[ stevan_nk @ 29.03.2011. 08:36 ] @
Imam malo iskustva u python-u (python 3.x) i učim ga već tri mjeseca .To je dosta lak i jednostavan jezik i brzo se uči ali mislim da neke stvari nedostaju.Konkretno :
Citat:
Samo za open-source aplikacije(nema kompajliranja).Nemogucnost pravljenja efikasnih .exe fajlova ,Dosta programa jos ne podrzava Python 3000
Zainteresovan sam i za programiranje android aplikacija i mislio sam da cu to moci da radim sa Jython-om ali podrzava samo starije verzije.Kao jedino rešenje vidim to da počnem da učim neki drugi programski jezik. Razmisljam se o Javi ? ili mozda ipak nesto drugo ?
[ Nedeljko @ 29.03.2011. 08:58 ] @
Pajton aplikacije se mogu kompajlirati u nekakav bajtkod, koji ne radi tako brzo kao mašinski kod, ali je u binarnom obliku, tj. teško je čitljiv. Dakle, izvorni kod se ne mora isporučivati.

Za android ide java.
[ stevan_nk @ 29.03.2011. 09:30 ] @
Citat:
Nedeljko: Pajton aplikacije se mogu kompajlirati u nekakav bajtkod.

Sad sam vidio mogu se kompajlirati u .pyc fajlove :) . Ali imam problema da ih pokrenem u IDLE 3.1
[ Au197/79 @ 31.03.2011. 23:37 ] @
Uči Javu, a mogao bi da probaš groovy, pythonoliki skript jezik za javinu virtualnu mašinu. Groovy ti je kao jython koji je bliži javi po sintaksi i bolje prilagođen jvm