[ MatezYU @ 07.03.2011. 08:52 ] @
Pozdrav.

Interesuje me da li postoji nekakvo programče za ms sql koje može da uporedi dve baze i da mi skriptuje razlike.
Konkretno imam jednu bazu koja je radila na starom programu. U međuvremenu program je promenjen - modernizovan a i baza.
E sada bi trebalo tu novu promenjenu bazu da uporedim sa onom starom bazom i da skriptujem sve razlike.
Ideja je da posle pustim te skripte na staroj bazi i da stara baza bude ista kao nova.
Promene su tipa ubačena nova kolona, izmenjena procedura, dodata nova tabela itd..
[ Fedya @ 07.03.2011. 09:16 ] @
Ja sam koristio Red Gate-ov SQL Compare. Dosta je dobar, ali nije free. Jedino sto nije prepoznavao (pre 4-5 godina kad sam poslednji put koristio) je rename kolone - prepoznavao je kao drop i create nove (sto je naravno problem ako imas podataka u toj koloni) ali se dosta lako resavalo ako obratis paznju.
[ goranvuc @ 07.03.2011. 09:25 ] @
Iskreno da ti kazem, ako ti treba neki alat da utvrdis po cemu ti se razlikuju baze, ocigledno nisi vodio dobro projekat, tj. pratio izmene.

Ja sam taj problem imao u zadnjoj firmi gde sam radio pre nego sto sam samostalno krenuo, radilo se u timu, nije bilo DB admina pa je svako "prckao" po bazi kako mu zatreba, sto me nateralo da sam napravim alat koji mi poredi baze (razvojnu i "zivu"), s tim da si razlike trebao sam da ispravis - nije se kreirao automatski skript. Nije postojalo jedino poredjenje stored procedura, ali ni to nije problem napraviti.

Ako ti nesto znaci mogu potraziti gde mi se nalazi taj alat, jedino sto ti ne mogu to danas zavrsiti.
[ stevs986 @ 07.03.2011. 10:21 ] @

Nije los ni http://www.sqldelta.com/?gclid=CK3Li6qdvKcCFRQv3wodvVDHAA

ali takodje nije free.
[ Željko @ 07.03.2011. 11:48 ] @
Neke edicije Visual Studio-a imaju mogucnost "compare"-a baza podataka.
Koristio sam database compare u Visual Studio 2008 Team System(database edition). Moze se raditi "schema compare" ali i "data compare", generisanje script-a sa razlikama, selekcija koje razlike da udju ili ne u finalni script ...
Takodje i Visual Studio 2010 Ultimate edicija ima istu mogucnost.

pozdarv,
Zeljko
[ mmix @ 07.03.2011. 12:52 ] @
+1 za SQLDelta, svojevremeno je bio jedini koji je imao data compare.

@goranvuc, ne mora da znaci da je on kriv za to niti da je to upotrebni scenario. Meni je trebao da konsolidujem i posle centralizujem i uradim reinzenjering resenja koje je ferceralo na desetak lokacijama gde nije bilo dve lokacije da imaju istu semu (suer sampionski vendor i njegova metodologija podrske). Treba imati ovakve alate u arsenalu.
[ BezPanike @ 08.03.2011. 06:51 ] @
http://www.xsqlsoftware.com/LiteEdition.aspx

Free za SQL Server Express Edition.