevan_nk @ 28.02.2011. 20:17 ] @
Ja nisam imao problema sa ovim a nemam ni nesto znacajno na gmail sve vaznije mi je na yahoo iako bi se rado prebacio na Google mail.
[ ninjaz @ 28.02.2011. 21:45 ] @
Ja sam danas proverio svi su bili tu. Medjutim sad mi fali ~3000 poruka :S

edit:Kada odem na All Mail, svi su tu
[ mr. ako @ 01.03.2011. 00:56 ] @
Ja koristim Offline Gmail, tako da imam funkcionalnu kopiju na lokalu.
Btw, nisam primetio da je nesto nestalo... mada Gmail radi dosta lose u poslednje vreme...
[ angelos @ 01.03.2011. 12:03 ] @
Meni takodje dosta radi sa IMAPI u kombinaciji sa Outlook 2010.
Probao sam thunderbird ali ista stvar. Sada mi je jasnije u kom delu puca. ;-)
[ packypfc @ 02.03.2011. 11:15 ] @
Imam dva naloga. Jedan za gmail i jedan za GMail Drive. I sve je na svom mestu. Narocito vazno za Drive :D
[ waikiki @ 02.03.2011. 11:30 ] @
Ja sam napravio da posta koja mi stize na Gmail automatski se prosledjuje na Yahoomail.. tako da mi ovaj drugi sluzi kao beckup!
onda jedno mesecno odem na yahoomail i pobrisem sto mi ne treba!
[ ventura @ 02.03.2011. 11:36 ] @
Google je pronašao backup sa svim mailovima i oni su vraćeni..
[ Vermud @ 04.03.2011. 00:42 ] @
Citat:
mr. ako: Gmail radi dosta lose u poslednje vreme...


sta tacno ti radi dosta lose u poslednje vreme???
[ mr. ako @ 04.03.2011. 03:01 ] @

Cesto izbaci gresku pri normalnom radu, a pogotovo ako se stavlja neki attachment.
Buzz nekad brljavi... sva sreca pa ne koristim jos i Priorty Inbox.
Dosta je sporiji nego sto je bio ranije, a cini mi se da sve losije i losije radi na FF u odnosu na Chrome... (mozda samo paranoisem )
A kao sto rekoh, imam ukljucen Offline Gmail, pa je i to jedan od razloga... cesto se desi da ne moze da sinhronizuje podatke ili se pri logovanju ne ukljuci Offline Gmail kako valja ili izbaci neku gresku, pa moram da reloadujem Gmail...
To mi sada pada na pamet... jel dovoljno da zadovoljim te tvoje "???" ?


Poz,
Marko
[ Vermud @ 04.03.2011. 09:39 ] @
Bice da je sve to navedeno do tvog racunara i tvoje internet konekcije. Ja tih problema nemam.
[ mr. ako @ 04.03.2011. 17:18 ] @
^
Hhahaha, genijalno!

...al aj' da dodatno objasnim...
Net korisitm na dve internet konekcije ADSL Telekom i SBB, na razlicitim lokacijama, imam laptop i dekstop racunare - na svim varijantama se desava navedeno.

No, i to sto kazes, cim tebi sve radi dobro, sigurno tako radi svima... nema razloga da ne bude tako... XD

[ Vermud @ 04.03.2011. 19:11 ] @
Kao sto si sam vec rekao, paranoises.
[ mr. ako @ 05.03.2011. 17:28 ] @
OK, onda treba izbaciti to sto paranoisem
Citat:
cini mi se da sve losije i losije radi na FF u odnosu na Chrome... (mozda samo paranoisem )

...dok sve ostalo navedeno ostaje:
Citat:

Cesto izbaci gresku pri normalnom radu, a pogotovo ako se stavlja neki attachment.
Buzz nekad brljavi... sva sreca pa ne koristim jos i Priorty Inbox.
Dosta je sporiji nego sto je bio ranije
A kao sto rekoh, imam ukljucen Offline Gmail, pa je i to jedan od razloga... cesto se desi da ne moze da sinhronizuje podatke ili se pri logovanju ne ukljuci Offline Gmail kako valja ili izbaci neku gresku, pa moram da reloadujem Gmail...
Net korisitm na dve internet konekcije ADSL Telekom i SBB, na razlicitim lokacijama, imam laptop i dekstop racunare - na svim varijantama se desava navedeno.


Naravno ne treba zaboraviti ni
Citat:
cim tebi sve radi dobro, sigurno tako radi svima... nema razloga da ne bude tako... XD

[ mmix @ 05.03.2011. 18:08 ] @
Pa pazi, gmail u full-monty faoznu trosi javascript u neumerenim kolicinama i nije za masine sa tankim linkom i slabim procesorom. Jos ako ukljucis neki labs tek onda polude sa jQuery petljicama i eventima ;) Jos kad na to dodas kumulativno dejstvo nekog internet security paketa koji detektuje obfuscated javacsript exploite eto belaja. AKo koristis neki takav program probaj da dodas *.google.com u excluded//trusted listu.


[ Zoran Milovanovic @ 05.03.2011. 18:49 ] @
mmix, hvala za info

Vec neko vreme se mucim sa gmail-om, strasno. Kretanje kroz labels je bilo bas usporeno, a nekada se i zavrsavalo sa nekim error-om. Dodao sam domen u exclude listu NOD-a i poboljsanja su odmah primetna.

Sto ne rece ranije? :P
[ mr. ako @ 06.03.2011. 02:23 ] @
@mmix

Svi racunari su mi umereno novi i dosta jaki, tako da ne mislim da je to uzrok, mada je dobro znati navedeno. Tako ostaje samo da FF ne moze da se izbori sa svim tim petljama...
No, generalno nisam ni mislio na probleme tog tipa, vec vise na server-side errors, kao sto sam i naveo vec.
[ Vermud @ 06.03.2011. 02:33 ] @
I zato sto se kod tebe javljaju ti problemi, znaci da se svima javljaju cim kazes "gmail dosta lose rad" a ne "gmail kod mene dosta lose radi"?
[ mmix @ 06.03.2011. 08:17 ] @
Citat:
mr. ako: No, generalno nisam ni mislio na probleme tog tipa, vec vise na server-side errors, kao sto sam i naveo vec.


Iskreno ne znam ni pribilizno dovoljno o njihovoj server side organizaciji da bih ti dao smislen razlog za to, ali cinjenica da ti imas te greske a vecina drugih nemaju nekaka vezuje problem za tvoj account. Probaj da lociras greske ovde pa ako ne uspes da resis okaci detalje o grsci na help forumu, neko od znalaca ce ti vec pomoci ili ce neko iz google supporta da reaguje.
[ mr. ako @ 06.03.2011. 16:37 ] @
@Vermud
Naravno da se podrazumeva da kod mene dosta lose redi, ne mogu znati kako je kod tebe ili nekog drugog, niti sam u to pokusavao da bilo koga ubedim...

@mmix
Ne znam ni ja nista o njihovoj server side organizaciji, ali je cinjenica da mi izbacuje poruke i obavestenja o serverskim greskama. Takodje sam naveo da mislim da FF ne moze da se snadje sa toliko posla... (opet se ogradjujem i ne trvdim da svima mora FF lose da radi, posto vidim da je osetljiva takva vrsta izjave ) Samim tim ne tvrdim niti pokusavam da ubedim sve ostale da i njima Gmail radi lose ili da se ove greske desavaju svima.
Hvala za link, ali ne verujem da cu odvojiti vreme za preganjanje sa Googletom. Ukoliko mi se greske budu pojavljivale ucestalije ili ako Gmail pocne da radi jos gore, onda da... ovo cu istrpeti nekako.

[ Horvat @ 06.03.2011. 17:08 ] @
meni se desi da zakuca ucitavanje gmail-a na "99%" (ona plava linija je mrvu do pune)
a i izbaci mi server greske, mada obicno kada se ff zaglupi na tren (a verujem da gmail doprinosi da se zaglupi)