[ pekilit @ 29.03.2011. 13:50 ] @
da li je moguce namestiti ovaj sistem zvucnika preko dreamboxa hvala unapred.
[ pekilit @ 05.04.2011. 10:51 ] @
Pa jel bas niko nije ni probao ajde bilo kakvo iskustvo?
[ bobiska @ 05.04.2011. 11:19 ] @
Probao ja, optickim kablom iz dreama u av receiver i to je to. Bitno je naravno da taj sistem ili avr imaju dolby digital dekoder koji ti razbaca zvuk na odgovarajuce kanale/zvucnike.
[ rime @ 05.04.2011. 11:30 ] @
Citat:
Probao ja, optickim kablom iz dreama u av receiver i to je to. Bitno je naravno da taj sistem ili avr imaju dolby digital dekoder koji ti razbaca zvuk na odgovarajuce kanale/zvucnike.


Jedno pitanje. Da li slucajno znas gdje kupiti AV receiver? Neki od ovih mozda: Yamaha, Denon, Onkyo, Pioneer, Sony. Citam da su Onkyo pa cak i Yamaha jedni od boljih pa posto se ne razumijem bas da li mozes malo pojasniti u cemu je razlika, osim cijene :)
[ bobiska @ 05.04.2011. 18:41 ] @
Ne znam da li si iz Bgd, jer pišeš ijekavski, ali imaš u bgb studiu ili 4audio...izguglaj ove dve firme i možeš da skineš cenovnike. U suprotnom, bilo koja specijalizovana audio radnja u tvom gradu. Ne Sony i ne Denon (ovaj drugi je vrhunski brend, ali ne za poslednje serije receivera,kvare se), to je prvo šta su mi rekli kada sam kupovao, Onkyo je preporuka. Razlike se ogledaju u kvalitetu, naročito zvuka a zatim snage, elektronskih komponenti, izrade, izgleda...
Naravno, tu su i oglasi za alternativnu kupovinu.
[ rime @ 05.04.2011. 21:12 ] @
Nisam iz Bg ali nema veze mogu ja to vrlo lako i tu kupiti. U svakom slucaju hvala ti za ove informacije.
TnX
[ rime @ 06.04.2011. 08:37 ] @
bobiska moze jos jedno pitanje? Posto su mi ti av receiveri jos uvijek jedna nepoznanica, da li mi mozes objasniti sta im tacno znaci 3D Ready? Da li to znaci da oni mogu da obradjuju 3D sliku i kao takvu salju je na tv? I ako je to to da li mi je onda potreban 3D televizor?

Pitam ovo zato sto sam vidio kod jednog prijatelja nakon ugradnje graficke kartice (znaci radi se o racunaru) da je putem te graficke kartice dobio 3D sliku na monitoru (znaci monitor nije 3D). Znam da je mozda malo glupo porediti racunar i obicni TV ali posto stvarno ne znam u cemu je fora pa reko da vidim mozda ti znas.
[ bobiska @ 06.04.2011. 08:58 ] @
Da, znaci da propusta (pass-through) 3D signal sa npr. 3D blueray playera na 3Dtv putem hdmi kabla, sto ce reci da ti treba i 3dtv za pun efekat. Video sam da postoje da se skinu filmovi u 3d formatu, budzeni da se pomocu naocara gledaju na obicnom lcd tv-u, ali svedoci kazu da to bolje izgleda na obicnom komp. monitoru, tako da nije vredno pomena. Ako ne zalis pare, kupi 3d avr, mozda ti zatreba jednog dana.
[ zilenk @ 06.04.2011. 09:12 ] @
Ja gledam 3D filmove preko PC na LCD Wide monitoru 22" sa BSpleyer-om. Bitno je da je materijel u 3D anaglyph mode tako da sa onim običnim "kartonskim" naočarima, koje može svako da sam namesti, to izgleda sasvim solidno. Samo nakon desetak minuta sve to deluje vrlo zamorno za oči i glavu.
[ rime @ 06.04.2011. 10:20 ] @
@zilenk
I to je pravo umor za oci. On ima isto te naocare i mogu ti reci da nakon otprilike 10min su me oci zaboljele gledajuci kroz te naocare.

@bobiska
Aaa znaci on samo propusta 3D signal znaci ne obradjuje ga tj. ne pretvara ga u 3D koliko sam skontao? A sta u ovom slucaju daje pravi 3D efekat?
Evo npr. DreamBox 800HD i 3D kanali. Da recimo njega spojim sa AV Receiverom koji ima 3D podrsku i onda na obicni Full HD LCD. Da li bi dobio 3D efekat?
Ili ipak treba i TV koji to podrzava?
[ bobiska @ 06.04.2011. 14:15 ] @
Bez 3Dtv, nix.