[ karadza3a @ 10.04.2011. 21:34 ] @
Pozdrav,
našao sam ovaj template negdje i uspio sam prebaciti veći dio teksta da radi sa našim slovima tako što sam u notepadu sačuvao sve .xml fajlove sa utf-8. E sad ne očekujem da radi na naslovnoj strani jer je tu font brush koji sigurno ne podržava ex-yu slova, ali naslovi na ostalim stranicama izgledaju kao neki obični font (Verdana, Arial, Tahoma...) i nisam uspio u .fla dokumetu naći koji bi to font mogao biti a da ne podržava naša slova. Može li mala pomoć oko toga kako da otkrijem o kojem se fontu radi ili ako je neko voljan da mi to zamjeni nekim sličnim fontom koji će podržavati č,ć,ž,š i đ.

Unaprijed hvala.
[ StarCraft @ 11.04.2011. 17:55 ] @
Pa ne znam kolko si vešt sa flašom :), ali kad selektuješ neki text field u flashu, u properties panelu ti piše koji font je tu upotrebljen. Čak kada uradiš search and replace imaš mogućnost da riplejsuješ neki font sa nekim drugim gde god da se pojavljuje.

A da saznaš koje karaktere sadrži određeni font, u svakom windowsu imaš "character map" koji ti prikazuje spisak svih karaktera svakog fonta instaliranog na tvojoj mašini.
Ideš na: start -> all Programs -> Accessories -> System Tools -> character map
[ MenOfHonor @ 11.04.2011. 18:29 ] @
Pitanje je šta sve želiš da zameniš u tom templejtu? Odabereš tekst polje i selektuješ sav tekst u njemu i u panelu Properties izabereš font koji ima podršku za naša slova (kao što je Arial). Ukoliko se tekst polje nalazi unutar animiranog klipa onda moraš da dva puta klikneš kako bi ušao unutar njega (možda ćeš morati i više puta t oda ponoviš sve dok ne budeš mogao da selektuješ tekst).
[ karadza3a @ 11.04.2011. 20:45 ] @
Ne znam kako sam tačno došao do riješenja, ali kliknuo sam par puta u polje sa tekstom i išao na character embedding (font Georgia koji podržava čćžšđ) i stavio all pa OK i sve je proradilo... Hvala na pomoći, barem sam naučio kako da dođem do teksta. :D
[ StarCraft @ 12.04.2011. 12:15 ] @
Da, objekti u flashu (tj movie clipovi) su nešto kao folderi u koje trpaš grafiku. Movie clipovi mogu u sebi da sadrže više movie clipova, znači sve isto kao folderi, jedina je razlika što clipovi imaju i svoje frejmove i animacije.