[ tedi97 @ 08.03.2011. 18:32 ] @
šta da uradim da mi shared ikonice sa mreže
ne ostaju na desktopu Mac-a posle njihovog pregleda

kada otvorim šerovane foldere sa umreženong PC-a , šerovani folderi ostanu na Mac desktopu pa svaki put moram ejcet, eject...

gde se to podešava?

trazio po guglu don't show shared folder mac desktop ali ništ nisam našao…
u prilogu screen shot kako to izgleda


ps. trebalo da stavim u sitna pitanja, sad kasno :( izvinjavam se

[ sava-1992 @ 08.03.2011. 22:54 ] @
Klikni na FInder pa performase i bice ti selektovana opcija Show Connect to server ti iskljuci tu opciju i to je to :)
[ tedi97 @ 08.03.2011. 23:12 ] @
znam za tu opciju, ako si, a verovatno jesi, mislio na Preferences…ali onda kada želim da preuzmem nešto iz shared folders on network , moram uvek tu opciju ponovo uključiti…ne, nije to to

meni se od pre neki dan zadržavaju na desktopu ikonice šerovanih foldera, to se ranije nije dogadjalo ( poslednje tri godine)…

nešto drugo mora da je u pitanju…

hvala ti za odgovor, svakako :)


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.03.2011. 01:36 ] @
Kad isključiš da ti ne pokazuje servere na desktopu, isključuješ baš to, prikaz na desktopu. Oni zakačeni su ti i dalje vidljivi u Finderu u levoj panelu i desno, kad na njih dođeš.
[ tedi97 @ 09.03.2011. 09:53 ] @
Sad sam malo testirao, i zapravo dešava se ovo:

isključim ja sve te Shared opcije u Finder Preferences, ali onda se mreža ne vidi ni u Finder-u.

ALI kada restartujem računar, sve tri opcije za Shared su opet uključene, kako nije zapamtio da su isključene
:O

Dakle, ludilo.

I to je od pre nekoliko dana, a apsolutno ništa nisam dirao u tim preferences i radilo je sve ok godinama, samo
odjedanput počele ikonice šerovanih foldera sa drugog računara da se zadržavaju na ekranu.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.03.2011. 10:07 ] @
Uradi onaj famozni Depair Disk Permission iz Disk Utilityja (možda budeš morao da se bootuješ sa instalacionog CD-a, pa opet to isto preko Disk Utilityja, jer je greška na sistemskoj particiji).
[ tedi97 @ 09.03.2011. 10:43 ] @
Hvala za savet, javiću rezultat čim odradim :)