[ MarkOwic @ 18.03.2011. 00:08 ] @
Ja se izvinjavam moderatorima, ali ako tema nije na pravom mestu neka mi napisu pp gde da stavim.

Dragi forumasi u velikoj sam dilemi izmedju ove tri opcije...

Open IPTV- Ima super kanale u osnovnom paketu,i vise nego dovoljno...pretplata oko 1000 dinara.
Dosta se ljudi zale na telekom kad je u pitanju iptv(kanali se sporo menjaju,kad pukne net zamrzne se slika, problemi sa opremom, velika cena pretplate...) Sve to me navodi da ne uzmem IPTV. Ali cinjenica da cu da uzmem opremu dzabe na koriscenje i da imam titlovane dobre kanale mi opet golica misli da ipak uzmem...

Total TV Sto se njih tice uzeo bih START i PLUS paket i mesecna pretplata bi bila oko 1200 dinara.
Nisam cuo da se neko zali na total, sem sto se placa oprema ili se varam...


Satelitksa TV Ostaje i ova opcija, Imam 85 cm tanjir i 1 lnb i analogni resiver trenutno gledam(ASTRU)
Da li da kupim digitalni resiver i motor i da gledam 3-4 satelita Astra,w2,Hotbird,Bulsatcom...
Ili da kupim digitalni resiver i jos 2 LNB-a i imam Astru, w2,hotbirt.
Nemam pretplatu za ovo...a pritom i nekoliko kanala na srpski i sa srpskim titlovima...

Dakle sta mi preporucujete vi?
Hvala unapred
[ boriskn @ 20.03.2011. 17:36 ] @
dreambox, cs i zavrsio si pricu...nemoj ni iptv ni total
[ MarkOwic @ 20.03.2011. 18:57 ] @
pa i cs se placa, a kolko ja znam to je ilegalno
[ boriskn @ 20.03.2011. 19:41 ] @
Citat:
MarkOwic: pa i cs se placa, a kolko ja znam to je ilegalno


pa ni kod babe nema za dzabe a pored toga...obozavam ilegalno
[ Zeusplus @ 20.03.2011. 22:36 ] @
1. Totaltv
2. Satelitska
3. IPTV

Ovo je moj redosled, e sad i ovo ilegalno sto ti predlazu je ok ali to moras ti odluciti.
[ zcborneza @ 21.03.2011. 00:37 ] @
Ilegalno, ilegalno, ilegalno...
[ MarkOwic @ 21.03.2011. 00:47 ] @
Zasto IPTV na zadnjem mestu?

Total tv mogo kosta prikljucak a i mesecna rata nije mala...

Dreambox 500 i card sharing, mi zvuci primamljivo. Koje kanale bi sve mogao da gledam? koji paketi postoje? kako funkcionise?
Mogu li da imam kanale kao sto su na total tv ili na Iptv sa Card Sharing (sa prevodom)
Hvala vam mnogo na odgovorima...

[Ovu poruku je menjao MarkOwic dana 21.03.2011. u 02:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MarkOwic dana 21.03.2011. u 02:22 GMT+1]
[ Dripac @ 21.03.2011. 07:10 ] @
ja posedujem dreambox 500 i card shering.......super je to ali za mene je najveca mana sto ne mogu da gledam arene 1,2,3,4
[ aca-81 @ 21.03.2011. 08:05 ] @
Citat:
MarkOwic: Zasto IPTV na zadnjem mestu?

Total tv mogo kosta prikljucak a i mesecna rata nije mala...

Dreambox 500 i card sharing, mi zvuci primamljivo. Koje kanale bi sve mogao da gledam? koji paketi postoje? kako funkcionise?
Mogu li da imam kanale kao sto su na total tv ili na Iptv sa Card Sharing (sa prevodom)
Hvala vam mnogo na odgovorima...

[Ovu poruku je menjao MarkOwic dana 21.03.2011. u 02:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MarkOwic dana 21.03.2011. u 02:22 GMT+1]


Jednostavan Satelitski sistem (jedna sat antena sa 3 konvertora) pokriva ti u CS-u
-ceo total tv
-Sve sto ima u IPTV
-plus jos najmanje 1500 drugih mnogo zanimljivih kanala (Sve evropske pay pakete )

Dobra CS usluga sada vec se moze obezbediti po ceni osnovne pretplate totaltv-a ili ti iptv-a
a dobijas u najmanju ruku X 10.
[ mtopic @ 21.03.2011. 11:17 ] @
Napomenite coveku da za CS mora imati stalan pristup "kvalitetnom" internetu, sa malim pingom. Pa na cenu pretplate za C$ (koja nije nimalo mala) dodaj i troskove interneta, kao i kupovinu svoje opreme za sat - DM500s minimum, tanjir, lnb i eventualno motor...
Ja sam se isto tako kopkao sta da uzmem i na kraju nisam nista, tj. uzeo neki matori risiver i upucao se na Hellas Sat. C$ sam probavao od nekoliko ljudi koji traze pare za to i nikako nisam bio zadovoljan. Najbolje ti je resenje da ako imas nekog drugara (ili nekoliko njih) pa da namestite izmedju sebe da delite karticu od totala ili cega vec i tako smanjite troskove pretplate, a radice extra.
[ MarkOwic @ 21.03.2011. 11:38 ] @
Citat:
mtopic: Napomenite coveku da za CS mora imati stalan pristup "kvalitetnom" internetu, sa malim pingom. Pa na cenu pretplate za C$ (koja nije nimalo mala) dodaj i troskove interneta, kao i kupovinu svoje opreme za sat - DM500s minimum, tanjir, lnb i eventualno motor...
Ja sam se isto tako kopkao sta da uzmem i na kraju nisam nista, tj. uzeo neki matori risiver i upucao se na Hellas Sat. C$ sam probavao od nekoliko ljudi koji traze pare za to i nikako nisam bio zadovoljan. Najbolje ti je resenje da ako imas nekog drugara (ili nekoliko njih) pa da namestite izmedju sebe da delite karticu od totala ili cega vec i tako smanjite troskove pretplate, a radice extra.


Hvala druze.
1)Sto se tice inteneta, imam stalan pristup od 4mb adsl sa 30-35 ping-om imam,
2) Tanjir 85 cm
3) 2 lnb-a imam kupicu jos jedan da usmerim na 3 satelita

Citat:
Najbolje ti je resenje da ako imas nekog drugara (ili nekoliko njih) pa da namestite izmedju sebe da delite karticu od totala ili cega vec i tako smanjite troskove pretplate, a radice extra.
[/quote]
Kako ovo da uradim? Ima moj najbolji drug total tv i delio bih s njim na pola pretplatu. To je super ideja...
Ali kako da sve to izvedem sta mi je sve potrebno. Molim vas detaljno mi opisite. HVALA
[ mtopic @ 21.03.2011. 13:16 ] @
Ja bas nisam toliko strucan za pravljenje servera, javice se vec neko.
Ono sto ti mogu reci (ja tako planiram da uskoro uradim) treba ti jedan DM500s kod drugara sa kojim ce se kaciti na Eutelsat w2 tj. umesto originalnog totalovog risivera staviti ovaj i podesiti ga da dali kartu.
Kod tebe moze i SkyStar 2 kartica u kompu ili isto DM500s risiver da prima kljuceve i nakacis se kao klijent na drugarov risiver preko neta. Naravno, mora i on imati stalan pristup kvalitetnom netu.
Malo je komplikovano to sve podesiti i utegnuti, ali imas jako puno tutorijala po netu pa izgooglaj, ili procitaj privatnu poruku :)
[ sdusan2002 @ 21.03.2011. 13:59 ] @
Po meni najbolja varijanta ti je cs.Za te iste pare sto budes placao drugaru mesecno mocices da uzmes cs.Ja placam 40e za 6 meseci to mesecno ispada oko 700 kinti a imam skoro sve kanale sa 19,2 16 i 13e.Ali opet to je moje misljenje.Pozz
[ MarkOwic @ 21.03.2011. 14:08 ] @
Citat:
mtopic: Ja bas nisam toliko strucan za pravljenje servera, javice se vec neko.
Ono sto ti mogu reci (ja tako planiram da uskoro uradim) treba ti jedan DM500s kod drugara sa kojim ce se kaciti na Eutelsat w2 tj. umesto originalnog totalovog risivera staviti ovaj i podesiti ga da dali kartu.
Kod tebe moze i SkyStar 2 kartica u kompu ili isto DM500s risiver da prima kljuceve i nakacis se kao klijent na drugarov risiver preko neta. Naravno, mora i on imati stalan pristup kvalitetnom netu.
Malo je komplikovano to sve podesiti i utegnuti, ali imas jako puno tutorijala po netu pa izgooglaj, ili procitaj privatnu poruku

Problem je sto on nema DM500s i internet. tako, ima resiver od total tv-a tako da otpada ta opcija.
hvala za Privatnu poruku
Citat:
sdusan2002: Po meni najbolja varijanta ti je cs.Za te iste pare sto budes placao drugaru mesecno mocices da uzmes cs.Ja placam 40e za 6 meseci to mesecno ispada oko 700 kinti a imam skoro sve kanale sa 19,2 16 i 13e.Ali opet to je moje misljenje.Pozz

Ne znam u dilemi sam, a sta se podrazumeva pod to skoro sve? Znaci skoro svi totalovi kanal i 19,2 16 i 13e?
[ sdusan2002 @ 21.03.2011. 14:34 ] @
Svi totalovi kanali plus ostali paketi sa drugih satelita da ih ne nabrajam sad.
[ jovovuk @ 21.03.2011. 22:50 ] @
Ja bih jos samo da dodam na kraju da jos nabavis ovo VirtualFX 3D TV Converter nije skupo i da imas pravi ugodjaj za gledanje
Pa javi nam sta mislis.
[ telemajstor @ 22.03.2011. 00:34 ] @
kad već imaš ADSL onda imaš i dodatnu kombinaciju uz migracioni kod.
Razmisli i o računici gde uz TotalTV možeš za 300 din manje da imaš isti ADSL paket koji se zove TotalNET. Više o tome na njihovom sajtu. Ako nisi nekim promom vezan ugovornom obavezom eto ti nešto jeftiniji NET za bundle uslugu.
Pride ako si fan HD usluge imaćeš dodatnu opciju.
Ako ti je drugar sa totalom komšija mogli bi da napravite i udruživanje za uslugu Total kuća pa u tom slučaju imaš dodatni reciver za par stotina dinara mesečno. Jedino moraš da obezbediš njegovu telefonsku paricu u tvom novom reciveru zbog provere !

Sa ovakvim CS-om nećeš imati baš sve prevode onako kako si zamislio, tj kako ih ima Total a spremi se da ponekad imaš i prekide dok se ponovo nađe ključ jer se sa svakom promenom kod vlasnika origin kanala ili njegovom borbom od CS zloupotrebe dešavaju neki prekidi i gašenja kartica neko vreme.
[ zoxknez @ 23.03.2011. 09:27 ] @
Ovako ja posedujem i cs i open pa cu o njima i da kazem svakako od ove 3 opcije je najbolje ako imas mogucnost da uzmes resiver neki ili ss karticu + cs je najbolja mogucnost
sto se tice iptv imam ga 2 godine i do sad nisam imao nikakvih problema sa slikom zvukom ono sto pise da dobijas od kanala to i imas i jos jedna prednost iptv je to sto imaju u svojoj ponudi arenu 1 2 3 4 i HBO on Demand a Osnovni+Arena kosta 942,82 Din a za sporo prebacivanje kanala nije tacno to je namerno odradjeno kada ukucas tacan broj kanala onda za 2sek brze prebaci nego kad ides postepeno kanal po kanal trenutno ss 2 obicna kartica kosta polovna 20-30e a ss hd2 karta nova je oko 100e ili neki dream za njega ne znam cenu posto ga ne koristim.....a samo da odg telemajstor ja jos nisam video da mi je total stao zbog promene kljuca tako da nisi u pravu cs radi perfektno.....
[ stojanovic predrag @ 25.03.2011. 21:02 ] @
Interesuje me da li kombinacija risivera dreambox 500 sa CS podržava i gledanje HD kanala,ili je to moguće nekim drugim risiverom?
[ izida @ 26.03.2011. 15:21 ] @
Jok,mora 800 ili azbox,vu....
[ rapidlord @ 31.03.2012. 19:51 ] @
Ajd i ja da se ubacim u temu sa pocetnickim pitanjem DB+CS.
Sa koliko najmanje novca moze da se prodje za otvaranje nekih osnovnih kanala.
Meni ne treba preko 1500 kanala, treba mi ono CN, SiFi, Discovery i neki solidan filmski.
i to ono kad stignem da gledam ... jednom u tri dana.
Sa koliko najmanje kinte bih mogao da prodjem?
[ commando @ 31.03.2012. 20:17 ] @
Nema tu najmanje niko ko ti prodaje nece ti dati 10 kanala za 100 din primer.
I to ne ide tako da on zatvara ceo opseg a da ti otvara samo te po tvojoj zelji.
Ti sto neces da gledas sve to je tvoja stvar.
Po toj logici jedino da nadjes nekog da ti daje dzabe, a takvih je malo,
da mu nista ne dajes a da vuces sa njegovog servera.

Kad je tako uzmi digi paket primer osnovni on je jeftiniji ili polaris neki manji paket.

Ali kad pogledas sta dobijas u osnovnim paketima za 520 i 800 din
komplet cs za 1000-1300 je dzabe zar ne?
[ shone85 @ 06.04.2012. 02:53 ] @
Koliko kosta neki polovan DM 500?
[ veljko_svrljig @ 06.04.2012. 20:53 ] @
ma radi super za 800...provereno!!