[ kedrovi @ 11.04.2011. 21:52 ] @
Pozdrav, ja sam nov u ovome. Sam sam napravio sajt i postavio ga na net., ali i ako na mom računaru izgleda ok, na drugim računarima je slika ŠIRA nego ekran, a ja ne znam kako to da popravim. Jednostavnom ne znam kako da nađem opciju kojom se strana prilagođava širini ekrana ili šta već.... Pravio sam ga u Dreamweaver-u i možete da ga vidite na sccrown.com.
Molim vas za pomoć.
[ SStudio @ 11.04.2011. 22:40 ] @
Misliš slika je šira u smislu da se pojavi scrool na dnu ekrana pa moraš da mrdaš da bi video sadržaj?

Ako je tako imaš dve opcije da ceo sajt uradiš u liquid ili fixed size opciji, i jedno i drugo je za tebe kao početnika možda malo komplikovano mada ti sajt za prvi pokušaj izgleda ok.

Kod fixed opcije, koja ti je možda najlakša za tebe moraš u dreamweaveru postaviti opciju width na odgovarajuću dimenziju ako radiš za rezoluciju 1024x768 koja bi bila kao neki standard, stavi width glavnog div-a 1000, pa nakon toga i širinu svih ostalih divova podesi na osnovu toga, pazi na margine i padinge da ne bi zabrljavio sve.

Ovo je bilo u nekim grubim crtama, morao bi malo da se pozabaviš css-om da bi rešio taj problem, nije komplikovano samo dok uhvatiš fazon kako ide.
[ mish_ns @ 12.04.2011. 09:16 ] @
Super je sajt za prvenac :)

Pogledaj malo ovo: http://www.w3schools.com/css/default.asp

Ako negde zapne javi.

Pozdrav
[ kedrovi @ 12.04.2011. 13:42 ] @
hvala puno, sad ću da s bacim na popravku, pa javljam sta sam uradio
[ SStudio @ 12.04.2011. 14:38 ] @
Kad središ širinu evo jednog malog saveta da poboljšaš brzinu a i preglednost samog html, za rad samog sebe
Sve ovo što ti se nalazi između <style type="text/css"> i </style> možeš da uglaviš u mm_health_nutr.css fajl koji imaš.
Takođe od one javascripte, iznad css koda, za kalendar ili šta je već napravi jedan .js fajl i naguraj skriptu tu a u html samo stavi link ka njoj
Brže radi a tebi u kodu ostaje samo ono što ti je bitno, plus je sav css na jednom mestu