[ miksi @ 13.04.2011. 07:26 ] @
Imam problem za koji ništa suvislo nisam našla na netu - NetBeans v6.9 sasvim lepo radi sa unicode kad su Java aplikacije u pitanju, radi i konzolni mod od Python-a i za verzije 2.6, 2.7 i 3.1. Problem imam kada pokrenem bilo koju konzolnu aplikaciju Python-a u NetBeans. Tada svi nepoznati karakteri postaju ? Probala sve predloge tipa: poziv funkcije uncode, sys.setdefaultencoding('utf-8') i sl. Ima li neko objašnjenje za ovaj problem?
[ lermi @ 13.04.2011. 11:00 ] @
I mene muči isti problem, ali sam za sada odustao od riješenja. Čisto da ne bi prijavljivao grešku, sve stringove prebacim u bajtove. Ali, pravi problem je na konzoli u Windowsu/Linuksu - još nisam vidio kako to riješiti. Aplikacija puca ako utf pokušava izbaciti u Windowsovoj konzoli...
[ miksi @ 13.04.2011. 16:55 ] @
Ajd' da odgovorim, da se ne smaraju ostali, kome treba:
1. tupavi NetBeans u saradnji sa print funkcijom Python-a ne prikazuje utf-8 znake. Voli samo CP1250, a može i ISO-8859-1 ali samo uz poziv .encode()

npr.
s = u"\u0106 Celzijus"
print u'{0}'.format(s).encode('ISO-8859-1')

Probala sa ISO-8859-2,što bi mi moglo završiti posao, ali neće! O ISO-8859-5 ne vredi razmišljati. Elem, kako onda testirati rezultate koje dobijate, a imaju unicode znake?

Po meni, za sada, uz kombinaciju Netbeans <= v.6.9 and Python<=3.1 jedino formiranjem log fajlova, na način:

file = codecs.open('C:\\nasaslovaIn.txt',encoding='utf-8', mode='r')
fc = codecs.open('C:\\nasaslovaOut.txt', encoding="utf-8", mode="w")
for line in file.readline():
fc.writelines(line)

Možda postoji način da se Netbeans prekonfiguriše, ali koga moga, kad sve to radi za Java aplikacije??!!!???

Btw, plačem za VisualStudiom, još ću MS praviti od blata...