[ V_I_N_K @ 27.03.2011. 16:35 ] @
POzDravV svima....

Imam seminarski koji treba da uradim u njbrzem mogucem roku...a nemam pojma..)
Ako bi neko mogao da mi pomogne...bio bi mu zahvalan...
zadatak glasi ovako:
,,korisnik programa treba da klikom misa sto pre izabere slova u redosledu slova PREZIM,IME RODITELJA IME.(u mom slucaju MASIC DRAGORAD DARKO) Slova se nalaze na pokretnim tasterima i pojavljuju se padajuci na dole....Na kraju programa prikazuje se lista sa 10 najboljih rezultata"
Eto to je to.....HVALA VAM UNAPRED
[ goranvuc @ 27.03.2011. 19:02 ] @
Sitnica
[ V_I_N_K @ 27.03.2011. 23:56 ] @
pa mozes to da mi OdradiS ako ti je sitnica..;)
[ goranvuc @ 28.03.2011. 06:25 ] @
Bio sam sarkastican.
[ SpizaGenije @ 28.03.2011. 08:06 ] @
Misliš, da "prosipa" slova odozgo (iz svog imena i prezimena) i da klikom miša na ta slova dobije (opet) svoje ime i prezime?!
Ajd valjda mi nešto padne na pamet... :DDDD
[ V_I_N_K @ 29.03.2011. 00:10 ] @
Da ..tako treba.... Da slova padaju na dole....i klikom na ,misa redjaju se o obliku mog imene i pezimena..:D
Treba da ima i rezultat...treba ubaciti i tajmer...koji meri vreme i belezi 10 najboljih...HVALA PUNO...
[ loto17 @ 29.03.2011. 02:04 ] @
Postavi nam, molim te, resenje koje tvoj profesor zna!
Daj da i mi naucimo nesto na brzaka :(




[ V_I_N_K @ 29.03.2011. 21:35 ] @
baS tako...Nesto na brzaka da naucimo....:))
[ Marko_L @ 10.04.2011. 18:22 ] @
Evo, da ja pomognem kad već niko neće.

Elem, treba ti jedan tajmer koji će da meri vreme proteklo od početka, kako bi dobio koliko je vremena trebalo pa samim tim i koji je rezultat. Ovo možeš i sa gettickcount kao i sa očitavanjem sistemskog vremena na početku i kraju igre, ali ti je kao nekome sa manje znanja lakše koristiti tajmer. Tajmer ćeš pokrenuti tako što ćeš postaviti tamjer na formu i upisati sledeći kod
Code:
Timer1.Interval = 1000

E sad, da bi padala slova, treba ti jedna petlja. Slova možeš da smestiš u label ili picture box ili bilo kojoj drugoj kontroli koja može da sadrži slova, nravno svako slovo jedna kontrola i svakom iteracijom kroz petlju, menjaš joj Top svojstvo. Ako hoćeš da neka slova padaju brže ili sporije, menjaj ih za različitu vrednost, recimo jedno slovo neka ima top + 2, druga Top +5, itd.

Da li je neko kliknuo na slovo, proveravaš na Click eventu kontrole na kojoj se nalazi slovo. recimo pretpostavimo da si koristio labelu i nazvao je lblA, lepo u Click eventu te forme proveriš da li treba da se klikne na A i ako jeste onda ide na drugo slovo. A koje slovo je sledeće po redu, možeš da čuvaš u nekoj globalnoj varijabli, recimo sNextLetter, čiju ćeš vrednost da menjaš nakon svakog pogođenog slova.

E sad, kada se jednom ispucaju sva slova, upišeš vreme koje je bilo potrebno i uporediš sa ostalima, a čije si rezultate upisao u neki tekst fajl. Pa sad, možeš da radiš resortiranje rezltata svaki put ili da jednostavno sortiranje radiš u letu tako što ćeš da ideš redom od najvećeg i kad naletiš na manji samo tu umetneš trenutni rezultat.

To je otprilike cela mudrost.
[ Joja11 @ 24.12.2011. 09:58 ] @
I meni treba hitno pomoc :/ Uopste se ne snalazim pa bih bila mnogo zahvalna ako bi neko mogao da mi da ceo kod! :)