[ alfa-pro @ 14.03.2011. 16:50 ] @
Pozdrav ljudi da li mi neko moze preporuciti neki emulator glasa. Trebao bi ovakav efekat glasa da dobijem kao na donjem linku, da li je to moguce uopste da se izvede. Znaci da izmenim svoj glas i posle preko nekog softwera da ga samo izmenim..

Mozete cuti na ovom linku.
http://www.youtube.com/watch?v=JTGInuL6z68&feature=related
[ popusicko @ 14.03.2011. 22:36 ] @
Sound blaster live ili audigy.Hardverski to radi.Preset Zeus.
[ alfa-pro @ 15.03.2011. 00:13 ] @
cek jel se to radi o nekom hardweru? meni treba softwere izvini ako gresim!
[ Play @ 15.03.2011. 01:11 ] @
"Efekat" nije nikakav probem. To je reverb.

Problem je što ne možeš dobiti takvu boju glasa. Oficijelni glas za ID&T odnosno "Sensation" je John B. Wells, svetska voiceover legenda koju imam čast da poznajem preko zajedničkih prijatelja.

Sajt: http://www.jbwells.com Poslušaj demo snimke i biće ti jasno.
[ alfa-pro @ 15.03.2011. 08:08 ] @
Ma to sve sto si nabrojao nemam pojma nista od toga. Ja radim u Sony Acidu povremeno a moje zanimanje samo programiranje pa kada mi uleti tako nesto simple za neku smesnu lovu sto da neuzmem. U pitanju je jedna reklama i sve je uradjeno a lik oce tako neku foru samo sto nece biti sens... nego nesto drugo. Ne mora isto copy/paste. nesto slicno. NEverujem da ne postoji neki emulator koji bi mi to sredio. Nasao brdo onih free voice editora i svi bezveze nesto. Nista od toga sto meni treba. A ovaj zapeo oce tako pa oce tako. :(
[ popusicko @ 15.03.2011. 08:14 ] @
Najjednostavnije je da snimljen glas proturis kroz live\audigy zvucnu karticu na kojoj imas gomilu live preseta.Jedan od njih je jako slican tome sto trazis a zove se zeus
koji sam vec spomenuo.
Znaci u real time-u menja glas.
[ Play @ 15.03.2011. 10:59 ] @
Citat:
alfa-pro: Ma to sve sto si nabrojao nemam pojma nista od toga. Ja radim u Sony Acidu povremeno a moje zanimanje samo programiranje pa kada mi uleti tako nesto simple za neku smesnu lovu sto da neuzmem. U pitanju je jedna reklama i sve je uradjeno a lik oce tako neku foru samo sto nece biti sens... nego nesto drugo. Ne mora isto copy/paste. nesto slicno. NEverujem da ne postoji neki emulator koji bi mi to sredio. Nasao brdo onih free voice editora i svi bezveze nesto. Nista od toga sto meni treba. A ovaj zapeo oce tako pa oce tako. :(


Onda mu lepo reci da ga Sensation ne plaća toliko koliko ga plaća da nema takvu boju glasa. Šta misliš, da nikome tamo do sada nije palo na pamet "ajd mi lepo da snimimo to sami, pa da pustimo kroz neki efekat i sačuvali smo par hiljada evra umesto što plaćamo lika da nam pozajmi glas?" E pa nije baš tako.
Može nešto što će izdaleka podsećati na to, ali ovako - nikako.