[ owim @ 20.04.2011. 07:09 ] @
Naslov teme kaže sve: imam promociju mobilni kao fiksni i Telekom je pre nekolimo meseci samostalno promenio jednu cifru u fiksnom broju koji sam izabrao za besplatne pozive (umesto početne trojke sa Alkatel centrale, stavljena je sedmica za novi Erikson centralu), pa se pozivanje tog broja više ne računa u besplatni poziv.

Čim se to desilo otišao sam u poslovnicu da prijatvim promenu da se ne bi tarifiralo od "minuta u nacionalnom saobraćaju", i s osmehom su mi rekli da se "sistem sve sam da prepozna i odradi, ništa ne brinite". Pogađate, nije bilo tako.

Digresija: kad sam prošle god. potpisao "mobilni kao fixni" dao sam greškom pogrešni fixni broj. Piše da broj ne može da se menja. Ipak, posle par dana otišao sam u istu poslovnicu, objasnio da sam pogrešio jednu cifru, oni pozvali backoffice i rekli -- sve sređeno. I bilo je. Očekivao sam da će tako da bude i ovog puta. Samo u bazi treba da promene jednu cifru i to je to.

Od tad su prošla tri meseca i svi pozivi prema izabranom fixnom broju mi se tarifiraju od minuta u paketu ili redovno kad prekoračim minute. Reklamirao sam, rekli mi da "uopšte nije problem", da je jasno "kao dan" o čemu se radi, da će stići ispravljen račun. Prošla su još dva meseca i reklamirao sam još jedan račun. Kako beše, po novim Opštim uslovima je i dalje 15 dana za rešenje reklamacije? I da je 30, opet ne poštuju sopstvene Opšte uslove.

Povrh svega, što mi najviše smeta, je što već početkom meseca kobajagi "ispucam" besplatne minite na taj fixni broj i onda više ne znam koliko mi je ostalo na 797 proveri (prikazuje 0). Naravno, sve vreme se nadam da ću dobiti ispravku računa. Trećeg meseca je napisana "objedinjena reklamacija" za tri računa i urgencija. Niko me ne zove.

C'est la vie.
[ Java Beograd @ 20.04.2011. 07:49 ] @
Citat:
owim: Digresija: kad sam prošle god. potpisao "mobilni kao fixni" dao sam greškom pogrešni fixni broj.

E baš si biser !
[ owim @ 20.04.2011. 08:51 ] @
^ Grrr, bilo mi je lakše da ne ulazim u detalje jer je nebitno. Dao sam broj ribe s kojom sam bio tada, istog dana smo raskinuli, i dva dana kasnije došao sam sa brojem druge ribe, ;) kao "pogrešio sam, molim vas..." i uspelo je.

A sada kada je Telekom sam promenio fixni broj vozaju me tri meseca.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.04.2011. 09:16 ] @
Imate prijatelje koji brinu o vama... Ja ne verujem sta oni sve mogu, i sta ne mogu da urade.

A stanje vec par dana nedostupno na mts postpaid.
[ Java Beograd @ 20.04.2011. 09:24 ] @
Citat:
owim: ^ Grrr, bilo mi je lakše da ne ulazim u detalje jer je nebitno. Dao sam broj ribe s kojom sam bio tada, istog dana smo raskinuli, i dva dana kasnije došao sam sa brojem druge ribe, ;) kao "pogrešio sam, molim vas..." i uspelo je.
Extra ! Doći će ti glave jednog dana !
[ X Files @ 20.04.2011. 09:43 ] @
Citat:
owim: ^ Grrr, bilo mi je lakše da ne ulazim u detalje jer je nebitno. Dao sam broj ribe s kojom sam bio tada, istog dana smo raskinuli, i dva dana kasnije došao sam sa brojem druge ribe, ;) kao "pogrešio sam, molim vas..." i uspelo je.

E, ovo ti je greska! U praksi, pomiricete se vec sledece nedelje, a onda si gotov kad shvati da si je bio prodao jos istog dana! :)

[ owim @ 20.04.2011. 11:11 ] @
^ Hehe. "Kockao" sam se i upalilo je.
[ SStudio @ 20.04.2011. 14:17 ] @
U školi smo imali profu koji je nosio crnu knjigu gde su bili ubeleženi svi nestašni, sudeći po zadnjih par tema, rekao bih da te je mts upisao u neku takvu knjigu :)
[ freeworld @ 21.04.2011. 01:20 ] @
haha,docice ti glave jednog dana...ma uzmi partizan karticu sta te briga ;)
[ owim @ 21.04.2011. 01:51 ] @
Citat:
ma uzmi partizan karticu sta te briga

Ček da pitam zvezdaša88 koju karticu da uzmem, znam da on ne voli Vip, možda će mi preporučiti MTS Partizan?
[ bachi @ 21.04.2011. 09:49 ] @
owim napisa:
> Dao sam broj ribe s kojom sam bio tada, istog dana smo raskinuli, i
> dva dana kasnije došao sam sa brojem druge ribe, ;)

Uuuuuuuuuuuuuuuuu šmeljo! :P