[ djnik @ 01.03.2011. 09:22 ] @
Grand produkcija je na TV Pink-u reklamirala Grand paket. Paket se sastoji od diska sa Grand hitovima i tri Telenor prepaid kartice.
Cena paketa je 300 dinara, a cena razgovora izmedju korisnika tri kartice iz paketa je 1 dinar.
Telenor ce pokrenuti i poseban call centar na broju 9001. Pominju i sajt koji nisam mogao da otvorim. Link bi trebao da bude:
http://www.grandprepaid.rs

Ima li neko jos informacija o ovome?
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 09:50 ] @
Grand pripejd paket predstavlja jedinstvenu ponudu na domaćem tržištu, paket sa tri pripejd kartice čiji se međusobni pozivi tarifiraju po neverovatnoj ceni od 1 dinar po minuti (PDV uračunat)! Ova pogodnosti na raspolaganju vam je odmah po kupovini paketa, trajno i bezuslovno. Na svakoj kartici dobijate po 30 dinara inicijalnog kredita.


Ali, to nije sve! Svaka dopuna u okviru Grand pripejda u vrednosti od 300 ili više dinara učestvuje u velikoj nagradnoj igri, sa vrednima nagradama koje se izvlače svake nedelje u emisijama Zvezde Granda! Spiskovi dobitnika objavljivaće se na ovom sajtu, kao i u emisijama Grand produkcije na televiziji Pink.

Ni to nije sve! U Grand pripejd paketu očekuje vas i poklon iznenađenje - muzički CD sa najvećim hitovima omiljenih izvođača Grand produkcije!

3 puta 3 razloga za najpovoljniji pripejd na najboljoj mreži - Grand pripejd!

Povežite se brzo, jednostavno i povoljno sa članovima porodice, najboljim prijateljima i saradnicima. Iskoristite jedinstvenu mogućnost da uštedite na telefonskim računima razgovarajući po trajno niskoj ceni od samo 1 dinar po minutu, bez skrivenih troškova i nadoknada za uspostavu veze.

Pri tome, uživaćete u svim pogodnostima koje pruža najbolja domaća mobilna mreža.



Pripejd nikada nije bio ovako povoljan!

Cenovnik osnovnih usluga u Grand pripejd paketu:

Cena minuta između 3 broja iz grupe

1 din
Cena minuta ka ostalim brojevima u nacionalnom saobraćaju
7 din
Cena uspostave poziva za pozive u grupi
0 din
Cena uspostave poziva za pozive u nacionalnoj mreži
7 din
Cena SMS poruke u nacionalnim mrežama
4 din

Tarifiranje se vrši zaokruživanjem na 60 sekundi.
Cena Grand pripejd paketa sa 3 SIM kartice sa inicijalnim kreditom od 30 dinara i muzičkim diskom - 300 dinara.

U navedene cene uračunat je PDV.
[ agasoft @ 01.03.2011. 09:56 ] @
Jaooo kolega...
Ovi me baš razočaraše, nije valjda da će Telenor da valja grandovce.
haha.
Samo ti si prvi koji je uopšte išta o ovome postavio, čak i na google izlazi
tvoja tema.

9001 ne može da bude, zato što je to faks telenora, možda neki drugi broj.
Pa to je od prilike kao neka kopija Vipove promocije sim duo.
[ bojan999 @ 01.03.2011. 10:29 ] @
Telenor se izgleda priključio Telekom produkciji.

Samo sa cenom poziva od 14.00 dinara u okviru nacionalnog saobraćaja

I cenom SMS-a od 4.00 dinara

Vrlo povoljno nema šta :)
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 10:50 ] @
Ovo je pokušaj Granda da proda albume jer više ne može zbog interneta i piraterije.

Meni se dopada paket. Zašto? Pa isti je kao vipov ali možete sa dve osobe da razgovarate po ceni od 1din sa porezima i bez uspostave što do sada nije bio slučaj kod bilo kog paketa (kod mts KUL se plaća uspostava ka f&f brojevima).

Ovo je čak možda i isplativije od omiljenog broja kod svih operatera. + Ima dva broja ne jedan.

A ostale cene su klasične kao i u ostalim paketima.
[ samo_da_pitam @ 01.03.2011. 11:38 ] @
Svakako je i dalje najisplativiji omiljen broj na Telenor postapidu. Kako je ponuda na post paidu (uglavnom) konstantna nije potrebno menjati kartice na 15 dana kako bi se pratile 'promocije'. O tome da ljudi ne zele da menjaju svoje dugogodisnje brojeve je x puta pricano a ovakve prepaid promocije bi zahtevale nosenje dva+ telefona ili nekog duosim modela etc. Sa cenama na post paidu mislim da sve pomenute egzibicije padaju u vodu i lepo civilizovano covek moze sa jednim brojem/telfonom da koristi pomenute usluge. Ali svakako je uvek lepo da postoji sto vise ponuda pa da covek ima mogucnost izbora to pozdravljam.

Ali WTF! Grand!!! Epic!
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 11:44 ] @
samo_da_pitam govorim o prepaidu a osim toga takav omiljeni broj ne Telenor postpaidu valjda vazio do juce to je bila promocija ne stalna cena usluge. Osim ako je nisu zadrzali...
[ samo_da_pitam @ 01.03.2011. 12:02 ] @
Da naravno da govoris o prepaidu o cemu je i tema, ja sam se samo drznuo da to uporedim sa jednostavnoscu istih usluga na postpaidu. Definitivno je tesko danas razlikovati sta je 'akcija' 'promocija' ... i do kada sve to traje a taj trend znamo svi koji je operater uveo. Ja nisam nikada i nikako zakljucio da se na postpaidu radi o nekoj "privremenoj" akciji vezano za omiljen broj, ili bar tako nesto nisam nigde procitao, mozda gresim. Evo na portalu sve uredno stoji da je aktivno.

https://static.elitesecurity.o.../8/2822366/Omiljeni%20broj.jpg

Moja poenta je zasto koristiti nesto sto je privremeno? Koliko ti je telefona potrebno da imas sa sobom za sve te egzibicije? Zaj nije onda bilo jednostavnije da mesecima unazad koristis sada vec standarno stalno dostupan prepaid paket:
http://www.telenor.rs/sr/Priva...ovi-Prepaid-paketi/Moja-ekipa/
Uz veliku razliku da je paket Moja ekipa moguce koristiti na broju koji se vec koristi.

Ili je mozda u pitanju toplina oko srca kada se pusti pomenuti CD?

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 01.03.2011. u 13:12 GMT+1]
[ Bonafides @ 01.03.2011. 12:03 ] @
Nije lose,samo da li ce posle ovog Telenor i dalje drzati Omiljeni broj za prepaid?
Da li je ovo trajan tarifni paket i da li ce ga na svojim brojevima koristiti postojeci prepaid korisnici?
Sta ce se desiti sa Mojom ekipom?
Da li ce brojevi iz ovog paketa moci medjusobno da salju dopune?
Ne zvuci lose,malo cudno da Telenor sa V.Georgieva predje na Grand,ali ok. Malo me sve ovo buni,nadam se da nije kratkog daha.Cudi me zasto nisu podrobnije objasnili da li je to prepaid paket,promocija ili nest drugo.
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 12:09 ] @
Ne bih da idem daleko u tom pravcu.

Citat:
Ja nisam nikada i nikako zakljucio da se na postpaidu radi o nekoj "privremenoj" akciji vezano za omiljen broj, ili bar tako nesto nisam nigde procitao, mozda gresim. Evo na portalu sve uredno stoji da je aktivno.


- Tako se pričalo za postpaid ali na sreću važi i dalje, stoji pod postpaid dodacima.



- Link ti ne radi, ali svejedno nastavljeni su odlični telenor dodaci za postpaid.

Citat:
Moja poenta je zasto koristiti nesto sto je privremeno? Koliko ti je telefona potrebno da imas sa sobom za sve te egzibicije? Zaj nije onda bilo jednostavnije da mesecima unazad koristis sada vec standarno stalno dostupan prepaid paket:
http://www.telenor.rs/sr/Priva...ovi-Prepaid-paketi/Moja-ekipa/


- To zavisi od korisnika. Lično Ekipa je komplikovaniji zbog uplate 500din mesečno. Kod novog paketa je konstantna povoljnost. Cena van ekipe je jeftinija na novom paketu za 1,85dinm po minutu. A što se tiče toga da ovo bude konstantni paket, hm iskreno se slažem da ne može ali može da se koristi i korisniji je od omiljenog broja. Mogao bi da bude drugi broj recimo ko želi. A ako važe još dodaci za SMS onda može da se koristi i kao glavni broj, što da ne, ko želi... inače za SMS bez dodataka nije povoljan. Za razgovore osim ta dva broja nije naravno povoljan, za česte razgovore ka više od 2-3 osoba je postpaid.


Sve u svemu dopada mi se tarifa zbog jeftinih razgovora ka dva broja i bez uspostave i dodatnih troškova.
[ samo_da_pitam @ 01.03.2011. 12:16 ] @
Citat:
MP3MP3:  Lično Ekipa je komplikovaniji zbog uplate 500din mesečno. Kod novog paketa je konstantna povoljnost.


Upravu si, kod Grand paketa mozes konstantno da pricas 30min, nakon toga moras do trafike or else!

Ma upravu si i za ostale stvari. Sta li mi bi od jutros?!?

Pozdrav
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2011. 13:59 ] @
Kako, ako uplatite recimo 200 dinara, možete da pričate 200 minuta sa tim brojevima, i da tek onda odete da uplate kredit...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2011. 14:01 ] @
Kako, ako uplatite recimo 200 dinara, možete da pričate 200 minuta sa tim brojevima, i da tek onda odete da uplate kredit...
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 15:31 ] @
http://www.grandpripejd.rs/

Ovaj Grand deluje kao da je postao virtuelni operater, pogledajte sajt iznad.

Imaju poseban KS http://www.grandpripejd.rs/pages/korisnickiservis/
Bas zbunjujuce.
[ DR83 @ 01.03.2011. 15:34 ] @
Kakva glupost.
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 16:02 ] @
Na pitanje (postavljeno preko portala) da li ce na paketu biti telenorovih promocija i tarifnih dodataka dobio sam odgovor :




Citat:
Dragi ...,

Hvala sto ste nam se obratili ovim putem.

Grand prepaid tarifni paket i usluge nisu deo nase aktuelne ponude, tako da ni postojeci korisnici nasih usluga nece biti u mogucnosti koristiti tarifu niti ostale usluge koje se vezuju za Grand. Za dodatne informacije o Grand prepaidu predlazemo vam da posetite njihov zvanicni sajt www.grandprepaid.rs.


Srdacan pozdrav,

Kontakt Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9000
fax:+381 63 9001
e-mail: [email protected]
[ freeworld @ 01.03.2011. 16:33 ] @
Moja ekipa:uplatis 500 dinara dobijes 500 minuta ka 3 broja i ostaje ti 500 dinara za trosak,grandpripaid uplatis 500 dinara pozoves 500 minuta ka 2 broja i ne ostane ti nista,jedino je dobro sto nemas ogranicenje od mesec dana vec mozes kad oces da zoves.ipak su tu cola i mts bili zakon.
[ owim @ 01.03.2011. 21:55 ] @
^ Ja sam postpejd, ne treba mi pripejd broj, ali ako neko ovo kupi, moze da mi pokloni Grand diskiće! Da imam sta da slusam kad citam ES! O:-)

p.s. Grand je MVNO (Mobile Virtual Network Operator), sto je Telenor potvrdio gornjim dopisom. Slobo, moraces da dodas Grand korisnicki servis ikonicu na ES ;-).
[ MP3MP3 @ 01.03.2011. 23:31 ] @
Grand jeste virtuelni operator ali pošto samo ima prepaid i mali broj usluga, mislim da nema svrhe da se otvara podforum.
[ owim @ 02.03.2011. 00:35 ] @
^ Moj prethodni post je šala. Međutim, ovo nije loša stvar, prvi put u Srbiji kreće MVNO, što je dobro, i treba otvoriti flašu šampanjca u to ime!



MVNO = specijalizacija --> efikasnost --> mikro-konkurencija --> bolja usluga & nize cene. Win-win.

Na ex-YU prostorima, Hrvatska i Slovenija imaju MVNO(s) godinama.

Više o svemu ovde: http://wp.me/p1nam9-27

[Ovu poruku je menjao owim dana 02.03.2011. u 04:09 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 02.03.2011. 07:47 ] @
Pa dobro, ovo je ipak polu-MVNO, ipak im Telenor sve zivo zavrsava...

A Saša "žao-me" Popović je ipak kao "gazda" morao da se pojavi na sajtu
[ MagicMaster @ 02.03.2011. 08:03 ] @
Već vidim kako gomila klinki menja brojeve, da bi mogle trač i fuć sa najboljim drugaricama ..... kakva bruka za telenor .... ali biznis je biznis.
[ Jbyn4e @ 02.03.2011. 08:05 ] @
Negde na sajtu ratela sam skoro video dokument (koji sad ne mogu da pronadjem) u kome je objasnjeno da ce MVNO imati brojeve 067x, x=0...9,tako da ovo ipak nije pravi MVNO... zasad.
[ owim @ 02.03.2011. 09:20 ] @
Citat:
ovo ipak nije pravi MVNO... zasad.

U svom blogu posvecenom aktuelnoj temi virtuelnih operatera napisao sam prvi deo, MVNO pro et contra, a slede prikazi arhitehtura uskoro. MVNO je skalabilan sistem, sem ako neces da ubacis gomilu akronima i nekoga zbunis sa MVNA, MVNE, recimo. Bice i o tome kod mene na blogu.

MVNO nivo (ja ih dajem, 1-4, nema klasifikacije).
1.0: Brendovani riseler
1.x: Brendovani riseler koji može da kroji posebne uslove (1 min unutar grupe).
.
.
.
4: puni MVNO
[ zvezdasbg @ 02.03.2011. 09:35 ] @
Sta se palite. To nema veze sa Telenorom. Grand je virtuelni operator i samo koristi infrastrukturu norvezana. Ovo nije nista novo u svetu i gotovo 90% zemalja u svetu ima virtuelne operatore. Ovo su dobre stvari za klince i sve one kojima je mobilni bitan za osnovnu komunikaciju sa malim brojem ljudi. Verovatno ce ubrzo i MTS i VIP dobiti svoje virtuelne operatore :)))
[ MP3MP3 @ 02.03.2011. 15:10 ] @
Citat:
Razgovori između troje korisnika za jedan dinar, učešće u nagradnoj igri i muzički CD na poklon

2. mart 2011 – Grand produkcija, uz pomoć Telenora, pronudila je korisnicima svoj pripejd paket pod nazivom “Grand pripejd“. Paket se od danas nalazi u prodaji i sadrži, pored tri SIM kartice, i aktuelni muzički CD Grand produkcije.

U okviru ovog paketa, tri korisnika međusobno mogu da razgovaraju za samo 1 dinar po minuti, bez naplate za uspostavljanje veze. Paket je namenjen korisnicima koji žele po nižim cenama da razgovaraju sa članovima porodice i prijateljima, a svaka kartica ima 30 dinara inicijalnog kredita. Za svaku dopunu veću od 300 dinara, korisnik dobija priliku da učestvuje u nagradnoj igri u kojoj može osvojiti plazma televizor u nedeljnim izvlačenjima, ili automobil marke fiat punto Evo u mesečnim izvlačenjima. Izvlačenje nagrada obaviće se u emisijama Grand produkcije.

Umreženi brojevi u okviru paketa Grand pripejd biće sedmocifreni i počinjaće nulom, dok će njihov pozivni broj biti 069. Paket može da se kupi na većini kioska i u manjim radnjama širom Srbije.

Za više informacija posetite www.grandpripejd.rs ili pozovite Grand pripejd korisnički servis na 069 9009.


Link (Kliknuti OVDE)


[ owim @ 04.03.2011. 08:23 ] @
Citat:
Kada se poziva Grand broj da li se tretira kao Telenorov broj?

Zvanicna informacija: ne.

Kada se sa Granda poziva Telenor mreža tretira se kao nacionalni saobraćaj, 7 din uspostava, 7 din minut.

Isto važi i za pozivanje Granda sa Telenor mreže, tretira se kao poziv u nacionalnom saobraćaju, a ne kao poziv u Telenor mreži, dok se tarifira prema paketu koji Telenor korisnik ima.

FYI: Grand paketa već ima na kioscima, ako je neko kupio i probao, neka javi svoje utiske. Najviše me zanima da li se pojavljuje Grand kao naziv operatera ili Telenor.
[ Jbyn4e @ 04.03.2011. 08:41 ] @
Da li je korisnik ikako obavesten da mu se tako tarifira poziv sa 069 na drugi (grand) 069 broj? Ako ne, onda tu ima osnova za prijavu inspekciji ili kome vec... Malo mi je cudna ova varijanta, ne verujem da ovo (virtuelni operater na mrezi) sme da se radi bez odobrena ratela ili rra, ko je vec glavni za to.
[ owim @ 04.03.2011. 14:33 ] @
News Update:

Grand koristi Telenor kol-centar, samo su drugi operateri.
• Dopuna Grand kredita je moguca elektronski, i moze da se dopuni kao Grand ako uplatno mesto podrzava, ali i kao Telenor broj, provereno.

Stay tuned, will be more news! :)
[ MP3MP3 @ 04.03.2011. 15:22 ] @
Citat:
owimNews Update:

Grand koristi Telenor kol-centar, samo su drugi operateri.
• Dopuna Grand kredita je moguca elektronski, i moze da se dopuni kao Grand ako uplatno mesto podrzava, ali i kao Telenor broj, provereno.

Stay tuned, will be more news! :)


Ako su drugi operateri onda nije isti call centar a i sam broj nije isti. Ako im je ista lokacija to ne znaci da je isti call centar i lokacija korisniku ne znaci nista.

Ovo je neki cudan tip virtuelnog operatora...
[ freeworld @ 04.03.2011. 15:38 ] @
Bice tek tu *ebade,ljudi ce da misle da imaju besplatne minute ka ovim 69 brojevima(kad bude opet aktivan moj meni :D) i da ostaju bez kredita itd i sl.
[ ironman @ 04.03.2011. 16:06 ] @
A cuo sam i da su sms poruke glasanja za dvor i grand paradu besplatni ! :)
[ freeworld @ 04.03.2011. 17:24 ] @
^
Haha,zezas,zezas,a?
[ owim @ 04.03.2011. 19:41 ] @
Mala ispravka, data mi je pogresna informacija.

Potvrdjujem da kada se iz Grand mreze zove Telenor mreza pozivi se tretiraju kao nacionalni saobracaj, tj. 7 din uspostava + 7 din minut.

Medjutim, kada se iz Telenor mreze poziva Grand, onda se ipak to racuna kao poziv u mrezi (za pakete kod kojih je to jeftinije). Danas sam dobio pogresnu informaciju da nije tako.

Praktivno, Telenor je 069/0xxxxxx iznajmio Grandu.

Uzivajte u GRANDioznim ponudama! :-)


p.s.
Citat:
mp3mp3: Ako su drugi operateri onda nije isti call centar a i sam broj nije isti. Ako im je ista lokacija to ne znaci da je isti call centar i lokacija korisniku ne znaci nista.

Aman, fizicki je isti kol-centar, na istoj lokaciji, u istoj sali, pozivi mogu da se prebaciju iz Telenor kol-centra u Grand-kol centar, koristi se ista oprema, samo mreza propozna okrenuti broj pa te pozive rutuje na lokale za Grand operatere i ne cuje se Telenor uvodna muzika i IVR. Nista prostije da se na Avaya-i postavi. A mozda su to i Telenor operateri koji su "iznajmljeni" Grandu, vide pozvani broj pa su malo Telenor, malo Grand operateri, ili full-time Grandovci. Ne bi me cudilo, jer ovde se islo na najjednostavnije i najjeftinije resenje, a to je upravo ovo. Ali nas to n etreba bas toliko da zanima.

Stvarno si svasta napisao, pa to je kao kada bi rekao da kod MTS-a kada se pozove 788 za postpejd nije isti kol-centar i nisu isti operateri kao 789 -- a jesu. A mozda i nisu, ali to nije bitno, koristi se ista oprema po istim protokolima. Verovatno i za MTS kol centar za biz korisnike. "788 operater" moze da te prebaci na pripejd/postpejd MTS operatera, kao sto je to prebacivanje moguce izmedju Granda i Telenora.

[Ovu poruku je menjao owim dana 04.03.2011. u 20:54 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 04.03.2011. 20:41 ] @
Pa Grand ima istu cenu za sve pozive (osim izmedju 3 kartice). Nezavisno da li je Telenor ili nije.
[ zzviktor @ 04.03.2011. 20:46 ] @
o koji su brojevi to grand prepaid, i da li imaju call centar?
[ espresso @ 05.03.2011. 08:20 ] @
Ima 069 9009
[ MP3MP3 @ 05.03.2011. 09:54 ] @
Citat:
zzviktor: o koji su brojevi to grand prepaid, i da li imaju call centar?


Brojevi 069-0 obavezno počinju nulom, do sada Telenor nije prodavao brojeve sa nulom, koliko sam cuo.
[ zzviktor @ 05.03.2011. 12:59 ] @
Da li se ovo vodi kao akcija ili je u pitanju novi vpn operater, koji je
dobio prosirenu numeraciju 0690 od Telenora.
[ MP3MP3 @ 05.03.2011. 14:03 ] @
Svi nagađaju. Ima različitih mišljenja, nemamo pojma.
[ owim @ 05.03.2011. 14:44 ] @
^ Nema prosirene numeracije. 069 negeografski kod, brojevi pocinju sa 0. Usput u SRB ima i cetvorocifrenih geografskih kodova. Ovo nije taj slucaj.

Grand pripejd brojevi: 069/0xxxxxx
Grand call-centar: 069/9009 (bez nule)

Nema potrebe za nagadjanjima. Uskoro cu na blogu napisati ceo tekst o tome. Grand je jedva MVNO. Jedva. No, korisnika to i ne treba toliko da zanima. Oni su MVNO na nivou markiranog (bendovanog) affiliate ili reseller-a. Koriste zajednicki mrezni kod, dobili su deo numeracije na mreznom kodu, skoro kao MTS Biz Net brojevi koji pocinju sa 064/8xxxxxx. Eto, to je to. Kao sto Biz Net ima smesne cene unutar mreze, jer im je to skoro pa besplatno, tako je Grand omogucio 3 za 3 unutar Grand mreze, jer ne napusatju Telenor infrastrukturu, nema interkonekcija, nicega. Telenor im pravi SIM kartice, nemaju svoj HLR, MSC, imaju svoj kol-centar broj i koriste sve resurse Telenor kol-centra.

Kao sto sam pisao na blogu: njihovo je samo da prodaju tamo gde Telenor ne bi uspeo, i to je win-win.

p.s. Čudi me da se svepristna Jasna Matić, koja se u sve razume (pri EK govorila o GMO hrani u SRB) i daje kontradiktorne izjave iz dana u dan — ovog puta reč nije rekla. I bolje.
[ zzviktor @ 05.03.2011. 15:22 ] @
Nisam ni mislio da se radi o geografski zanicnoj numeraciji, ali ovo nije ni
klasicna promocija, jer postoji poseban site:
www.grandprepaid.rs
poseban call centar:
0699009
Te da je ovo promocija/mvno ili slicno.
1. Klasicna promocija poput mts ili vipa nije, jer iza nje ne stoji Telenor
2. Klasican mvno nije,jer nema dozvolu nadleznih organa niti svoj ne
geografski kod.


Ovo sto je tTelenor uradio moze se nazvati nekim polu vmno. Dao je grandu
ceo kod koji pocinje 069/0

Biznet nemoj da mesas jer iza biznet mreze stoji mts koji ugovore sklapa sa
privrednim subjektima.


Grand prepaid nije losa zamisao, samo sto ima par mana:
[ owim @ 05.03.2011. 16:09 ] @
^ Da li sam napisao da je promocija ili full-MVNO?

Nisam istrazivao da li/koja vrsta dozvole treba u SRB za MVNO, i da li se/kako definise MVNO po vazecim zakonima. Slobo, hoces da prekopas Ratel, ti to volis, nalazis frkevencije, dozvole...? :-). Prilicno sam siguran da za ovo sto su oni uradili ne treba nikakva dozvola. Napisah vec, isli su na najjednostavniju mogucu varijantu i to je ok.

Grandu je dat mrezni kod 069 i numeracija koja pocinje sa 0, kao sto je Mobtel nekada na 063/7xxxxxx (i valjda 063/8xxxxxx) uveo sedmocifrenu numeraciju, a vecinski je bila 6-cifrena.

Upravo poredim sa MTS Biz Net-om jer to je to prakticno ista stvar. K'o pijan plota uhvatio si se da "MTS sklapa ugovore sa privrednim subjektima", sto uopste nije prica ovde, vec tehnicko resenje. I Biz Net ima svoj kol-centar, svoju email podrsku i svoj (deo) sajta.

Dakle, jedno je biznis model, a trugo je tehnicka izvedba. Vise o tome mozemo da znamo kad pogledamo Grand SIM fizicki, a evo i zasto, pogledaj jednu stariju temu koju sam zapoceo: http://www.elitesecurity.org/p2311668
[ zzviktor @ 05.03.2011. 16:21 ] @
Ako cemo iskreno, u vreme mobtela je mobiklik bila posebna usluga, koju je
pruzalo pravno lice ASTRAsimit. Ona je bila nekim delom povezana sa MOBTELOM
Biznis usluga koju mts pruza pruza svojom infra strukturom,kao sto to radi i
Telenor i VIP.

Ovde nije rec o medjusobnoj povezanosti vec o iznajmnjivanju mrezne infra
strukture, sa ustupljenim delom dobijenog ne geografskog koda.

Kompanija telenor tvrdi da ona nema vezu sa grandprepaid uslugom, te da
ona samo ustupa Grandu na koriscenje deo svoje infra strukture i deo
brojeva.
[ owim @ 05.03.2011. 16:33 ] @
Mobiklik = Grand.

AstraSimit "iznajmljivao" od Mobtela, Grand "iznajmljuje" od Telenora. Nije pravi MVNO. Pre je wanna-be-a-MVNO. ;-)

Da li se sada razumemo?
[ zzviktor @ 05.03.2011. 16:54 ] @
Nije bas, grand nije deo telenora a mobtel je bio deo astra grupe.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.03.2011. 19:20 ] @
Ko je u cijem vlasnistvu nije bas vazno, ipak owim ima pravo. Grand prepaid je sad isto sto je nekada bio mobiklik.
[ kana @ 06.03.2011. 12:42 ] @
Što se tiče nagradne igre piše da je softver radio Predrag Bećirić,
piše da je na uslovnoj i da će ovog puta regularnost biti 100%-na.
[ milanpavke @ 10.03.2011. 12:29 ] @
Jos i da finansiram ove sto razaraju sve moralne vrednosti u ovom drustvu, evo "odmah"...
[ kana @ 10.03.2011. 20:49 ] @
Citat:
milanpavke: Jos i da finansiram ove sto razaraju sve moralne vrednosti u ovom drustvu, evo "odmah"...


Samo ako si lud, nebih koristio njihove usluge da poklone impulse dozivotno ;-)
[ milanpavke @ 12.03.2011. 09:50 ] @
Neka hvala, prezivecu i bez toga ;-) nista oni ne poklanjaju; poklanjaju da bi sami dobili "poklone"...
[ MP3MP3 @ 09.06.2011. 10:30 ] @
Promocija
Svaka dopuna 3x više kredita


Samo u Grandu za dinar dobijaš tri dinara kredita!




Svi novi i postojeći korisnici Grand pripejd tarifnog paketa će od 06. juna pa sve do kraja jula 2011. imati mogućnost da utrostruče iznos unete dopune.
Svaki Grand pripejd korisnik koji u ovom periodu unese dopunu u bilo kom iznosu dobija 3 puta veći iznos kredita! Npr. ukoliko se korisnik dopuni sa 300 dinara, uz 300 dinara kredita, on dobija i dodatnih 600 dinara bonus kredita.
Bonus kredit se može iskoristiti na minute i SMS u Grand mreži i na GPRS u nacionalnom saobraćaju po cenama Grand pripejd tarifnog paketa.
Bonus kredit se može iskoristiti u roku od 30 dana od dana dopune.
Preostali iznos bonus kredita, kao i rok do kada on važi korisnici će moći da provere pozivanjem besplatnog koda *121*3#

http://www.grandpripejd.rs/pages/tarifnipaket/promocija.php
[ freeworld @ 09.06.2011. 11:44 ] @
Citat:
MP3MP3
Bonus kredit se može iskoristiti na minute i SMS u Grand mreži i na GPRS u nacionalnom saobraćaju po cenama Grand pripejd tarifnog paketa.

http://www.grandpripejd.rs/pages/tarifnipaket/promocija.php

A takvih je ...?
[ MP3MP3 @ 09.06.2011. 12:27 ] @
Takvih je 100,000.


Malo je ljudi sa Grand prepaidom, ja ne znam ni jednu osobu u mom prilicno velikom okruženju.
Ovaj paket je definitivno uživanje za ljude koji imaju samo dve jako bitne osobe sa kojima razgovaraju.
Ka ostalim su cene kao i u ostalim paketima bez nekih posebnih povoljnosti.

Ovako minut sa te dve osobe izađe još jeftiniji. Ništa toliko posebno.
[ freeworld @ 10.06.2011. 10:39 ] @
Odakle ti podatak da ih je 100000
[ freeworld @ 09.07.2012. 10:59 ] @
Sta je sa ovim paketom,telenor ga je stavio u stare pripaid pakete.Da li to znaci da kartice jos vaze a da se nove ne prodaju?
[ mp3mp3Opet @ 09.07.2012. 17:49 ] @
Nema ga više u prodaji a sajt je napušten, nema promena cena ni nikakvog obaveštenja, ostao je isti već dugo.
Čudno mi je da je Telenor sarađivao sa njima a i to da dozvoljava Grand da im svi sajtovi budu neažurirani ponekad godinama.


Inače mi nije jasna poenta paketa i Grandovog angažmana oko toga, hteli su da prodaju albume sa karticama kako bi više prodali a onda su batalili posle jednog CD-a, zanima me šta li je Grandova namera svega toga.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.07.2012. 18:15 ] @
Evo ga ovde:
http://www.telenor.rs/sr/Priva...-pripejd-paketi/Grand-pripejd/

Mirise mi da ga mozda i potpuno ukinu kao tarifni paket.
[ mp3mp3Opet @ 10.07.2012. 19:23 ] @
Evo šta mi odgovorili iz Telenora za grand prepaid.

Postovani korisnice,

Grand prepaid paket je stari tarifni paket i nije vise u nasoj aktuelnoj ponudi. Prema informacijama sa kojima raspolazemo ovi paketi ne nalaze se vise u prodaji.

Cene kod Grand paketa dostupne su na nasem sajtu i mozete da pogledate informacije na linku koji Vam dostavljamo:

http://www.telenor.rs/sr/Priva...i/Tarifni-paketi/Novi-Prepaid- paketi/Stari-pripejd-paketi/Grand-pripejd/#tab1


A kada sam ih upozorio da na sajtu paketa ne menjaju cene (Grandovci) rekli su :

Hvala Vam na iznetim sugestijama koje ste uputili na cenu usluga i koje cemo proslediti nadleznoj sluzbi.