[ zstevovich @ 19.03.2011. 14:23 ] @
Zaglavio sam se na naizgled jednostavnom mestu, naime, imam jedan swf koji u movie clip ucitava spoljni swf sa svojom bibliotekom, loadMovieClip("external.swf", 1).
Kada je ovaj external.swf nezavistan funkcija Sound radi

var spinMusic = new Sound(this);
spinMusic.attachSound("spin");
spinMusic.setVolume(100);

Medjutim kada loadujem taj external.swf, tada zvuk ne radi, jednostavno ne moze da pozove zvuk iz svoje biblioteke vec zvuk poziva iz nadredjenog filma u koji je ucitan, sto mi ne odgovara, mislio sam da ce resiti problem samo var spinMusic = new Sound(this); umesto var spinMusic = new Sound(); medjutim nece, vise swf-ova ucitavam u taj film i neodgovara mi da drzim sve zvukove u njemu, tj root filmu, vec bi hteo da svaki ucitani swf poziva zvuk iz svoje biblioteke,

Ako ima neko ikakvu ideju pomagajte

[ Nikola Medić @ 20.03.2011. 01:54 ] @
Koristiš pogrešnu komandu za učitavanje Movie Clip-a. Zameni :
Code:

loadMovieClip("external.swf", 1)

sa
Code:

loadMovie("external.swf", 1)


Nadam se da ti je pomoglo :)

UPDATE : Jesi li ubacio komandu spinMusic.start ? Ako nisi, ubaci i to. Primer :
Code:

spinMusic.start(x,y) // x = razmak između početka i kraja zvuka,y = broj ponavljanja


[Ovu poruku je menjao Nikola Medić dana 20.03.2011. u 03:04 GMT+1]
[ zstevovich @ 20.03.2011. 02:20 ] @
Pogresno sam ukucao ovde, loadMovie i jeste, i da naravno pokrecem spinMusic.start(0,100) npr, to radi samo kada je zvuk u root biblioteci, medjutim ne mogu da pozovem nista iz biblioteke ucitanog filma, a unjemu je i kod, potpuno neverovatno, svakako hvala :)
[ zstevovich @ 20.03.2011. 02:33 ] @
Samo da ti pojasnim ovo
var spinMusic = new Sound(this);
spinMusic.attachSound("spin");
spinMusic.start(0,100);

Radi normalno kada je taj film nezavistan, kada ga loadujem u neki drugi film, vise ne radi.
[ Nikola Medić @ 20.03.2011. 05:51 ] @
Evo napravio sam jedan primer, pa ti možda pomogne. Okačio sam ga kao attachment. U fajlu imaš glavni fajl nazvan "glavni.fla" i eksterni "bigben.fla" sa zvukom Big Bena u biblioteci. Probaj da proučiš primer. Ako ti ni to ne pomaže, onda probaj da postavis tu tvoj kod pa ćemo da vidimo u čemu je problem. Nadam se da ti je pomoglo :)