[ Vermud @ 07.04.2011. 13:56 ] @
Citat:
Dupli Smartovi zauvek, uz duplo atraktivnije telefone

Od sada, za istu mesečnu pretplatu dobijaš duplo više Smartova, zauvek!

Izaberi jedan od atraktivnih telefona iz Vip postpaid ponude uz paket Smart 550, Smart 1100 ili Smart 2200 i dobićeš duplo više Smartova zauvek.

Smartove možeš koristiti kako želiš: na minute, megabajte, SMS i MMS poruke.


A sitnim slovima, svetlo sive boje na beloj pozadini pise:

Dupli Smartovi važe tokom trajanja ugovorne obaveze od 24 meseca.

http://www.vipmobile.rs/privat...ocije/dupli-smartovi.1338.html
[ zvezdasbg @ 08.04.2011. 14:02 ] @
Ha ha, pa sta si ocekivao od proverenih austrijskih prevaranata? :)
Meni samo nije jasno ko moze kod njih da potpise bilo kakav ugovor....
[ owim @ 08.04.2011. 16:22 ] @
24 meseca = zauvek?

Onda ću i "zauvek" da im plaćam pretplatu!
[ MP3MP3 @ 08.04.2011. 19:11 ] @
Nije to ništa na prepaidu kažu pričaj sa parod zauvek i to piše na omotu prepaid paketa.
A onda unutar ili na sajtu nisko piše ako uplatite 200din, traje 7 dana.

Za prepaid im zauvek znači 7 dana.
[ brankos @ 09.04.2011. 13:01 ] @
"Kako to da ima još ljudi koji se čude ko to još može da potpisuje ugovore sa VIP-om.
Pa oni skoto džabe daju tako "fancy" telefone samo ako potpišete da ćete određeni broj meseci trošiti mesečno za razgovore koliko bi i inače trošili." Takav bi odgovor dobili od jedne korektno "skockane" do skora - plavuše, koja sređena od glave do repa upravo izlaze sa po jednom VIP kesom u rukama, sedaju obično na žardinjere ispred aktuelnih tržnih centara u prestonici, a verovatno i šire i počinju da raspakuju "poklončiće" koje su dobile od VIP-a. "Jao vidi što se sladak USB flash!" (od veovatno 1-2gb). Kako bi se samo obradovala da je iz kese izvadila i VIP povodac za čivavu...

E sve dok su nam prosečni korisnici mobilnih usluga tako skromni, da ne kažem nešto još gore, nema boljitka ni za njih, a ni za nas koji sebe smatramo naprednim korisnicima. Skačemo od sreće kad nam operater dopusti da za mesečnu uplatu od 500 dinara pričamo sa 2 korisnika u mreži, a u Švedskoj već 5 godina za uplaćenih 500 dinara mesečno na svoj broj koje regularno koristite za pripejd dobijate 2000 minuta u mreži!!! A Srbija kao da i ne postoji kad su takve stvari u pitanju.

Videćemo šta će seoba broja doneti, ali smatram samo poskupljenja. Draće nas i kad selimo broj.

[ Goran Mijailovic @ 11.04.2011. 12:29 ] @
Za te smartove sam prvi put cuo kad su na prodavnici lepili reklamu. Sta je zapravo smart?
[ owim @ 11.04.2011. 13:10 ] @
^ If you're smart you are not gonna use anything called "smart", such as a car, mobile tariff, etc. ;)
[ miki069 @ 11.04.2011. 15:55 ] @
1 smart = (1 minut razgovora u nacionalnim mrežama) ili (1 nacionalni SMS) ili (1 nacionalni MMS) ili (1 MB internet protoka).

Ideja je fantastična, jer onda sam korisnik balansira paket i troši ono što mu treba i što je platio.
Sve je palo u vodu kad su zacepili cene smart paketa 2-3 puta veće od nesmart paketa.
Sad vade kestenje iz vatre, ali lažno informišu korisnike po običaju.

Dobro im je ZvezdašBG dodelio nadimak.
[ srdjan_m @ 12.04.2011. 07:55 ] @
Citat:
miki069: 1 smart = (1 minut razgovora u nacionalnim mrežama) ili (1 nacionalni SMS) ili (1 nacionalni MMS) ili (1 MB internet protoka).

Ideja je fantastična, jer onda sam korisnik balansira paket i troši ono što mu treba i što je platio.
Sve je palo u vodu kad su zacepili cene smart paketa 2-3 puta veće od nesmart paketa.
Sad vade kestenje iz vatre, ali lažno informišu korisnike po običaju.

Dobro im je ZvezdašBG dodelio nadimak.


Pri čemu se kod SMART paketa internet saobracaj zaokruzuje na 100kb pa 1 smart jos manje vredi. Lepa zamisao ali mnogo skupa.
[ zvezdasbg @ 12.04.2011. 12:54 ] @
A mogli su da uniste konkurenciju, samo da u startu nisu isli devizom "odrati korisnika po svaku cenu i lepo mu se smejati u facu". Ipak je "usluga" najbitnija. :)))))
[ donbozone @ 15.04.2011. 20:44 ] @
Reklama ima smisla ako se uzme u obzir smak sveta koji bi trebalo da bude tamo negde 2012.

U suprotnom mislim da je reklama zrela za tuzbu.
[ nidza_nis @ 18.04.2011. 12:24 ] @
Citat:
donbozone: Reklama ima smisla ako se uzme u obzir smak sveta koji bi trebalo da bude tamo negde 2012.
U suprotnom mislim da je reklama zrela za tuzbu.


Ko je evenutalno sklopio ugovor sa VIPom za ovu promociju, a zeli da ih "uhvati za grlo" u vezi sa tim,
neka posalje sken ugovora, i reklamu (letak, audio reklamu, ...) na mail [email protected],
a moze i da prijavi slucaj Call Centru na 0800-103-104. Rekli su da ce uciniti sve da ih trzisna inspekcija dohvati, ali im treba 'crno na belo'
[ owim @ 18.04.2011. 23:17 ] @
Citat:
Ko je evenutalno sklopio ugovor sa VIPom za ovu promociju, a zeli da ih "uhvati za grlo" u vezi sa tim,
neka posalje sken ugovora, i reklamu (letak, audio reklamu, ...) na mail kontaktcentar2@mtv.gov.rs

Sem ako naša država nije postavila MTV (Music TV) kao novo ministarstvo, što ne bi čudilo jer Ceca ide u aps , savetujem da se eventualni mejlovi šalju na mtu.gov.rs, što je Ministarstvo poljoprivrede, usluga i trgovine, gde će oni revnosno da ih čitaju.
[ zemun88 @ 20.05.2011. 14:10 ] @
Sve žalbe šaljite na adresu - Tržišna inspekcija, Omladinskih brigada 1. Ova vaša priča da traje samo tokom ugovorne obaveze je neverovatna. Oni su takvi prevaranti da je to čudo. Ali ja sam danas poslao prijavu inspekciji po drugom osnovu. Zašto što vrše diskriminaciju time što za skuplje pakete daju duple smartove, a za jeftinije promocija ne važi, što je po meni užas. Tako je to u bandžaja državi sa Bananamenom na čelu ministarstva za telekomunikacije i gospođom bananom na čelu neke analogne agende :). A što je najgore stalno im raste korisnička baza. Ovce se šišaju u velikom broju
[ peka @ 15.06.2011. 01:38 ] @
Citat:
miki069
Ideja je fantastična, jer onda sam korisnik balansira paket i troši ono što mu treba i što je platio.
Sve je palo u vodu kad su zacepili cene smart paketa 2-3 puta veće od nesmart paketa.
Sad vade kestenje iz vatre, ali lažno informišu korisnike po običaju.


Odakle ti da su cene 2-3 puta vece za smart pakete?! Paket sa 300 smartova kosta oko 10% vise od paketa sa 150min + 150SMS (slicno je i sa ostalim paketima) - malo skuplje, ali to je cena da mozes da trosis kako hoces. Meni su ovi paketi genijalni, ja recimo nikada nisam trosio ove besplatne poruke koje dobijem, a sada mogu sve smartove da iskoristim za razgovor i net.
[ Milos911 @ 15.06.2011. 07:23 ] @
Ne kapiram u cemu je problem sto smartovi traju do kraja ugovorne obaveze? Sta ste hteli, da traju vecno?
[ owim @ 15.06.2011. 07:38 ] @
Citat:
Milos911: Ne kapiram u cemu je problem sto smartovi traju do kraja ugovorne obaveze? Sta ste hteli, da traju vecno?

Jer krupno piše da traju zauvek. Dakle, jednom kad se potpiše ugovor dobiju se dupli smartovi u okviru tog paketa nadalje, pa i kada taj ugovor istekne -- zauvek, dok eventualnog raskida pretplatničkog odnosa.

Sve drugo je zlonamerna obmana korisnika i razlog zašto ne koristim "pilićarski" Vip.
[ srdjan_m @ 15.06.2011. 08:19 ] @
Citat:
peka: Odakle ti da su cene 2-3 puta vece za smart pakete?! Paket sa 300 smartova kosta oko 10% vise od paketa sa 150min + 150SMS (slicno je i sa ostalim paketima) - malo skuplje, ali to je cena da mozes da trosis kako hoces. Meni su ovi paketi genijalni, ja recimo nikada nisam trosio ove besplatne poruke koje dobijem, a sada mogu sve smartove da iskoristim za razgovor i net.


Jeste, to je OK za 2 najjeftinija paketa ali za bilo koji paket gde postoje i MB uračunati u pretplatu, SMART tarife izađu znatno skuplje. Uzmi za primer samo prvi sledeću paket Postpaid 325 gde imaš 325 min+325 sms+325 MB, a za 300 din više dobiješ 550 smartova ukupno (pri čemu se još i internet zaokružuje na 100 kb). Da ne pričamo o razlici kod najjačeg paketa gde kod Postpaid 2000 dobijaš 2000+2000+2000 dok kod SMART 2200 dobijaš ukupno 2200 smartova za samo 400 din manju cenu pretplate.

[ zvezdasbg @ 15.06.2011. 09:46 ] @
@owim
E pa nisi onda video onu zvezdicu u dnu ekrana. Ko zna sta oni definisu pod to "zauvek" :)))
[ owim @ 15.06.2011. 14:48 ] @
^ Video sam, naravno.

Želim da obavestim sve ES članove da kod mene u kafiću imaju besplatno piće!*

(*) Sve dok ga plaćaju prema cenovniku.


Poenta: moj VoIP operator daje mi besplatne pozive ka većini evropskih gradova, pa zvezdica, do 1000 besplatnih min/nedeljno -- što ima smisla.

Ili: besplatno GPS uređaj -- uz svako vozilo klase Y.

Ali ne vreme koje je ograničeno vremenom: ZAUVEK koje traje 24 meseca, ili NEOGRANIČENI internet koji traje x GB; kako ograničiti neograničeno?
[ peka @ 15.06.2011. 15:22 ] @
@srdjan_m

Vidi stvarno, uporedjivao sam pogresne pakete... Da, stvarno je katastrofalna ponuda za ove vece pakete...
[ Milos911 @ 15.06.2011. 17:17 ] @
Citat:
owim: Jer krupno piše da traju zauvek. Dakle, jednom kad se potpiše ugovor dobiju se dupli smartovi u okviru tog paketa nadalje, pa i kada taj ugovor istekne -- zauvek, dok eventualnog raskida pretplatničkog odnosa.
Sve drugo je zlonamerna obmana korisnika i razlog zašto ne koristim "pilićarski" Vip.
Znas kako, slozio bih se sa tobom da je ispod zvezdice pisalo da traju par meseci, ali posto traju do kraja ugovorne obaveze mislim da to i nije neka prevara ili pilicarenje. Svako kome se ne svidi moze da koristi te smartove do kraja ugovorne obaveze i onda predje na nesto sto mu vise odgovara.

I poenta je da svi operateri imaju ove zvezdice, samo sto neki rade mnogo gore stvari zahvaljujuci njima....
[ owim @ 15.06.2011. 19:53 ] @
Čekaj, da je pisalo "dupli smartovi" niko ne bi pravio pitanje. Dole bi pisalo "za vreme trajanja ugovorne obaveze". Međutim, čemu nepotrebna, neistinita i nagovorljiva reč "zauvek"? Dodali su tu reč, nek snose odgovornost, smatram da treba da je snose.

EDIT: Míslim da je to PR pucanj u nogu, knjiški
primer za 'hajde sada da izađemo sa sloganom kojem niko neće moći da odoli, videćemo šta posle, prašina će da se slegne', dok je skuplja dara nego mera. Pogledajte reakcije samo na ES-u.

[Ovu poruku je menjao owim dana 16.06.2011. u 01:16 GMT+1]