[ medvedic @ 20.04.2011. 23:51 ] @
Dokle se stiglo sa velikom hvalom kako cemo i mi konacno da imamo nesto cime cemo da se pohvalimo u IT svetu --- Srpski linux?

Naime, vec izvesno vreme postavljam linux na racunarima u firmama koje ne zele/ne mogu da kupe windows pa zbog lakseg snalazenja trazio sam nesto najpristupacnije prosecnom srpskom korisniku.
Posle sigurno par meseci mi se odjednom ukazao ovaj sajt kao duh nekih starih zelja. Da li je neko upoznat sta se dalje desavalo jer vidim da je sve stalo 2009 godine. U IT svetu on je vec deda koji bi vec unuke na put mogao da izvodi.

www.cp6linux.org
[ combuster @ 20.04.2011. 23:57 ] @
Ja mislim da se od toga odustalo. Mada sr6linux nije nista drugo do lokalizovani ubuntu sto mozes odraditi i sa vanilla ubuntu-om...
[ medvedic @ 21.04.2011. 00:07 ] @
Kada odem u prodavnicu da kupim bilo koji prehrambeni proizvod drago mi je ako je iz mog grada, mesta, zemlje itd. Isto tako i za ovu nasu ``industriju`` bilo bi lepo da je projekat nastavljen. Secam se da je velika pompa bila oko toga. Cak je nesto i bilo u vestima. Kao fazon - eto konacno nesto srpsko... Nema veze sto je i samo prevedeno.
[ madcama @ 21.04.2011. 06:24 ] @
Mislim da taj "projekat" i nije trebao da zazivi. Bilo je to samo, po mom misljenju, "eto i mi smo radili na razvoju open source projekata, ali smo suvise mala sredina da bi tako nesto uspelo". Sto bi u prevodu znacilo "to nas ne zanima, jer je tu slaba mogucnost zarade i malo sta sebi mozemo da stavimo u dzep"
[ despot77 @ 21.04.2011. 07:00 ] @
Citat:
madcama: Mislim da taj "projekat" i nije trebao da zazivi. Bilo je to samo, po mom misljenju, "eto i mi smo radili na razvoju open source projekata, ali smo suvise mala sredina da bi tako nesto uspelo". Sto bi u prevodu znacilo "to nas ne zanima, jer je tu slaba mogucnost zarade i malo sta sebi mozemo da stavimo u dzep"


ne bih se baš složio... a ni u susjednoj HR ne misle tako:
http://distrowatch.com/table.php?distribution=fusion
http://fusionlinux.org/