[ Machiavelli... @ 13.03.2011. 17:40 ] @
Zanima me da li mogu kupiti nesto u nekom trgovinskom lancu i da dostave na adresu mojih roditelja? Sama dostava nije problem, mogu oni da odu i podignu.

Zanima me da li je ovako nesto uopste moguce?
Da li neko zna neku prodavnicu gde to mogu uraditi?
[ tdjokic @ 13.03.2011. 21:14 ] @
http://www.shop.maxi.rs/maxi-online-76-uslovi-kupovine

Robu kupljenu u Maxi Online prodavnici isporučujemo:
Beograda (opštine: Vračar, Stari grad, Voždovac, Savski venac, Rakovica, Čukarica, Zvezdara, Palilula, Zemun, Novi Beograd)

U Novom Sadu i Nišu dostava robe vrši se do udaljenosti od 20km u oba grada.

Ako prvi put kupujete u Maxi Online prodavnici pre naručivanja potrebno je da se registrujete klikom na REGISTRACIJA.
Prilikom svake naredne kupovine klikom na PRIJAVI automatski ulazite u Maxi Online prodavnicu.

Načini plaćanja:
- gotovim novcem,
- čekovima (dnevna realizacija),
- karticama: Mastercard, Maestro, Diners, Visa, Dina Card i American Express,
- žiralnom uplatom (pravna lica)."

Ovo je deo sadrzaja, ima jos. Mozes uplatiti sa jedne i poslati robu na drugu adresu. Mislim da nije moguce otici u prodavnicu i preuzeti robu.

Meni licno za sada nije poznata Internet ponuda drugih prodavaca. ODMAH DA SE RAZUMEMO SA EVENTUALNIM DOBRONAMERNIM LJUDIMA, koji ce se mozda javiti i dati mi neke adrese sajtova na kojima pise nesto priblizno ovome:

"Mi prodajemo i preko Interneta. U ponudi imamo razlicitu robu, i to:

- hleb i slicno
- mesto i slicno
........................"

Onda kliknes na nesto od toga i ocekujes cenovnik po vrsti robe ali jok, tamo pise recimo ovako: "Na odeljku mesa imamo uvek sveze meso raznih vrsta i ostale proizvode" Kako sad ja tu ista da porucim? To NIJE e-prodavnica.

Ako neko zna neku prodavnicu u Srbiji, koja ima ponudu na Internet sajtu prehrambene robe, ali zaista ponudu, sa cenama, nazivima, opisom svakog pojedinog artikla molim da iznese ovde. Znam ja jos jednu, manju od Maxi-ja, i prodaje samo zdravu hranu, tako da je samo ograniceno zanimljiva.

A svi oni boluju od bolesti "ima na sajtu, nema u prodavnici" sto mogu da razumem recimo za prodaju hardvera ili neceg slicnog, pa jednog dana odes i porucis a kasnije u toku dana roba stigne ili sledeceg dana, to se ne kupuje svakog dana, ali za hranu je to bez veze, narocito ako ZASITA NEMAJU, nista kasnije u toku dana ili sutra, jednostavno nema i tacka - A STAVILI NA SAJT U PONUDU!!!!!! Na amazon.com lepo pise "Trenutno nedostupno, mozete se prijaviti da vam javimo kad ponovo dobijemo." a ovde nista. Zovu te telefonom da ti kazu da nemaju robu koju kao nude!

[ Machiavelli... @ 14.03.2011. 14:25 ] @
MAlo duzi post... :-) Jel to znaci da mogu da narucim u Maxi - Kragujevac i da oni odu i podignu?
[ tdjokic @ 14.03.2011. 16:12 ] @
Ne. Pravila kupovine online su navedena na sajtu i moze tako i nikako drugacije, bar sam ja stekao taj utisak. Imaju oni tu odredjenu proceduru, dobijes mejl sa potvrdom porudzbine i slicno, ne verujem da je moguce poruciti robu bilo gde. Cak i ovo pa ni jednom nisu imali sve sto sam porucio da bih ispunio minimalnu kvotu od 4.500 dinara.

Zato duzi post, jer cak i ovo sto ovde postoji na papriu / sajtu u realnosti je s....e. Jesi li gledao navedeni sajt? Imas tamo telefone ali nema nikakvog mejla da bi nesto pitao, ovde je "sve jasno" i ne ocekuje se da kupac nesto pita. Mozes i telefonom da pitas, valjda je telefon danas relativno jeftin i otuda gde ti zivis pa dovde a mogu i roditelji da pitaju telefonom.

Ja licno najvise kupujem u prodavnici www.amazon.com. Veci izbor, roba detaljno opisana, sto ima na sajtu ima i u magacinu itd. Jedino sto je dostava "malo" skuplja nego ovde :-) a zbog daljine ne mogu da kupujem sveze stvari.

Pokusaj na Google da potrazis nesto kao "dostava na adresu", cini mi se da je jednom bilo reci ovde da postoje sluzbe koje kupuju za starije ljude, ali meni licno nedostaje online ponuda, relativno lako bih nasao nekoga da ode i kupi. Posaljem coveka sa spiskom od 5 stvari, on donese 1 ili 2, ostalo nemaju. Neozbiljno slkroz.