[ akilone @ 15.03.2011. 22:56 ] @
Napravio sam knjigovodstvenu aplikaciju u access-u za vodjenje evidencije u maloj trgovackoj radnji uz veliku pomoc Zorana Eremije. Uz aplikaciju na maturski treba da se prilozi i pismeni rad. E sad, problem tu nastaje. Poceo sam da pisem, medjutim mislim da sam poceo previse da detaljisem. Napisao sam dve stranice, a nisam opisao ni jednu tabelu u potpunosti zato sto sam isao jako detaljno i uz objasnjavanje svakog pojedinacnog koriscenog alata. A neki limit za maturski rad je 20-30 stranica. Ne znam na koji nacin da pristupim ovom problemu. Da li ima potrebe objasnjavati sta je to primarni kljuc, sta je to tabela, sta je upit, sta je combobox... ? Ili treba samo opisati kako je konkretna baza napravljena, da se podrazumeva da onaj ko to cita vec zna da radi u access-u ili se pise kao za nekog ko prvi put vidi access. Svaka tabela, upit, forma i izvestaj treba da budi opisani u radu sa prilozenim slikama. Zaista ne znam na koji nacin je najbolje opisati jednu bazu. I da li npr. ima potrebe da se objasnjava sta su to fakture, kalkulacije...itd? da li je neko pisao slican rad? Nadam se da razumete problematiku.