[ mrkonjic86 @ 03.03.2011. 12:25 ] @
Pozdrav svima,

Naišao sam na temu u kojoj je bio kod koji mi je pomogao, međutim kada sam ga postavio sve radi dok baza nema password, a kada na bazu zakačim pass (mora da bude) nemogu se konektovati jer ne znam kako da u VB6 postavim pass koji odgovara prilikom konekcije!

evo i koda

Code:


Function SumaKolone(polje As String)
Dim baza As Database
    Set baza = OpenDatabase(App.Path & "\baza.mdb") 'Ovdje treba dodati pass ali kako???
    SumaKolone = baza.OpenRecordset("SELECT SUM(" & polje & ") FROM tblUplate where KlijentiID=" & Val(lblID.Caption) & "").Fields(0).Value
    baza.Close
End Function



Poruka koju mi izbacije je: 'Not a valid password'

P.S. Kada skinem pass sa baze sve radi kako mi i odgovara!
[ miki987 @ 03.03.2011. 12:46 ] @
za konektovanje na bazu sa passom koristis
Code:

conn.Provider = "Microsoft Jet 4.0 OLE DB Provider;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";Jet " & "OLEDB:Database Password=NEKIPASS"
conn.Open
End Sub


kada pravis pass u mdb, otvoris najpre prazan access, sacuvas ga u baza.mdb (ako koristis office 2007), pa otvoris opet cist access i ides na OPEN (da otvoris predhodno kreirani access fajl baza.mdb) ali pre nego sto otvoris, ides na OPEN pa na malu strelicu padajuci meni i biras OPEN EXLUSIVE. Kad otvoris dokument ides na DATABASE TOOLS i na SET DATABAE PASSWORD upises NEKIPASS i to je sve
e sad ja bih voleo da znam koliko je ovo dobar vid zastite, vidim da ima dosta programica koji navodno razbijaju pass
[ mrkonjic86 @ 03.03.2011. 13:32 ] @
Ovo sam ja pokušao već

Ovako :

Code:
Function SumaKolone(polje As String)
Dim baza As Database
    Set baza = OpenDatabase(App.Path & "\baza.mdb"  & ";Jet " & "OLEDB:Database Password=NEKIPASS")
    SumaKolone = baza.OpenRecordset("SELECT SUM(" & polje & ") FROM tblUplate where KlijentiID=" & Val(lblID.Caption) & "").Fields(0).Value
    baza.Close
End Function


Međutim nemože!

dali se uopšte može na ovaj način dodati i pass baze!
[ miki987 @ 03.03.2011. 13:54 ] @
ne znam sta pokusavas jer nisi okacio ceo program sa bazom ali predlazem ti da odvojeno radis konekciju na bazu tako da mozes posle da je u svakom trenutnku pozivas

dakle konekcija na bazu se radi ovako
Code:

Public Sub openconn()
    conn.Provider = "Microsoft Jet 4.0 OLE DB Provider;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";Jet " & "OLEDB:Database Password=NEKIPASS"
    conn.Open
End Sub


zatvaranje baze

Code:

    Public Sub closeconn()
    conn.Close
    End Sub


i dalje sa njom radis sta zelis

Code:

Dim SQL As String
openconn
SQL = "SELECT * FROM baza ORDER BY redni_broj DESC;"
Set rs = conn.Execute(SQL)
If rs.EOF Then
closeconn
Exit Sub
End If


posto vidim da ti radis neko sumiranje, izvuci podatke na formu sakrij ih sa text1.text.visible=false i racunaj
u svakom treutku otvoris bazu izbacis podakte obradis ih i upises opet nazad i zatvoris bazu

ako ti nije jasno okaci da vidimo sta radis
[ mrkonjic86 @ 04.03.2011. 06:52 ] @
Pozdrav,

Ovo što si gore napisao to znam i tako i koristim konektovanje na bazu, međutim kada trebam nešto sumirati onda sam našao ovaj kod koji sam postavio!

Kako da na text1.text izvučem sve iz jedne tabele u redku "Ukupno".

Recimo ako imam tabelu tblUplate i u njoj imam redak UkupnoUplate, kako da na text1.text ispišem sve te "UkupnoUplate" sumirane?

ili ajmo ovako, ja recimo napravim ListView i u njega ubacim sve iz tblUplate.Uplate, kako da na formi sumiram sve što je u ListView.

U prilogu slika!
[ miki987 @ 04.03.2011. 10:52 ] @
pozz
[ SpizaGenije @ 08.03.2011. 15:06 ] @
Nemam vremena da pogledam tvoj projekat, ali pokušaj ovako:

Code:

Sub mSQL_conn ()
    Dim AdoDatabasePath As String
    Dim AdoPassword As String
    
    AdoDatabasePath = "tvoja_putanja_do_baze"
    AdoPassword = "tvoja_sifra_za_bazu"
    If konekcija.State = 1 Then konekcija.Close
    konekcija.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Password='';" & _
    "User ID=Admin;Data Source=" & AdoDatabasePath & ";" & _
    "Jet OLEDB:Database Password='" & AdoPassword & "'"
End Sub



Takođe, pogledaj i ovu temu na forumu, pa će ti možda neke stvari biti malo jasnije! :D
[ miki987 @ 08.03.2011. 18:18 ] @
ma zavrsio je samo se nije zahvalio :D
[ mrkonjic86 @ 09.03.2011. 07:49 ] @
Upravo tako!

Završio sam i ( nisam stigao da se zahvalim, nije neko opravdanje ali eto) hvala svima koji su učestvovali u ovoj temi!

Pozdrav,

mrkonjic86,