[ evolution @ 31.03.2011. 23:42 ] @
Uvek isti račun i mogućnost dopune kredita!

Uz uvek isti mesečni račun mogu da se opustim. Dodatne pogodnosti:

- Dvoje ljudi na koje mogu da računam, dva broja koja uvek pozivam besplatno.
- Bliže svemu što mi je važno, 6 meseci besplatnog surfovanja uz Telenor Klik.
- Nema ograničenja, uvek mogu da dopunim svoj kredit.
- Kada reči nisu potrebne, mogu da prenesem sve što ne iskoristim.

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/Priva...Prenesi-paketi/Prenesi-Dopuni/
[ samo_da_pitam @ 01.04.2011. 10:39 ] @
Sve nove pakete poredim sa starim prenesi koji je po meni najbolji postpaid paket ikada na Telenoru.
Ovaj novi prenesi dopuni mi se cini vrlo primamljivim i po prvi put (po mom misljenju) neki operater ima koristan hybrid paket.
Kada saberem sve sto koristim na svom prenesi postpaid paketu, pretplata, klik, omiljen broj, pa onda parking etc. Dodjem do ovog iznosa koji su oni naveli za najveci "prenesi i dopuni" paket. Iz tog razloga smatram da je ovaj paket najslicniji starom prenesi i zgodan onome ko ima nameru da koristi klik i omiljene brojeve i plus moze da prenese sve sto ne potrosi. Interesantno mi je sto daju dva omiljena broja. Da nisam na starom prenesi paketu uzeo bih u obzir ovaj novi paket.
Najveca mana => nenormalna uspostava veze
Prednosti => Prenosi se 'kredit', besplatna dva omiljena broja, i ono sto je po meni super - parking se odbija od vec 'placenog kredita'.

Ja sam sve ovo sagledavao iz ugla post paid korisnika. Bice interesantno cuti sta prepaid-ovci misle o ovome. Verujem da je ovo pun pogodak za one koji na prepaidu trose malo (min 490 din./mesec) pa ako bi presli na ovaj paket sa najnizom pretplatom imali bi tih 490 din. za ono zasta su do sada trosili kredit a mogli bi da odaberu dva omiljena broja u Telenor mrezi (prava omiljena broja, a ne kao mts, wanna be omiljeni broj sa uspostavom veze) sto do sada nikada nije bilo moguce. U svakom slucaju mislim da je mnogo bolji paket od prethodnog koji su imali sa fixnim iznosom racuna (kombinuj).

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 01.04.2011. u 12:17 GMT+1]
[ trader6 @ 01.04.2011. 17:40 ] @
idu li telefoni uz ovaj paket
[ samo_da_pitam @ 01.04.2011. 17:43 ] @
Da, na site-u su u kolonama vec ubacili i ove nove pakete, pored dosadanjih prenesi paketa pri izboru telefona.
npr. link
[ freeworld @ 04.04.2011. 10:56 ] @
Dali moze da se prebacuje kredit sa ovog paketa na pripaid?
[ leprosy @ 06.04.2011. 15:24 ] @
A sta se dobija u tih recimo 490 din?
[ MP3MP3 @ 06.04.2011. 15:32 ] @
Citat:
leprosy: A sta se dobija u tih recimo 490 din?


http://www.telenor.rs/sr/Priva...Prenesi-paketi/Prenesi-Dopuni/
[ brankos @ 07.04.2011. 01:55 ] @
Imam utisak, ispravite me ako grešim, ali mislim da je ovo na brzinu sklepan i ishitreno "izbačen" paket, jer recimo, korisnici ovoga paketa nisu ni na koji način stimulisani da se obavežu da uplaćuju mesečno više od 490 din. jel ne dobijaju ni više besplatnih minuta, ni više besplatnih brojeva za komunikaciju, niti više meseci KLIK-a ni nižu cenu bilo čega. Smešno, zar ne?
[ espresso @ 07.04.2011. 07:39 ] @
Ono što je bilo potrebno je postpejd paket sa ograničenom potrošnjom koji će biti povoljniji od pripejda. Takav paket bi, verujem, bio odličan za dosta roditelja koji svojoj deci ne žele da uzmu standardnu postpejd tarifu. U takvom paketu je potrebno da poruke budu veoma jeftine i da se dobija neki internet saobraćaj u okviru pretplate. Slično kao kod 066 kontrole troškova.

Ovim paketima oni pokušavaju da nađu sredinu između cene poruka i minuta a ne shvataju da veliki deo mladih koristi poruke mnogo više nego što zove. Bolje bi bilo da su napravili tri paketa a da svaki cilja ka grupi korisnika sa određenim potrebama nego da prave devojku za sve. Oni što mnogo sms-uju i eventualno idu na net (paket sa povoljnim porukama i netom) i oni što mnogo zovu (paket sa omiljenim brojevima i netom).

Za mene je povoljno ako za pretplatu od 500 - 600 dinara neko može da pošalje više od 1000 poruka i još da ima uračunat klik. To sada može da se izvede sa Startom (ali start nema ograničenje potrošnje): 177 (pretplata) + 190 (1000sms) + 290 (klik)= 657 dinara

Eto, samo kada bi imali paket ograničene potrošnje od nekoliko stotina dinara u kome je sadržan klik i u kome je cena poruke 0.5 dinara, to bi im bio pun pogodak za osnovce i srednjoškolce. Na takvom paketu, roditelj ili potpisnik ugovora bi naknadno (samo u poslovnici) mogao da aktivira omiljeni broj, naravno, uz uvećanje pretplate za tarifu omiljenog broja.

Nadam se da ima neko pametan da realizuje ovo jer sa dobrom reklamom ciljanom ka mlađem svetu, takav paket bi ubrzo postao atraktivan.
[ samo_da_pitam @ 07.04.2011. 08:55 ] @
Slazem se da je to dobar scenario za decu (ali zar skorlaci nisu vec svi na VIP-u? Sala naravno :) )
Meni je ovaj paket izuzetno interesantan i za odredjene poslodavce, tipa manje firme, radnje etc. I do sada sam poznavao ljude koji su dobijali pretplatu od 500 din na sluzbenom telefonu a kada to potrose ili nisu mogli vise da telefoniraju ili su povecavali svoj racun. Slazem se da je mogla da postoji ovakva ili onakva matematika za paket. Mislim da je njihov adut ovde bio upravo 2 omiljena broja. Priznajem da je mene to odusevilo kada sam video. Verujem da je pojedinim pomenutim poslodavcima ovo odlicna stvar i za 490din minimum mogu da daju zaposlenima borjeve kojima ce oni placati pretplatu, a jedan ili oba omiljena broja ce se koristiti unutar firme.
Mislim da je klik ovde vise dosao kao reklama (da se ne baci) nego sto ima neku upotrebnu vrednost. Prednosti su ocigledne u odnosu na slicne operatere - niko nema prenosenje, a dva omiljena broja realizovana na Telenor nacin mogu znatno da smanje ukupan racun onima koji cesto zovu telenor brojeve.

Kakav god da je scenario korisnika u pitanju dobro je da ima sto vise paketa pa ce sami da proberu sta im se svidja.
Ali ne mislim da je na brzinu sklepan paket jer to sto rece @brankos je po meni upravo prednost a ne mana. Ne znam zasto je nekome smesno sto postoji paket u kome ga niko ne "stimulise da uplacuje mesecno vise od..."! (Ako nekome usled smanjene stimulacije fali mesto gde ce mesecno da uplacuje neke iznose imam ja svoj ziro racun) Po meni su po prvi put spojene prednosti prepaida i postpaida u jedan paket, uz, i dalje se cudim, nenormalnu uspostavu veze. Ali dobro bilo bi isuvise lepo :)

A sto se tice dodataka, ne znam da li je na ovom paketu moguce uplatiti dodatke tipa dodaj sms, medjunarodne razgovore, nocne razgovore etc. Ako je ovo moguce onda mislim da stvarno nema ko da zameri bilo sta i da bi takav paket sa mogucim dodacima bio cool. Mozda neko sa forum zna da li je moguce aktivirati ove dodatke?

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 07.04.2011. u 10:08 GMT+1]
[ freeworld @ 07.04.2011. 20:38 ] @
A da li moze da se prebacuje kredit na pripaid?
[ EmilijaV @ 13.04.2011. 22:46 ] @
Citat:
freeworld: A da li moze da se prebacuje kredit na pripaid?

A ste ne pozoves Call-centar, pa pitas? I mene zanima i to planiram da uradim, ili da se prosetam do poslovnice, jer mi je svaki dan usput.
Elem, ja sam pre neki dan presla na taj paket i upravo sagledavam prednosti i mane.

Citat:
samo_da_pitam
A sto se tice dodataka, ne znam da li je na ovom paketu moguce uplatiti dodatke tipa dodaj sms, medjunarodne razgovore, nocne razgovore etc. Ako je ovo moguce onda mislim da stvarno nema ko da zameri bilo sta i da bi takav paket sa mogucim dodacima bio cool. Mozda neko sa forum zna da li je moguce aktivirati ove dodatke?


Moguce je uplatiti dodatak za medjunarodne razgovore, rekli su mi. Ja sam pitala jer me je to bas zanimalo, posto sam ranije bila na Fleksi paketu i slala dosta poruka u inostranstvo, sto je islo iz pretplate.
Tako da cenim da je moguce uplatiti i otale dodatke.
[ freeworld @ 13.04.2011. 23:30 ] @
^
1.Zato sto forumi zato i sluze,da nebi zvali svi ni opterecivali njihove korisnicke servise,lakse je da jedan pita a mi ostali registrovani i neregistrovani korisnici procitamo tu informaciju.
2.Zato sto operateri dosta puta daju netacne informacije i ne pada mi na pamet da zovem 10 puta (potrosim 100 dinara) i onda izvlacim prosek troje su rekli ovako dvoje onako, jedan onako ali malo drugacije.
3.Zato sto mi je najbliza telenor poslovnica na 30 km,a autobuska karta u oba pravca kosta 320-330 dinara.
4.Verovatno ima i cetvrti razlog ali trenutno ne mogu da se setim :D
[ samo_da_pitam @ 13.04.2011. 23:48 ] @
Citat:
EmilijaVMoguce je uplatiti dodatak za medjunarodne razgovore, rekli su mi. Ja sam pitala jer me je to bas zanimalo, posto sam ranije bila na Fleksi paketu i slala dosta poruka u inostranstvo, sto je islo iz pretplate.
Tako da cenim da je moguce uplatiti i otale dodatke. :)

To je jos jedna prilicna prednost ovog paketa koji po meni postaje fenomenalan za koriscenje u roamingu. Sac kredit koji neko akumulira tokom tri meseca moze mirne duse da spiska u roamingu i da ne brine da ce mu doci racun uvecan na n-ti :)
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 00:16 ] @
@samo_da_pitam

Cekaj! Nisam pitala za roming, nego za medjunarodne razgovore. Znaci kad odavde ti nekog pozivas u inostranstvo. I to se secam da mi je receno da je jeftinije zvati fiksne brojeve u inostranstvu, mobilne nesto skuplje.

Sad si mi dao ideju, pitacu i za roming. Znam da su mi za onaj stari "Kombinuj" paket rekli svojevremeno da moze da se koristi i u romingu. Moguce da moze i ovaj. Ali ga onda nisam uzela iz nekih drugoh razloga.


@freeworld

Ne moras da budes grub, samo pitam!
Ajde ovako da se dogovorimo: posto je Telenor poslovnica u mojoj ulici i svaki dan prolazim pored nje, da ti lepo meni ovde napises spisak pitanja, a ja cu da odem da ih pitam direktno. Ozbiljno ti kazem, nije mi uopste tesko, jer ionako nameravam da odem da se raspitam za jos par stvari koje mene zanimaju.

Vazi?
[ samo_da_pitam @ 14.04.2011. 00:35 ] @
Naravno, medjunarodni razgovori su jedno, roaming drugo. Super je sto je moguce aktivirati dodatak za madjunarodne razgovore u okviru ovog paketa. A druga povoljnost je sto je sada april i sto ce onima koji ne budu trosili sav kredit, u okviru paketa, dobro doci ono sto se prenese dok su u roamingu tamo negde jul/avgust/septembar ili kada vec idu na odmore.
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 00:38 ] @
^ Aha, na to si mislio! Onda ce verovatno moci da se koristi u romingu. Znam da je stari Kombinuj vazio i u romingu, a moj Fleksi nije.
[ freeworld @ 14.04.2011. 00:44 ] @
Nisam grub,samo sam lepo izlozio svoje razloge.
Pa ako si raspolozena da pitas onda ovako:
1)da li u prenesi i dopuni postpaid paketu je omoguceno slanje kredita pripaid brojevima,npr. imas 490 dinara na najmanjem paketu i hoces da posaljes 200 dinara na drugi broj,a da ti skine od tih 490 din?
2)Dokle vazi cena minuta izmedju 3 broja 1 dinar u grand pripaidu?
Hvala
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 01:00 ] @
^ To za slanje kredita cu svakako da pitam, jer i mene zanima.

A ovo drugo moram da naucim napamet, jerbo nema veze sa ovim paketom. Valjda ce shvatiti na sta mislim!
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 16:48 ] @
Evo, pitala samo, po dogovoru!

@samo_da_pitam
Ovako: moguce je aktivirati medjunarodne razgovore i Klik (posle sest meseci, koliko daju besplatno), ali ne mogu da se dodaju minuti i poruke. Kredit moze da se akumulira i trosi u romingu.

@freeworld
I za tebe odgovor: za sad nije moguce poslati kredit na prepaid broj iz tehnickih razloga, ali se radi na tome i treba ocekivati da ce biti moguce za neko vreme, treba se raspitivati. Fazon je sto je ovaj paket tehnicki specifican (jer je kombinacija post i prepaida), pa neke stvari jos treba da se odrade.

A za ovo drugo su mi rekli da vazi ta cena minuta sve dok uplacujes kredit. Znaci niko nista ne ukida.

Nadam se da sam dobro obavila zadatak!


[ samo_da_pitam @ 14.04.2011. 18:36 ] @
Hvala na informacijama. Malo bi previse super bilo da je moguce aktivirati i ostale tarifne dodatke, mada je i ovaj super za medjunarodne razgovore, pored vec omogucenog klika i omiljenih brojeva.
Da nisam na starom prenesi, koji smatram najracionalnijim i i dealnim za svoje potrebe definitivno bi mi ovaj paket usao u uzi izbor. Cudi me jedino da nisu stavili i jos jednu vecu pretplatu npr. 2000din ali ok.
Ovaj paket je inace idealan za one koji stalno prenesu po malo kredita u sledeci mesec. Tako imaju prilike da u roamingu sve to spiskaju i da se ne plase da ce prekoraciti racun (ili kao sto verovatno @freeworld ima nameru - da sav preostali iznos kredita uplacuje prepaid brojevima).
Ovim paketom mogu da odgledaju "selo gori a baba se ceslja" ili bar uvodnu spicu, i sa severnog pola i da znaju koliki ce im racun biti :)
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 21:59 ] @
^ Bas tako! Ja sam ranije imala Fleksi, pa nekad bih potrosila celu pretplatu i onda doplacivala; nekad, kad ne potrosim sve, propadalo mi je. Tako da sad imam super varijantu da trosim kad mi treba. I vise mi odgovara bas zato sto mogu da koristim u romingu, jer mi u Fleksiju pretplata za roming nije vazila.

A ono sto mi je u Fleksiju najvise odgovaralo je sto nije trebalo da racunam minute i poruke, nego je funkcionisao kao kredit, pa sam trosila na sta sam htela i koliko mi je cega trebalo. Jedina prednost Fleksija u odnosu na ovo je bio obracunski interval na 30sec., manja cena uspostave veze i niza cena prema Telenor brojevima.
[ burex @ 14.04.2011. 22:04 ] @
Fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor je 7 dinara. Cena međunarodnih SMS poruka je 17,70 dinara
Uf... Sa PDVom ili bez?
[ EmilijaV @ 14.04.2011. 23:35 ] @
^ Cena medjunarodnog SMS-a je uvek ista za bilo koji paket, za post, ili prepaid. Isto kao i MMS. Tako da nema veze na kom si paketu sto se toga tice.
Jedino sto je gore u odnosu na moj predhodni paket je ta uspostava veze, koja je ocajno skupa. Ali imam neke druge pogodnosti koje na Fleksiju nisam imala. I ja sam se dugo lomila dal da predjem, ali sam prelomila zbog mogucnosti prenosenja.

Evo, pa uporedite: http://www.telenor.rs/sr/Priva.../Stari-postpejd-paketi/Fleksi/
[ freeworld @ 15.04.2011. 12:03 ] @
Citat:
EmilijaV


@freeworld
I za tebe odgovor: za sad nije moguce poslati kredit na prepaid broj iz tehnickih razloga, ali se radi na tome i treba ocekivati da ce biti moguce za neko vreme, treba se raspitivati. Fazon je sto je ovaj paket tehnicki specifican (jer je kombinacija post i prepaida), pa neke stvari jos treba da se odrade.

A za ovo drugo su mi rekli da vazi ta cena minuta sve dok uplacujes kredit. Znaci niko nista ne ukida.

Nadam se da sam dobro obavila zadatak!

Ekstra,super si obavila zadatak ,a sto su ti dali odgovor za grand pripaid,logicno je da nece da ti vazi 1 din minut kad ti budu ugasili karticu posle 12 meseci zato sto broj nije dopunjivan
[ EmilijaV @ 15.04.2011. 15:28 ] @
^ Pa u cemu je problem? Dopunjavas je, pa ti vazi i ta pogodnost. Paket kao takav ce nastaviti da postoji, niko ti nista ne ukida.
[ freeworld @ 15.04.2011. 16:22 ] @
Ma dali ti objasnjenje koje je ustvari logicno.Ali sumnjam da ce vecito da traje,mozda najvise godinu dana.Neisplativo umj je po ovim uslovima.
[ EmilijaV @ 15.04.2011. 16:34 ] @
^ Jedna od dobrih strana Telenora je bas ta sto mozes da nastavis da koristis paket koji hoces i kad ga zvanicno ukinu.
[ freeworld @ 15.04.2011. 16:41 ] @
Pa ovo na neki nacin i nije telenov paket. :\.
[ owim @ 15.04.2011. 18:08 ] @
Citat:
Cena međunarodnih SMS poruka je 17,70 dinara

Zbog toga savetujem korišćenje web aplikacije fishtext.com, koji je najjeftiniji i pouzdani SMS provajder, a poruke mogu da se šalju i iz Java aplikacije koje se skinu na mob. Naravno, pre toga potrebno je uplatiti kredit (karticom). Ja već dve godine nisam potrošio uplaćenih 5 funti, a samo "cepam" SMS ka inostranstvu. ;-)
[ freeworld @ 15.04.2011. 19:09 ] @
Koliko sam ja razumeo cena slanja sa mog 066 broja preko fishtext je 0.015 eura sto je negde oko 1,5 dinara,prakticno jeftinije nego da sam poslao normalno?
[ scylerx @ 15.04.2011. 19:46 ] @
Citat:
owim: Zbog toga savetujem korišćenje web aplikacije fishtext.com, koji je najjeftiniji i pouzdani SMS provajder, a poruke mogu da se šalju i iz Java aplikacije koje se skinu na mob. Naravno, pre toga potrebno je uplatiti kredit (karticom). Ja već dve godine nisam potrošio uplaćenih 5 funti, a samo "cepam" SMS ka inostranstvu. ;-)

Takođe koristim fishtext, već par godina, zahvalna aplikacija, ali eto imam problem slanja poruka ka beeline-u, dobijam potvrde da je poruka primljena, mada je osoba nije dobila. Tako ako vam osoba potvrdi da je primila poruku, onda nema zime za sledeće poruke ka njoj.
Ja sam uplatio 5e i tome me drži nekoliko meseci, mada vidim da su poskupili poruke ka promonte korisnicima. Cene su 1,5 cent ili 2 centa, katkad i 3 centa ali to je retkost. Relativno lako se menja broj sa koga šaljete, tako da sam ja ovu aplikaciju šetao sa više brojeva od vip-a, mt:s-a, telenora...
[ Bonafides @ 15.04.2011. 22:38 ] @
Pre nego sto krenem na glavnu temu, pomenuste fishtext koji i ja koristim. Jako dobra aplikacija, samo da nije to vreca bez dna. Ja sam spljiskao nekoliko fiktivnih funti, ali ne znam kako i gde se treba dopuniti. Koliko sam shvatio potrebna je kreditna kartica i sl. koje ne posedujem. Kao sto rekoste najbolje je za inostrane poruke... Ako ima neko vise informacija o ovome neka pokrene temu, cini mi se da smo malo odstupili od glavne...
[ Bonafides @ 15.04.2011. 22:50 ] @
Moram da kazem da je ovaj paket pravo osvezenje na mobilnom trzistu. Da imate kredit koji mozete preneti, fantasticnu kontrolu troskova, dva omiljena broja (usluga koja je sa ovim paketom kompletirana i dobila na tezini i smislu), besplatan Klik... Svaka cast. Iako se jezim postpaida (mada ovo vise hybrid packet), moram da kazem da ozbiljno razmisljam da predjem na ovaj paket, ali i pored svega ovoga, mislim da Telenor nije na svom sajtu jasno precizirao sta se sve moze sa ovim paketom i da se negde duboko bojim da ovo nije macka u dzaku.
Zvao sam Call centre i receno mi je da ova ponuda za dva omiljena broja vazi nezavisno od svega, da od dodataka imamo samo pravo da aktiviramo Telenor Klik (meni nisu pominjali Medjunarodne pozive), a da se na ostalim dodacima radi... Kao nisu dostupni zbog tehnickih razloga... Mi kad potpisemo ugovor sa njima oni nas ne pitaju o tehnickim razlozima, a mozda se promene neki uslovi. Nigde na njihovom sajtu nisam nasao FAQ u vezi ovog paketa, neke napomene, jer ne mozete tek tako, s neba pa u rebra plasirati tako povoljan paket sa tako niskim cenama i minimalnim uslovima. Ne znam, ali meni tu nesto smrdi. Da li su oni lazovi ili ja preterano sumnjicav, ali samim tim sto nigde ne postoje detaljne karakteristike ovog paketa, mene navodi na sumnju da nije tu sve ok... Nazvali ga postpaidom, a ovamo ima samo 2-3 karakteristike postpaid-a... U najboljem slucaju i da je sve to tako, bojim se izbacice jos povoljniji paket (blizi se portabilnost brojeva), pa cu se kajati sto sam se zaleteo za ovaj... Oni tek samo proturili ovaj paket...
[ owim @ 15.04.2011. 23:02 ] @
Citat:
Pre nego sto krenem na glavnu temu, pomenuste fishtext koji i ja koristim. Jako dobra aplikacija, samo da nije to vreca bez dna. Ja sam spljiskao nekoliko fiktivnih funti, ali ne znam kako i gde se treba dopuniti. Koliko sam shvatio potrebna je kreditna kartica i sl. koje ne posedujem. Kao sto rekoste najbolje je za inostrane poruke... Ako ima neko vise informacija o ovome neka pokrene temu, cini mi se da smo malo odstupili od glavne...

Offtopic, ali hajde: besplatno možeš uzeti Virtuon Internet karticu Rajfajzen banke ili Visa Internet Banke Inteza. Click, click i imaš parice na FishText računu. Mene ino-SMS košta oko 2 din umesto 17 din. Mala li je ušteda?
[ EmilijaV @ 16.04.2011. 00:09 ] @
@Bonafides

Pa znas kako? Moras nekad nekome i verovati!

Elem, nisu rekli ni meni sve, nego sam ih pitala. Jer sam naglasila da mi Fleksi bas odgovara zbog toga sto ga koristim kao i prepaid, jer koristim dosta SMS za inostranstvo. I onda su pogledali sta mi se sve od pogodnosti nudi na ovom novom paketu i rekli da imam mogucnost doplate medjunarodnih razgovora.

Bas zato sto ima karakteristika i post i prepaida i jeste malo tehnicki specifican. Meni su npr. menjali karticu, jer ona stara postpaid nije mogla vise da se upotrebljava za ovaj paket. I bila sam nedostupna dva sata zbog toga. Iako sam ranije imala istu karticu godinama i menjala uvek pakete bez promene kartice.

Isto su mi ranije rekli da bih morala da menjam karticu kad sam se raspitivala za paket "Kombinuj". Isti razlog - tehnicke prirode.

To i jeste logicno da se jos na nekim stvarima radi, jer je nije ni post, ni prepaid, pa da ga sistem odmah kao takvog prihvati. Ali za sad, meni i ovo odgovara. Bar me do sad nikad nisu prevarili pa da su ukinuli nesto sto su obecali.

I, da.. . Klik ti je besptan sest meseci (pise vec negde na temi), a posle ga doplacujes kao dodatak, 290din.
[ samo_da_pitam @ 16.04.2011. 01:06 ] @
@Bonafides
slazem se da su malo nedoreceni sa informacijama za ovaj paket. Sto se tice toga da cekas MNP i da ne zelis da se 'zaletis', mislim da je onda resenje da uzmes ovaj paket ali ne i telefon uz njega, na taj nacin ces u svakom trenutku moci da raskines ugovor/promenis paket.
[ EmilijaV @ 16.04.2011. 01:41 ] @
Da promenis paket mozes i kad si vezan ugovorom (kupovinom telefona). Samo je bitno da bude ista vrednost paketa, ili da predjes na veci. Ne sme na manji (sto je i logicno). Radila sam to masu puta, zato znam.
[ Bonafides @ 16.04.2011. 21:54 ] @
Znam, znam sve to, ali mene prosto buni sto su u predstavljanju ovog paketa ostali nedoreceni. Kao cekaju neke tehnicke uslove. Pa zasto prvo nisu razvili te uslove, pa tek onda neka puste paket u promet. A sa telefonom ga ne bih nikada uzimao. Imam telefon koji se mogao uzeti za 1 dinar, ali ja sam ipak iskesirao 10 soma. Ako telefon moram da otplacujem 2 godine, onda sta mi ostaje za druge stvari...
Sve u svemu, paket nije lose, mozda ga i uzmem, iako mi mob, najiskrenije treba za net i poruke, slabo se sa kim cujem... No, videcu, mozda se i nadje neko za svakodnevni kontakt ;)
[ pisac @ 17.04.2011. 15:46 ] @
Citat:

Politika fer korišćenja usluge (Fair usage)

Ukoliko je upotreba servisa koji podrazumevaju besplatan saobraćaj u okviru usluge prekomerna, Telenor zadržava pravo da promeni način na koji uslugu naplaćuje, kako bi ona bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima.

Telenor preuzima odgovornost za pravovremeno, transparentno i sa zakonom usklađeno obaveštavanje korisnika u vezi početka primene ovih „Fair usage” pravila koje može uticati na promenu u načinu njene naplate.


http://www.telenor.rs/sr/Priva...si-paketi/Prenesi-Dopuni/#tab2
[ zemun88 @ 18.04.2011. 01:51 ] @
Gruba računica - 490din / (7 uspostava + 7 minut razgovora) = 35 aktivnih minuta razgovora, odnosno 35 poziva, što je čista budalaština i bacanje para. Paket je toliko glup da nemam reči. Dva besplatna broja su ok. Ovaj paket može odgovarati samo nekom penzioneru koji ima dvoje dece i ne odgovara mu samo jedan omiljeni broj ili kako se već zove.

Totalna glupost. Nikako se ne isplati. Možda je uspostava toliko skupa jer taj preko veze zaposleni u Telenoru, mora da dodje lično do tog penzionera i da mu pritisne zeleno dugme. Bruka. Ali to je kapitalizam. Ali pojaviće se neko pametan u skorije vreme, pa će toj VIP i Telenor gospodi uskratiti te lopovske uspostave, tarifiranja 60+60, pa neće više praviti takve sramote od paketa. Prenesi plus paket je korektan osim tarifiranja 60+60, ali ovo je sramota.

Moraju da povećavaju profit, pa i na ovakav način.

Gospodo iz Telenora, a i ostali; pošto znam da čitate ove postove; stvarajte profit i uvećavajte korisničku bazu na osnovu zdravog poslovanja. Ali nemojte omalovažavati vaše korisnike ovako glupim i neekonomičnim paketima
[ pisac @ 18.04.2011. 09:41 ] @
Citat:
zemun88: Gruba računica - 490din / (7 uspostava + 7 minut razgovora) = 35 aktivnih minuta razgovora, odnosno 35 poziva, što je čista budalaština i bacanje para. Paket je toliko glup da nemam reči.


I ja sam odmah došao do istog zaključka.
[ paradoxxx @ 18.04.2011. 15:33 ] @
zbog ovakvih stvari, ne zasluzuju vise od 175 dinara mesecno, koliko trosim za poruke, samo toliko..
[ dzul @ 18.04.2011. 18:30 ] @
Stvarno ne znam zasto se toliko hvali ovaj paket u prethodnim postovima... Pa realno, samo ta 2 broja sto mogu da se zovu su dobra strana ovog paketa... Cene su katastrofa... Minut, uspostava, sms... ne zna se sta je skuplje...
[ freeworld @ 02.05.2011. 22:12 ] @
Da li uz ovaj paket moze da se aktiviraju postpejd ili pripaid tarifni dodaci i ako moze nesto od toga da li se skida od pretplate ili je potrebno uplatiti novi kredit?I koliko se prenosi kredit,jel 3 meseca kao kod ostalih prenesi paketa ili neograniceno kao kod kontrole troskova?
[ freeworld @ 18.05.2011. 01:27 ] @
@EmilijaV
Moram opet da te gnjavim,posto vidim da nko drugi nije uzeo ovu tarifu,kad ukucas *111# koje ti se sve opcije pojavljuju,dali ima pospejd telenor dodaci kao na linku http://www.telenor.rs/sr/Priva...sluge/Postpejd-telenor-dodaci/ ?
[ samo_da_pitam @ 18.05.2011. 09:30 ] @
Negde sam procitao, ali sada ne mogu da nadjem gde:
NE mogu se aktivirati: Dodaj minute, Noćni razgovori, Dodaj poruke
Mogu: Telenor klik, Medjunarodni pozivi, (omiljeni broj vec postoji)
Takodje, aktivacija dodataka se skida od vec postojeceg kredita.
Da se mogu aktivirati svi Telenor dodaci ovaj paket bi bio bolji od 80% ostalih, pa verujem da je to razlog zasto ne mogu.

Ali svakako moze Emilija da ti sve proveri :)
[ freeworld @ 18.05.2011. 12:15 ] @
Kada smo vec kod postpejd tarifnih dodatka,sudeci po onome sto pise na sajtu, nije moguce aktivitati tarifne dodatke uz start(kao sto je Sloba rekao ) a i prenesi i dopuni paket,citiram ''Uz novi ili obnovljen postpejd ugovor i nove tarifne pakete Prenesi odaberite mobilni telefon iz Telenor ponude po povlašćenoj ceni.''Jedno pitanje za korisnike starog prenesi paketa(zaokruzivanje 60 +1),posto oni imaju nekomercijalne pakete i nemaju mogucnost da potpisu ugovor na godinu ili 2 uz telefon,da li se kod njih pojavljuje opcija postpejd tarifni dodaci kada se ukuca *111#?
[ samo_da_pitam @ 18.05.2011. 14:07 ] @
^ Stari postpaid Prenesi
*111#
2. Telenor dodatak

1.Dodaj poruke
2.Telenor Klik
3.Omiljeni broj
4.Dodaj Minute
5.Nocni razgovori
6.Medjunarodni pozivi
I7.Info o uslugama
[ freeworld @ 19.05.2011. 00:29 ] @
I jel si aktivirao nesto od ovoga,tipa dodja poruke,minute ili nocne razgovore.
[ samo_da_pitam @ 20.05.2011. 17:26 ] @
Ne, nisam te koje ti spominjes jer nisam imao potrebe za njima. Jesam druge
[ freeworld @ 20.05.2011. 23:42 ] @
Pa ako si aktivirao medjunarodne razgovore i telenor clik to su univerzalni dodaci za sve pakete,nesto sumnjam da je moguce dodaj omiiljeni broj,dodaj minute,poruke,nocne razgovore,na osnovu onoga sto pise na sajtu,ja mislim da oni ne omogucavaju ove dodatke za stari prenesi,razlog da bi svi presli na novi prenesi i potpisali ugovor na 2 godine.
[ samo_da_pitam @ 21.05.2011. 01:13 ] @
Isuvise nagadjanja a i off topica.
NE! Aktivirao sam omiljeno broj i telenor klik. Ne vidim razlog zasto ne bih mogao svih 6 da aktiviram. Bar ja nisam nasao nigde info o tome da je to nemoguce na starim prenesi paketima.
Info o tome stoji samo za dodatak Medjunarodni pozivi i evo sta kaze:

Telenor dodatak „Dodaj međunarodne pozive“ ne mogu da aktiviraju korisnici postpejd paketa Fleksi, Kombinuj i Više priče, Lica sa posebnim potrebama, Specijal 650, kao ni korisnici Telenor Internet paketa

Evo i linka do adekvatnog odgovora u drugoj temi
link

Mogao bi moderator ovu nasu prepisku da prebaci u adekvatnu temu.
[ freeworld @ 21.05.2011. 12:18 ] @
Ok,cim si aktivirao omiljeni broj moze i ostali dodaci mada im je nejasno na sajtu.
[ EmilijaV @ 24.05.2011. 02:56 ] @
Citat:
freeworld: @EmilijaV
Moram opet da te gnjavim,posto vidim da nko drugi nije uzeo ovu tarifu,kad ukucas *111# koje ti se sve opcije pojavljuju,dali ima pospejd telenor dodaci kao na linku http://www.telenor.rs/sr/Priva...sluge/Postpejd-telenor-dodaci/ ?


Pardon, ja tek sad vidim ovaj post, retko obilazim ove teme...

Ukucala sam, pojavljuje se ovo:
1. Racun
2. Usluga "Pozovi me"
3. Telenor KLIK
4. Usluge
5. *Infobox*

A ja sam aktivirala omiljene brojeve (2 kom.) slanjem SMS-a na 9000. Tako sto ukucas OB_06xxxxxxx
I aktivirala sam KLIK isto tako sto sam poslala SMS sadrzaja "KLIK" na 9000. U ovom paketu KLIK aktiviras svakog meseca, ali ti stigne poruka dan pre nego sto istekne predhodni.

Medjunarodne razgovore jos nisam, ali znam da mogu. Vidim na sajtu da je isto na 9000, ali se posalje SMS "MP". Sve je vrlo jednostavno.

Jel ima jos pitanja?
[ freeworld @ 24.05.2011. 11:54 ] @
Citat:
EmilijaV: Pardon, ja tek sad vidim ovaj post, retko obilazim ove teme...

Ukucala sam, pojavljuje se ovo:
1. Racun
2. Usluga "Pozovi me"
3. Telenor KLIK
4. Usluge
5. *Infobox*

A ja sam aktivirala omiljene brojeve (2 kom.) slanjem SMS-a na 9000. Tako sto ukucas OB_06xxxxxxx
I aktivirala sam KLIK isto tako sto sam poslala SMS sadrzaja "KLIK" na 9000. U ovom paketu KLIK aktiviras svakog meseca, ali ti stigne poruka dan pre nego sto istekne predhodni.

Medjunarodne razgovore jos nisam, ali znam da mogu. Vidim na sajtu da je isto na 9000, ali se posalje SMS "MP". Sve je vrlo jednostavno.

Jel ima jos pitanja? :eyes:

Ma nije frka ovo za omiljene brojeve,vidi se na sajtu,nego sta ima pod 4.Usluge,da nisu tamo nesto sakrili? :)
Videh sad na mojoj pripaid kartici pod 6 su medjunarodni razgovori,a gde su tebi medjunarodni razgovori,jel moze peko *111# da se aktiviraju?
[ EmilijaV @ 24.05.2011. 21:59 ] @
Pod "Usluge" vidim neke obicne stvari. Evo:

1. Facebook
2. Telenor internet
3. Internet promocija
4. Telenor m@il
5. Portal "Moj Telenor"
6. Novi kontakt
0. Nazad

U ovim opcijama ne vidim medjunarodne razgovore, ali kao sto ti rekoh, sve se to aktivira slanjem poruke na 9000. To pise i na sajtu.
[ freeworld @ 24.05.2011. 22:49 ] @
Ok hvala.Znaci sem medjunarodnih poziva i telenor klika nista drugo nije moguce aktivirati.Sto bi se reklo ovakav kakav je,its sucks.
[ EmilijaV @ 25.05.2011. 03:15 ] @
^ I dva omiljena broja.
[ dusanle @ 05.06.2011. 15:59 ] @
"Uz tarifne pakete Prenesi i Dopuni imate i izvanrednu mogućnost da sa dva odabrana broja u Telenor mreži razgovarate po ceni od 0 dinara po minuti, uz besplatnu uspostavu veze!"

dakle, da li se ta usluga (njena aktivacija) dodatno naplaćuje ili je uračunata u samu mesečnu pretplatu od 490/890/1490 din? :/ i onaj "Fair usage" da li za svaki od omiljenih brojeva imam po 1000min ili za oba zajedno :/
[ freeworld @ 05.06.2011. 19:18 ] @
Ne naplacuje se aktiviranje 2 omiljena broja.Meni i dalje nije jasno kako sve to funkcionise,tj. dal je sigurno onemoguceno zvanje ta 2 broja posle 1000 min,ili dobijes obavestenje da se placa razgovor ka ta 2 broja,na sajtu uopste i nema nigde da pise da je ogranicenje na 1000 mmin,vec samo da oni imaju pravo da ogranice besplatan saobracaj.E sad,sta im to znaci?
[ Mr One @ 11.05.2012. 23:57 ] @
Može li neko da mi objasni značenje ove stavke na stranici paketa Prenesi i dopuni:
Citat:
2 TELEFONA za po 1 DINAR

Samo u Telenoru, možeš da odabereš 2 telefona za po 1 dinar uz pakete PRENESI I DOPUNI i uživaš u komunikaciji sa najdražima. U svakoj Telenor prodavnici sada možeš da odabereš bilo koja dva telefona iz Telenor ponude, uz PRENESI I DOPUNI tarifne pakete, i uživas u međusobnim besplatnim razgovorima.

Odaberi modele koje želiš i uživaj u komunkaciji sa onima do kojih ti je stalo.


Znači li ovo da uz 1 ugovor idu 2 telefona?
Ne znam iz kog drugog razloga bi to stajalo tu.
[ samo_da_pitam @ 12.05.2012. 00:59 ] @
^da.
2 telefona uz 1 ugovor, ali samo za prenesi i dopuni pakete. Zato i stoji tu.
[ Horvat @ 17.06.2012. 10:58 ] @
gledam nesto postapid tarife i naletim na ovu i zapadne mi za oko onaj deo oko 2 telefona za 1 dinar

da li to znaci da mozes BILO KOJA 2 telefona iz ponude odabrati,a da ih platis 1 din (sto sam u prvi mah pomislio)
ili BILO KOJA 2 telefona koja su i inace po 1 din da platis 2 din?
[ samo_da_pitam @ 17.06.2012. 21:13 ] @
Bilo koja dva telefona, i platiš ih po ceni koja stoji u koloni za paket koji si odabrao.
Npr. izaberes Prenesi i dopuni 490 i mozes da kupis telefon Nokia 100 za 1 din. + Samsung Galaxy S3 za 67.990din.
:)
Ja sam to tako razumeo, jer mi je jedino tako logično. Ukoliko ima nekoga ko misli drugačije neka kaže.